پارس ناز پورتال

قاصدک 24

خانم ها نباید با این نوع مردان ازدواج کنید | ازدواج با این مردها اشتباه است

خانم ها نباید با این نوع مردان ازدواج کنید | ازدواج با این مردها اشتباه است

خانم ها نباید با این نوع مردان ازدواج کنید 

عده ای از خصوصیات در مردان میتواند منجر به جدایی در زندگی مشترک شود و خانم ها قبل از ازدواج باید این خصوصیات را در مردان شناسایی کنند تا بعدا ضربه عاطفی نخورند. تصور کنید با مردی ازدواج کنید و بعد بفهمید او عادت‌های بدی دارد که اصلاح پذیر نیستند. اولین چیزی که آروز میکنید چیست؟ احتمالا می‌گویید ای کاش قبلا میدانستم مردی که چنین ویژگی‌هایی دارد برای ازدواج مناسب نیست. خب ما حالا در این پست نکاتی را به شما میگوییم که لازم است پیش از ازدواج بدانید.

 

البته پیدا کردن مردی که کامل باشد غیرممکن است «گشتیم نبود، نگرد نیست!»، ولی این دلیل نمی‌شود استانداردها را کنار بگذاریم و با کسی ازدواج کنیم که عادات آزاردهنده‌ای دارد. شما باید با مردی ازدواج کنید که کاملا «مناسب شما» باشد. هر چند نقاط ضعفی خواهد داشت «همه ی ی‌ی ما داریم، مگر نه؟!» اما نقطه ضعف با عادت فرق می‌کند.

 

عادت‌ها چیزهایی هستند که ما طی سال‌ها یادگرفته‌ایم انجام‌شان دهیم؛ با رفتارهای ما عجین شده‌اند و آنها را ناخودآگاه انجام می دهیم. این عادت‌ها نه تنها ممکن است شما را آزرده کنند، بلکه عملا تغییر دادن رفتار یک مرد غیر ممکن است! اگر مردی هرکدام از ده عادت زیر را داشته باشد، مناسب ازدواج نیست.

 

مردی که همیشه بهانه می‌آورد

انگار هیچ وقت نمیتواند یک جواب کامل و مستقیم به شما بدهد و در عوض، متوسل به بهانه‌هایی بچه‌گانه و بی‌اساس می‌شود. هر بار که او بهانه‌ای می‌تراشد، نابالغ بودن خودش را به شما نشان می‌دهد. ضمنا این احتمال هم وجود دارد که دروغ میگوید. بهانه‌ آوردن، کار بچه‌هاست و شما میخواهید با یک مرد ازدواج کنید نه با یک بچه!

 

مردی که کوته فکر و متعصب است

مردهایی که کوته نظر هستند واقعا شما فرسوده میکنند. آروز میکنید کاش به جای این‌که تمام آخر هفته را پای تماشای فوتبال بنشینند، قبول می کردند که کار جالب‌تری انجام دهند، دست از تشر زدن برمی‌داشتند یا اینقدر دیگران را قضاوت نمی‌کردند. بعضی از مردها انگار نسبت به موضوعاتی خاص، دید بازتری دارند اما در سایر زمینه‌ها، کوته فکر هستند.

 

این ویژگی هم آزاردهنده است چون می‌تواند روابط شما را هم آلوده کند. مثلا تصور کنید یک قرار کاری با همکار مردتان دارید و دقیقا میدانید در چه موردی قرار است گفتگو کنید چه اتفاقی قرار است بیفتد اما همسرتان به او اعتماد ندارد و به شما میگوید همه ی ی‌ی مردها فقط از شما رابطه‌ی جنسی میخواهند و شما نباید به ملاقات این مرد بروید. اگر همسر شما همچنان در قرن نوزدهم سِیر کند و نگرش محدود آن دوران را داشته باشد، لایق ازدواج با شما نیست.

 

مردی که داد و فریاد میکند

مردی که عادت دارد زود از کوره دربرود و داد و فریاد راه بیندازد، هیچ امیدی به اصلاحش نداشته باشید چون این عادتی است که از بین رفتنی نیست. اگر با مردی آشنا شده‌اید که داد می‌زند و هوار می‌کشد و توهین کلامی به دیگران می‌کند، خیلی زود از او فاصله بگیرید و ترکش کنید.

 

مردی که زیر قول‌هایش میزند

اگر مردی که قصد ازدواج با او را دارید مدام زیر قول‌هایش میزند، علامت خوبی نیست. این رفتار او اعلام می‌کند که این عادت بد را سالهاست با خود دارد و امیدی به تغییرش نیست. وفای به عهد نکردن او شما را فرسوده و رنجور خواهد کرد. یک یا دو بار زیر قول زدن شاید مشکل بزرگی نباشد،

 

اما اگر این رفتار ادامه پیدا کند، باید آن را پرچم قرمزی بدانید که بروز مشکلات بزرگ بعدی را نشان میدهد. به زبانی دیگر بگوییم؛ او با زیر قول زدن‌هایش به شما بی‌احترامی میکند و ارزشی برای رابطه‌تان قائل نیست و شما را یک احمق فرض کرده است. بدقولی‌های او نشاندهنده‌ی این است که به اندازه‌ی کافی به شما اهمیت نمی‌دهد و احتمالا در آینده هم تغییر نخواهد کرد.

خانم ها نباید با این نوع مردان ازدواج کنید | ازدواج با این مردها اشتباه استاگر مردی که قصد ازدواج با او را دارید مدام زیر قول‌هایش میزند، علامت خوبی نیست‎

 

مردی که دروغ می‌گوید

اگر مردی که میخواهید با او ازدواج کنید، با وقاحت تمام به چشم‌های شما نگاه میکند و به شما دروغ میگوید و با این‌که شما آشکارا می‌دانید این یک دروغ است اما او زیر بار نمیرود، یک هشدار جدی است که این مرد قابل اعتماد نیست. دروغگویی عادت بدی است که به راحتی در رفتار انسان جا خوش میکند اما به سختی می‌توان از آن خلاص شد. اگر بیشتر از یک مورد، دست مرد مقابل‌تان را رو کردید پس باید این را بدانید که او مناسب ازدواج نیست.

 

مردی که شما برای او در اولویت نیستید

اگر مردی که قصد ازدواج با او را دارید شما را به دیگران ترجیح نمیدهد باید از خودتان بپرسید: پس چه زمانی من الویت او خواهم بود؟! جواب، هرگز است. مردهایی که همسرشان برای‌شان الویت ندارد معمولاً عادت به رفیق بازی دارند یا کار و سرگرمی‌شان برای آن ها الویت دارد. برای این گونه مردها، عشق آخرین چیزی است که سراغش خواهند رفت. فکر نکنید می‌توانید این عادت را از سرش بیندازید.

 

مردی که انحصار طلب و وابسته است

در ابتدا کمی وابستگی ایرادی ندارد، حتی قشنگ هم هست. اما وقتی مدتی از شروع رابطه‌تان گذشته و او همچنان بسیار انحصارطلب و وابسته است، عادتی است که احتمالا نمیتواند آن را ترک کند. این مرد به احتمال زیاد یک سلطه گر است که دوست دارد همیشه شما را کنترل کند و تحت فرمان او باشید. چنین مردی مناسب زندگی مشترک نیست.

 

مردی که دوست دارد همیشه در بحث‌ها بَرنده باشد

اگر مردی که قصد ازدواج با او را دارید، با پیروزی در بحث و جدل‌های‌تان احساس رضایت و خوشنودی میکند و اگر غیر از این باشد، برآشفته شده و نارضایتی خود را به روشی ناخوشایند بروز میدهد، پس عادت بدی دارد که پرچم قرمزی برای شماست. در یک رابطه هیچ کدام‌تان نباید با آروزی بُرد وارد بحث شوید، بلکه هدف از بحث و مصاحبه این است که راه حلی پیدا کنید که مناسب هر دو طرف باشد.

 

مردی که مسئولیت پذیر نیست

وقتی زیر بار اشتباهات‌مان نمی‌رویم و مسئولیت اشتباه خود را نمی پذیریم، مانند بچه‌ها رفتار می کنیم. اگر تقصیر را گردن شخص دیگری بیندازیم که دیگر بدتر! تازه بدتر از این‌ها هم این است که به خودمان فرصت درس گرفتن از اشتباهات‌مان را نمی دهیم. اگر این ویژگی‌هایی است که در مرد مقابل‌تان می‌بینید، با او ازدواج نکنید.

 

مردی که سبک زندگی ناسالمی دارد

اگر زیاد سیگار میکشد و …، اما شما سبک زندگی سالمی دارید، باید خیلی هوشمندانه تصمیم بگیرید؛ درست است که هر کسی که اراده کند میتواند سیگار کشیدن و … را ترک کند و عادت‌های سالم را جایگزین کند، اما اگر این مرد قبلا برای ترک کردن تلاش کرده و موفق نشده، پس بهتر است فکر ازدواج با او را از ذهن‌تان بیرون کنید.

 

خانم ها نباید با این نوع مردان ازدواج کنید | ازدواج با این مردها اشتباه است