پارس ناز پورتال

جستجو در پارس ناز

خدمات اعزام پرستار شبانه‌روزی به منزل

خدمات اعزام پرستار شبانه‌روزی به منزل

خدمات اعزام پرستار شبانه‌روزی به منزل

 

خدمات اعزام پرستار شبانه‌روزی به منزل به منظور مراقبت و مراهمت از افراد مسن، بیماران مزمن و افرادی که نیاز به کمک و مراقبت دارند، ارائه می‌شود. این خدمات شامل مراقبت پزشکی، نظارت بر داروها، تغذیه مناسب، بهداشت شخصی، تمیزی منزل و کمک در انجام فعالیت‌های روزمره می‌شود.

 

برای استفاده از این خدمات، می‌توانید با شرکت‌های خدمات پرستاری تماس بگیرید. آن‌ها می‌توانند به شما اطلاعات در مورد هزینه‌ها، شرایط و جزئیات خدمات را ارائه دهند. همچنین، می‌توانید درخواست اعزام پرستار را از طریق سایت‌ها یا اپلیکیشن‌های موجود در دسترس، پرستاران حرفه‌ای و مجرب را  جهت استخدام در منزل، پیدا کنید.

 

مدت زمان حضور پرستار در منزل

 

مدت زمانی که پرستار در منزل با بیمار، سالمند یا کودک می‌ماند، به وخامت حال بیمار، شرایط سالمند و مدت زمان تنهایی کودک در منزل بستگی دارد.

 

 اگر حال بیمار وخیم باشد، فرد مسن مدت زمان بیشتری به مراقبت احتیاج داشته باشد و والدین کودکان زمان زیادی در منزل نباشد، پرستار باید به صورت شبانه روزی استخدام شود. اما اگر این چنین نباشد، می‌توان پرستار را به صورت ساعتی استخدام کرد.

 

پرستار شبانه روزی

براساس نیاز افراد به استفاده از خدمات پرستاری در منزل، می‌توان بعد از درخواست اعزام پرستار به شرکت یا موسسه پرستاری؛ به آنان اطلاع دهید که می‌خواهید از خدمات 24 ساعته یا شبانه روزی پرستاری در منزل استفاده کنید.

 

وظایف و نقش های پرستار در منزل

 

پرستاری که شما درخواست اعزامش را به شرکت یا موسسه پرستاری می دهید ، علاوه بر مراقبت و نگهداری از کودک ، بیمار یا سالمند شما وظایف  و نقش های دیگری نیز دارد که در ادامه ذکر می شود:

 

نظارت کردن بر وضعیت بیمار، کودک یا سالمند

نظارت بر وضعیت بیمار، کودک یا سالمند، می‌تواند بخشی از خدمات پرستاری شبانه‌روزی در منزل باشد. پرستاران متخصص می‌توانند وضعیت بهداشتی، تغذیه، دارو و بهداشت محیط افرادی که در منزل از آنان مراقبت می‌کنند را نظارت کرده و اقدامات لازم را برای حفظ و بهبود آن انجام دهند. این شامل موارد زیر می‌شود:

 

1- نظارت بر بهداشت شخصی

2- نظارت بر تغذیه

3- نظارت بر داروها

4- نظارت بر بهداشت محیط

 

نظارت بر بهداشت شخصی

 پرستاران می‌توانند به افراد کمک کنند تا بهداشت شخصی خود را حفظ کند، از جمله شستشو، تغییر لباس، مراقبت از پوست و مو، و استفاده از تجهیزات بهداشتی مورد نیاز.

 

نظارت بر تغذیه

پرستاران می‌توانند برنامه غذایی سالم و مناسب را برای اشخاص تهت مراقبت خود تهیه کنند و بر آن نظارت کنند. آنها می‌توانند مواد غذایی را خریداری کنند، غذاها را آماده کنند و مقدار مصرف غذا را نظارت کنند.

 

نظارت بر داروها

پرستاران می‌توانند داروهای مورد نیاز بیمار، سالمند یا کودک را درست تجویز کنند و نظارت کنند که داروها به موقع و به درستی مصرف شوند.

خدمات اعزام پرستار شبانه‌روزی به منزل

 آنها می‌توانند نیز اطمینان حاصل کنند که افراد تحت پرستاری و مراقبت، به درستی دستورات پزشک را دنبال کرده و بر اثربخشی داروها را نظارت کنند.

 

نظارت بر بهداشت محیط

پرستاران می‌توانند نظافت و ضدعفونی منزل را انجام داده و بهداشت محیط را حفظ کنند. آنها می‌توانند در مورد نحوه استفاده از ابزارهای بهداشتی و ضدعفونی، افراد را راهنمایی کنند.

 

پرستاران با توجه به نیازهای بیماران، سالمندان و کودکان، می‌توانند نظارت و مراقبت لازم را انجام دهند تا بهداشت بیمار حفظ شود و خطر ابتلا به عفونت‌ها و تشدید بیماری‌ها کاهش یابد.

 

وظایف خانواده‌ها درقبال پرستارانی که از سوی شرکت اعزام می‌شوند

 

همان گونه که پرستاران وظایفی در قبال کودکان، بیماران یا سالمدان (هر کسی که پرستار از او در منزل مراقبت و نگهداری می‌کند) و خانواده‌های آنان دارند؛ خانواده و بستگان سالمند، کودک یا بیماری که پرستار از آنان در منزل مراقبت می‌کند نیز وظایفی دارند. یکی از اصلی‌ترین وظیفه خانواده‌ها در قبال پرستار، فراهم کردن شرایطی جهت رفاه اجتماعی پرستار است؛ که در ادامه مفصل‌تر شرح داده شده است:

 

رفاه اجتماعی پرستاران

رفاه اجتماعی پرستاران مستحق توجه ویژه است. استراتژی‌های موثر ارتقاء رفاه باید برای ارتقاء رفاه اجتماعی خود به ویژه در زمینه های ادغام اجتماعی و پذیرش اجتماعی اجرا شود. علاوه بر این ، پرستاران ، به ویژه پرستاران زن ، برای اطمینان از رفاه اجتماعی خود به حمایت مالی ، عاطفی ، اطلاعاتی و اجتماعی قوی نیاز دارند.

 

درخواست اعزام پرستار به خانه سالمندان یا به بیمارستان

 

در جمعیت کهنسالان ، ایمنی بیماران مسن نگرانی اصلی در بیمارستان ها و خانه های سالمندان است که نیاز به مراقبت پرستاران دارند. با انجام تشخیص فعالیت پرستار ، ما نه تنها می توانیم اطمینان حاصل کنیم که همه بیماران در بیمارستان یا کهنسالان در خانه سالمندان، مراقبت های مطلوب و برابر را دریافت می کنند ، بلکه می تواند پرستاران پرستار و مراقب مناسبی با توجه به وضعیت و شرایط بیمار، سالمند یا کودک را انتخاب کنیم.

 

منبع: برگرفته شده از مقالات پزشکی مرکز خدمات پرستاری شبانه روزی زندگی برتر اکسین