پارس ناز پورتال

خرید بهترین انواع تجهیزات شبکه و ارتباطات با قیمت ارزان

خرید بهترین انواع تجهیزات شبکه و ارتباطات با قیمت ارزان

در شبکه های کامپیوتری، دستگاه ها و ابزارهای مختلفی برای راه اندازی، نگهداری و تعمیر مورد نیاز است. تجهیزات شبکه طیف وسیعی از ابزارها هستند که همگی برای داشتن یک شبکه موثر و فعال ضروری هستند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجهیزات شبکه، توجه داشته باشید که در شبکه های کامپیوتری برای برقراری ارتباط بین دستگاه ها استفاده می شود. این تجهیزات که هر کدام وظیفه خاصی دارند و با کمک یکدیگر کل شبکه را تشکیل می دهند توسط شرکت های بزرگ تولید می شوند. آنها تجهیزاتی مانند مودم، روتر، سوئیچ شبکه، پچ پنل، فایروال و بسیاری موارد دیگر را تولید می کنند.

 

معرفی انواع تجهیزات شبکه و ارتباطات

خرید بهترین انواع تجهیزات شبکه و ارتباطات با قیمت ارزان، به طور کلی تجهیزات مورد استفاده در شبکه به دو دسته فعال (اکتیو) و غیرفعال (پسیو) تقسیم می شوند. تجهیزات شبکه فعال تجهیزاتی هستند که برای انجام فعالیت خود به جریان الکتریکی نیاز دارند.

 

تجهیزات فعال شامل کارت های شبکه، روترها، سوئیچ ها و مبدل های فیبر نوری است. تجهیزات شبکه غیر فعال این دستگاه ها برای عملکرد خود نیازی به انرژی الکتریکی ندارند و بدون استفاده از جریان الکتریکی نقش خود را در شبکه به خوبی ایفا می کنند. از جمله این تجهیزات می توان به کابل ها، مانیتورها، کانال ها و رک ها و همچنین اتصالات اشاره کرد. در ادامه به معرفی هر کدام ازآنها میپردازیم.

معرفی انواع تجهیزات شبکه و ارتباطات

تجهیزات شبکه پسیو یا غیر فعال، کابل شبکه کواکسیال: قبلاً از این نوع کابل برای ایجاد شبکه استفاده می شد که در آن از کابل کواکسیال بزرگ به عنوان ستون فقرات و کابل های کواکسیال کوتاه در فواصل 2.5 متری به عنوان ایستگاه کاری در خدمات پشتیبانی شبکه و سخت افزار استفاده می شد.

 

کابل های جفت پیچ خورده: کابل های جفت پیچ خورده یکی از رایج ترین کابل هایی است که در “انواع تجهیزات شبکه” برای مخابرات و کامپیوتر استفاده می شود. این کابل ها نه تنها برای پشتیبانی از شبکه های کامپیوتری، بلکه در سیستم های تلفن نیز کاربرد دارند. این نوع تجهیزات شبکه به 6 نوع کابل از CAT1 تا CAT6 تقسیم می شود.

 

کابل فیبر نوری: یکی از رسانه های انتقال شبکه های کامپیوتری فیبر نوری است. ما زمانی از فیبر نوری استفاده می کنیم که بخواهیم بین فواصل بیش از 100 متر با پهنای باند بالا ارتباط برقرار کنیم. در این الیاف، نور به دلیل انعکاس عمومی در سطح مشترک بین هسته و روکش منتشر می شود.

 

منابع نور در این کابل ها دیودهای لیزری و دیودهای ساطع کننده نور هستند. آنتن بی سیم: هنگامی که شبکه های بی سیم دچار از دست دادن سیگنال یا کاهش سرعت می شوند، دلیل آن افزایش فاصله بین امواج فرستنده و گیرنده است.

 

برای حل این مشکل از انواع تجهیزات شبکه مانند آنتن های بی سیم استفاده می کنند. این آنتن ها انتقال سیگنال ها را بهبود می بخشند و می توانند ارتباط شبکه بین گیرنده و فرستنده را تا حد زیادی بهبود بخشند تا ارتباط بهتر انجام شود.

 

پچ پنل: پچ پنل به عنوان یکی از انواع تجهیزات شبکه غیرفعال یک قطعه مستطیل شکل است که در داخل رک قرار می گیرد و محل جمع شدن کابل ها می باشد. کابل هایی برای اتصال به این پچ پنل نصب شده است.

 

رک: زمانی فرا می رسد که تعداد سوئیچ ها و روترها در شبکه آنقدر زیاد می شود که به فضایی برای مراقبت و نگهداری نیاز دارند. این فضا که یکی از تجهیزات شبکه می باشد رک می باشد.

 

قفسه ها معمولا فلزی و دارای در شیشه ای هستند و به دو صورت دیواری و ایستاده عرضه می شوند. استفاده از کدام یک از این قفسه ها بستگی به نیاز شبکه در ابعاد مختلف دارد. به عنوان مثال، 5 تا 6 واحد رک برای شبکه های کوچک کافی است.

 

آشنایی با تجهیزات شبکه اکتیو یا فعال

خرید بهترین انواع تجهیزات شبکه و ارتباطات با قیمت ارزان، کارت شبکه: یکی از مهم ترین انواع تجهیزات شبکه، کارت شبکه است که یکی از مهم ترین عناصر سخت افزاری در پیاده سازی شبکه کامپیوتری است. هر کامپیوتر در شبکه باید از کارت شبکه استفاده کند.

 

کارت شبکه در واقع ارتباط بین کامپیوتر و رسانه انتقال را برقرار می کند. هر کارت شبکه یک آدرس فیزیکی یا مک آدرس دارد که یک عدد ۶ بایتی است که سه رقم اول سازنده کارت شبکه و سه رقم دوم شماره سریال کارت شبکه را مشخص می کند.

 

این کارت ها به دو دسته کابلی و بی سیم تقسیم می شوند. روتر: یکی از مهمترین تجهیزات شبکه روتر است که حضور آن در شبکه بسیار ضروری است. روترها در انواع مختلفی به بازار عرضه می شوند و استفاده از آنها در شبکه مرسوم است. این روترها یک شبکه را به چندین شبکه دیگر ارائه می کنند.

 

مودم: احتمالاً مودم را به عنوان یکی از انواع تجهیزات شبکه می شناسید زیرا بسیاری از ما در خانه های خود از مودم استفاده می کنیم. مودم دستگاهی است که به ما امکان اتصال به شبکه جهانی اینترنت را می دهد.

 

سرور چاپ: یک سرور چاپ می تواند یک چاپگر را بدون نیاز به رایانه به اشتراک بگذارد تا همه کاربران شبکه بتوانند به آن متصل شوند. در واقع شما چاپگر را با کابل UPS یا موازی به پرینتر سرور متصل می کنید و از طرفی با کابل شبکه پرینتر سرور را به سوییچ متصل می کنید. با این کار چاپگر در شبکه شناسایی می شود و نیازی به روشن بودن همیشه کامپیوتر نیست و به راحتی می توان چاپگر را بین تمامی کاربران به اشتراک گذاشت.

آشنایی با تجهیزات شبکه اکتیو یا فعال

هاب: یک هاب چندین دستگاه شبکه کامپیوتری را به هم متصل می کند. همچنین به عنوان یک تکرار کننده عمل می کند زیرا سیگنال هایی را که پس از طی مسافت های طولانی از طریق کابل های اتصال شکسته می شوند، تقویت می کند.

 

هاب، ساده ترین در خانواده تجهیزات شبکه و تجهیزات فیبر نوری برای پیاده سازی فیبر نوری است زیرا اجزای LAN را با استفاده از پروتکل های مشابه به هم متصل می کند. یک هاب را می توان هم برای داده های دیجیتال و هم برای داده های آنالوگ استفاده کرد، تا زمانی که تنظیمات آن برای آماده سازی قالب داده های ورودی پیکربندی شده باشد.

 

به عنوان مثال، اگر داده های دریافتی در قالب دیجیتال باشد، هاب باید آن را در بسته ها ارسال کند. با این حال، اگر داده های ورودی آنالوگ باشد، هاب آن را به عنوان سیگنال ارسال می کند.

 

معرفی چند نوع از تجهیزات شبکه و ارتباطات با قیمت ارزان

 

خرید بهترین انواع تجهیزات شبکه و ارتباطات با قیمت ارزان، اکسس پوینت بی سیم D-Link مدل DAP-1360 یک اکسس پوینت بسیار عالی برای مدیران شبکه ای است که می خواهند شبکه بی سیم خود را تغییر دهند یا گسترش دهند.

 

برند دی لینک به دلیل تولید محصولات باکیفیت برای کاربران خانگی یا محیط های تجاری کوچک و متوسط ​​همواره مورد توجه بسیاری از کاربران بوده است. DAP-1360 از جدیدترین ویژگی های امنیتی بی سیم برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به شبکه شما و حفظ امنیت شبکه تا حد امکان پشتیبانی می کند.

 

با کمک این نقطه دسترسی منحصر به فرد، می توانید شبکه کابلی را به قابلیت های شبکه بی سیم مجهز کنید یا به سادگی پوشش شبکه بی سیم موجود خود را گسترش دهید تا به فواصل بیشتری در خانه یا محل کار خود برسید.

 

کابل شبکه Cat6 UTP کی دی تی NC-Cuprum 6UTP که ساخت کمپانی کی دی تی میباشد که یک جفت کابل پیچیده استاندارد برای اترنت و دیگر لایه های فیزیکی شبکه است که مطابق با استانداردهای رده 5/5e و رده استاندارد کابل شبکه 3 سازگار است.

 

در مقایسه با Cat5 و Cat5e، Cat6 ویژگی های دقیق تر را برای تداخل و سر و صدای سیستم ارائه می دهد. همچنین عملکرد استاندارد کابل تا 250 مگاهرتز را در مقایسه با 100 مگاهرتز برای Cat5 و Cat5e مشخص می کند.

 

کابل شبکه کی دی تی با گروه کانکتور CAT6 از نوع UTP دارای چهار زوج سیم مسی بدون شیلد و بدون فویل می باشد که از فرکانس 250 مگاهرتز پشتیبانی کرده و قادر به انتقال اطلاعات با سرعت 1000 مگابیت بر ثانیه است.

 

این کابل شبکه KDT مناسب برای کاربری در محیط های داخلی (ایندور) Indoor شبکه های اترنت گیگابیتی بوده و نویز کمتری را نسبت به سایر کابل های شبکه دریافت می نماید.کابل شبکه Cat6 UTP کی دی تی NC-Cuprum 6SFTPI در طبقه بندی CAT 6 قرار دارد.

 

این مدل از کابل شبکه کی دی تی، KDT از نوع SFTP است. کابل های شبکه از نظر عایق بندی یا محافظ و شیلد به انواع کابل SFTP ،STP ،UTP و FTP تقسیم بندی می شوند. SFTP مخفف Screened Fully shielded Twisted Pair به معنی “زوج‌های به هم تابیده تماما غلافدار” است.

 

کابل SFTP دارای یک روکش فلزی اضافی برای کاهش اثر پارازیت است. کابل SFTP بسیار مشابه کابل FFTP است. به این ترتیب که زوج سیم های تابیده شده هر کدام به طور جداگانه با فویل محافظت می شوند و تمام آنها نیز به طور کلی محافظ دارند. تفاوت SFTP با FFTP در نوع محافظ کلی سیم هاست. در FFTP محافظ به صورت فویل است و در SFTP از شیلد با بافتی انعطاف پذیر و از نظر مکانیکی محکم استفاده شده است.

 

کلام پایانی در مورد انواع تجهیزات شبکه و ارتباطات با قیمت ارزان

 

خرید بهترین انواع تجهیزات شبکه و ارتباطات با قیمت ارزان، ساخت شبکه بدون تجهیزات فیزیکی و مجازی که زیرساخت شبکه را تشکیل می دهند غیرممکن است. تجهیزات شبکه به عنوان یک زیرساخت حیاتی ایفای نقش می کنند و ارتباطات اطلاعاتی یکپارچه را ممکن می سازند.

 

چه در حال مرور اینترنت، برقراری تماس تلفنی یا تماشای یک فیلم باشید، اجزای شبکه نقش مهمی در تسهیل این فعالیت های روزمره دارند. اجزای شبکه شامل طیف گسترده ای از دستگاه ها و فناوری هایی است که برای ایجاد، حفظ و بهینه سازی ارتباطات در شبکه ها کار می کنند.

 

تجهیزات شبکه به عنوان اجزای اصلی یک شبکه کامپیوتری عمل می کنند و وظایف مختلفی را برای برقراری ارتباط و انتقال اطلاعات در شبکه انجام می دهند. این دستگاه ها برای انتقال داده ها از مبدا به مقصد و همچنین تسهیل ارتباط بین دستگاه ها با هم کار می کنند.

 

اجزای شبکه در هماهنگی با یکدیگر کار می کنند تا به طور موثر انتقال داده، ارتباطات و امنیت شبکه را تضمین کنند. همچنین بر اساس اندازه و نوع شبکه ها می توان این تجهیزات را در یک شبکه و یا به صورت جداگانه راه اندازی کرد.

 

به طور کلی تجهیزات مورد استفاده در شبکه به دو دسته فعال و غیرفعال تقسیم می شوند. تجهیزات شبکه فعال تجهیزاتی هستند که برای انجام فعالیت خود به جریان الکتریکی نیاز دارند.

 

تجهیزات شبکه غیرفعال این دستگاه ها برای عملکرد خود نیازی به انرژی الکتریکی ندارند و بدون استفاده از جریان الکتریکی نقش خود را در شبکه به خوبی ایفا می کنند. تجهیزات شبکه ستون فقرات اتصال مدرن است که ارتباطات و تبادل اطلاعات را در سراسر جهان امکان پذیر می کند.

 

از شبکه های محلی گرفته تا اینترنت، مجموعه متنوعی از تجهیزات نقش اساسی در شکل دادن به جامعه به هم پیوسته ما دارند. با پیشرفت تکنولوژی، توسعه تجهیزات برای رفع نیازهای روزافزون شبکه امروزی ضروری خواهد بود. همراهان عزیز ایمن ارتباط شما می توانید برای مشاهده و خرید انواع تجهیزات شبکه به درگاه امن این شرکت مراجعه نمایید.