پارس ناز پورتال

فیلم و سریال

قاصدک 24

بچه های آسمان

برای خرید شیشه رنگی به چه نکاتی توجه کنیم ؟

برای خرید شیشه رنگی به چه نکاتی توجه کنیم ؟

شیشه رنگی امروزه یکی از پرطرفدارترین شیشه ها در محیط های سنتی و مدرن محسوب می شود. این شیشه ها امروزه در مدل های مختلف در بازار وجود دارند. از این مدل ها می توان از شیشه دکوراتیو، مات، لمینت، لاکوبل و غیره نام برد. شیشه های رنگی فرکانس خاصی از نور را جذب می کنند. ساختار شیمیایی این رنگ ها موجب ایجاد رنگ می شود.

 

شیشه های طرح دار رنگی موجب پیشرفت های زیاد در صنعت ساختمان می شوند. امروزه شیشه رنگی لاکوبل یکی از بهترین شیشه ها در این زمینه به حساب می آید. این شیشه ها در مدل ها و قیمت های مختلفی به بازار عرضه می گردند. از این شیشه ها در حمام، آشپزخانه ها و روی میز استفاده می شود.

برای خرید شیشه رنگی به چه نکاتی توجه کنیم ؟

شیشه رنگی لاکوبل چه نوع شیشه ای است؟

یکی از انواع شیشه های نوع رنگی لاکوبل نام دارد. این شیشه به صورت کاملا صاف در بازارهای مختلف وجود دارد. یک طرف این شیشه را با رنگ می پوشانند. به صورت معمول این شیشه ها بسیار براق و درخشان ساخته می شوند. این نوع شیشه ها از بیش از بیست و پنج رنگ مختلف استفاده می کنند. این شیشه ها در دو نوع پشت رنگی مات و پشت رنگی براق به فروش می رسند.

 

شیشه های نوع پشت رنگی براق نور را از خود عبور می دهند. ضخامت این شیشه بین چهار تا بیست میلی متر است. شیشه های لاکوبل در دو سطح ایمن و ایمن پلاس تولید می گردند. این شیشه ها به صورت آنتی باکتریال عمل می کنند. البته ایمنی این شیشه ها نسبت به شیشه های دیگر بسیار بالاتر است. همین ایمنی موجب خرید این شیشه نسبت به شیشه های دیگر می گردد. 

 

شیشه رنگی لاکوبل چه مزایایی دارد؟

مزیت های مثبت این شیشه رنگی موجب ترغیب بسیاری از افراد به خرید این شیشه می شود. این شیشه ها را معمولا از مواد بسیار بادوامی می سازند. با استفاده از این شیشه ها دیوارها، درهای کشویی، مبلمان و غیره ظاهر خود را در سال های زیادی حفظ می کنند. شیشه های لاکوبل در برابر ضربات مختلف ایمن هستند. این شیشه ها به هیچ وجه خرد نمی شوند.یکی از این مزیت ها مدرن بودن آن ها است. به صورت معمول تمام رنگ های شیشه های لاکوبل با محیط زیست سازگار هستند.

 

فرمالدهید موجود در این شیشه ها کیفیت هوا را حفظ می کنند. شیشه های لاکوبل در برابر عوامل خارجی مختلف مقاومت بسیار بالایی دارند. در برابر حرارت بالا و نیز اشعه ماورا بنفش دوام بالایی از خود نشان می دهند. همچنین در مکان های با رطوبت بالا مانند منطقه های بارانی شمال کشور از آن ها استفاده های زیادی می شود.

برای خرید شیشه رنگی به چه نکاتی توجه کنیم ؟

کاربرد های مختلف شیشه رنگی لاکوبل

شیشه های لاکوبل کاربردهای مختلف دارند. این کاربردها نسبت به بسیاری از شیشه های رنگی بیشتر است. از آن ها برای طراحی های لوکس و بسیار زیبا استفاده می شود. در واقع دکوراسیون داخلی خانه شما جلوه ویژه ای پیدا می کند. از شیشه های لاکوبل در آیینه کاری داخلی بناهای سنتی بهره می گیرند. همچنین بسیاری از معماران از این شیشه ها استفاده های زیادی می برند. در نمای بیرونی ساختمان های مختلف آن ها کاربردهای زیادی دارند.

 

همچنین از شیشه های لاکوبل به عنوان نورگیر نیز استفاده می شود. این نوع شیشه ها معمولا نور زیادی از خود ساطع می کنند. در محیط های با نور کم نیز از آن ها بهره می گیرند. به علت نشکن بودن از آن ها در مهد کودک های مختلف استفاده می شود. در آشپزخانه ها و فضای بین کابینت ها نیز کاربردهای بسیار وسیعی دارند. از آن ها در مکان های مختلف مانند دندان پزشکی نیز بهره می گیرند.

 

قیمت و نصب شیشه رنگی لاکوبل به چه صورت انجام می گیرد؟

قیمت یک شیشه رنگی لاکوبل بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود. یکی از مهمترین این عوامل اندازه آن ها است. با افزایش اندازه این شیشه ها، قیمت آن ها نیز به مراتب بالا می رود. البته شرکت تولید کننده این شیشه ها نیز قیمت های مختلفی را به مشتریان ارائه می دهند. یکی دیگر از عوامل اثر گذار بر قیمت این شیشه ها کیفیت آن ها است. باید از شیشه هایی با شفافیت بالا استفاده کنید.

 

برای نصب این شیشه ها بر روی دیوار باید نکاتی را رعایت کرد. زیرسازی کار باید بدون هیچ پستی و بلندی صورت گیرد. برای این کار از چسب های سیلیکون استفاده می شود. برای صافی آن ها از تراز لیزری بهره می گیرند. معمولا جنس مواد زیر این شیشه ها از گچ، کناف، چوب، MDF، سرامیک و کاشی است.

برای خرید شیشه رنگی به چه نکاتی توجه کنیم ؟

جمع بندی

شیشه رنگی امروزه یکی از پرطرفدار ترین شیشه های محسوب می شود. شیشه لاکوبل یکی از انواع این شیشه ها است. این شیشه ها از مزیت های مثبت فراوانی برخوردار هستند. آن ها با استفاده از مواد با دوامی ساخته شده اند. از شیشه های لاکوبل بر روی دیوارها، درب های کشویی، مبلمان و غیره بهره می گیرند. این شیشه ها در برابر حرارت و اشعه ماورا بنفش مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهند.

 

در مکان های با رطوبت بالا مانند مناطق شمالی کشور از آن ها استفاده زیادی می گردد. زیرا در برابر رطوبت های مختلف نیز دوام زیادی دارند. امروزه شرکت های مختلفی این نوع شیشه ها را می سازند. ایران لاکوبل یکی از بهترین شرکت ها در این زمینه به حساب می آید. این شرکت از تجهیزات و فناوری پیشرفته ای برای ساخت این شیشه ها بهره می گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدل ها و قیمت به نشانی اینترنتی iranlacobel.com مراجعه کنید.