پارس ناز پورتال

جستجو در پارس ناز

این نکات مهم را هنگام خرید عینک رعایت کنید

این نکات مهم را هنگام خرید عینک رعایت کنید

این نکات مهم را هنگام خرید عینک رعایت کنید 

وقتی برای خرید عینک مراجعه میکنید به چه نکاتی هنگام خرید دقت می‌کنید؟ ما برایتان نکات مهم و خوب درمورد خرید عینک داریم. عینک می‌تواند ظاهر ما را تغییر دهد, حتی می‌تواند زیبایی صورت ما را دوچندان کند به شرط آن که درست انتخاب شود. هنگام خرید عینک باید به عوامل مختلفی مثل فرم صورت, شخصیت, تیپ, تناسب و غیره… دقت کرد.

 

اگر شما هم دوست دارید که با وجود مدلهای متنوع عینک, عینکی را انتخاب کنید که به صورت تان بیاید, هنگام خرید آن به مواردی که در ادامه مقاله بدان ها اشاره کرده ایم دقت کنید.

 

تضاد

تضاد در انتخاب عینک امری کلیدی هست. منظور از تضاد فرم عینک هست. بعنوان مثال اگر شما صورتی مربعی شکل یا زاویه دار دارید, باید عینکی با فریم گرد انتخاب کنید تا با فرم صورت تان تضاد داشته باشد. یا برعکس اگر صورت تان گرد هست, عینکی که گزینه می‌کنید باید قابی مربعی شکل داشته باشد.

 

به علاوه, تضاد در مورد رنگ پوست نیز راستگو هست. اگر پوست روشنی دارید, فریم عینک تان را تیره انتخاب کنید, در غیر این صورت فریم روشن با پوست تیره صورت شما تناسب بیشتری خواهد داشت.

 

تناسب

عینکی که شما انتخاب میکنید باید متناسب با صورت تان باشد. این قانون برای عینک هاي آفتابی صدق نمیکند, از این جهت که اگر عینک هاي آفتابی برای صورت مان بزرگ باشد, باز هم خوشگل و جذاب هست. اما تناسب را باید برای عینک هاي مطالعه در نظر بگیرید, در غیر این صورت ظاهرتان را بهم می ریزد. به بیان دیگر قاب عینک تان باید به گونه اي باشد که روی گونه هایتان به خوبی بنشیند.

 

به مد دقت کنید
شما هم جزو آن افرادی هستید که به دنبال تازه ترین مدهای لباس می‌گردند اما یادشان میرود عینک شان را هر چند وقت یکبار عوض کنند؟ اگر چندین سال هست که عینک تان را عوض نکرده اید, حال زمان آن هست که دست به کار شوید, حتی اگر عدد چشم تان تغییری نکرده هست.

 

حتماً لازم نیست که با مد پیش روید, بعنوان مثال اگر مد سال عینک هاي فریم گرد هست اما شما هم صورتی گرد دارید که با آن مدل عینک جور در نمی‌آید, عینکی انتخاب کنید که در قسمت بالای آن زاویه دار اما در قسمت پایین آن کمی گرد باشد. در این صورت عینکی انتخاب کرده‌اید که هم به صورت تان می‌آید و هم تا اندازه ای به روز و جذاب هست.

 

رنگ
وقتی گفتگو از رنگ عینک می‌شود, دست تان باز هست, بدین معنی که هر رنگی که دوست دارید را می‌توانید انتخاب کنید. گرچه اثبات شده عینک هایي که با رنگ پوست و مو شما تضاد دارند, اکثر به چشم می‌آیند اما باز هم انتخاب رنگ عینک دست خودتان هست.

 

اگر بخواهید در گزینه رنگ عینک رنگ پوست صورت تان را در نظر بگیرید, باید ابتدا رنگ پوست تان را تشخیص دهید. آیا تن پوست شما گرم هست یا سرد؟

 

اگر تن پوستی گرم دارید, از رنگ هاي پاستلی و هم‌چنین رنگ هاي سیاه و سفید امتناع کنید. به جای آن رنگ هاي طلایی, عسلی, زیتونی, بژ و تونالیته هاي قهوه اي برترین گزینه برایتان خواهد بود.برای کسانی که تن پوستی سرد دارند, برترین رنگ عینک مشکی, سرخابی, بنفش, خاکستری و آبی هست.

 

شخصیت
فریم عینکی که شما انتخاب می‌کنید, باید با شخصیت تان جود درآید. اگر شما فردی جدی و شجاع هستید, باید فریم هاي پهن تر را انتخاب کنید. حتی بهتر هست که دو عینک متفاوت برای خود داشته باشید; یکی از آن ها که با شخصیت جدی شما جور در می‌آید را برای محل کار و دیگری راکه کمی ظریف تر و لطیف تر هست, برای پایان هفته و میهمانی ها به چشم هایتان بزنید.