پارس ناز پورتال

قاصدک 24

خنده نوزاد 5 روزه در جهان مشهور شد

خنده نوزاد 5 روزه در جهان مشهور شد

خنده نوزاد 5 روزه در جهان مشهور شد 

عکسی که از یک کودک بیمار منتشر شد و او را در حال خنده نشان می داد موجب واکنش های مثبت در تمام جهان شده است. شاید امروز آنقدر به زندگی جدید خودمان در کنار تمام امکانات و فناوری‌ها عادت کرده باشیم که گاهی فراموش کنیم چقدر شکل ارتباطات و تاثیری که شبکه‌های مجازی در این ارتباط بر جا گذاشته‌اند

 

تمام جوانب زندگی ما را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند. از شکل خوب این تاثیر صحبت می‌کنیم. شکلی که وقتی عکس یک نوزاد مورد توجه هزاران نفر قرار می‌گیرد و همه کسانی که دچار وضعیتی مشابه هستند را به دور هم جمع می‌کند.

خنده نوزاد 5 روزه در جهان مشهور شد

17 اکتبر بود که لارن عکسی از دخترش را در یک انجمن فیسبوک به نام Love What Matters به اشتراک می‌گذارد و در پست خود به شرح وضعیت او و روزهایی که از سر گذرانده می‌پردازد. عکس گویای این است که این نوزاد در بیمارستان و تحت درمان است. دختر کوچولو که در این عکس تنها 5 روز از تولدش می‌گذرد، با وجود لوله‌ای که در بینی‌اش قرار دارد و به نظر دردناک می‌رسد، لبخند شیرینی به لب دارد!

 

همان لبخندی که باعث شده عکسش در صفحه فیس بوک به فاصله یک هفته 318 هزار لایک بگیرد و 51 هزار بار به اشتراک گذاشته شود و حدود 10 هزار نفر به آن واکنش نشان دهند و برایش کامنت بگذارند. افراد زیادی با دیدن فریا کوچولو در زیر پست مادرش کامنت گذاشتند. بعضی از کامنت‌ها، عکس هایی از کاربران دیگر فیس‌بوک است که داستان خودشان را درباره داشتن نوزاد نارس به اشتراک گذاشته‌اند.

 

فریا، نام این دختر شیرین است که به خاطر وزن کم در هنگام تولد روزهای نخست زندگی‌اش را در بیمارستان گذراند.  به گزارش پارس ناز وزن او کمتر از 4 پوند بود و زنده‌ماندن فریا برای پدرو مادرش مانند معجزه بود.مادر فریا، لارن در توضیح این عکس در صفحه فیس بوک نوشته است: اولین دختر ما در پنج روزگی.

 

3پوند و 14 انس. به خاطر زنده بودن خوشحال بود! او در ادامه نوشته: این عکسی هست که در روزهای سخت بخش مراقبت های ویژه (نوزادان)، اغلب به اون نگاه می‌کردم. زندگی فوق العاده است. لارن در مینه‌سوتا زندگی می‌کند و اخیرا داستان تولد دخترش را در یک وبلاگ به نام Birth Without Fear هم منتشر کرده است.

 

او توضیح داده که در حدود هفته 28 علائم پره آکلامپسی را نشون داده است و بعد از6 هفته به بیمارستان می‌رود و دخترش با سزارین اورژانسی در روز شکرگزاری به دنیا می‌آید. این تولد زودرس از دلایل وزن کم فریا است. این نوزاد که در سال 2014 متولد شده حدود یک ماه در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان و تحت نظر پزشکان می‌ماند.

 

اما حالا، تا ماه آینده او 2 ساله می‌شود و مادرش که خاطرات تلخ آن روزها دیگر برایش شیرین شده است، عکسی را منتشر می‌کند که نشانگر امید است. امید به سپری کردن روزهای سخت و رسیدن به روزهای شیرین. امیدی که در لبخند زیبای فریا موج می‌زند و در باورش به اینکه زنده می‌ماند و زندگی را دوست دارد.

 

همین احساسات نهفته در این عکس آن هم از یک نوزاد چند روزه باعث می‌شود که این عکس به سرعت توجه افراد بسیاری رو به خودش جلب کند. لارن در گفت‌وگو با بخش خبری شبکه ABC گفته: صادقانه بگویم، فریا بهترین اتفاق زندگی ماست. وقتی برای خرید به مغازه می‌رویم،

 

او خوش‌روترین دختر کوچولوی آنجاست و به همه سلام می‌دهد. او بسیار بامزه است و خیلی شاد. در عکس 5 روزگی‌اش می‌توانید شخصیت کوچکش را ببینید و هنوز هم او هیچ تغییری نکرده. او هنوز همان دختر کوچولوی شاد در آن عکس است.