پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل
قاصدک 24

خواص فوق العاده آب انار معجون سلامتی

خواص فوق العاده آب انار معجون سلامتی

خواص فوق العاده آب انار معجون سلامتی 

آب انار بهترین معجون سلامتی و مفید برای بدن است کـه باید بـه طور دائم نوشیده شود چون تاثیر فوق العاده ای در بدن انسان دارد. آب انار حاوی بیش از ۱۰۰ ترکیب گیاهی «فیتوکمیکال» است و همچنین میوه آن از هزاران سال پیش بـه دلیل خواص درمانی مورد استفاده بوده است.امروزه مطالعات بسیاری در مورد فوائد آب انار برای سلامتی انجام گرفته و نشان دهنده نقش آن در کمک بـه جلوگیري از سرطان، تقویت سیستم ایمنی و کمک بـه باروری بوده است.
خواص فوق العاده آب انار معجون سلامتیسایت هلث لاین در این مقاله بـه عده ای از خواص آب انار طبیعی اشاره کرده کـه بـه شرح زیر است:حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها: دانه‌هـای انار رنگ قرمز خود را از پلی فنول‌ها می‌گیرند. این ترکیب‌ها آنتی اکسیدان‌هـای قوی هستند. آب انار حاوی سطح بالایی از آنتی اکسیدان‌هاست کـه نسبت بـه آبمیوه‌هـای دیگر بیشتر است.

 

آنتی اکسیدان‌هـای موجود در آب انار میتواند بـه از بین بردن رادیکال‌هـای آزاد، حفظ سلول‌ها از آسیب‌دیدگی و کاهش التهاب کمک کند.

 

حاوی ویتامین C: آب هر عدد میوه انار بیش از ۴۰ درصد نیاز روزانه فرد بـه ویتامین C را تامین میکند. ویتامین C هنگام پاستوریزه کردن ماده خوراکی تجزیه میشود و بـه همین دلیل مصرف آب انار تازه و خانگی توصیه میشود.

 

جلوگیري از سرطان: محققان در بررسی‌هـای خود مشاهده کردند آب انار می‌تواند بـه توقف رشد سلول‌هـای سرطان پروستات کمک کند. با این حال بـه رغم انجام مطالعات متعدد در مورد تاثیر آب این میوه بر سرطان پروستات نتایج بـه دست آمده قطعی نیستند.

 

محافظ در برابر آلزایمر: آنتی‌اکسیدان‌هـای موجود در آب انار و غلظت بالای آن ها، پیشرفت بیماری آلزایمر را کند کرده و از توان ذهنی و حافظه حفاظت میکند.

 

کمک بـه هضم غذا: آب انار التهاب روده‌ها را کاهش داده و سیتسم گوارش را تقویت می‌کند. همچنین این ماده خوراکی برای بهبود علائم بیماری کرون، کولیت زخمی و دیگر بیماری‌هـای روده ملتهب مفید است.

 

خاصیت ضد التهابی: آب انار ماده ضد التهاب قوی است کـه همانطور کـه گفته شد دلیل آن وجود سطح بالایی از آنتی اکسیدان‌ها است. آب انار همچنین میتواند بـه کاهش التهاب در تمامی اعضای بدن کمک کند و مانع از استرس اکسیداتیو می‌شود.

 

ضد آرتریت: فلاونول‌هـای موجود در آب انار میتواند بـه از بین بردن التهابِ موثر در بروز استئوآرتریت و آسیب دیدن بافت غضروفی کمک کند. بـه تازگی تحقیقاتی در مورد تاثیرات و فوائد این آبمیوه برای پوکی استخوان، آرتریت روماتوئید، دیگر انواع آرتریت و التهاب مفصلی انجام گرفته است.

 

بیماری قلبی: آب انار از سالم‌ترین آبمیوه‌ها برای سلامت قلب است کـه علاوه بر قلب از رگ‌ها هم حفاظت میکند. نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد این آبمیوه جریان خون را بهبود داده و رگ‌ها را در برابر سفت شدن حفاظت می‌کند، اما انار در برابر داروهای کاهش کلسترول و فشار خون همچون استاتین‌ها واکنش منفی نشان می دهد.

 

کاهش فشار خون: نوشیدن روزانه آب انار بـه کاهش فشار خون سیستولیک کمک میکند. هرچند لازم است مطالعات بیشتری انجام شود تا مشخص شود آیا آب انار می‌تواند مجموع فشار خون را در طولانی مدت کاهش دهد.

 

ضد ویروس: آب انار میتواند از بیماری‌ها پیش گیری کند و با آلودگی‌ها مقابله میکند. همچنین بررسی‌هـای آزمایشگاهی حاکی از تاثیرات آنتی باکتریال و ضد ویروسی این نوشیدنی پرخاصیت است.

 

حاوی انواع ویتامین‌ها: علاوه بر ویتامین C و E آب انار منبع خوبی از پتاسیم، ویتامین K و اسید فولیک است.

 

تقویت حافظه: نوشیدن روزانه آب انار قدرت حافظه و یادگیری را تقویت میکند.

 

تاثیر در قدرت باروری: وجود آنتی اکسیدان‌ها و قابلیت تاثیرگذاری این نوشیدنی بر استرس اکسیداتیو بر تقویت قدرت باروری کمک میکند.

 

تقویت استقامت و عملکرد ورزشی: آب انار ممکن است تقویت کننده جدیدی برای عملکرد ورزشی باشد. این آبمیوه بـه کاهش درد و تقویت بازیابی قدرت بدنی کمک کند.

 

درمان دیابت: انار داروی سنتی برای درمان دیابت در خاورمیانه و هند بوده است. در حالی کـه اطلاعات بسیاری در مورد تاثیرات انار بر دیابت وجود ندارد اما میتواند بـه کاهش مقاومت انسولین و پایین آمدن قند خون کمک کند.