پارس ناز پورتال

قاصدک 24

خودروهایی با سرعت راکت های جنگی | 1240 کیلومتر در ساعت!

خودروهایی با سرعت راکت های جنگی | 1240 کیلومتر در ساعت!

خودروهایی با سرعت راکت های جنگی | 1240 کیلومتر در ساعت! 

دراین مقاله خودروهایی با سرعت راکت هاي جنگی رابه شـما معرفی میکنیم، خودروهایی کـه شتابی سریعتر از جنگنده هاي نظامی دارند. رکورد سرعت 1240 کیلومتر در ساعت اسـت! شکستن دیوار صوتی اینبار روی سطح زمین! کند ترین این خودروها سرعتی بالای 400 کیلومتر در ساعت را دارد! در ادامه هم چنان کـه هستید با مجله اینترنتی پارس ناز همراه باشید تا اطلاعات بیشتری رابه شـما بدهیم.

 

خودروی 9FF GT9-R

در خصوص ویژگی‌هاي این اتومبیل همین نکته کفایت میکند کـه بر اساس پورشه ۹۱۱ ساخته شده اسـت. دراین ماشین شاهد حضور پیشرانه ۴ لیتری و بسیار نیرومند هستیم کـه حدود ۱۱۲۰ اسب‌ بخار نیرو را در اختیار راننده قرار می دهد. پیشرانه خودروی 9FF GT9-R برخلاف پورشه ۹۱۱ در مرکز آن تعبیه شده تا وزن خودور تعامل مناسبی داشته باشد و شتاب‌ بیشتری بگیرد.

خودروهایی با سرعت راکت های جنگی | 1240 کیلومتر در ساعت!

این ماشین بـه اسانی بـه سرعتی معادل ۴۱۳ کیلومتر در ساعت دست پیدا می کند ودر عرض ۳.۸ ثانیه شتابی برابر با ‍۱۶۰ کیلومتر دارد. تمامی این موارد دست بـه دست هم داده‌اند تا خودروی 9FF GT9-R بـه لحاظ شتاب حتی از سریع‌ترین جت‌هاي تیزپرواز نیز شتاب بیشتری داشته باشد.

 


 

خودروی SSC ULTIMATE AERO

این ماشین عملاً یک راکت زمینی بـه‌حساب می آید و با ۴۱۳ کیلومتر در ساعت یکی از سریع‌ترین خودورهای جهان اسـت. دراین ماشین شاهد یک پیشرانه ۶.۴ لیتری دوقلو از نوع V8 هستیم، بـه لطف این پیشرانه خودروی SSC ULTIMATE AERO حدود ۱۵ درصد بـه قدرت بیشتری دست پیدا میکند و ۱۲۸۷ اسب‌ بخار نیرو را در اختیار راننده قرار میدهد.

خودروهایی با سرعت راکت های جنگی | 1240 کیلومتر در ساعت!

کارشناسان خودروسازی این ماشین را شاهکار طراحی اتومبیل می‌شناسند و طراحی آیرودینامیک خودروی SSC ULTIMATE AERO بـه راننده اجازه می دهد تا سریع‌تر از هر هواپیمای شکاری شتاب بگیرد.

 


 

خودروی KOENIGSEGG AGERA R

با خودروی سریعی طرف هستیم کـه ۴۱۸ کلیومتر سرعت دارد و معرفی آن درسال ۲۰۱۱ نوید رقیبی تازه برای خودرو هـای بوگاتی و هنسی را داد. خودروی KOENIGSEGG AGERA R در عرض یک چشم بـه هم زدن از نظرها دور می شود و هیچ هواپیمایی نمیتواند بـه چنین شتابی دست پیدا کند.

خودروهایی با سرعت راکت های جنگی | 1240 کیلومتر در ساعت!

دراین اتومبیل با یک پیشرانه ۵ لیتری از نوع V8 طرف هستیم کـه ۱۰۹۹ اسب‌ بخار نیرو تولید میکند. رعایت اصول آیرودینامیک و مهندسی پیشرفته دراین ماشین باعث شده تا در عرض ۱۴.۵۳ ثانیه بـه شتابی معادل ۳۰۰ کیلومتر برسد و حتی سریع‌ترین راکت‌ها را پشت سر بگذارد.

 


 

خودروی بوگاتی ویرون سوپر اسپرت

انصافاً نمی شود جایی صحبت از پرشتاب‌ترین خودرو هـای دنیا بـه میان آورد و نامی از بوگاتی ذکر نکرد. در خوردوی بوگاتی ویرون سوپر اسپرت با یک پیشرانه بزرگ ۸ لیتری از نوع W16 طرف هستیم کـه ۱۲۰۰ اسب‌ بخار نیرو را در اختیار راننده قرار میدهد. جالب اسـت بدانید:

خودروهایی با سرعت راکت های جنگی | 1240 کیلومتر در ساعت!

بوگاتی ویرون سوپر اسپرت تا سال ۲۰۱۰ بـه‌عنوان سریع‌ترین خودروی دنیا شناخته می ‌شد تا این کـه دراین سال خودروی SSC Ultimate Aero این لقب را ازآن خود کرد. بوگاتی ویرون سوپر اسپرت سرعتی برابر با ۴۳۱ کیلومتر در ساعت دارد و گفته میشود بـه اندازه‌اي سریع حرکت می کند کـه امکان دارد از کنار شـما عبور کند و متوجه آن نشوید!

 


 

هنسی ونوم جی‌تی

این ماشین سریع‌تری خودروی دنیا اسـت کـه در بیشتر کشورها بـه آن مجوز رانندگی در خیابان‌هاي شهری داده شده اسـت. هنسی ونوم جی‌تی سرعتی معادل ۴۳۴ کیلومتر در ساعت دارد و یک پیشرانه ۷ لیتری از نوع V8 در قلب این اتومبیل می تپد تا ۱۲۴۴ اسب‌ بخار نیرو را در اختیار راننده قرار دهد.

خودروهایی با سرعت راکت های جنگی | 1240 کیلومتر در ساعت!

این اتومبیل نه تنها یکی از پرشتاب‌ترین خودرو هـای دنیاست بلکه یکی از نایاب‌ترین آن‌ها نیز بـه‌حساب می آید و تنها چند دستگاه از این اتومبیل تولید شده اسـت. شتاب این ماشین بـه اسانی هر هواپیمایی را پشت سر می گذارد و از آنجایی کـه این خودروی سریع مجوز رانندگی در خیابان‌ها را دریافت کرده بعید بنظر میرسد بـه این زودی‌ها رقیبی برای هنسی ونوم جی‌تی پیدا شود.

 


 

خودروی Blue BIRD

سازندگان این اتومبیل از ساخت آن این هدف را داشته‌اند کـه تمامی رکورد هـای سرعت را در بین خودروها پشت‌سر بگذارد و بهمین منظور سرعتی بیشتر از ۴۸۲ کیلومتر در ساعت دارد. بی شک با نگاهی بـه خودروی Blue BIRD متوجه طراحی قدیمی آن خواهید شد، این امر بی‌دلیل نیست چرا کـه این ماشین محصول سال ۱۹۳۵ میلادی اسـت!

خودروهایی با سرعت راکت های جنگی | 1240 کیلومتر در ساعت!

دراین ماشین یک پیشرانه ۳۶.۷ لیتری تعبیه شده بودو ۲۳۰۰ اسب‌ بخار نیرو تولید میکرد، چنین پیشرانه‌اي حتی برای خودرو هـای امروزی نیز بزرگ و پرحجم‌ بـه‌نظر می رسد. خودروی Blue BIRD نخستین خودرویی بود کـه توانست رکورد سرعت بیشتر از ۴۸۲ کیلومتر در ساعت را بشکند.

 


 

خودروی BUCKEYE BULLET 2.5

این اتومبیل درکنار این کـه سرعتش همانند یک راکت سریع و پرشتاب اسـت ظاهری شبیه بـه راکت نیز دارد و با هدف شناخته‌ شدن بعنوان سریع‌ترین خودروی الکتریکی دنیا ساخته شده اسـت. دراین اتومبیل شاهد حضور سیستم‌هاي پیشرفته‌اي با نام A123 هستیم و توانسته بـه لطف این سیستم‌ها درسال ۲۰۱۰ بـه سرعتی حدود ۴۹۴ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند.

خودروهایی با سرعت راکت های جنگی | 1240 کیلومتر در ساعت!

جالب اسـت بدانید خودروی BUCKEYE BULLET 2.5 محصول دست سلاطین خودروسازی نیست و چند دانشجوی دانشگاه اوهایو این اتومبیل را ساخته‌اند. گفته میشود کـه سازندگان این اتومبیل در حال بهینه‌‌سازی‌هایي هستند تا بـه سرعت ۶۴۳ کیلومتر در ساعت برسد. با این حساب کاملاً مشخص اسـت هیچ هواپیمایی بـه گرد شتاب این خودروی الکتریکی نخواهد رسید.

 


 

خودروی JACK BECKMAN’S FUNNY CAR DRAGSTER

این ماشین متعلق بـه راننده افسانه‌اي، جک بکمن اسـت و توانسته بـه سرعتی معادل ۵۴۱ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند. دستیابی بـه چنین سرعتی لقب جک سریع را برای راننده آن بـه ارمغان آورده اسـت.

خودروهایی با سرعت راکت های جنگی | 1240 کیلومتر در ساعت!

این رکورد درسال ۲۰۰۶ توسط جک بکمن در کالیفرنیا ثبت شد و این راننده ماجراجو با جسارت خود توانست مدت‌ها این رکورد را حفظ کند.

 


 

خودروی JCB DIESELMAX

انصافاً باید گفت در نگاه اول بـه این ماشین نمیتوان تشخیص داد کـه با موشک طرف هستیم یا یک اتومبیل! این اتومبیل یکی از سریع‌ترین خودرو هـای بنزینی دنیا بـه‌حساب می آید ودر سال ۲۰۰۶ توانست رکورد ۵۶۳ کیلومتر سرعت را ازآن خود کند.

خودروهایی با سرعت راکت های جنگی | 1240 کیلومتر در ساعت!

جالب اسـت بدانید در زمانی کـه قرار بود شتاب این اتومبیل آزمایش شود هیچ راننده‌اي حاضر نشد پشت فرمان آن قرار بگیرد و فردی با نام اندی گرین کـه خلبان نیروی هوایی انگلیس بود فرمان خودروی JCB DIESELMAX را در اختیار گرفت.

 


 

خودروی تاندربولت

وقتی صحبت‌ از پرشتاب‌ترین خودرو هـای دنیا بـه میان می آید ناخودآگاه بـه فکر خودرو هـای تازه و مدرن با طراحی‌هاي پیشرفته می‌افتیم اما صنعت خودروسازی خودرو هـای سریع و پرشتابی را در چندین دهه پیش معرفی کرده کـه همان‌ گونه آوازه آن‌ها باقی اسـت. ساخت خودروی تاندربولت بـه حدود یک قرن قبل باز می گردد و دقیقاً درسال ۱۹۳۷ میلادی توانست رکورد سرعت ۵۷۵ کیلومتر را از خود بـه جا بگذارد.

خودروهایی با سرعت راکت های جنگی | 1240 کیلومتر در ساعت!

دراین ماشین چند پیشرانه V12 ساخت دست رولزرویس تعبیه شده بود. این پیشرانه‌ها را در خودروی Blue Bird کـه در بالا هم بـه آن اشاره شد شاهد بودیم. شوربختانه باید گفت عمر خودروی تاندربولت بدنیا نبود ودر حادثه آتش‌سوزی از بین رفت اما پیشرانه این اتومبیل در موزه علوم لندن نگه داری می شود و این پیشرانه هنوز هم میتواند پرشتاب‌ترین هواپیماهای امروزی را مغلوب خود کند.

 


 

RAILTON MOBIL SPECIAL

با نگاهی بـه تاریخ صنعت خودروسازی متوجه خواهید شد دهه ۱۹۳۰، دهه رقابت بر سر سرعت و شتاب خودروها بوده اسـت و خودروی RAILTON MOBIL SPECIAL بعنوان رقیبی سرسخت برای خودروی تاندربولت بـه‌حساب می‌آمد. این اتومبیل توانست بـه سرعتی معادل با ۶۳۴ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند و مرز سرعت ۶۴۳ کیلومتر را بشکند.

خودروهایی با سرعت راکت های جنگی | 1240 کیلومتر در ساعت!

مهندسین آن زمان برای رسیدن بـه چنین سرعتی از پیشرانه‌هایي کـه در هواپیما استفاده می‌شده اسـت کمک گرفتند. با این حساب عملاً می توان این ماشین را محصولی دوگانه قلمداد کرد کـه ماحصل دانش هوایی و خودروسازی بوده اسـت.

 


 

خودروی GOLDENROD

این ماشین بـه لحاظ ظاهری بـه صورت یک راکت بر روی چهار چرخ طراحی شده و بـه سختی می توان نام ماشین را بر روی این محصول گذاشت. خودروی GOLDENROD بـه سرعتی معادل ۶۵۸ کیلومتر دست پیدا کرد و توانست درسال‌هاي ۱۹۶۵ تا ۱۹۹۱ رکورد پرشتاب‌ترین خودروی دنیا را ازآن خود کند.

خودروهایی با سرعت راکت های جنگی | 1240 کیلومتر در ساعت!

مهندسین شرکت نظامی لاک‌هید در ساخت این ماشین دست داشتند و چهار پیشرانه فول انژکتور ساخت کرایسلر را دراین اتومبیل شاهد بودیم. خودروی GOLDENROD اینروزها در موزه اسـت، اما بـه قول قدیمی‌ها هنوز هم دود از کنده بلند میشود و بـه اسانی می تواند هواپیماهای مدرن امروزی رابه لحاظ شتاب پشت‌سر بگذارد.

 


 

خودروی WINGFOOT EXPRESS

این ماشین در همان بازه زمانی ساخته شد کـه خودروی GOLDENROD را شاهد بودیم و توانست رکورد سرعت ۶۶۴ کیلومتر را از خود برجای بگذارد. کاملاً مشخص اسـت رسیدن بـه چنین سرعتی با پیشرانه‌هاي قدیمی آن زمان میسر نبوده اسـت.

خودروهایی با سرعت راکت های جنگی | 1240 کیلومتر در ساعت!

در خودروی WINGFOOT EXPRESS از موتور جت کمک گرفته شده بود. پیشرانه این اتومبیل برای منحصرا برای نیروی دریایی کشور آمریکا ساخته شده بودو سریع‌ترین هواپیماهای آن زمان حتی خواب رسیدن بـه شتاب خودروی WINGFOOT EXPRESS را نمیدیدند.

 


 

خودروی BURKLAND 411 STREAMLINER

درست در زمانی کـه کارشناسان اتومبیل بعید می دانستند بـه این زودی‌ها خودروی بتواند رکورد جدیدی در سرعت ثبت کنند خودروی BURKLAND 411 STREAMLINER از راه رسید. درسال ۲۰۰۸ این اتومبیل توانست تمامی رکورد هـای سرعت را ازآن خود کند و مسیر دریاچه نمک یوتا رابا سرعتی معادل ۶۶۷ کیلومتر پشت‌سر گذاشت.

خودروهایی با سرعت راکت های جنگی | 1240 کیلومتر در ساعت!

جالب اسـت بدانید سازندگان این ماشین برای رسیدن بـه چنین سرعتی تلاش زیادی کردند چرا کـه خودروی BURKLAND 411 STREAMLINER در آزمایش‌هاي اولیه حدود ۷ سال قبل از این کـه رکورد شکنی کند تصادف سختی داشت و چندین سال طول کشید تا دوباره این اتومبیل را در میدان آزمایش شاهد باشیم.

 


 

خودروی GREEN MONSTER

در دهه ۱۹۶۰ هر زمان کـه صحبت از خودرو هـای سریع و پرشتاب بـه میان می‌آمد نامی از خودروی GREEN MONSTER مطرح میشد. این ماشین سرعت خودرا مدیون موتور توربور جت اف ۱۰۴ بودو بـه لطف این موتور رکورد‌هاي سرعت را یکی پس از دیگری پشت‌سر می‌گذاشت.

خودروهایی با سرعت راکت های جنگی | 1240 کیلومتر در ساعت!

خودروی GREEN MONSTER نخستین بار درسال ۱۹۵۰ معرفی شد و پس از بهینه‌‌سازی‌هاي مختلف حدود ‍۱۰ سال بعد توانست رکورد هـای مختلف سرعت را ازآن خود کند و حتی امروز نیز این ماشین شتاب بیشتری نسبت بـه هواپیماهای شکاری دارد.

 


 

خودروی VESCO TURBINATOR

این اتومبیل در دریاچه نمک یوتا توانست بـه سرعت ۷۵۷ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند اما تیم سازنده آن مدعی شد بـه چنین سرعتی رضایت ندارند و می خواهند بـه سرعتی بیشتر از ۸۰۴ کیلومتر در ساعت برسند.

خودروهایی با سرعت راکت های جنگی | 1240 کیلومتر در ساعت!

متأسفانه عمر مدیر این تیم بدنیا نبود و بهینه‌سازی‌هاي خودروی VESCO TURBINATOR پس از فوت مدیر این تیم بـه تأخیر افتاد. اخیراً خبرهایی از عزم دوباره تیم سازنده VESCO TURBINATOR برای رسیدن بـه سرعت ۸۰۴ کیلومتر بـه گوش می رسد و با این حساب چـه بسا در آینده‌اي نزدیک شاهد رکورد جدیدی باشیم.

 


 

خودروی SPIRIT OF AMERICA

گاهی اوقات شاهد ثبت رکوردهایی در دنیای سرعت هستیم کـه حتی تصور این رکوردها در ذهن محال بنظر میرسد. یکی از این رکوردها مربوط بـه خودروی SPIRIT OF AMERICA کـه بـه سرعتی معادل ۹۶۶ کیلومتر در ساعت دست پیدا کرده اسـت. این ماشین برای رسیدن بـه چنین سرعتی از موتور جت هواپیمای جنگنده اف ۱۰۴ کمک گرفت.

خودروهایی با سرعت راکت های جنگی | 1240 کیلومتر در ساعت!

راننده خودروی SPIRIT OF AMERICA کـه فردی با نام کریگ بریدلاو بود توانست اسم خودرا در صنعت خودروسازی برای همیشه جاودان کرد. گفته میشود این ماشین قبل از این کـه بتواند رکورد سرعت از خود بر جای بگذارد در حین آزمایش از جاده خارج شده و بـه داخل دریاچه‌اي افتاده اسـت. باید گفت راننده SPIRIT OF AMERICA دل و جرأت زیادی داشته کـه توانسته فرمان این خودروی سریع را در دست بگیرد.

 


 

خودروی BLUE FLAME

بـه هر اندازه کـه بـه اتمام لیست پرشتاب‌ترین خودرو هـای دنیا نزدیک میشویم بـه همان اندازه با خودرو هـای پرشتاب‌تری روبه‌رو میشویم کـه رکورد هـای جنجالی و غریبی از خود بجای گذاشته‌اند.

خودروهایی با سرعت راکت های جنگی | 1240 کیلومتر در ساعت!

خودروی BLUE FLAME از یک پیشرانه موشکی بهره گرفته اسـت و بـه لطف این پیشرانه سرعتی برابر با ۱۰۱۴ کیلومتر را در کارنامه خود دارد. این اتومبیل کـه بنظر می رسد شتاب هیچ موشکی یارای رقابت با آنرا نداشته باشد در حال حاضر بازنشسته شده اسـت ودر موزه‌اي در کشور آلمان نگه داری می شود.

 


 

خودروی THRUST2

این اتومبیل سرعتی برابر با ۱۰۴۷ کیلومتر در ساعت دارد و بـه لحاظ زیبایی‌شناختی طراحی آن از روی خودروی بت‌موبایل کـه در فیلم‌هاي بتمن شاهد آن هستیم انجام شده اسـت. آزمایش سرعت خودروی THRUST2 در صحرای بلک‌ راک در ایالت نوادا درسال ۱۹۸۳ انجام شد و بـه مدت ۱۴ سال توانست رکورد سریع‌ترین و پرشتاب‌ترین خودروی دنیا را ازآن خود کند.

خودروهایی با سرعت راکت های جنگی | 1240 کیلومتر در ساعت!

در خودروی THRUST2 شاهد حضور پیشرانه جت هستیم کـه شرکت رولزرویس ساخته اسـت. این پیشرانه بـه اسانی هواپیماهای تراز اول دنیا رابه لحاظ شتاب پشت‌سر می گذارد و خودروی THRUST2 اینروزها در موزه حمل‌ و نقل انگلستان در دسترس بازدید عموم قرار گرفته اسـت.

 


 

خودروی THRUST SSC

دراین قسمت بـه خودرویی رسیدیم کـه در روی زمین هیچ رقیبی ندارد و با سرعت ۱۲۴۰ کیلومتر در ساعت می تواند حتی دیوار صوتی را بشکند. جالب اسـت بدانید رکورد سرعت خودروی THRUST SSC درسال ۱۹۹۷ ثبت شده اسـت و با توجه بـه این کـه ۲۰ سال از این رکورد می‌گذرد اما بازهم بعید بنظر میرسد در آینده‌اي نزدیک رکورد سرعت این اتومبیل شکسته شود.

خودروهایی با سرعت راکت های جنگی | 1240 کیلومتر در ساعت!

در ساخت خودروی THRUST SSC از دانش هوایی کمک گرفته شده اسـت و پیشرانه جنگنده‌هاي تیزپرواز را دراین ماشین شاهد هستیم. این پیشرانه میزان ۱۱۰ هزار اسب‌ بخار تولید می کند و ۱۸ لیتر سوخت بـه ازای هر ثانیه مصرف دارد. کاملاً مشخص اسـت پیشرفته‌ترین هواپیماهای جنگی باید خواب رسیدن بـه شتاب خودروی THRUST SSC را ببینند.