پارس ناز پورتال

جستجو در پارس ناز

دختران این روستا ناگهان تغییر جنسیت می دهند

دختران این روستا ناگهان تغییر جنسیت می دهند

دختران این روستا ناگهان تغییر جنسیت می دهند 

تغییر جنسیت در دختر به پسر در روستایی غوغایی شد در حالی‌که تقریباً تمام دختران در سن خاصی ناگهان به پسر تغییر جنسیت میدهند. در نتیجه یک اوضاع عجیب وراثتی، دختران روستای «لاس سالیناس» در منطقه راهونا در جمهوری دومنیکن، بدون دخالت پزشکی در دوره بلوغ پسر می‌شوند.

 

این اوضاع مبهم که به اسم «Guevedoces» نوعی اضطراب کمیاب شناخته میشود، در مستندی با اسم «شمردن معکوس زندگی» نمایش داده شد.در این اساس پزشکان به این نتیجه رسیده اند که این اوضاع در نتیجه فقدان آنزیم هاي مسئول توقف فرآوری هورمون دی هیدروتستوسترون، هورمون مردانه اصلی در خون در رحم به وجود می‌آید که به تولد نوزاد پسر با ظاهر دخترانه در بدو تولد منجر میشود.

 

 به گزارش پارس ناز اما زمانی که ترشح هورمون تستوسترون در سن بلوغ شروع میشود، صدای افراد مبتلا به این پدیده تغییر میکند و تغییراتی در سایر اعضای انها بوجود می‌آید و این امری هست که در اصل باید در داخل رحم صورت بگیرد اما برای این کودکان بعد از 12 سالگی صورت میگیرد.

دختران این روستا ناگهان تغییر جنسیت می دهند

تغییر جنسیت دختران یکی از افراد مبتلا به این پدیده می‌گوید بعنوان یک دختر متولد و بزرگ شده هست و حتی به یاد دارد که با لباس دخترانه مدرسه می رفته هست و در عین حال هیچ علاقه اي به بازی هاي دخترانه نداشته و برعکس همواره دوست داشته با پسربچه ها بازی کند.