پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

بهترین و موثرترین راه حل درمان خشکی پوست

بهترین و موثرترین راه حل درمان خشکی پوست

بهترین و موثرترین راه حل درمان خشکی پوست 

اگر به دنبال راهی هستید تا خشکی پوست خودرا درمان نمایید می‌توانید از راهکارهای زیر استفاده نمایید که واقعا معجزه آسا هستند.

 

 متخصص پوست گفت: تنها راه حل درمان خشکی پوست بازگرداندن چربی محافظ به وسیله چرب کردن پوست است ولی در مواقعی که شدت خشکی زیاد باشد باید حتما به متخصص پوست مراجعه شود تا براساس شدت ضایعه کرم‌هاي درمانی نیز برای انها تجویز شود.

 

شهدی متخصص پوست در خصوص خشکی‌هاي پوست در فصل زمستان گفت: خشکی پوست دست دراین فصل بدلیل تماس هوای سرد با پوست است. تغییرات آب و هوا «سرما و گرما» و تبخیر آب از روی پوست اتفاق می‌افتد.

 

وی با اشاره به افرادی که چربی و محافظ پوست‌شان کمتر است، اظهار داشت: پوستی خشک دراین افراد بدون تأثیرگذاری عوامل محیطی و به صورت غالب وجوددارد و منوط به فصل زمستان نمی شود.

 

این متخصص پوست ادامه داد: افرادی که به مقدار زیاد از شوینده استفاده می کنند بدلیل از بین رفتن چربی، تبخیر از پوست انها زیاد شده و به خشکی پوست و ایجاد خارش دچار میشوند.شهدی توصیه کرد: تنها راه حل حفظ محافظ چربی پوست، چرب کردن آن با کرم دست و صورت معمولی است. به عبارت دیگر باید همیشه سطح پوست آن ها چرب باشد تا به التیام برسند.

 

این متخصص پوست اظهار داشت: امکان این که هر نوع پوستی به خشکی مبتلا شود، وجوددارد ولی پوست‌هایي که سرشت حساسیت و اگزمایی بودن دارند و ضعیف هستند بیشتر در دسترس ابتلا قرار می گیرند.

 

وی افزود: تنها راه حل درمان خشکی پوست بازگرداندن چربی محافظ به وسیله چرب کردن پوست است ولی در مواقعی که شدت خشکی زیاد باشد باید حتما به متخصص پوست مراجعه شود تا براساس شدت ضایعه کرم‌هاي درمانی نیز برای انها تجویز شود.