پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

درمان قطعی ریزش موی مادران باردار

مجموعه : نکات سلامت مو
درمان قطعی ریزش موی مادران باردار

درمان قطعی ریزش موی مادران باردار 

دوران بارداری همراه با عوارضی است که یکی از ناراحت کننده ترین آنها برای زنان ریزش مو است که قابل درمان خواهد بود.ریزش مو در دوران شیردهی امری طبیعی است.

 

مادران شیرده از این بابت نباید نگران باشند، زیرا پس از پایان دوران شیردهی، ریزش مو هم قطع می شود. دراین مقاله 5روش ساده کاهش ریزش مو دراین دوران مانند استفاده از شامپو و نرم کننده مناسب، مراقبت از مو‌ها و تغییر شیوه زندگی بیان شده است.

تعداد زیادی از زنان در هنگام بارداری مو هاي زیبا و ضخیمی دارند. این یک تجربه هیجان انگیز است که ما بارها سعی میکنیم موهای مان را اینگونه حفظ کنیم. سپس بعد از بدنیا آمدن بچه و شروع شدن تغذیه‌ي نوزاد، ریزش مو در دوران شیردهی شروع میشود. ریزش مو از سه تا شش ماه پس از زایمان نمایان می شود.

خوشبختانه این یک پروسه موقت و یک واقعه‌ي عادی است که حتی مراجعه به دکتر هم نیاز ندارد. با گذشت زمان، کودک شما یک ساله میشود و مو هاي شما به حالت طبیعی باز می گردد.

ریزش مو در دوران شیردهی در عده اي از زنان چنان زیاد است که باعث ناراحتی و استرس آنها می شود ولی با انجام اقدامات خاص مادران شیرده میتوانند از ریزش مو دراین دوران پیشگیری کنند، تا زمانی که موها به حالت عادی و قبلی خود بازگردند.

 

5 روش ساده برای پیشگیری از ریزش مو در دوران شیردهی

 

1- استفاده از شامپو‌هاي مناسب برای پیش گیری از ریزش مو در دوران شیردهی

 

هنگام شستن موهایتان از شامپو‌هاي حجم دهنده و ضخیم کننده استفاده کنید. این مدل از شامپو‌ها مو را طوری نشان میدهند که بنظر می رسد بدون نقص و پرپشت است.

هنگام خرید شامپو دقت کنید که برچسب مخصوص شامپو‌هاي حجم دهنده و نرم کننده را داشته باشد، در غیر این صورت از خریدن چنین شامپو‌هایي اجتناب کنید. به غیر از شامپو حجم دهنده و نرم کننده، شما همچنین می توانید از اسپری‌هاي حجمی نیز استفاده کنید.

 

۲- پیش گیری از ریزش مو با استفاده از نرم کننده‌ها

بهتر است برای مو‌هاي نازک از نرم کننده‌ها استفاده کنید که مخصوص این نوع از مو‌ها هستند، زیرا از فرمول‌هاي سبک تری ساخته شده اند و باعث افزایش وزن در مو‌هاي شما نمیشود. بهتر است آن‌ها را در انتهای حمام کردن به سرخود بزنید؛ زیرا باعث می شود که مو‌هاي شما نرم‌ تر و زیباتر بنظر برسد. همچنین از نرم کننده‌هاي با شدت بالا «سنگین» استفاده نکنید؛ زیرا سنگینی مو را افزایش میدهند.بیشتر بدانید: روش‌هاي ضخیم‌کردن مو هاي نازک و پیش گیری از ریزش مو

3- تغییر دادن مدل موی خود

استفاده از یک مدل موی جدید که نشان دهد موی شما پر پشت‌تر از مدل قبلی است گزینه‌ي مناسبی است. استفاده از مو‌هاي کوتاه، مو را آسان‌تر و کامل‌تر نشان‌تر می دهد. کشیدن و بسیتن مو‌هاي خود به صورت دم اسبی واکنش منفی دارد. این سبک‌ها مخصوص مو‌هاي پر است و مو‌هاي کم رابه صورت ضعیف نشان می دهد.

4- مراقبت از مو‌ها

در هر زمانی با موهایتان، به آرامی رفتار کنید. مو‌ها را زمانی که خیس است، شانه نزنید و یا با استفاده از شانه‌هایي که دندانه‌هاي بزرگ دارند اینکار را انجام دهید. مو‌هاي خودرا بیش از اندازه با شامپو شست و شو ندهید. از سشوار، اتوی مو، دستگاه فر کننده‌ي مو بسیار کم و یا اصلاً استفاده نکنید. سعی کنید در مدت شیردهی نوزاد، از رنگ کردن مو اجتناب کنید.

5- تاثیر شیوه‌ي زندگی برای پیش گیری از ریزش مو

با خوردن غذا و حتی مصرف قرص‌هاي ویتامین قبل از تولد نوزاد، یک شیوه زندگی سالم داشته باشید. در صورتی که احساس میکنید نسبت به دیگر زنان ریزش موی بیشتری در دوران شیردهی دارید باید به دکتر مراجعه نمایید.

به استثنای دلایل بالا، استرس نیز ریزش مو را در دوران شیردهی بسیار زیادتر میکند. درصورت امکان سعی کنید از استرس جلوگیري کنید، زیرا این عامل باعث ریزش بیش از اندازه مو‌ها میشود.