جستجو در پارس ناز

یک قدم بزرگ برای درمان کودکان مبتلا به سرطان با روش رادیوتراپی

یک قدم بزرگ برای درمان کودکان مبتلا به سرطان با روش رادیوتراپی

یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین روش‌های موجود در جهان برای درمان سرطان، “رادیوتراپی” است. رادیوتراپی یا پرتودرمانی، روشی‌ست که در آن، ضمنِ حفظِ بافت‌های سالم و عدمِ آسیب به آن‌ها، تنها بافت‌های سرطانی موردِ هدفِ معالجه قرار می‌گیرند.

 

این روش همچنین می‌تواند مانع از گسترش سلول‌های سرطانی به دیگر اندام‌های بدن شود. این شیوه‌ی درمانی، در صورتی که بلافاصله پس از تشخیص سرطان و بدونِ وقفه انجام شود، می‌تواند شانسِ بهبودِ بیماران را به طور چشم‌گیری افزایش داده و سلامتی را به آن‌ها بازگرداند.از این رو، این روش برای درمان سرطان در کودکان نیز بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

هر مرکز پرتودرمانی دست‌کم به دو دستگاه رادیوتراپیِ یکسان نیاز دارد که بتواند هم به طور هم‌زمان، تعداد بیشتری از بیماران را تحت درمان قرار دهد و هم خرابیِ احتمالیِ یک دستگاه منجر به توقف درمان و درنتیجه به قیمت از دست رفتن جان گران‌بهای بیماران تمام نشود.

 

مرکز پرتودرمانی بیمارستان محک نیز، که در حوزه‌ی درمان کودکان مبتلا به سرطان فعالیت می‌کند، از این قاعده مستثنی نیست؛ بنابراین مجهز بودن به دو دستگاه رادیوتراپی به‌روز که به صورت همزمان فعالیت داشته باشند، برای درمانِ فرزندان محک ضروری است.

خرید دو دستگاه رادیوتراپی

مرکز رادیوتراپی بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان محک، تنها مرکز فوق‌تخصصی پرتودرمانی برای کودکان مبتلا به سرطان در سراسر کشور است که سالانه بیش از 250 کودک را در بیش از 7500 جلسه‌ی رادیوتراپی، تحت درمان قرار می‌دهد.

 

این آمار، اهمیت فراوان و موثرِ این روش درمانی را در بهبودِ کودکان مبتلا به سرطان نشان می‌دهد. اما امروز مرکز رادیوتراپی محک، با مشکلات و محدودیت‌هایی روبه‌روست.

 

دو دستگاهِ رادیوتراپی فعلی در مرکز فوق تخصصی پرتودرمانی بیمارستان محک، قدمتی 17 و11 ساله دارند که یکی از آن‌ها امروز به طور کامل از رده خارج شده است و استفاده از دستگاه دیگر نیز مانند هر وسیله‌ی تکنولوژیکِ دیگری، با مشکلات فراوانی همراه است؛

 

  • قدیمی‌ شدنِ دستگاه‌ها و پایان دوره‌‌ی خدمات پس از فروششان

 

  • عدم وجود قطعات مصرفی با توقف خط تولید آن‌ها

 

  • اختلال در روند درمانیِ کودکانِ مبتلا به سرطان به واسطه‌ی مشکلات روزافزون دستگاه‌های قدیمی

 

  • عقب ماندن از روش‌های به‌روز درمان سرطان در جهان

 

از سوی دیگر، پیش‌رفت‌های تکنولوژیک حوزه‌ی درمان در دستگاه‌های جدید، شانسِ درمان کودکان را به طرز چشم‌گیری افزایش می‌دهد. تمام این عوامل در کنارِ هم، تهیه‌ی دو دستگاه رادیوتراپی جدید را برای مرکز پرتودرمانی بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان محک، اجتناب‎نا‌پذیر کرده است.

 

استفاده از دو دستگاهِ رادیوتراپیِ جدید در مرکز پرتودرمانی بیمارستان فوق‌تخصصی محک، می‌تواند به واسطه‌ی تکنولوژی پیشرفته و به‌روزشان، فصل جدیدی را در درمان کودکان مبتلا به سرطان آغاز کند.

دستگاه رادیوتراپی

تهیه‌ی این دو دستگاه رادیوتراپی جدید برای بیمارستان محک، حدود 150 میلیارد تومان هزینه دارد. این هزینه، همانند تمام ِفعالیت‌های موسسه‌ی خیریه‌ی محک در بیش از سه دهه فعالیتِ خالصانه در حمایت و درمان کودکان مبتلا به سرطان، تنها از طریق کمک‌های مردمی تأمین خواهد شد.

 

شما می‌توانید از طریق صفحه پویش رادیوتراپی وب‌سایت محک و یا مراجعه به «گزینه‌ی نیکوکاری در بستر اپلیشکن آپ»، در این پویش شرکت کرده و در مسیر درمان، همراهِ فرزندان محک باشید.بدون شک مشارکتِ شما یاورانِ محک، به بهبودِ هر چه موثرتر و سریع‌تر کودکانِ مبتلا به سرطان سراسر ایران، کمکِ بزرگی می‌رساند.