پارس ناز پورتال

قاصدک 24

زیر دوش حمام این کارها را انجام ندهید

زیر دوش حمام این کارها را انجام ندهید

زیر دوش حمام این کارها را انجام ندهید 

وقتی در حمام مشغول دوش گرفتن هستید نباید خیلی از کارها را انجام ندهید مثلا داشتن رابطه جنسی زیر دوش می تواند برای هر دو نفر خطرناک باشد. حمام شما هم می‌تواند یک محل خطرناک و هم محلی خجالت آور باشد! منظورمان فقط این نیست که اگر تصمیم داشته باشید کمی با همسرتان خوش بگذرانید

 

چه اتفاقی می‌افتد. چه باور کنید و چه نه، هر زمانی که به حمام می‌روید و دوش را باز می‌کنید، ایمنی‌تان در معرض خطر جدی قرار می‌گیرد. برای اجتناب از آسیب دیدگی و خجالت، اعمال زیر را در حمام انجام ندهید:

 

دوش گرفتن در هنگام رعد و برق

دکتر مری کوپر از دانشگاه ایلینویز شیکاگو می‌گوید: نزدیک بودن به هرگونه لوله کشی یا سیم کشی در هنگامیکه رعد و برق می‌زند، خطرناک است. از دوش، وان، ظرفشویی، انجام بازیهای ویدیویی با دستگاههای سیم دار یا کامپیوترها و صحبت کردن با تلفن‌های سیم دار اجتناب کنید. آذرخش می‌تواند به یک خط فشار قوی یا زمین برخورد کرده

 

و از لوله‌های شما عبور کند. حتی در یک فاصله دور از خانه شما، مقدار آن برای شوک وارد کردن به شما و صدمه به هرگونه وسایل الکترونیکی کافی است.

 

استفاده کردن از یک سردوش قدیمی

با توجه به تحقیقی از دانشگاه کلرادو در بولدر، تقریبا یک سوم از سردوش‌ها حاوی باکتری‌های بالقوه خطرناک هستند. به گزارش پارس ناز دلیلش این است که آنها پر از کنج‌ها و شکاف‌هایی هستند که برای میکروب‌ها خانه‌ای ایده آل فراهم می‌کند. شما می‌توانید آنها را با سفید کننده تمیز کنید، اما باکتری‌ها در نهایت دوباره رشد خواهند کرد.

 

دوش گرفتن بدون زیر پایی

با توجه به گزارشی در سال ۲۰۱۱ از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، فقط در یک سال بیش از ۲۳۰ هزار آسیب تصادفی در حمام یا دوش رخ داده است. تقریبا ۲۰٪ از آن آسیب دیدگی‌ها، بعلت لیز خوردن بودند. در وانتان، نوارهای ضد لغزش یا زیر پایی بگذارید و برای کاهش سقوط، داخل و خارج دوش، میله‌هایی اضافه کنید تا در موقع لزوم بتوان به آنها چنگ زد.

 

استفاده بیش از حد از لیف‌هایتان

آنها برای لایه برداری و از بین بردن پوست‌های مرده عالی هستند، اما لیف‌ها مملو از میکروب نیز می‌باشند. لیفتان را هفته‌ای یکبار با خیساندن در سرکه رقیق یا انداختن در ماشین ظرفشویی بشویید. بعد از دوش گرفتن، آنرا کاملا بچلانید و جایی آویزان کنید تا بتواند تا حد امکان خشک شود. حتی اگر تصمیم دارید از لیف‌های مخصوص صورت استفاده کنید نیز حتما آنرا هر هفته تمیز کنید.

 

دوش گرفتن قبل از خواب

دوش گرفتن در شب می‌تواند از مدت زمان روال صبحگاهی‌تان بکاهد، بخصوص اگر دوست دارید صبح‌ها تا آخرین لحظه بخوابید. اما درست قبل از خواب دوش نگیرید. تحقیقی در مجله زیست شناسی آمریکا می‌گوید: دوش‌های آب گرم باید بیش از ۲ ساعت قبل از رفتن به رختخواب گرفته شوند، زیرا تغییر درجه حرارت، در محرک‌های طبیعی بدنتان که به شما کمک می‌کنند به خواب بروید، اختلال ایجاد می‌کند.

 

داشتن رابطه جنسی زیر دوش

یک وان لغزنده، یک جریان ثابت از آب گرم و یک فضای محدود برای حرکت کردن، دوش را به یک محل نه چندان ایده آل برای رابطه جنسی تبدیل می‌کند. بعلاوه خطر سقوط نیز وجود دارد. لو پیج، نویسنده The Great Lover Playbook می‌گوید: برای اجتناب از افتادن در حمام، می‌توانید در زیر دوش هر کاری بجز مقاربت کامل را انجام دهید، اما آن را برای وقتی بگذارید که روی زمین خشک هستید!