پارس ناز پورتال

قاصدک 24

دکوراسیون زیبای خانه زوج ایرانی در کوهسار

مجموعه : دکوراسیون
دکوراسیون زیبای خانه زوج ایرانی در کوهسار

دکوراسیون زیبای خانه زوج ایرانی در کوهسار 

سری می زنیم به خانه خانواده های ایرانی،این بار در منطقه کوهسار به سراغ خانه ای می رویم که دکوراسیون زیبا و خاص دارد. انتهای همت، بلوار کوهسار، مجتمع مسکونی او پی جی. این آدرس محل سکونت یکی دیگر از مخاطبان عزیزمان است، او ایده‌های دکوراسیونی خانه خود را برای‌مان بازگو می کند. طول عمر مجتمع حدود ۴ سال است و هنوز پروژه محوطه‌سازی آن به اتمام نرسیده است.

 

زمین مقابل ساختمان، وسعت زیادی دارد و در آن نهال‌های کوچک و پرباری کاشته شده که از شکل‌گیری طبیعت زیبا و دنج این محدوده در آینده‌ای نه‌چندان دور خبر می‌دهد. دکوراسیون منزل سحر شیرین و خانواده را دنبال کنید:

 

خانه کوهسار در یک نگاه
دکوراسیون زیبای خانه زوج ایرانی در کوهسار

تعداد افراد ساکن: ۳ نفر (یک زوج به همراه دخترشان)
شغل صاحبخانه: خانم خانه روانشناس و آقای خانه کارشناس مدیریت
موقعیت شهر: تهران/ محله: بلوار کوهسار
متراژ فضا: ۱۴۰ مترمربع
سال ساخت: ۴ سال
نوع ملکیت: مالک
تعداد اتاق‌خواب: ۳ خواب
تعداد سرویس: ۱ حمام و ۱ دستشویی
سبک دکوراسیون: تلفیق مدرن و کلاسیک
رنگ‌های غالب: آبی و زرد
ویژگی برجسته طراحی: روشنایی و وسعت بخشیدن به خانه
طراح: خانم خانه (سحر شیرین)
مدت زمان طراحی داخلی و خرید وسایل: کمتر از یک ماه
نوع اجرا: نوسازی
هزینه تقریبی دکوراسیون: ۲۰ میلیون تومان

 

نقشه فضای داخلی منزل سحر
دکوراسیون زیبای خانه زوج ایرانی در کوهسارورودی
غذاخوری
پذیرایی
تراس
دستشویی
آشپزخانه
نشیمن
راهروی ارتباطی
اتاق‌خواب والدین
حمام
اتاق کار
اتاق‌خواب کودک

 

رنگی به وسعت آبی آسمان
دکوراسیون زیبای خانه زوج ایرانی در کوهسار

سحر شیرین به همراه همسر و دخترش ترنم، خانواده‌ای کوچک و صمیمی را تشکیل می‌دهند. او خانه‌دار و کارشناس روانشناسی است و همسرش مدیریت صنعتی خوانده، ولی شغل آزاد دارد. منزل آنها ۱۴۰ متر و دارای ۳ اتاق‌خواب است. آنها بعد از خرید خانه فورا برنامه خرید لوازم را آغاز کردند؛

 

البته تغییر دکوراسیون خانه، با نظر خانم خانه صورت گرفته و همسرش هم در این راه همراه او بوده است. او می‌گوید: «استفاده از سبک تلفیقی را دوست دارم؛ دکوراسیونی از لوازم مدرن و کلاسیک.در قسمت پذیرایی از مبلمان کلاسیک با رنگ‌های مدرن استفاده کردم؛ چون احساس می‌کنم، مهمان‌، شایستگی پذیرایی با مبلمان‌ باشکوه را دارد تا در زمان حضورش در خانه ما احساس خوشایندی را تجربه کند؛
دکوراسیون زیبای خانه زوج ایرانی در کوهسار

البته در قسمت پذیرایی یک شزلون از قبل باقی مانده است که رنگش هارمونی خاصی با بقیه فضا ندارد و در اولین فرصت قصد تغییر رنگ و روکش آن را دارم.»
دکوراسیون زیبای خانه زوج ایرانی در کوهساردکوراسیون نشیمن پر از انرژی
دکوراسیون زیبای خانه زوج ایرانی در کوهسار

انتخاب مبلمان زردرنگ برای نشیمن، ایده ناب دیگری است. با اینکه رنگ آبی در محیط خانه حکومت می‌کند، ولی رنگ زرد به اندازه خیلی ناچیزی به‌خوبی جایش را در دل آبی آسمانی باز کرده است. می‌توان گفت برای ایجاد حس پویایی و حرکت در فضا از رنگ زرد در طراحی مبلمان نشیمن استفاده شده است.

 

رنگ آبی به منظور وسعت بخشیدن به خانه در انتخاب مبلمان پذیرایی و ناهارخوری و همچنین در رنگ‌آمیزی دیوارها به کار رفته است. ناگفته نماند قبل از خرید خانه، رنگ دیوارها بنفش بوده و به گفته سحر، فضای داخل خیلی تیره و خفه بوده است. در حال حاضر با انتخاب صحیح رنگ در خانه، آنها توانسته‌اند به خانه رویایی‌شان دست پیدا کنند.
دکوراسیون زیبای خانه زوج ایرانی در کوهسارخرید در کمترین زمان
دکوراسیون زیبای خانه زوج ایرانی در کوهسار

سحر ادامه می‌دهد: «زمان تقریبی برای خرید و تغییرات کمتر از یک ماه بوده است. به دلیل نوساز بودن خانه و خرید قبل از وارد شدن به منزل جدید، کار ما راحت‌تر بود. بیشتر لوازم را از قبل داشتم و فقط رنگ و روکش آنها را عوض کردم.

 

سعی کردم چیزهایی که دوست دارم را تهیه کنم، برای همین خیلی گشتم؛ چه در مغازه‌ها و چه در فضای مجازی؛ مثلا برای مبل راحتی بعد از کلی جست‌وجو کردن آن را از یک صفحه اینستاگرام سفارش دادم، ولی مبل تکی آن را، دو بار به دلیل ایراد، پس فرستادم تا بالاخره همانی شد که دوست داشتم.

 

هزینه خرید مبل راحتی‌ام ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان شده است. او تاکید می‌کند که علاقه‌ زیادی به اشیای خاص و متفاوت دارد و دوست ندارد چیزهایی که دارد در خانه‌های دیگر هم باشد. به بیان دیگر از تکرار بیزار است.
دکوراسیون زیبای خانه زوج ایرانی در کوهسار

سبک تلفیقی در حد نیاز برای دکوراسیون منزل
دکوراسیون زیبای خانه زوج ایرانی در کوهسار

آنچه با یک نگاه در خانه متوجه می‌شوید، تلفیق جالبی از سبک‌هاست. در این خانه از اشیا و مبلمان سنتی استقبال خوبی شده است. می‌توان گفت سنتی، کلاسیک و مدرن همگی مورد علاقه خانواده است. وقتی علت را از سحر پرسیدم، او گفت: «به نظر من از هر کدام در جای خود و به اندازه باید استفاده کرد.»

 

او علاقه دارد متناسب با فضای خانه از هر کدام از آنها استفاده کند؛ مثلا مبلمان پذیرایی به دلیل استفاده برای مهمان، مجلل انتخاب شده است. او مبلمان پذیرایی به همراه ناهارخوری را از چهاردانگه به قیمت ۱۲ میلیون تومان خریداری کرده‌ است.

 

از میان فضاهای خانه، تراس و فضای نشیمن برای او محبوبیت بیشتری دارد. فضای نشیمن و پذیرایی نسبت به متراژ منزل، نامناسب و کوچک طراحی شده‌اند، ولی او هر طور بوده مبلمان این قسمت را در بهترین حالت چیدمان کرده است. اتاق‌خواب‌ها هم به نسبت وسعت زیادی دارند که می‌توانستند کاربردی‌تر طراحی شوند. خوشبختانه خانه از نور طبیعی خوبی برخوردار است و همین امر وسعت فضا را بیشتر می‌کند.
دکوراسیون زیبای خانه زوج ایرانی در کوهسارتوصیه به مخاطبان
دکوراسیون زیبای خانه زوج ایرانی در کوهسار

سحر می‌گوید: «خوشبختانه، من کاشکی ندارم! چون باحوصله گشتم و چیزهایی که دوست داشتم را با قیمت‌های مناسب خریدم؛ حتی برای رنگ‌آمیزی دکوراسیون اتاق خواب دخترمان در صفحات مجازی زیادی جست‌وجو و از تجربیات دیگران استفاده کردم. اینکه چه رنگی مناسب است یا نحوه ترکیب رنگی به چه صورت است، شاید مسائل کوچکی به نظر برسند، ولی انجام صحیح همین چیزهای کوچک در کنار هم کار نهایی را زیباتر می‌کند.

 

توصیه مهم من به مخاطبان عزیز این است که حتما قبل از انجام هر کاری تحقیق گسترده‌ای انجام دهند و نکته دیگر اینکه حتما نباید برند خریداری کرد؛ مثلا برای خرید برند مبل نشیمن باید حدود ۱۰ میلیون تومان پرداخت می‌کردم که من این کار را نکردم.»
دکوراسیون زیبای خانه زوج ایرانی در کوهسارگیاهان خانگی آرام‌بخش زندگی من
دکوراسیون زیبای خانه زوج ایرانی در کوهسارسحر علاقه زیادی به گیاهان دارد. علاوه بر قرار دادن گیاهان کوچک در قسمت‌های مختلف خانه، او تراس کوچک خود را پر از گل و گیاهان زیبا کرده است. شمعدانی، یاس، نسترن رونده، گل کاغذی، ناز و پیچک از جمله گیاهان محبوب اوست. او با قلمه زدن و زیاد کردن آنها سرگرمی جالبی برای خود فراهم کرده است.

 

همچنین توجه خاصی به گل‌های آویزان و رونده دارد؛ به همین دلیل روی دیوار ورودی تراس فنس پلاستیکی جاگذاری و گل‌ها را روی آن رها کرده تا روی دیوار نقش‌آفرینی کنند و با قرار دادن یک نیمکت زیبا و چیدمانی از کوسن‌های نمدی که کار دست خودش است، فضای دنج و زیبایی را در این قسمت خلق کرده است.
دکوراسیون زیبای خانه زوج ایرانی در کوهسارخلاقیت در دکوراسیون خانه
دکوراسیون زیبای خانه زوج ایرانی در کوهسار

سحر ادامه می‌دهد: «کوسن‌های قسمت نشیمن را با برش زدن یکی از مانتوهای بلااستفاده‌ام، طراحی کرده و دوخته‌ام. در این تغییر دکوراسیون، وسایل چوبی خانه از قبیل سرویس‌خواب، ناهارخوری، جاکفشی، بوفه‌ها، میز و آینه کنسول را که تماما به رنگ قهوه‌ای بودند، سفید کردم. هزینه این کار حدود ۲ میلیون تومان شد. پرده‌ها را خودمان نصب کردیم؛ چون هزینه نصب زیاد بود. هزینه خرید پرده ۲ میلیون تومان شد.

 

بعد از تغییر رنگ سرویس خواب، یک پارچه با طرح دلخواه‌مان خریدم و برای تخت یک تاج و پاف سفارش دادم. در آشپزخانه هم کابینت‌ها نو بودند و به رنگ کرم. پرده‌های آشپزخانه‌ من در منزل قبلی‌مان سبز بود. به دلیل اینکه پرده‌ها نو بودند از آنها در این خانه استفاده کردم. برای هماهنگی پرده و کابینت، چند تا از درهای کابینت را به رنگ سبز تغییر دادیم. خلاصه سعی کردیم با حداقل هزینه فضای خانه را باب طبع‌مان طراحی کنیم.»

دکوراسیون زیبای خانه زوج ایرانی در کوهسار

نقش اکسسوری‌ها
دکوراسیون زیبای خانه زوج ایرانی در کوهسار

اشیای کوچک، عناصری فراموش نشده و دوست‌داشتنی برای سحر هستند. به هر قسمت از خانه که نگاه می‌کنید، می‌توانید یکی از آنها را ببینید؛ مثلا در قسمت ورودی منزل، حضور یک جاسوئیچی به طرح دخیل خودنمایی می‌کند که از حق نگذریم، با تماشای آن حس و حال روحانی پیدا می‌کنید.

 

اتاق چندمنظوره
دکوراسیون زیبای خانه زوج ایرانی در کوهسار

دکوراسیون اتاق کار فضای مناسبی برای مطالعه، ورزش و نواختن سنتور و تار است. هر یک از اعضای باذوق این خانواده یک ساز مخصوص خود را می‌نوازند. سحر علاقه به نواختن سنتور دارد و همسرش تار می‌نوازد. کتابخانه موجود در اتاق کار را آقای خانه ساخته است. به گفته سحر بعد از طراحی آن، همسر باذوق او ساخت آن را بر عهده می‌گیرد.

 

وسایل و مبلمان خانه به تفکیک قیمت
دکوراسیون زیبای خانه زوج ایرانی در کوهسار

تغییرات رنگ و بازسازی سرویس خواب: یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
پرده پذیرایی بدون هزینه نصب: ۲ میلیون تومان (مولوی)
مبلمان و ناهارخوری پذیرایی: ۱۲ میلیون تومان (چهاردانگه)
مبل نشیمن + ۳ عسلی و میز وسط: ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان (اینترنتی)
تغییر رنگ جاکفشی، بوفه‌ها، میز و آینه کنسول: ۸۰۰ هزار تومان