پارس ناز پورتال

قاصدک 24

نشانه های رابطه عاطفی بی دوام را بشناسید

نشانه های رابطه عاطفی بی دوام را بشناسید

نشانه های رابطه عاطفی بی دوام را بشناسید 

روابط عاطفی عاشقانه بین زن و مرد نشانه هایي دارد که میتوان با دیدن انها دوام ارتباط بین دو نفر را کاملا تشخیص داد. برقراری ارتباط عاطفی با جنس مخالف همه ي وقت پیچیده و سخت هست، افراد نیز با رفتارهایشان آن را پیچیده تر میکنند. بعنوان مثال بعضی ها با دروغ خیانت و مخفی کاری هایشان ارتباطِ را به سمتی می‌برند که جز آسیب و ناراحتی برای طرف مقابل هیچ ندارد.

 

گاهی افراد به هر دلیلی از ادامه ارتباط سر بار میزنند، در این شرایط بعضی ها رک و رو راست نظرشان را بیان میکنند، در حالیکه بعضی دیگر می‌خواهند با رفتارهایشان به طرف مقابل نشان بدهند که تمایلی به ادامه ندارند. اما از کجا باید این رفتارها را تشخیص داد؟ در ادامه مقاله به اعمالی که نشان از بهانه گیری هاي طرف مقابل تان برای برهم زده ارتباط هست، اشاره کرده ایم.

 

مدام به سفر می‌رود
سفر رفتن هیچ ایرادی ندارد اما اگر شریک زندگی تان بدون شما مدام به سفر میرود، باید به ارتباط با او شک کنید. شما نباید وقت تان را با کسی بگذرانید که مدام شما را نادیده میگیرد و برای نبردتان به سفر هزار بهانه می آورد لیاقت شما فردی هست که دوست داشته باشد تمام وقت اش را با شما بگذراند. پس اگر طرف مقابل تان به طور مکرر مسافرت هایش را به دیدن شما ترجیح داد، بدانید که اتفاقی در راه هست.

 

هنوز به ارتباط با شما شک دارد
شما نباید به شخصی که هنوز به برقراری ارتباط با شما اطمینان کامل ندارد، اعتماد کنید. اگر فردی در مقابل شما ایستاده به شما بگوید که هنوز نسبت به این ارتباط مردد هست، مطمئنا ناراحت و دلسرد خواهید شد. پس گذشته از اینکه از تصمیم او برای ارتباط با خودتان اطمینان کامل حاصل نکردید،

 

هیچ تصمیم جدی نگیرید. اگر شما وابسته او شوید و او ناگهان بگوید که شما را نمی‌خواهد، ضربه بدی خواهید خورد. بنابراین به جای خیالبافی، واقع بین باشید و تا زمانی که او نظر قطعی خود را بیان نکرد، اقدامی نکنید.

 

او عجله اي برای رسیدن به شما ندارد
یکی دیگر از بهانه هایي که ممکن هست طرف مقابل تان برای شما بیاورد این هست که برای هیچ کاری عجله ندارد. او دوست دارد که آرام آرام جلو رود یا حتی گاهی از حرکت بایستد. در این شرایط عاقلانه ترین کاری که شما باید انجام دهید، بی تفاوتی هست. اگر شما در این ارتباط عجله کنید و او تمایلی به اینکار نداشته باشد،

 

نشان دهنده این هست که او به اندازه شما برای این ارتباط اهمیت و ارزش قائل نیست. حتی ممکن هست که در میانه راه از برقراری ارتباط با شما پشیمان شود، آنوقت شما میمانید و یک جهان غم و ناراحتی.

 

می‌خواهد یک دوست معمولی برایتان باشد
هیچ چیزی بدتر از این نیست که فردی را بی نهایت دوست داشته باشی اما او شما را تنها به چشم یک دوست معمولی ببیند. بدتر از آن این هست که او از شما میخواهد با او بیرون بروید اما در نهایت تمایلی به برقراری ارتباط اي عاطفی با شما ندارد. اصلا آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا او باید همچین چیزی از شما بخواهد؟

 

این درخواست تنها در صورتی قابل قبول هست که شما تازه در حال آشنا شدن با یکدیگر هستید. در ابتدای ارتباط این توصیه غیرمنطقی نیست اما اگر ارتباط شما اکثر و عمیق شد و او همچنان همین نظر داشت، بهتر هست که دیگر وی را به چشم یک شریک زندگی نبینید. اگر واقعا دوستش دارید، بهتر هست رهایش کنید، در غیر این صورت این ارتباط به شما آسیب خواهد رساند.

 

او نمی‌داند که از زندگی چه می‌خواهد
«من نمی‌دانم که چه می‌خواهم»، حتما این جمله را چندان شنیده اید. اگر فردی که با او در ارتباط اید این جمله را به زبان آورد، بدانید که قدم گذاشتن در این ارتباط کاملا اشتباه هست. تا زمانی که فرد مقابل تان نداند که از زندگی، خودش و دیگران چه میخواهد، شما نیز نمی‌توانید به او تکیه کنید. شاید هم که او از خواسته هاي خودش باخبر هست

 

اما به دنبال بهانه اي هست تا شما را دست به سر کند. بنابراین زمانی این جمله را از طرف مقابل تان شنیدید، بدون هیچ ناراحتی وی را به حال خودش رها کنید و تا زمانی که نظر قطعی اش را بیان و هدف زندگی اش را مشخص نکرد، اجازه ندهید با احساسات شما بازی کند و عقب بکشید.

 

از ازدواج فراری هست
یکی از متعارف ترین بهانه هایي که افراد برای جدایی از هم می آورند این هست که قصد ازدواج ندارند. این افراد نه تنها از بیان این طرز تفکر ناراحت نمی‌شوند بلکه به خود نیز افتخار میکنند. آنها حتی ممکن هست درمورد ازدواج هم بد بگویند و این موضوع روی شما هم تاثیر منفی بگذارد بنابراین بهتر هست در این شرایط به حرف هاي آنها گوش ندهید. اگر به فکر ارتباط اي بلند مدت هستید طرف مقابل تان گزینش خوبی برایتان نخواهد بود.

 

اعتراف میکند که شما عاشق ترید
گاهی اوقات طرف مقابل تان به این بهانه که شما از او عاشق ترید ارتباط را تمام می‌کند. این طرز فکر برای شما عجیب و سخت هست که تنها به این علت به ارتباط عاطفی خود پایان دهید. اما واقعیت این هست که او نه از شما بلکه نسبت به خودش بی اعتماد هست. او می ترسد که در مقابل عشق شما کم آورد

 

به همین علت این موضوع را بهانه می‌کند و نبودن را به بودن ترجیح میدهد. در این شرایط به نفع شماست که قرارهایتان را کنسل کنید زیرا کسی که برای احساس شما ارزشی قائل نیست، همان بهتر که نباشد.

 

در شرایط خوبی به سر نمی‌برد
 به گزارش پارس ناز اگر فردی به شما گفت که حال به علت نبود شرایط کافی باید از هم دور بمانیم، باور نکنید. این تنها یک بهانه اي برای دوری از شماست. حقیقت این هست که هیچگاه شرایط آنطور که ما میخواهیم ایده آل نخواهد شد، همۀ وقت} ما کمبودهایی را در زندگی خواهیم داشت، بنابراین اگر به هوای شرایط مطلوب بنشینیم،

 

هیچگاه به هدف مان نخواهیم رسید در واقع با اینکار تمام فرصت هایمان را از دست خواهیم داد. بنابراین به این جمله دل نبندید، مطمئنا دلایلِ دیگری پشت این جمله مخفی هست که او نمیخواهد شما در جریان باشید.

 

او درگیر کارش هست
اگر فردی به شما بگوید که به علت مشغله کاری نمیتواند با شما بماند در واقع راحت ترین بهانه را آورده تا شما را از خود براند. به راستی اگر کار شما چندان باشد، وقتی برای ملاقات با عشق زندگی تان نخواهید داشت؟ این علت دور از واقعیت هست. بنابراین افراد این جمله را به دلایل دیگری به زبان می آورند تا طرف مقابل شان را از خود دور کنند. شما نیز به فردی که آن گونه می اندیشد، لحظه اي دل نبندید.