پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل
قاصدک 24

رابطه عاطفی تمام شده را اینگونه به پایان برسانید

رابطه عاطفی تمام شده را اینگونه به پایان برسانید

رابطه عاطفی تمام شده را اینگونه به پایان برسانید 

رابطه عاطفی که تمام شده هست را باید به شیوه اي درست به اتمام برد تا خیال خود ما را راحت کنیم و بیشتر از این عمر خود را درگیر ارتباط اشتباه نکنیم. هر چقدر که شروع یک ارتباط عاطفی لذت بخش هست، تمام کردن آن سخت و تلخ می باشد. اما چگونه میتوان یک ارتباط عاطفی را به پایان رساند؟

 

آن هم وقتی که طرف مقابل تان تمایلی به تمام کردن ندارد؟ راههای زیادی برای اینکار وجود دارند اما چه کنیم که کمترین آسیب را هم به طرف مقابل و هم به خود بزنیم؟ در ادامه این مقاله، نکاتی راکه باید هنگام تمام کردن یک ارتباط رعایت کنید، برایتان آورده ایم.

 

صادق باشید، اما شیطان نه!
اکنون زمان خوبی برای بی رحمی نیست اما آشکار کردن احساسی که در حال حاضر آن را تجربه می‌کنید، می‌تواند کارساز باشد. اگر طرف مقابل تان علت بهم زدن ارتباط را از شما پرسید، احتیاجی به طفره رفتن نیست، اینکار بیشتر برای او دردآور هست. اگر چه صداقت شما نیز موجب ناراحتی او می‌شود اما حداقل اینکه او تکلیف خود را می‌داند و پس از آن به فکر راهی برای بهبود حالش هست.

 

از حرف هاي دو پهلو بپرهیزید
سعی کنید حرف هایتان را ساده بزنید. حرف هاي پیچیده و دو پهلو موجب ابهام طرف مقابل تان می‌شود و اوضاع را بدتر از آن چه هست می سازد. بعنوان مثال ممکن هست که علت بهم زدن شما این باشد که هنوز آمادگی شروع یک ارتباط جدی تر را ندارید اما منظورتان را طوری به زبان آورید که طرف مقابل فکر کند فرد دیگری را برای ازدواج زیر نظر دارید. بنابراین تا جایی که می‌توانید ساده و بی ابهام سخن بگویید.

 

زمان مناسبی را برای اینکار گزینش کنید

زمان یکی از مهم ترین عوامل هست. آیا زمان مناسبی را برای بهم زدن ارتباط گزینه کرده اید؟ تعطیلات آخر هفته، روز ولنتاین، یا سالگرد ازدواج؟ طبق تحقیقات انجام شده پیشنهاد می‌شود که به شدت از بهم زدن یک ارتباط در مناسب هاي خاص مثل روز تولد یا شب سال نو به شدت خودداری کنید. با اینکار نه تنها دل وی را شکسته اید

 

بلکه روزی که برای او اهمیت زیادی دارد را نیز تبدیل به یکی از تلخ ترین خاطرات کرده اید. بعنوان مثال فردی درست 1 ماه پس از فوت پدر همسرش از او خواست که به ارتباط خود خاتمه دهد در صورتی که این بدترین زمان ممکن برای اینکار بود.

 

حضوری با او صحبت کنید
بیشتر افراد از طریق پیامک، ایمیل یا تلفن به ارتباط خود خاتمه می‌دهند در حالی‌که راههای بهتری نیز برای اینکار وجود دارد.به هیچ عنوان به فکر شبکه هاي مجازی برای تمام کردن یک ارتباط نباشید. برترین راه این هست که وی را به یک رستوران یا کافه دعوت کنید و تمام ماجرا را از نزدیک برایش توضیح دهید. شاید این سخت ترین راه ممکن باشد اما راحت تر میتوانید حرف هایتان را بی هیچ ابهامی بهم بزنید.

 

راهی برای برگشت نگذارید
اگر واقعا می‌خواهید که ارتباط خود را با فردی به پایان برسانید، مطمئن باشید که اینکار را درست انجام داده اید. بعنوان مثال اگر به طرف مقابل تان بگویید که «من تو را دوست ندارم، نمیدانم شاید هم دوستت دارم» در واقع هم ارتباط قبل تان را زیر سوال برده اید و هم روزنه امیدی برای او باز کرده اید.

 

به همین علت با صراحت کامل حرف دلتان را بزنید «به نظر من عاقلانه این هست که ما دیگر همدیگر را نبینیم.» یادتان باشد که پس از بهم زدن دیگر از او هیچ تقاضایی، مثل اینکه یکبار دیگر باهم به کافه برویم یا غیره…، نکنید.»

 

حواستان به وقت هاي دلتنگی باشد
مطمئنا پس از جدایی هم به فکر شما و هم به فکر طرف مقابل تان خطور می‌کند که این ارتباط را بار دیگر از سر بگیرید. این فکر دلایل مختلفی دارد، ممکن هست که از روی تنهایی، دلتنگی، کمبود محبت یا شاید هم جبران اشتباهی که مرتکب شده اید باشد اما آیا این ها علت اصلی که برای اتمام ارتباط داشتید را از بین میبرد؟

 

گول اشک ها را نخورید
هم شما و هم طرف مقابل تان ممکن هست که از شدت ناراحتی گریه کنید، طبیعی هست، شما روزهای مفید زیادی را کنار هم گذراندید و حال مجبورید که پرونده تمام انها را ببندید اما اگر واقعا تصمیم خود را گرفتید، گول اشک هایتان را نخورید و سعی کنید که خودتان را بازرسی کنید زیرا اکنون زمان حرف زدن هست. شما باید قادر باشید که تمام حرف هایتان را تمام و کمال بزنید پس گریه نباید مانعی بر سر راهتان باشد.

 

بنابراین حال که شما سخت ترین مراحل ممکن را پشت سر گذاشته اید، بهتر هست برای دلایلی که خیلی زود شما را به جای اول می کشاند، به ارتباط قبلی تان باز نگردید.