پارس ناز پورتال

قاصدک 24

رابطه مصرف ویتامین D و جلوگیری از ابتلا به آسم

رابطه مصرف ویتامین D و جلوگیری از ابتلا به آسم

رابطه مصرف ویتامین D و جلوگیری از ابتلا به آسم 

ویتامین D علاوه بر خاصیت های بی شماری که برای ما دارد می تواند بدن انسان را در مقابله با ابتلا به آسم نیز کاملا مقاوم کند.مطالعات قبلی درباره سطح پایین ویتامینD و ارتباط آن با افزایش خطر حملات آسمی در افراد مبتلا به بیماری‌های تنفسی گفته‌اندمحققان می‌گویند، ” افزودن مکمل ویتامینD به رژیم درمانی بیماران مبتلا به آسم می‌تواند از خطر حملات شدید آسمی بکاهد.”

 

این گروه تحقیقاتی اشاره می‌کنند که مطالعات قبلی درباره سطح پایین ویتامینD و ارتباط آن با افزایش خطر حملات آسمی در افراد مبتلا به بیماری‌های تنفسی بوده است.هفت مورد از تحقیقات شامل 435 کودک و دو مورد دیگر دربرگیرنده 658 بزرگسال بود. بیشتر شرکت کنندگان به بیماری آسم ،از متوسط تا شدید، مبتلا بودند.

 

البته تعداد کمی از این شرکت کنندگان به آسم شدید مبتلا بودند. اکثر آنها درمان های استانداردشان را ادامه دادند. بنابر گزارش محققان، خطر بستری شدن در بیمارستان و یا رفتن به بخش اورژانس بر اثر حملات شدید آسمی در افرادی که مکمل ویتامینD مصرف کرده بودند، 6 تا 3 درصد کم شد و عوارض جانبی شدیدی نیز وجود نداشت.

 

 به گزارش پارس ناز علاوه برآن، محققان دریافتند که مکمل ویتامینD از نیاز به درمان های استروئیدی در بیماران مبتلا به حملات آسمی می کاهد.بنا بر گفته پروفسور مارتینیو، هنوز مشخص نیست، که آیا مکمل های ویتامین D می توانند از خطر حملات شدید آسمی در مبتلایان بکاهند یا آیا این اثر فقط در افرادی دیده می‌شود که ویتامینD آنها کم است و تازه شروع به مصرف ویتامین کرده اند.