پارس ناز پورتال

راهنمایی دقیق انتخاب معلم خصوصی زبان انگلیسی و آیلتس خوب از ایران مدرس

راهنمایی دقیق انتخاب معلم خصوصی زبان انگلیسی و آیلتس خوب از ایران مدرس

چکیده : در این مقاله سعی کرده ایم در رابطه با نحوه انتخاب معلم خصوصی خوب و مجرب زبان انگلیسی و آیلتس با قیمت مناسب توضیحاتی ارائه کنیم. استفاده از کلاس های تدریس خصوصی زبان برای یادگیری سریع آن بسیار مفید است.

 

خیلی از افراد ترجیح می‌دهند به‌جای شرکت در کلاس‌های گروهی و نسبتا شلوغ، برای یادگیری زبان از یک معلم خصوصی زبان انگلیسی خوب کمک بگیرند. یادگیری زبان انگلیسی در کلاس‌های گروهی قطعا مزایا و امتیازات خاص خود را به همراه دارد؛

 

اما تدریس خصوصی زبان انگلیسی همراه با یک استاد زبان حرفه‌ای می‌تواند برای بسیاری از افراد، روش موثرتر و مفیدتری باشد که منجر به یادگیری سریع‌تر و بهتر می‌شود. اگر به دنبال انتخاب کلاس خصوصی زبان انگلیسی با مناسب‌ترین قیمت‌ها هستید، با ایران مدرس همراه باشید تا به شما کمک کنیم. برای انتخاب معلم خصوصی زبان انگلیسی خوب و مجرب از ایران مدرس به صورت زیر عمل نمائید:

 

1- به سایت ایران مدرس www.IranModares.com مراجعه کنید.

 

2- در بالای صفحه اصلی ایران مدرس در بخش جستجو عبارت زبان انگلیسی را وارد نمائید.

 

3- بر روی علامت جستجو کلیک کنید.

 

4- لیست مدرسین زبان، مشخصات کامل ایشان و شماره تماس اساتید زبان به شما نمایش داده می شود.

 

5- لیست اساتید را با دقت بررسی نموده و یک معلم زبان خوب انتخاب نمائید.

 

در سایت ایران مدرس برای تمامی اساتید مشخصات کاملی از جمله شماره تماس مستقیم ایشان، قیمت درخواستی هر مدرس، رزومه کاری و سوابق تدریس اساتید، فیلم نمونه تدریس و نظرات زبان آموزان قبلی برای هر استاد و … قابل مشاهده است.

 

در نتیجه در سایت مذکور می توانید یک استاد عالی با نرخ مناسب انتخاب نموده و مستقیم و بدون واسطه با خود اساتید برای هماهنگ کلاس خصوصی تماس بگیرید. کلاس های خصوصی زبان می تواند به صورت آنلاین و یا تدریس خصوصی در منزل برگزار شود.

 

 

یک معلم خصوصی زبان انگلیسی خوب چه کسی است؟

 

از معلم زبان انگلیسی چه انتظاراتی داریم؟ یک معلم خصوصی زبان انگلیسی خوب کسی است که بتواند از مهارت‌های خود در تدریس خصوصی زبان انگلیسی به گونه‌ای استفاده کند که سختی مسیر یادگیری زبان برای زبان‌آموز به حداقل خود برسد و بتواند با تلاش‌های خود، شرایطی را برای آن‌ها فراهم کند که از یادگیری زبان دل‌زده و نا امید نشوند.

 

علاوه‌بر این‌ها، یک مدرس زبان خوب و حرفه‌ای معمولا از بهترین و پربازده‌ترین روش‌های تدریس زبان انگلیسی استفاده می‌کند که زبان‌آموزان بیشترین نتیجه را از این کلاس‌های خصوصی دریافت کنند.

 

همچنین، برای انتخاب معلم خصوصی زبان انگلیسی باید به این نکته هم توجه داشته باشیم که ارائه تمرینات متنوع برای یادگیری بهتر زبان و افزایش انگیزه زبان‌آموزان بسیار حائز اهمیت است.

 

یک استاد زبان حرفه‌ای، همواره در تلاش است تا نکات کلیدی زبان را به‌صورتی جذاب به زبان‌آموزان خود آموزش دهد و از این رو، بهترین شرایط برای یادگیری سریع‌تر زبان انگلیسی را فراهم کند.

ویژگی‌های مدرس زبان انگلیسی خوب

ویژگی‌های مدرس زبان انگلیسی خوب

اگر از بهترین معلم‌های زبان انگلیسی سوال بپرسیم، قطعا موارد زیر را به‌عنوان چند تا از اصلی‌ترین ویژگی‌ های معلم زبان انگلیسی خوب معرفی خواهند کرد. یک معلم خصوصی زبان انگلیسی برای اینکه در حرفه خود موفق‌تر باشد، باید این ویژگی‌ها را دارا باشد:

 

برخورداری از قدرت بیان

بعضی از مدرسان زبان، مطالب را خوب می‌فهمند؛ اما قادر به توضیح آن به دیگران به خوبی نیستند. به عبارت ساده، آن‌ها نمی‌توانند تخصص خود را به گونه‌ای انتقال دهند که برای زبان‌آموزان قابل درک و فهم باشد. برای اطلاع از نحوه‌ تدریس و مهارت در آموزش زبان، بهتر است از زبان آموزان قبلی او سوال کنید.

 

ایجاد حس اعتماد‌به‌نفس در زبان‌آموزان

عموما زبان‌آموزان، به‌خصوص در سطوح مبتدی، اعتقاد دارند که اگر در جلسات اول کلاس خصوصی زبان انگلیسی پیشرفتی نکنند و نتوانند به خوبی به انگلیسی مکالمه کنند، این امر طبیعی است و پس از چندین جلسه یا حتی چندین ترم آموزش، به این توانایی دست می‌یابند؛

 

اما باید بدانید که یک معلم خصوصی زبان انگلیسی با توانمندی خود می‌تواند از جلسه‌ اول شما را در مسیر صحیح هدایت کند، به‌طوری‌که احساس کنید جلسه اول برای شما مفید بوده و می‌توانید مطالب آموزشی را در کاربردهای عملی استفاده کنید؛ بنابراین، مبتدی بودن یا نداشتن دانش زبان انگلیسی، به معنای عدم توانایی در تشخیص تفاوت بین یک معلم خوب و یک فرد بدون توانایی در تدریس نیست.

 

یک نکته مهم دیگر این است که برخی زبان‌آموزان تنها به دلیل داشتن مدرک دانشگاهی یا فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های معتبر، یک معلم خصوصی زبان انگلیسی را انتخاب می‌کنند؛ اما باید توجه داشت که تجربه عملی، نحوه بیان مطالب، دانش کافی در زمینه تدریس زبان انگلیسی و استفاده از روش‌ها و متدهای آموزشی به‌روز، از اهمیت بیشتری برخوردارند و هیچ‌گاه قابل قیاس با داشتن مدرک دانشگاهی نیستند.

 

توانایی طراحی آزمون‌های زبان مناسب

یکی دیگر از ویژگی‌های معلم خصوصی زبان انگلیسی خوب این است که بتواند آزمون‌های مناسبی برای سنجش مهارت‌های شنیداری، گفتاری، نوشتاری و دیداری زبان‌آموزان خود طراحی کند.

 

به‌علاوه، درجه سختی سوالات آزمون باید متفاوت و متناسب با سطح زبان‌آموزان باشد و زمان‌بندی مناسبی هم برای برگزاری آزمون‌ها در نظر بگیرد. به این صورت که یک مدرس زبان حرفه‌ای و خوب می‌تواند شاگردان خود را برای شرکت در آزمون‌های مهم زبان انگلیسی، همچون تافل و آیلتس آماده کند. 

 

برای اینکه بتوانید یک معلم خوب را از بین بهترین اساتید آیلتس تهران برای خودتان انتخاب کنید ابتدا باید بدانید اساتید خوب چه ویژگی هایی دارند و باید چگونه یک معلم خوب برای خودتان انتخاب نمائید.

 

اولین نکته ای که باید مد نظر داشته باشید این است که به دانشگاه محل تحصیل، رشته تحصیلی و مدرک استاد توجه داشته باشید. خوب است که استادی که انتخاب می کنید از دانشگاه خوب و معتبر مانند دانشگاه تهران https://ut.ac.ir/fa، شهید بهشتی https://www.sbu.ac.ir/ یا سایر دانشگاههای دولتی خوب فارغ التحصیل شده باشد، مدرک ارشد یا دکتری داشته باشد و بهتر است در رشته زبان انگلیسی هم تحصیل کرده باشد.

 

البته اگر استادی یکی از این ویژگی ها را نداشته باشد حتما به این معنی نیست که استاد خوبی نیست ولی به هر حال این موارد می تواند به عنوان معیار برای انتخاب استاد خوب IELTS در نظر گرفته شود. مطالعه کتاب های Barron’s IELTS Superpack، Road to IELTS و کتاب The Official Cambridge Guide to IELTS هم مفید است.

 

قدرت حل مسائل مختلف

در طول تدریس، قطعا معلم‌های زبان با چالش‌های مختلفی مواجه خواهند شد. یک معلم خوب باید قدرت حل مسائل مختلف کلاسی را دارا باشد تا بتواند مسئله‌هایی که ممکن است زبان‌آموزان از او بپرسند را پاسخ دهد و برای هر موقعیتی، پاسخ مناسبی داشته باشد. از این جهت، یک معلم خصوصی زبان انگلیسی برتر و عالی، حتما باید به چالش‌های این مسیر آگاه باشد.

 

چگونه بهترین معلم خصوصی زبان انگلیسی را پیدا کنیم؟

 

اگر به دنبال تدریس خصوصی زبان انگلیسی و یک معلم حرفه‌ای هستید، علاوه‌ بر ویژگی‌هایی که بالاتر ذکر کردیم، باید به چند فاکتور اساسی توجه داشته باشید تا بتوانید بهترین معلم زبان انگلیسی را انتخاب کنید. مهم‌ترین نکاتی که به شما کمک می‌کنند تا بهترین معلم را برای یادگیری زبان انتخاب کنید، عبارت‌اند از:

 

توجه به میزان دانش زبان انگلیسی

مورد اول، توجه به سطح واقعی و میزان دانش زبان‌آموز از مهارت‌های زبانی و توانایی وی در ایجاد ارتباطات موثر و البته مکالمه انگلیسی است. یک معلم خصوصی زبان ایده‌آل، نقاط قوت و ضعف زبان‌آموز خود را به هنگام تعیین سطح با دقت بررسی می‌کند و مطابق با آن زمان کلاس را برنامه‌ریزی می‌کند.

 

ممکن است دو فرد که سطح زبانی مشابهی دارند، یکی در مهارت گفتاری و دیگری در مهارت نوشتاری تسلط بیشتری داشته باشند؛ مسلما برنامه درسی و کلاسی آن‌ها نباید با هم یکسان باشد!

 

تدریس زبان مطابق با اهداف زبان‌آموز

در یک کلاس خصوصی زبان استاندارد و پربازده، معلم خصوصی زبان انگلیسی موظف است مطابق با اهداف مورد نظر دانشجوی خود، برنامه‌ درسی را به گونه‌ای طراحی کند که فرد در کمترین زمان ممکن به اهداف خود دست پیدا کند و بیشترین بازدهی آموزشی را کسب کند.

 

به عبارت دیگر، زبان‌آموز باید قادر باشد به اهداف اصلی خود از یادگیری زبان، از جمله آمادگی برای آزمون آیلتس، تقویت مکالمه، تسلط به کنکور زبان انگلیسی و سایر موارد، به بهترین شکل ممکن دست پیدا کند.

 

مدارک زبان و تحصیلات دانشگاهی

معمولا اساتیدی که رشته دانشگاهی آن‌ها مرتبط با زبان انگلیسی است یا دارای مدارک حرفه‌ای در زمینه آموزش، ادبیات یا ترجمه انگلیسی هستند، تسلط بیشتری بر مفاهیم زبان و آموزش آن دارند که می‌توانید برای انتخاب بهترین معلم خصوصی زبان انگلیسی در نظر داشته باشید.

 

علاوه‌بر این‌ها، شما می‌توانید از سایت‌های تدریس خصوصی با برخورداری از اساتید حرفه‌ای برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید. سایت ایران مدرس از جمله پلتفرم‌های فعال در این زمینه است که با داشتن معلم‌های زبان انگلیسی متنوع برای تدریس خصوصی، می‌تواند به شما در انتخاب بهترین مدرس زبان انگلیسی کمک کند.

 

کلام پایانی

حالا که با ویژگی‌های یک معلم زبان خوب و حرفه‌ای آشنا شده‌اید، قطعا می‌دانید که چگونه می‌توان بهترین مدرس زبان را پیدا کرد و در این مسیر، به چه نکاتی باید توجه داشت. افتخارات آموزشی کسب شده، سوابق تدریس خصوصی زبان، مدارک تحصیلی، قدرت بیان، نظرات شاگردان و تسلط بر چالش‌های آموزش زبان از مهم‌ترین نکاتی است که به انتخاب بهترین معلم خصوصی زبان انگلیسی کمک می‌کنند.

 

ایران مدرس به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های آموزشی کشور، امکان شرکت در کلاس‌های خصوصی زبان انگلیسی با معلم مورد نظرتان را فراهم کرده است؛ از این جهت، به راحتی می‌توانید مطابق با نیاز و اهداف خود، بهترین مدرس را از سایت ما انتخاب کرده و برای یادگیری زبان انگلیسی با او هماهنگ شوید.