پارس ناز پورتال

راهنمایی والدین برای یافتن مدرسه مناسب

راهنمایی والدین برای یافتن مدرسه مناسب

یکی از مهم‌ترین تصمیمات والدین برای فرزندان خود انتخاب مدرسه مناسب برای آن‌ها است. مدرسه یکی از مراکز اجتماعی است که فرزند شما وارد آن می‌شود تا آموزه‌های لازم را در زمینه علم و امور اجتماعی یاد بگیرد.

 

درصورتی‌که در انتخاب بهترین مدرسه عملکرد مناسب نداشته باشید، ممکن است به آینده فرزند خود لطمه وارد کند. به همین دلیل بهتر است که خصوصیات بهترین مدرسه برای ثبت‌نام فرزند خود را بشناسید. اگر می‌خواهید این خصوصیات را بدانید پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

به کادر آموزشی مدرسه دقت کنید

 

در ابتدای مسیر یکی از خصوصیات بهترین مدرسه برای ثبت‌نام بدون شک معلمان هستند، آن‌ها نقش بسیار مهم و اساسی دارند. در مقاطع اولیه و ابتدایی اولین معیار شما برای ثبت‌نام باید باکیفیت بودن معلمان مدرسه باشد. یک معلم خوب می‌تواند با استفاده از روش‌های خلاقانه تدریس مسیر علم را برای فرزند شما هموارتر نماید.

 

یک معلم باید بتواند علاوه بر تدریس، روابط عاطفی خوبی نیز با فرزندان شما برقرار کند. به‌هرحال فرزند پس از اینکه از خانواده جدا شده و به مدرسه می‌رود از نظر عاطفی کمی شکننده می‌شود. به همین دلیل معلم باید این مشکلات را شناسایی کرده و با انتخاب‌های درست فرزند شما را یاری نماید.

 

معلم نادرست به‌طورکلی می‌تواند مسیر زندگی فرزندتان را تغییر دهد. درصورتی ‌که معلم در کار خود خبره نباشد نمی‌تواند دانش‌آموز را به محیط مدرسه علاقه‌مند کند. همین موضوع باعث فراری شدن فرزندانتان از مدرسه شده و حتی در آینده امکان ترک تحصیل آن‌ها نیز وجود خواهد داشت.

 

بهترین مدرسه کادر مدیریت خوبی دارد

 

یکی دیگر از خصوصیات بهترین مدرسه کادر مدیریتی است. شاید این موضوع در پایه های پایین تر کمتر ذهن شما را مشغول کند. ولی هرچه پایه تحصیلی فرزند شما بالاتر می‌رود اهمیت کادر مدیریتی خوب در مدرسه بیشتر احساس خواهد شد. بد نیست شما نیز به آن توجه داشته باشید.

 

یکی از مراکزی که انسان در آن نظم و ترتیب را یاد می‌گیرد مدرسه است. درصورتی‌که خود کادر مدیریت صلاحیت لازم را نداشته باشند نمی‌توانند نظم ترتیب را به دانش‌آموز یاد بدهند. علاوه‌ برآن مدیریت درست به‌خودی‌خود روی کیفیت معلم‌ها نیز تأثیرگذار خواهد بود.

 

فضا و امکانات بهترین مدرسه

 

قبل از انتخاب بهترین مدرسه برای ثبت‌نام بهتر است که به فضا و امکانات مدرسه نیز توجه لازم را داشته باشید. یک مدرسه خوب باید محیطی کاملاً بهداشتی و امن را برای فرزندان شما فراهم کند. در مرحله اول حداقل باید خیالتان از سلامت فرزندتان راحت باشد تا مشکلی پیش نیاید.

 

شاید خیلی مهم نباشد؛ اما از منظر روان‌شناسی حتی نحوه چینش میز و صندلی‌ها نیز می‌تواند روی عواطف فرزند شما تأثیرگذار باشد. در مقاطع ابتدایی هرچه فضای مدرسه شادتر و مفرح‌تر باشد انگیزه دانش‌آموز برای حضور در مدرسه و یادگیری علم بیشتر خواهد شد.

 

موضوع بعدی امکانات مدرسه است. در برخی از مواقع یک فیلم کوتاه ساده بهتر از چندین ساعت توضیح معلم کارساز خواهد بود و به درک دانش‌آموزان کمک خواهد کرد. به همین دلیل قبل از ثبت‌نام حتماً مطمئن شوید که مدرسه حداقل امکانات کمک‌آموزشی را برای درک بهتر فرزند شما فراهم کرده باشد.

راهنمایی والدین برای یافتن مدرسه مناسب

توجه به فعالیت‌های ورزشی

 

بهترین مدرسه همیشه به فعالیت‌های ورزشی اهمیت می‌دهد. این کار باعث می‌شود تا بچه‌ها بیشتر ورزش کرده و بدنی سالم‌تر داشته باشند. همین موضوع باعث سازندگی بیشتر جامعه ما خواهد شد. با ورزش بسیاری از مشکلات اخلاقی و سلامتی جامعه ما حل خواهد شد.

 

علاوه‌برآن چندین ساعت نشستن روی یک صندلی برای دانش‌آموزان کمی سخت و غیرقابل‌تحمل است. کودکان و نوجوانان معمولاً انرژی بسیار زیادی دارند. به همین دلیل انتظار می‌رود تا این انرژی مضاعف تا حدی در محیط مدرسه با هم سن و سالان آن‌ها کاسته شود.

 

ازآنجایی‌که معمولاً دانش‌آموزان خود روحیه رقابت طلبی دارند ورزش می‌تواند بهترین فعالیت برای آن‌ها باشد. آن‌ها می‌توانند در محیطی سالم به رقابت با هم‌کلاسی‌هایشان بپردازند و در فعالیت‌های ورزشی درست و استاندارد شرکت کنند تا انرژی آن‌ها نیز تا حدی تخلیه شود. تخلیه انرژی روی عواطف و آینده اخلاقی فرد تأثیرگذار است.

 

از مشاوره محصلان آن مدرسه استفاده کنید

 

معمولاً بهترین مدرسه در میان بیشتر والدین ملاک‌های یکسان و مشخصی ندارد. شما می‌توانید در مدرسه حاضر شده و از والدین دیگر دانش‌آموزان درباره وضعیت این مدرسه با توجه به معیارها و اولویت های خودتان پرس‌وجو کنید. این کار باعث می‌شود تا اطلاعات خوب و مفیدی از محیط آن به دست آورید.

 

البته که شما نمی‌توانید تنها نظر یک نفر را ملاک خود برای تصمیم نهایی در نظر بگیرید. معمولاً برخی از افراد در بازگوکردن حقایق کمی اغراق می‌کنند. به همین دلیل نیاز است که حداقل برای استفاده از مشاوره از چندین نفر سؤال شود تا صحت اطلاعات دریافتی افزایش پیدا کند.

 

این کار معایبی نیز دارد. ممکن است والدین بدون شناخت و قصد قبلی حاضر به توضیح دادن تمام حقایق نباشند و یا از گفتن برخی مسایل چشم پوشی کنند و در عین حال این نوع تحقیق کردن بسیار زمانبر و کند است. ما برای اینکار استفاده از وب سایت مدرسه کلوب را توصیه میکنیم.

 

فعالیت‌های فوق‌برنامه

 

بهترین مدرسه معمولاً در حد استاندارد برای دانش‌آموزان کلاس‌های فوق‌برنامه برگزار می‌کند. این کلاس‌ها برای آمادگی دانش‌آموزان برنامه‌ریزی می‌شوند. برای مثال یکی از آزمون‌های مهم که پیشروی فرزند شما است کنکور است. بهتر است از یک مقطعی به بعد فرزند شما کم‌کم با این آزمون و هدف آن آشنا شود.

 

کلاس‌های فوق‌برنامه علمی که در آن آزمایشات علمی قرار دارند معمولاً برای فرزندان شما جذاب هستند. این کلاس‌ها علاوه بر علاقه‌مند کردن فرزند شما به علم روحیه کار تیمی و گروهی او را نیز تقویت خواهد کرد. البته زیاد بودن فعالیت‌های فوق‌برنامه هم خیلی خوب نیست؛ زیرا می‌تواند فرزند شما را از درس زده کند.

راهنمایی والدین برای یافتن مدرسه مناسب

بهترین مدرسه تهران

 

در حال حاضر یکی از بهترین مدرسه‌های استان تهران مدرسه صدرا است. این مدرسه تمامی معیارهایی که در بالا بازگو کردیم را دارا است. به همین دلیل شما می‌توانید به‌راحتی فرزند خود را در مجتمع آموزشی صدرا نوین منطقه 2 ثبت‌نام کنید و خیالتان از آینده تحصیلی فرزندتان راحت باشد.

 

بسیاری از والدین انتخاب مدرسه فرزندشان را جدی نمی‌گیرند. اما این کار کاملاً غلط بوده و به آینده بچه شما لطمه وارد می‌کند. اگر از همان ابتدا این موضوع را نمی‌دانستید مشکلی نیست.

 

بهتر است هرچه سریع‌تر مدرسه فعلی را با معیارهایی که به دست آورده اید مقایسه کنید و اگر این مدرسه فاصله زیادی تا براورده شدن انتظارات شما داشت، بهتر است در مورد جا به جایی فرزند اقدام کنید و یک مدرسه عالی برای او انتخاب نمایید تا شاهد رشد تحصیلی او باشید.

 

جمع‌بندی

در نهایت با خصوصیات کلی بهترین مدرسه آشنا شدیم. انتخاب مدرسه همیشه برای والدین سخت است، اما اگر شما خصوصیات یک مدرسه خوب را بدانید می‌تواند در انتخاب مدرسه مناسب شما را همیاری کند.

 

بدون شک یکی از بهترین مدارس دخترانه تهران، مدرسه صدرا است که تمامی خصوصیات بالا را داراست. مدرسه صدرا بدون شک می‌تواند با برنامه‌ریزی‌هایی که دارد موفقیت تحصیلی فرزند شما را تضمین نماید. همچنین شما می‌توانید به‌ راحتی از نظرات والدینی که فرزند خود را در دبیرستان دخترانه صدرا ثبت‌نام کردند استفاده نمایید.