پارس ناز پورتال

راهنمای جامع استفاده از دستگاه لیزر خانگی

راهنمای جامع استفاده از دستگاه لیزر خانگی

در سال‌های اخیر، پیشرفت‌های فناوری این امکان را برای افراد فراهم کرده است که از مزایای لیزر درمانی در خانه‌های خود لذت ببرند. دستگاه های لیزر خانگی که به عنوان دستگاه های لیزر درمانی سطح پایین یا لیزرهای سرد نیز شناخته می شوند،برای کاربردهای مختلفی از جمله تسکین درد، جوان سازی پوست و رشد مو محبوبیت پیدا کرده اند. هدف این راهنمای جامع ارائه اطلاعات ضروری در مورد استفاده موثر و ایمن از دستگاه لیزر خانگی است.

 

آشنایی با دستگاه های لیزر خانگی

دستگاه های لیزر خانگی از لیزرهای سطح پایین یا دیودهای ساطع نور برای رساندن طول موج های خاصی از نور به مناطق مورد نظر بدن استفاده می کنند. این طول‌موج‌ها به‌خاطر اثرات درمانی‌شان بر روی سلول‌ها، ارتقاء التیام، کاهش التهاب و تحریک فرآیندهای مختلف سلولی مورد مطالعه قرار گرفته‌اند. رسیدن این طول موج ها به فولیکول های مو منجر به اثرگذاری آن ها و نابودی دائمی موهای زائد می شود.

 

انواع دستگاه لیزر خانگی

لیزر های خانگی در انواع مختلف و برای دستیابی به اهداف متفاوتی روی کار آمده است. در ادامه انواع این دستگاه ها را معرفی میکنیم:

 

دستگاه های تسکین درد: این دستگاه ها برای کاهش درد و التهاب در عضلات و مفاصل طراحی شده اند.

 

دستگاه های جوان سازی پوست: برای بهبود رنگ پوست، کاهش چین و چروک و ترویج تولید کلاژن هدف گذاری شده است.

 

دستگاه های کاهش رشد مو: به طور خاص برای تحریک فولیکول های مو و ترویج رشد مجدد مو در افرادی که ریزش مو دارند ساخته شده است.

 

راهنمای جامع استفاده از دستگاه لیزر خانگی

دستگاه های لیزر موهای زائد خانگی برای افرادی که به دنبال راهی راحت و مقرون به صرفه برای کاهش موهای زائد درازمدت هستند، به طور فزاینده ای محبوب شده اند. این راهنما به این منظور طراحی شده است که یک نمای کلی از نحوه استفاده موثر و ایمن از دستگاه لیزر موهای زائد خانگی برای نتایج بهینه ارائه دهد. در ادامه راهنمای جامع استفاده از دستگاه لیزر خانگی را بیان میکنیم:

 

آشنایی با لیزر موهای زائد خانگی:

دستگاه های لیزر موهای زائد خانگی از نور پالسی شدید یا لیزر دایود برای هدف قرار دادن و از کار انداختن فولیکول های مو استفاده می کنند. این فناوری چرخه رشد مو را مختل می کند و به مرور زمان باعث کاهش مو می شود.

 

ملاحظات نوع پوست و مو:

 • مناسب بودن دستگاه: مطمئن شوید که دستگاه برای نوع پوست و موی شما مناسب است. برخی از دستگاه ها بر روی رنگ پوست و رنگ موی خاص موثرتر هستند.

 

 • تست وصله: آزمایش پچ را در ناحیه کوچکی انجام دهید تا از نظر واکنش های نامطلوب یا حساسیت بررسی شود.

 

آماده سازی قبل از استفاده از دستگاه:

ناحیه مورد نظر را بتراشید: قبل از استفاده از دستگاه، ناحیه مورد نظر را اصلاح کنید. این تضمین می کند که انرژی لیزر توسط فولیکول مو جذب شده و روی موهای سطحی هدر نمی رود.

 

پوست را تمیز کنید: پوست را تمیز کنید تا هر گونه باقیمانده، روغن یا لوسیون که ممکن است بر کارایی دستگاه تأثیر بگذارد، پاک کنید.

 

تنظیم دستگاه:

تنظیمات قدرت و شدت: دستورالعمل های سازنده را برای روشن کردن دستگاه و تنظیم تنظیمات شدت دنبال کنید. با یک تنظیم پایین تر شروع کنید و با عادت کردن به این حس به تدریج افزایش دهید.

 

انتخاب پیوست مناسب: برخی از دستگاه ها دارای پیوست های قابل تعویض برای نواحی مختلف بدن هستند. یکی را انتخاب کنید که با ناحیه ای که درمان می کنید مناسب باشد.

 

تکنیک مناسب برای از بین بردن موهای زائد:

 • تکنیک همپوشانی: اطمینان حاصل کنید که بین نواحی تحت درمان مقداری همپوشانی وجود دارد تا از فقدان لکه ها جلوگیری شود.

 

 • دستگاه را ثابت نگه دارید: دستگاه را ثابت نگه دارید و در تماس با پوست برای انتشار نور موثر قرار دهید.

 

 • اجتناب از چندین بار عبور: برای جلوگیری از تحریک پوست، در یک جلسه چندین بار روی یک منطقه نروید.

 

برنامه درمان:

فاز اولیه: در ابتدا، هر دو هفته یکبار برای سه تا چهار جلسه اول از دستگاه استفاده کنید تا موهای در حال رشد فعال را هدف قرار دهید.

 

نگهداری: پس از کاهش قابل توجه مو، در صورت نیاز هر 4 تا 8 هفته یکبار به جلسات نگهداری بروید.

تکنیک مناسب برای از بین بردن موهای زائد

مراقبت های پس از درمان:

از قرار گرفتن در معرض آفتاب پرهیز کنید: قرار گرفتن در معرض نور خورشید را برای چند روز پس از درمان محدود کنید و در صورت رفتن به خارج از منزل از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

 

مرطوب کننده: از یک مرطوب کننده ملایم و بدون عطر برای تسکین پوست استفاده کنید.

 

عوارض جانبی بالقوه:

قرمزی موقت: قرمزی یا سوزش خفیف طبیعی است و معمولا در عرض چند ساعت فروکش می کند.

 

روش های خنک کننده: در صورت نیاز از کمپرس خنک یا ژل آلوئه ورا برای تسکین پوست استفاده کنید.

 

ثبات و صبر:

نتایج زمان بر است: کاهش مو یک فرآیند تدریجی است و ممکن است چندین جلسه طول بکشد تا نتایج قابل توجهی مشاهده شود.

 

صبور باشید: با برنامه درمانی خود سازگار باشید و برای نتایج مطلوب صبور باشید.

مزیت های استفاده از دستگاه لیزر خانگی DEESS

نکات ایمنی:

محافظت چشم: از محافظ چشم ارائه شده استفاده کنید تا از چشمان خود در برابر نور شدید محافظت کنید.

 

دفترچه راهنما را بخوانید: برای دستورالعمل های خاص و اقدامات احتیاطی ایمنی، با دفترچه راهنمای کاربر آشنا شوید.

 

نتیجه گیری

با پیروی از این دستورالعمل‌ها، می‌توانید اثربخشی دستگاه لیزر موهای زائد خانگی خود را به حداکثر برسانید و در عین حال خطر عوارض جانبی را به حداقل برسانید. به یاد داشته باشید که ایمنی را در اولویت قرار دهید، تست های پچ را انجام دهید و در مسیر دستیابی به پوستی صاف تر و بدون مو از آسایش خانه خود صبور باشید. اگر هر گونه نگرانی یا عدم اطمینان دارید، با سازنده دستگاه یا یک متخصص مراقبت های بهداشتی مشورت کنید.

 

بهترین دستگاه لیزر خانگی در ایران

افرادی که قصد خرید و استفاده از دستگاه لیزر خانگی را دارند طبیعتا به دنبال خرید بهترین دستگاه لیزر خانگی می باشند. بهترین دستگاه لیزر خانگی در ایران دستگاهی می باشد که دارای نمایندگی معتبر و قابل اعتمادی است و از پشتیبانی محصولات برخوردار است.

 

به جرات میتوان بهترین دستگاه لیزر خانگی در ایران را دستگاه لیزر خانگی DEESS Hair Removal System دانست. این مدل دارای ویژگی ها و مزیت های بیشماری می باشد که آن را به یکی از بهترین برندهای لیزر خانگی تبدیل کرده است.

 

لیزر خانگی دس دارای قابلیت تشخیص نوع و رنگ پوست می باشد که این قابلیت منجر گشته تا متناسب با هر فرد اشعه مورد نیاز آن را ساطع نماید. این دستگاه دارای تعداد شات های نا محدود است و این مورد از مزیت های لیزر خانگی دس است که منجر گشته تا به تعداد دفعات متعدد بتوانید آن را مورد استفاده قرار دهید. نمایندگی رسمی هماسنتر در ایران نمایندگی فروش محصولات دس می باشد که میتوانید با اطمینان خاطر اقدام به خرید این محصولات نمایید.

 

مزیت های استفاده از دستگاه لیزر خانگی DEESS

 

مهم ترین مزیت دستگاه لیزر خانگی دس چند کاره بودن آن است. به این معنی که علاوه بر رفع دائمی موهای زائد این دستگاه مزیت های دیگری نیز برای پوست شما به همراه دارد که منجر به محبوبیتش گشته است. از کاربردهای این برند دستگاه لیزر خانگی میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 

رفع دائمی موهای زائد صورت و بدن

در بالا شما را با کاربرد دستگاه لیزر خانگی دس در از بین بردن دائمی موهای زائد صورت و بدن آشنا کردیم. اما این برند تغییرات و تکنولوژی های مختلف دیگری را نیز به دستگاه های خود اضافه کرده است که منجر گشته تا کاربردهای گسترده تری داشته باشد.

 

برای از بین بردن موهای زائد اشعه های این دستگاه از یک فیلتر تعبیه شده در آن عبور میکند و به همین دلیل مستقیما با ریشه موهای شما برخورد کرده و با سوزاندن آن در از بین بردن دائمی آن موثر است. از این رو از دقت بالایی برخوردار است و به این ترتیب از رشد مجدد موهای زائد جلوگیری می شود.

 

درمان جای جوش و آکنه

ایجاد جوش و آکنه روی پوست یکی از مشکلاتی است که بسیاری از افراد درگیر آن هستند. چرا که این مشکلات ظاهر ناخوشایندی را ایجاد میکنند و از این رو افراد به دنبال روش های مختلف برای درمان آن هستند. یکی از کارایی های دستگاه لیزر خانگی دس، درمان جای جوش و آکنه های پوستی می باشد.

 

به این منظور در این دستگاه فیلتر دیگری به نام فیلتر پورفیریت تعبیه شده که اشعه های لیزر از آن خارج شده و منجر به نابودی کلی میکروب های آکنه میگردد. در نتیجه پوستی صاف، شاداب بدون هیچگونه لک و آکنه ای خواهید داشت.

 

کمک به جوانسازی پوست

یکی دیگر از مزیت های چشم گیر دستگاه لیزر خانگی دس، جوانسازی و رفع چین و چروک های پوستی است. دستگاه لیزر خانگی دس دارای فیلتر دیگری، به نام فیلتر جوانسازی می باشد. با عبور اشعه های لیزر از فیلتر جوانسازی، پوست صوت گرم شده و در نتیجه جریان گردش خون افزایش پیدا میکند. افزایش جریان گردش خون منجر به تولید پروتئین های کلاژن و الاستین بیشتری شده و در نهایت جوانسازی پوست و رفع چین و چروک های پوستی را به همراه دارد.

جوانسازی پوست و رفع چین و چروک های پوستی

سوالات متداول

 • آیا اثر گذاری دستگاه های لیزر خانگی به اندازه لیزر های کلینیکی است؟
 • بله- در تهیه هر دو نوع این دستگاه از یک تکنولوژی استفاده میشود.
 • از دستگاه لیزر خانگی باید هر چند وقت یک بار باید استفاده شود؟
 • فاصله بین جلسات استفاده از لیزر خانگی به نوع دستگاه بستگی دارد اما معمولا به صورت هفتگی استفاده می شود.
 • آیا استفاده از لیزر خانگی در رفع موهای زائد به هزینه بالایی نیاز دارد؟
 • خیر-دستگاه لیزر خانگی روشی مقرون به صرفه می باشد.