پارس ناز پورتال

قاصدک 24

راهنمای خرید لباس نوزاد |10 نکته خیلی مهم برای خرید لباس نوزاد

راهنمای خرید لباس نوزاد |10 نکته خیلی مهم برای خرید لباس نوزاد

راهنمای خرید لباس نوزاد |10 نکته خیلی مهم برای خرید لباس نوزاد

بعضی‌ها ممکن است فکر کنند خرید لباس نوزادی نیاز به دانستن نکته خاصی ندارد. یا پیش خودشان بگویند بچه است دیگر و چیزی که یادش نمی ماند؛ درحالی‌که انتخاب لباس نوزادی هم درست مثل هر لباس دیگری نیاز به دانستن نکات و رعایت قواعدی دارد. در ادامه با بعضی از این نکات آشنا می شوید.

 

گاهی نتیجه سونوگرافی اشتباه است

حتماً شما هم شنیده‌اید گاهی نتایج سونوگرافی اولیه و تعیین جنسیت با  چند وقت بعد آن تفاوت دارد. بهمین دلیل هم توصیه می کنیم تا قبل از تعیین قطعی جنسیت نوزاد سراغ خرید لباس نروید. کمی جلوی شور و هیجانی راکه طبیعی است داشته باشید، بگیرید و بجای خرید لباس های نوزادی دخترانه و پسرانه، بقیه وسایل ضروری نوزاد را تهیه کنید.

 

آبی و صورتی بخرم؟

از قدیم رسم بوده که آبی رنگ نوزاد پسر باشد و صورتی رنگ دخترها. حتی در جشن‌هاي اعلام جنسیت نوزاد هم از این دو رنگ استفاده میکنند. حالا پیشنهاد ما چیست؟ درست است که استفاده از این رنگ‌ها به نوعی سنت تبدیل شده ولی قرار نیست تمام کمد و کشوی نوزادتان رابا این دو رنگ پر کنید. یک دنیا طیف رنگی زیبا و هیجان انگیز دیگر هست که دیدنشان روی لباس نوزادی بچه‌ها قند در دل آدم آب میکند. از گلبهی، یاسی، نارنجی و هر رنگ دیگری که به نظرتان زیبا می آید، برای انتخاب لباس نوزادی استفاده کنید ودر قید و بند کلیشه‌ها نمانید.

 

به جنس پارچه دقت کنید

راهنمای خرید لباس نوزاد |10 نکته خیلی مهم برای خرید لباس نوزاد

نوزادان لطیف‌ترین و حساس‌ترین پوست را دارند؛ بهمین دلیل هم نمیتوان هر لباسی رابه تن آن‌ها پوشاند. دقت داشته باشید بهترین پارچه برای لباسشان، نخ پنبه یا نخ است. اگر لباس ایرانی می خرید به عبارت 100% نخ دقت کنید. اگر روی لباس به انگلیسی نوشته شده به 100% Cotton توجه کنید و اگر لباس ترک است به 100% Pamuk توجه داشته باشید.

 

سفید رنگ مناسبی است؟

سفید یکی از رنگ‌هایي است که به بیشتر نوزادان می آید و حالت معصومانه آن‌ها را چند برابر بیشتر میکند؛ اما بهتر است بدانید این رنگ برای نوزادی که قرار است مرتب کار خرابی کند چندان هم ایده‌آل نیست. قرار نیست لباس مشکی و قهوه‌اي تن نوزاد کنید؛ اما اگر لباس رنگی باشد هم خوب است و دیرتر اثر لکه‌ها را نشان میدهد.

 

پاپوش بخرم یا کفش؟

راهنمای خرید لباس نوزاد |10 نکته خیلی مهم برای خرید لباس نوزاد

خرید کفش‌هایي که قد کف دست هستند کار خیلی شیرینی است. پیشنهاد میکنیم در فصل‌هاي گرم سال و هنگام خرید کفش های دخترانه و پسرانه نوزاد به گردش مناسب هوا داخل کفش دقت داشته باشید و به خصوص برای دخترها از کفش نوزادی رو باز استفاده کنید. پاپوش هم برای فصل‌هاي گرم سال ایده خوب و خنکی است. ضمن این که سبک است و فشاری روی پای نوزاد نمی‌آورد. در فصول سرد سال هم سراغ جوراب‌ها و پاپوش‌هاي ضخیم و گرم بروید و اگر به مهمانی دعوت شده‌اید و دوست دارید نوزادتان بانمک‌تر از چیزی که هست بنظر برسد، یک جفت کفش نوزادی آسان و گرم برایش بخرید.

 

قطعات کوچک خطرناک هستند

هنگام خرید لباس نوزادی خیلی دقت کنید که لباس قطعات کوچکی مثل دکمه‌ها ریز یا سگک‌هاي کوچک نداشته باشد. این قطعات از نظر بزرگ ترها جذابیتی ندارند و عادی هستند، در حالی که برای نوزادان اجزایی ناشناخته هستند که اگر کنده شوند، می شود آن‌ها را داخل دهان گذاشت. بهمین دلیل هم از لباس‌هایي که دوخت بیشتر دارند بجای دکمه‌هاي بیشتر استفاده کنید.

 

حساسیت ندهند

گاهی این پارچه لباس نیست که باعث بروز حساسیت در پوست نوزاد میشود؛ بلکه قضیه به فلزات بکار رفته در لباس برمی‌گردد. خیلی از نوزادان نسبت به فلزات حساسیت دارند و ممکن است روی قسمت سگک لباس که مستقیم روی پوست اثر می گذارد، متوجه وجود جوش‌هایي شوید که شبیه گزیدگی حشرات هستند؛ اگر چنین اتفاقی افتاد احتمال این که فرزندتان به فلزات حساسیت داشته باشد، زیاد است.

 

خرید اکسسوری کودکان

تمام خرید لباس و کفش نوزادی یک طرف، خرید خرده ریزها و اکسسوری نوزادی یک طرف دیگر. آن قدر گزینه‌هاي بامزه برای نوزادان وجوددارد که گاهی انتخاب از بینشان سخت میشود. هنگام خرید اکسسوری یا زیورآلات نوزادی به ایمن بودن آن‌ها دقت کنید. بازهم سراغ قطعات کوچک نروید؛ برای مثال بجای خرید گل سر، از هدبندهای دخترانه بانمک استفاده کنید. سعی کنید بین رنگ لباس‌ها و رنگ اکسسوری تناسب ایجاد کنید.

 

توجه به رنگ لباس و فصل

قانون ساده‌اي وجوددارد که میگوید بهتر است در هوای سرد، رنگ‌هاي گرم پوشید ودر هوای گرم رنگ‌هاي سرد. رنگ گرم در هوای سرد احساس گرما ایجاد میکند و رنگ سرد، گرمی هوای داغ بهار و تابستان را میگیرد. از این قانون میتوان برای انتخاب لباس نوزادی هم استفاده کرد. اگر نوزادتان متولد بهار یا تابستان است از رنگ‌هاي آبی و سبز ملایم برای انتخاب رنگ لباس‌هایش استفاده کنید و اگر متولد زمستان است، سراغ رنگ‌هاي آجری و نارنجی بروید.

 

شست‌ و‌ شوی لباس نوزاد

لباس نوزاد جنسی لطیف دارد و قرار است روی پوستی حساس قرار بگیرد. برای شست‌و‌شوی لباس نوزادی از مواد شوینده سبک و بدون بو استفاده کنید. صابون‌هاي خوشبو و مایع لباسشویی عطری ممکن است باعث اذیت شدن فرزند دلبندتان شود. نکات بیشتر برای لکه بری و شستن لباس نوزاد را در این جا بخوانید.