پارس ناز پورتال

بچه های آسمان
قاصدک 24

بچه های آسمان

راهنمای خرید مبلمان کلاسیک و مدرن متناسب با فضای خانه

راهنمای خرید مبلمان کلاسیک و مدرن متناسب با فضای خانه

اشاره به سبک‌های مختلف مبلمان در طراحی دکوراسیون داخلی

سردرگمی میان خرید مبلمان کلاسیک و مدرن از تجربه های افراد بسیاری در هنگام انتخاب و تهیه مبلمان جدید است. همان طور که می‌دانید سبک های گوناگونی برای طراحی فضای داخلی منزل در هنر معماری وجود دارد. در واقع دکوراسیون داخلی شامل انتخاب و چیدمان اکسسوری بر اساس سبک مورد نظر است.

 

مبلمان کلاسیک و مدرن از پر طرفدارترین مبلمانی هستند که به هنگام خرید جهیزیه یا تغییر دکوراسیون داخلی خریداری می شوند. سبک‌های کلاسیک، نئوکلاسیک، مدرن و مینیمالیست از پرطرفدارترین سبک های طراحی دکوراسیون داخلی هستند. طراحان حوزه دکوراسیون داخلی و خریداران یا مصرف کنندگان به شدت از این سبک ها برای طراحی فضای داخلی منزل پیروی می کنند.

راهنمای خرید مبلمان کلاسیک و مدرن متناسب با فضای خانه

مبلمان کلاسیک و مدرن پر فروش ترین مبلمان در میان انواع دیگر هستند. زیرا به راحتی در سبک های دکوراسیون کلاسیک، نئوکلاسیک، مدرن و مینیمالیست جای می گیرند. طراحان فعال در حوزه طراحی دکوراسیون داخلی توانسته اند با ارائه سبک هایی با طرح های تلفیقی، تحول بزرگی را در این صنعت به وجود آورند. به طور مثال سبک نئوکلاسیک یکی از این سبک های تلفیقی است که توانسته علاقه و توجه افراد بسیاری را به خود جلب کند.

 

آشنایی با مبلمان به سبک کلاسیک

قبل از تصمیم گیری به انتخاب و خرید مبلمان کلاسیک و مدرن بهتر است با این دو سبک به طور کامل آشنا شوید. سبک کلاسیک یکی از پرطرفدارترین سبک های دکوراسیون داخلی است. سبک های مختلف دکوراسیون در انتخاب، خرید و چیدمان اکسسوری رعایت می شوند.

 

سبک کلاسیک از جمله سبک هایی است که المان های آن هیچ گاه از مد نمی افتد. این المان ها در همه زمان ها مورد پسند واقع شده و یادآور اشرافیت و سلطنت گرایی می باشند. مبلمان کلاسیک نیز از طراحی مبلمان یونانی و رومی الهام گرفته شده و به عنوان مبلمان سلطنتی و اشرافی شناخته می شود.

راهنمای خرید مبلمان کلاسیک و مدرن متناسب با فضای خانه

اشاره به ویژگی های مبلمان کلاسیک

این سبک از مبلمان معمولاً بسیار مجلل بوده و به راحتی از سبک های دیگر شناسایی می شود. رعایت تقارن و نظم در طراحی مبلمان کلاسیک از ویژگی های این سبک است. ترکیب رنگ چوب و پارچه نیز در این مبلمان بسیار مهم و ویژه است. در تولید مبلمان کلاسیک معمولاً از رنگ های روشن مانند طلایی، کرم، عسلی، زیتونی، سفید و غیره استفاده می شود.

 

جنس بدنه در مبلمان کلاسیک

یکی از تفاوت های بین مبلمان کلاسیک و مدرن در متریال استفاده شده در طراحی و ساخت آن ها است. لازم است بدانید که تمام بدنه مبلمان کلاسیک تنها از چوب ساخته می شود و از متریال دیگر همچون فلز، سنگ و شیشه در آن استفاده نمی شود. رنگ بدنه نیز معمولاً طلایی و قهوه ای است.

 

آشنایی با مبلمان به سبک مدرن

تا به اینجا درباره مبلمان کلاسیک به طور مختصر صحبت شد. اما لازمه شناخت تفاوت های مبلمان کلاسیک و مدرن آشنایی با سبک مدرن است. اگر پیرو دنیای مد و فشن هستید این سبک از مبلمان می تواند شما را راضی کند.

 

در دنیای مد و فشن هر آنچه در زمان حال ترند شده باشد مدرن نامیده می شود. سادگی و نظم از جمله ویژگی های سبک مدرن است. در این سبک شلوغی و به هم ریختگی بی معنا است. گستردگی فضا و ایجاد فاصله در چیدمان مبلمان مدرن به شدت در این سبک دیده می شود.

راهنمای خرید مبلمان کلاسیک و مدرن متناسب با فضای خانه

اشاره به ویژگی های مبلمان مدرن

استفاده از رنگ‌های خنثی از جمله رنگ های طوسی و کرم از جمله ویژگی های بارز مبلمان مدرن است. استفاده از مصالح طبیعی همچون چوب، سنگ و فلز در این سبک آزاد است. طراحی مبلمان مدرن معمولاً ساده و به دور از شلوغی است.

 

استفاده از فلزات درخشان و ترکیب آن ها با ساختار مبل از جمله ویژگی های دیگر مبلمان مدرن است. به طور مثال در سال های اخیر این مبلمان به همراه میزهای فلزی و شیشه ای یا سنگی مورد استفاده قرار گرفته است.

 

نکات مهم در خرید مبلمان کلاسیک و مدرن متناسب با فضای خانه

حال که با سبک های کلاسیک و مدرن آشنا شدید بهتر است نکات مهم در انتخاب و خرید این مبلمان را بدانید. قبل از هر چیز بهتر است به سایر اکسسوری و وسایل منزل توجه کنید. برای افزایش جذابیت بصری فضای داخلی منزل باید مبلمان را با سبک دکوراسیون داخلی هماهنگ کنید.

 

بر این اساس پرده، فرش، کاغذ دیواری، لوستر و مبلمان را باید در یک سبک انتخاب کنید تا زیبایی فضای منزل شما دوچندان شود.نکته مهم دیگر توجه به ابعاد منزل است. متراژ ساختمان شاید مهم ترین موضوع در خرید و انتخاب نوع مبلمان باشد. این نکته می تواند میزان شک و تردید شما را در انتخاب میان مبلمان کلاسیک و مدرن کاهش دهد.

 

مبلمان مدرن را می توانید در تعداد کمتر و با توجه به فضایی که در اختیار دارید خریداری کنید.البته اگر از طرفداران سبک کلاسیک هستید بهتر است سراغ مبلمانی با طراحی ظریف بروید که معمولاً در سبک نئوکلاسیک جایگاه ویژه ای دارند. نوع کاربری مبلمان نیز در انتخاب سبک آن تأثیر گذار است.

 

به طور مثال مبلمان اتاق پذیرایی با مبلمان راحتی کاملاً متفاوت هستند. مبلمان راحتی همان طور که از نامشان پیداست برای راحتی بیشتر دارای ابعاد و پهنای بیشتری هستند. اما مبلمان پذیرایی معمولاً لوکس و رسمی هستند.

راهنمای خرید مبلمان کلاسیک و مدرن متناسب با فضای خانه

توجه به کارایی در انتخاب و خرید مبلمان کلاسیک و مدرن

در طراحی مبلمان مدرن بر خلاف مبلمان کلاسیک به کارایی و راحتی مبلمان توجه بیشتری می شود. به همین دلیل معمولاً این نوع مبلمان بر اساس فضای موجود و با توجه به نوع کارایی انتخاب، خریداری و چیدمان می شوند. مبلمان ال یکی از انواع مبلمان به سبک مدرن است که با توجه به فضای موجود خریداری می شود.

 

توجه به نوع پارچه در خرید مبلمان کلاسیک و مدرن

توجه به نوع پارچه یکی از مهم ترین موضوعات در خرید مبلمان کلاسیک و مدرن است. در واقع تفاوتی نمی کند که کدام سبک را انتخاب کرده اید. بهتر است به کیفیت، دوام و ماندگاری پارچه استفاده شده در تولید مبلمان توجه کنید. در نهایت نوع پارچه تعیین کننده طول عمر مبلمان شما خواهد بود.

 

در خرید مبلمان کلاسیک و مدرن به این نکته توجه نمایید که پارچه آن ها کاملاً ضد آب و ضد لک باشد. همچنین در برابر شوینده‌های شیمیایی کاملاً مقاوم بوده و تغییر رنگ ندهد. علاوه بر این برای افزایش عمر آن باید مقاومت کشسانی بالایی داشته باشد.

 

بهتر است به خاصیت تنفسی پارچه نیز توجه کنید. این ویژگی جلوی عرق کردن در زمان استفاده طولانی مدت از مبلمان را می گیرد. به خاصیت جذب بوی پارچه نیز توجه کنید. برخی از پارچه ها بوی غذا، عطر و سیگار را به خود جذب می کنند و ممکن است این برای شما آزار دهنده باشد.

راهنمای خرید مبلمان کلاسیک و مدرن متناسب با فضای خانه

انتخاب مبلمان در گالری مبل ویستا

گروه تولیدی مبل ویستا یکی از بهترین تولید کنندگان و طراحان مبلمان کلاسیک و مدرن است. این مجموعه ارائه دهنده انواع مبل راحتی، چستر، کلاسیک، مدرن و غیره است. از ویژگی‌های منحصر به فرد این مجموعه که رضایت مشتریان را در پی داشته است می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

کیفیت بالای کالا، استفاده از متریال مرغوب، ارائه به روزترین طرح ها، دوام و ماندگاری بالای محصولات، تنوع در رنگ بندی و طرح پارچه های مورد استفاده در رویه کوبی مبلمان، بهره گیری از نیروهای متخصص و مجرب، نظارت بر فعالیت گروه تولیدی به منظور افزایش سطح کیفی کالاهای تولید شده، ارائه نازل ترین قیمت ها، کیفیت بالای دوخت و استفاده از فوم های سرد برای رویه کوبی مبلمان به منظور جلوگیری از دفرمه شدن مبلمان به مرور زمان همگی از مواردی است که این مجموعه در تولید محصولات خود به آن ها توجه می کند.