پارس ناز پورتال

درمان بواسیر ، شقاق و یا یبوست
قاصدک 24

راهکارهای افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام

راهکارهای افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام

در حال حاضر اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در سراسر دنیا است. این روزها فضای اینستاگرام پر از محتواهای گوناگون است و افراد بسیار زیادی از اقشار مختلف جامعه در این شبکه اجتماعی فعال هستند.

 

این امر باعث شده بسیاری از افراد، از این فضا به نفع خود و برای رشد کسب و کارشان استفاده کنند. وجود چنین فضایی با این همه کاربر فعال، به کسب و کارها کمک می‌کند که سریع‌تر رشد کنند و بتوانند پیام خود را به گوش افراد بیشتری برسانند.

 

همانطور که می‌دانید، اعتبار هر صفحه‌ای در اینستاگرام، با تعداد فالوورها یا دنبال کنندگان آن صفحه ارتباط مستقیم دارد. به عبارت ساده‌تر، هر چه تعداد دنبال کنندگان یک صفحه بیشتر باشد، ‌اعتبار آن صفحه نیز بیشتر خواهد بود.

 

بنابراین افزایش تعداد فالوورها برای تمام کسب و کارهایی که می‌خواهند در این شبکه اجتماعی بیشتر دیده شوند‌ بسیار مهم است. در این مقاله قصد داریم در مورد روش‌هایی صحبت کنیم که می‌توانید به کمک آن‌ها، تعداد دنبال کنندگان پیج خود را افزایش دهید. همچنین توضیح می‌دهیم که چرا خرید فالوور در اینستاگرام مناسب نیست.

 

روش های افزایش فالوور چیست؟

اگر به کسب و کار خود اهمیت می‌دهید و می‌خواهید در اینستاگرام محبوبیت بالایی داشته باشید، باید بتوانید با روش‌های اصولی و درست، تعداد فالوورهای پیج خود را افزایش دهید. توجه داشته باشید که افزایش اصولی تعداد فالوورها در اینستاگرام، نیازمند تلاش و استمرار زیادی است. در این میان، استخدام مدیر پیج اینستاگرام می‌تواند در هموار شدن این مسیر و موفقیت پیج اینستاگرام بسیار کمک کند.

 

هدف خود را مشخص کنید

اولین سوالی که باید از خود بپرسید، این است که هدف شما از راه اندازی صفحه اینستاگرام چیست؟ اینکه پیج شما شخصی است یا یک کسب و کار هستید تفاوتی ندارد، به هر حال شما باید هدف خود را از راه اندازی صفحه مشخص کنید و در راستای آن حرکت کنید.

 

یک پیج هدفمند می‌تواند به راحتی مخاطبان مورد نظر خود را بشناسد و با توجه به سلیقه آن‌ها گام بردارد. هرچه شناخت شما از مخاطبتان دقیق تر باشد، بهتر می‌توانید رفتار آن‌ها را پیش بینی کنید و برای جذب آن‌ها تلاش کنید.

 

انتخاب بایو (bio) مناسب

اولین قسمتی که هر کاربر با ورود به صفحه شما با آن مواجه می‌شود، بایو پیج شما است. این قسمت باید شخصیت و هدف اکانت شما را به خوبی نشان دهد. در قسمت بایو، باید دقیقا مشخص کنید که هدف صفحه شما چیست؟ صفحه مختص یک شخص است یا مربوط به یک برند تجاری است؟

 

در این صفحه قرار است در مورد مسائل جدی صحبت شود یا صرفا برای سرگرمی راه اندازی شده است؟ اگر می‌خواهید برای ارائه خدمات از این صفحه استفاده کنید، باید دقیقا مشخص کنید چه دسته خدمات یا محصولاتی ارائه می‌کنید. توجه داشته باشید تعداد حروفی که می‌توانید در بایو پیج بنویسید محدود است؛ شما باید جواب تمام سوالات بالا را حداکثر در 150 کاراکتر خلاصه کنید.

 

انتخاب عکس پروفایل جذاب

پروفایل شما درست مانند ویترین مغازه شما است. هرچه ویترین شما جذاب تر باشد، مخاطبانتان بهتر جذب آن می‌شوند. توجه داشته باشید که اینستاگرام یک شبکه اجتماعی تصویر محور است و محتواهای بصری مثل تصاویر و ویدیوها تاثیر بسیار زیادی در ذهن مخاطب شما دارند.

 

برای اینکه یک پروفایل جذاب داشته باشید، باید تصاویر خلاقانه و منحصر به فرد خود را طراحی و منتشر کنید. طوری که در نگاه اول، مخاطب جذب پروفایل شما شود و تمایل پیدا کند که صفحه شما را دنبال کند. دقت کنید که انتخاب پروفایل مناسب در جذب مخاطب می‌تواند تاثیر زیادی داشته باشد، بنابراین به هیچ عنوان این مورد را دست کم نگیرید.

 

تولید محتوای مناسب

لازمه‌ی داشتن یک پیج موفق در اینستاگرام، تولید محتوای حرفه‌ای است. برای تولید محتوای صفحه خود، حتما استراتژی داشته باشید. داشتن استراتژی در تولید محتوا به این معناست که شما باید بدانید چه نوع پست‌هایی را به چه صورت و طبق چه برنامه‌ای منتشر کنید.

 

توجه داشته باشید هر محتوایی که منتشر می‌کنید، باید هدفمند باشد و زمانی که کاربر وارد صفحه شما می‌شود، مطالب به قدری پیوسته باشند که با دیدن چند پست، به راحتی به حرفه و کسب و کار شما پی ببرد. اینکه بخواهید بی هدف، مطالب متفرقه در پیج خود منتشر کنید، نه تنها نمی‌تواند باعث ارتقا صفحه شما شود، بلکه ممکن است منجر به از دست دادن بخش عمده‌ای از مخاطبانتان شود.

 

اگر هدف شما از راه اندازی صفحه، ارائه خدمات یا محصولات خاصی است، باید توجه داشته باشید که حتما محتواهای تخصصی مرتبط با کسب و کارتان را منتشر کنید. مثلا اگر حوزه کاری شما گوشی موبایل است، به صورت تخصصی درباره انواع گوشی، مزیت‌های آن‌ها، عملکرد برخی گوشی‌ها و حتی رضایت مشتری‌ها صحبت کنید.

 

فعال باشید

همه ما با صفحاتی که بعد از مدتی غیرفعال شده‌اند یا فعالیت آن‌ها کم شده است برخورد داشته‌ایم. اگر می‌خواهید فالوورهایی که جذب کرده‌اید در صفحه شما بمانند، باید به صورت مستمر فعالیت داشته باشید.

 

همواره پست‌های تخصصی منتشر کنید و میزان درگیری مخاطبان خود را تا حد امکان افزایش دهید. توجه داشته باشید فعالیت بیش از حد می‌تواند تاثیر عکس داشته باشد. پس در این مورد افراط و تفریط نکنید و طبق برنامه ریزی پیش بروید.

 

استمرار و فعالیت مستمر با برنامه‌ریزی، نه تنها به حفط فالوورهای قدیمی شما کمک می‌کند، بلکه در جذب فالوورهای جدید هم موثر است. به یاد داشته باشید که کاربران اینستاگرام فقط با یک پست یا استوری تصمیم به دنبال کردن شما نمی‌گیرند؛ آن‌ها در صورتی شما را فالو می‌کنند که بدانند پیج شما می‌تواند به صورت مستمر اطلاعات ارزشمندی را در اختیار آن‌ها قرار دهد.

 

از هشتگ ها استفاده کنید

رمز موفقیت بسیاری از صفحات اینستاگرام، استفاده درست از هشتگ‌ها است. هشتگ‌ها محتوای شما را برای تمام کسانی که به دنبال آن سبک از محتوا هستند در دسترس قرار می‌دهند. از هشتگ‌های ترکیبی استفاده کنید و قبل از استفاده از هر هشتگ، ابتدا آن را جستجو کنید تا محبوبیتش را بسنجید.

 

بهتر است در پست‌های خود، علاوه بر استفاده از هشتگ‌های محبوب، از هشتگ‌های جزئی و کوچکتر که کسب و کارهای کمتری از آن‌ها استفاده کرده‌اند هم کمک بگیرید. بد نیست در کنار هشتگ‌های عمومی، یک هشتگ به نام خودتان بسازید و در بعضی از پست‌های خود از آن استفاده کنید تا مخاطبانتان هم از آن هشتگ استفاده کنند و با شما تعامل بیشتری داشته باشند.

 

توجه داشته باشید که به هیچ عنوان نباید از هشتگ‌های نامرتبط استفاده کنید. استفاده از هشتگ‌های نامرتبط باعث می‌شود برخی کاربران آن را گزارش کنند و این امر عواقب بدی برای اکانت شما خواهد داشت. همچنین دقت داشته باشید که در استفاده از هشتگ‌ها زیاده روی نکنید.

 

استفاده بیش از حد از هشتگ‌ها باعث می‌شود توجه مخاطبان شما به سمت هشتگ‌ها پرت شود و پیام شما به درستی منتقل نشود. علاوه بر این،‌ اینستاگرام این عملکرد را یک فعالیت ربات گونه تشخیص می‌دهد که پیج شما عواقب بدی دارد.

 

استفاده از حدودا 5 تا 10 هشتگ برای هر پست تعداد معقولی است. دقت کنید که استفاده از هشتگ‌ها فقط مختص پست‌ها نیست؛ بهتر است در استوری‌های خود هم از هشتگ استفاده کنید؛ این کار به بیشتر دیده شدن محتوای شما کمک می‌کند.

 

نوشتن کپشن

نوشتن یک کپشن گیرا و جذاب در اینستاگرام یک هنر محسوب می‌شود. عموما پیج‌هایی که کپشن‌های تاثیر گذاری دارند، بیشتر با مخاطبان خود در تعامل هستند. یکی از نکاتی که در نوشتن کپشن باید به آن توجه داشته باشید، دو-سه خط اول کپشن شماست.

 

این قسمت از کپشن حکم برگ برنده شما را دارد. اگر دو سه خط اول کپشن شما جذاب باشد، کاربر را به خواندن ادامه آن ترغیب می‌کند. در غیر اینصورت کاربر پست شما را رد کرده و به سراغ پست‌های بعدی می‌رود.

 

توجه داشته باشید نوشتن کپشن در اینستاگرام درست مانند بایو دارای محدودیت است. در کپشن هر پست می‌توانید از 2200 کاراکتر استفاده کنید. برای اینکه بتوانید تعامل بیشتری با مخاطبان خود داشته باشید، کپشن‌هایی کوتاه و جذاب بنویسید. بهتر است در کپشن، ذهن مخاطب را درگیر کنید یا از او سوالی بپرسید تا تعامل پیج خود را افزایش دهید.

 

استوری بگذارید

استوری‌ها می‌توانند تعامل شما با مخاطبانتان را به طرز شگفت آوری افزایش دهند. با قرار دادن عکس در استوری به همراه نظرسنجی می‌توانید با مخاطبان خود در ارتباط باشید و با اعمال نظر آن‌ها، خدمات خود را بهبود بخشید.

 

علاوه بر این، گذاشتن لایو راه ارتباطی بسیار خوبی برای تعامل با مخاطبان و پاسخگویی به برخی از سوالات آن‌ها است. این کار باعث می‌شود صمیمیت بیشتری با مخاطب خود داشته باشید و کاربران بیشتر به شما اعتماد کنند.

 

استفاده از تبلیغات

هر کسب و کاری که داشته باشید می‌توانید با انجام تبلیغات درست و به موقع، فالوورهای زیادی جذب کنید. معمولا هزینه تبلیغات در اینستاگرام به عوامل متعددی مثل نرخ تعامل کاربران، خصوصی یا عمومی بودن پیج، درصد فالوورهای واقعی و … بستگی دارد.

 

نرخ تبلیغات با توجه به شرایط، از چند هزار تومان شروع می‌شود و تا چند میلیون تومان هم می‌رسد. توجه داشته باشید که قبل از شروع تبلیغات در اینستاگرام، حتما پیج شما باید آمادگی لازم را داشته باشد؛ در غیر اینصورت نتیجه دلخواه را نخواهید گرفت.

 

از تگ لوکیشن استفاده کنید

برای اینکه فالوورهای بومی از شهر و منطقه مورد نظر کسب و کارتان را جذب کنید، بهتر است از تگ لوکیشن در پست‌های خود استفاده کنید. بسیاری از کاربران اینستاگرام تمایل دارند پست‌ها را براساس موقعیت جغرافیایی مرور و استوری‌های مرتبط با آن لوکیشن خاص را مشاهده کنند. بنابراین شما می‌توانید با قرار دادن تگ لوکیشن، این افراد را هدف قرار داده و آن‌ها را جذب کنید.

 

چرا خرید فالوور اینستاگرام توصیه نمی شود؟

 

راهکارهای افزایش فالوور واقعی در اینستاگرام

اهمیت تعداد فالوورها در اینستاگرام برای هیچ کس پوشیده نیست؛ اما مراقب باشید که برای رسیدن به تعداد فالوورهای بالا، پیج خود را به خطر نیندازید. حتما تبلیغات بسیار زیادی در خصوص خرید فالوور واقعی دیده‌اید؛‌ مراقب باشید که به دام کلاهبرداران نیفتید! همان‌طور که دیدید در بخش قبلی، روش‌هایی که با استفاده از آن‌ها و برنامه‌ریزی مناسب می‌توانید فالوورهای خود را افزایش دهید معرفی کردیم. اما برخی از افراد تصمیم می‌گیرند برای بالابردن دنبال کنندگان خود فالوور بخرند که به دلایل زیر این کار مناسب نیست.

 

1- در بسیاری از مواقع، ممکن است به جای فالوورهای واقعی،‌ فالوورهای فیک گریبان گیرتان شوند. وجود فالوور فیک در ابتدا ممکن است مشکلی برای صفحه شما ایجاد نکند اما با گذشت زمان، وقتی که تعداد فالوورها و لایک‌ها و کامنت‌هایی که می‌گیرید اختلاف زیادی پیدا کند، همه چیز لو می‌رود.

 

2- وجود فالوورهای فیک در پیج، اثرات مخرب بسیاری دارد. گاهی ممکن است این فالوورها با فعال کردن ربات‌هایی بدست آمده باشند که دزد اطلاعات شخصی هستند. اگر به دام این ربات‌ها بیفتید صفحه شما هک خواهد شد و ممکن است حساب کاربریتان به طور کامل از دسترس خارج شود.

 

3- با رخ دادن مشکلاتی که در بالا گفتیم، اعتماد کاربران نسبت به شما از بین خواهد رفت و به دست آوردن اعتبار از دست رفته بسیار سخت و حتی غیر ممکن خواهد بود. چرا که با وجود فصای رقابتی اینستاگرام، مخاطبان شما به سرعت به سمت سایر پیج‌های مشابه می‌روند و بازگرداندن آن‌ها تقریبا غیر ممکن خواهد بود.

 

جمع بندی

در آخر باید بگوییم افزایش تعداد فالوورهای اینستاگرام، هدفی است که دستیابی به آن نیازمند تلاش و استمرار بسیار زیادی است. پیشنهاد می‌کنیم برای افزایش فالوورهایتان، به دنبال راه‌های آسان و یک شبه نباشید. چرا که تنها راه موفقیت در اینستاگرام، تلاش و پشتکار و تولید محتوای با کیفیت است.

 

برای رسیدن به این هدف لازم است نکاتی که در بالا گفتیم را در نظر بگیرید و به آن‌ها عمل کنید. توجه داشته باشید که برای رسیدن به یک پیج چند میلیونی، لازم است حتی پیش از راه اندازی پیج خود برنامه ریزی کنید و تمام اقدامات خود را هدفمند انجام دهید. همانطور که گفتیم، از بایو صفحه گرفته تا کپشن پست‌ها، به رشد سریع صفحه شما و افزایش تعداد دنبال کننده‌هایتان کمک بسیار زیادی می‌کند.

 

با یادگیری نکات بالا علاوه بر اینکه می‌توانید پیج مربوط به کسب و کار خود را راه اندازی و مدیریت کنید، می‌توانید به عنوان مدیر پیج سایر کسب و کارها فعالیت کنید و درآمد کسب کنید. با یک جستجو ساده در گوگل یا با فعالیت در سایت‌های فریلنسری مانند پونیشا، به صورت پروژه‌ای به این شغل مشغول شوید.