پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

راهکارهای سریع برای درمان جوش صورت

راهکارهای سریع برای درمان جوش صورت

راهکارهای سریع برای درمان جوش صورت 

برترین راهکارها را برای درمان جوش صورت برایتان داریم، می توانید با یاد گرفتن آنها دیگر نگران جوش زدن صورت نباشید. ممکن اشت شما هنگام خوابیدن در آخر شب یا جوش هاي ناخوانده اي روی صورت تان روبه‌رو شوید. راه‌حل‌هاي اورژانسی وجوددارد كه می تواند دراین مواقع به كمك‌تان بیاید و شما را از شر آن جوش زشت خلاص كند.

 

تا حالا شده که شب هنگام خواب ناگهان مشاهده نمایید یك جوش زشت و چركی روی صورت‌تان خودنمایی می‌كند، در حالی كه فردا به یك مهمانی دعوت هستید یا می خواهید با فردی دیدار كنید كه برایتان اهمیت زیادی دارد.دراین دوران نه‌ تنها زشتی جوش اذيت دهنده بلكه نگرانی از فردا نیز بیشتر باعث آزارتان میشود اما نگران نباشید.

 

راه‌حل‌هاي اورژانسی وجوددارد كه میتواند دراین مواقع به كمك‌تان بیاید و شما را از شر آن جوش زشت خلاص كند. البته اگر پوستی حساس داشته باشید شاید این روش‌ها كمی باعث خشكی بیش از اندازه پوست‌تان شوند ودر نتیجه كار را خراب‌تر هم كنند؛ پس اگر پوستی حساس دارید، كمی بیشتر ملاحظه كنید.

 

چطور قرمزی جوش را یک شبه از بین ببرید

1 – قبل از خواب با یک شوینده ملایم صورت را بشویید؛ شوینده‌اي که شامل دانه‌هاي اسکراب و پاک‌ کننده باشد تا سلول‌هاي مرده سطح پوست را از بین ببرد چرا که تجمع همین سلول‌هاست که اصلی‌ترین عامل ایجاد آکنه است.

 

2 – دو قاشق غذاخوری سرکه سیب رابا یک قاشق غذاخوری آب مخلوط کنید؛ بعد یک گوش‌ پاک‌ کن رابه این محلول آغشته کنید و روی جوش‌ها بمالید. سرکه سیب باکتری‌‌هاي مولد آکنه و سلول‌هاي مرده سطح پوست را از بین میبرد ودر نتیجه تا حدی التهاب جوش میخوابد و صبح که بیدار شوید میزان قرمزی جوش تا حد زیادی کاهش یافته ‌است.

 

3 – قبل از اینكه به تختخواب بروید مقداری کرم ضد آکنه روی جوش‌ها بزنید، چنین کرمی باید شامل بنزوئیل پروکساید باشد تا بتواند جوش را خشک کند و سلول‌هاي مرده قشری را بردارد.

 

4 – قطره ضد قرمزی چشم هم می‌ تواند بشما کمک کند یعنی قطره‌ چشمی که برای کم کردن قرمزی چشم‌ها استفاده می شود. اگر کرم ضد آکنه ندارید میتوانید بجای آن از چنین قطره‌اي استفاده کنید. این قطره می تواند قرمزی جوش را کم کند اما هیچ تاثیری در التیام جوش‌ها ندارد.

 

روغن درخت چای نمیگذارد جای جوش زخم شود

روغن درخت چای را نیز میتوانید امتحان کنید. این روغن نیز خاصیت ضدباکتریایی دارد و محصول استرالیا است. روغن درخت چای به کاهش قرمزی و تورم کمک می کند و مانع زخم شدن محل جوش میشود. البته باید از مصرف صابون‌هایي که سبب بروز حساسیت و واکنش‌هاي آلرژیک می شوند، پرهیز و قبل از خواب از خوردن غذا هاي خیلی چرب و ادویه‌دار خودداری كنید چون در بروز آکنه‌ها تاثیر فوق‌العاده‌اي دارند.

 

این محلول برای از بین بردن جوش معجزه میکند

مقداری دارچین و عسل رابا هم مخلوط کنید تا ماده‌اي چسبی شکل به دست آید. صورتتان را بشویید و بعد مقداری از این مخلوط را قبل ازخواب روی مناطق مورد نظر بمالید و بگذارید تا صبح بماند و بعد صبح صورت‌تان را کاملا بشویید. اگر طبق معمول در خواب زیاد تکان می‌‌خورید، توصیه می کنم روی بالش خود یک حوله بیندازید تا کثیف نشود.

 

روغن بعضی گیاهان هم برای از بین بردن جوش مفید هستند

راه دیگر برای از بین بردن یک شبه جوش‌ها استفاده از روغن‌هاي ناب و ضروری بدن است؛ یعنی روغن‌هاي تقطیر شده‌اي که شامل ترکیبی از مواد عطری بعضی از گیاهان است، دو گیاه فوق‌العاده برای پوست؛ یکی درخت چای و دیگری برگ‌بوست. روغن هردو این گیاهان بسیار موثر است

 

و شما می توانید با دقت به سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب کنید. کافی است قبل از خواب بعد از این که صورتتان را شستید و خشک کردید یک قطره از روغن را روی جوش قرار دهید و بگذارید تا صبح روی جوش باقی بماند. حواس تان باشد که حتماً روی بالش خود یک حوله پهن کنید چرا که لک ناشی از این روغن‌ها به سهولت از روی پارچه پاک نمی شود.

 

پزشکان برای از بین بردن سریع جوش چه داروئی تجویز میکنند

اگر برای درمان سریع جوش‌ها به دکتر مراجعه کنید احتمالا مصرف داروهای کورتونی یا استروئیدی را برای کوتاه مدت به صورت غذایی یا موضعی یا تزریقی تجویز میکند اما باید بدانید با مصرف طولانی‌مدت این داروها آکنه بدتر می شود اما در کوتاه‌مدت چنین داروهایی میتواند

 

التهاب را از بین ببرد و از آنجا که التهاب نقش زیادی در ایجاد جوش دارد بنابر این جوش‌ها کاهش می یابند. باید بدانید مصرف این داروها باید محدود به چند روز یا نهایتا دوهفته باشد تا شدت ضایعات آکنه كم شود البته این بهبودی بطور موقتی است و فرد باید حتماً داروهای غذایی و موضعی آنتی‌آکنه، آنتی باکتریال را شروع کند تا با قطع داروهای کورتونی و استروئیدی ضدالتهاب، جوش‌ها برنگردند.

 

برای از بین بردن جوش در پوست‌هاي حساس از خمیر دندان استفاده نکنید

اگر پوستی حساس دارید توصیه می کنیم سراغ خمیر دندان نروید، چرا که ممکن است پوست با خمیر دندان بیش از اندازه خشک شود و حتی بسوزد؛ بهتر است شما دراین مواقع سراغ محلول بنزوئیل پروکساید 3درصد بروید. کمی از این محلول رابا یک گوش‌ پاک‌ کن روی جوش بگذارید.این ماده باکتری‌هاي عامل آکنه را میکشد، همینطور کاری میکند که منافذ مسدود شده پوستی باز شوند ودر نتیجه هم پوست کمتر دچار آکنه می شود و هم آسان‌تر نفس می کشد.

 

این راه‌ها درمان قطعی نیستند

یادتان باشد که این راه‌ها نمی توانند بعنوان درمان قطعی مطرح باشند بلکه فقط میتوانند بطور خیلی موقت جوش‌ها و آکنه‌‌ها را خوب کنند ولی اگر دلیل اصلی برطرف نشود، جوش‌ها دوباره برمی‌گردند و روز از نو و روزی از نو؛ اگرهم بخواهید این روش‌ها را مرتب تکرار کنید، احتمالا پوستتان بیش از اندازه حساس و خشک خواهد شد و نتیجه مطلوب مورد نظرتان به دست نخواهد آمد چرا که پوستی که تکه تکه خشک شده‌باشد بیشتر از آنکه زیبا باشد، حالت لکه لکه پیدا می کند.