پارس ناز پورتال

رزرو بلیط قطار شاهرود به مشهد در فلای تودی

رزرو بلیط قطار شاهرود به مشهد در فلای تودی

مشهد با توجه به اهمیت مذهبی بالایی که دارد، یکی از پرترددترین شهرهای کشور بوده و مسافران و زائران زیادی از شهرهای مختلف، به این شهر سفر می‌کنند. شاهرود نیز یکی از پررفت‌وآمدترین‌ شهرها به مشهد بوده و بلیط قطار شاهرود مشهد، همواره از متقاضیان زیاد برخوردار است. با توجه به این موضوع، تصمیم گرفتیم تا در این مطلب به بررسی نحوه رزرو بلیط قطار شاهرود به مشهد در فلای تودی بپردازیم.

 

فاصله شاهرود تا مشهد

شاهرود و مشهد حدود ۵۰۰ کیلومتر فاصله دارند و طی کردن این فاصله توسط قطار، تقریبا ۵ ساعت و ۳۰ دقیقه طول خواهد کشید. اغلب مسیر کویری بوده و طبیعت چندانی قابل مشاهده نیست اما با توجه به این که مسافت کوتاه بوده و زمان کمی در مسیر هستید، سفر خسته‌کننده‌ای را پیش رو نخواهید داشت. همچنین امکانات و خدمات قطار سبب می‌شوند تا هیچگونه کمبودی را در طول مسیر حس نکرده و با مشکل خاصی روبه‌رو نشوید.

 

قطارهای مسیر شاهرود مشهد

اگر که بلیط‌های موجود برای این مسیر را بررسی کنید، متوجه نکته‌ای جالب خواهید شد. این نکته این است که تعداد بلیط‌ها نسبت به جمعیتی که شهر شاهرود دارد، بسیار بیشتر است.

 

 این امر در واقع به این خاطر است که اغلب قطارهایی که از شاهرود به مشهد می‌روند، در واقع قطارهایی هستند که از تهران حرکت کرده و در شاهرود نیز توقف دارند. در واقع شاهرود یک ایستگاه بین راهی است و به این دلیل که در مسیر تهران مشهد قرار گرفته است، بلیط‌های زیادی نیز برای آن وجود دارند.

 

حق انتخاب‌ نوع قطار بسیار گسترده بوده و می‌توانید از بین قطارهای صبا، نوین، پارسی، میلاد، خلیج فارس، سریر و… یکی را انتخاب نمایید. خوشبختانه هر سه نوع کلاس ۳، ۴ و ۵ ستاره در بین این قطارها وجود دارند و با توجه به بودجه و انتظاراتی که از سفر خود دارید، می‌توانید بلیط هر یک از آن‌ها را تهیه کنید.

 

نحوه رزرو بلیط قطار شاهرود مشهد در فلای تودی

 

امروزه وبسایت‌های زیادی در زمینه فروش آنلاین بلیط قطار فعالیت می‌کنند اما اگر می‌خواهید تا بلیط خود را در سریع‌ترین زمان ممکن و بدون هیچگونه مشکلی خریداری نمایید، فلای تودی بهترین انتخاب است. برای تهیه بلیط قطار شاهرود مشهد در فلای تودی، باید طبق مراحلی که در ادامه توضیح داده شده‌اند عمل کنید.

نحوه رزرو بلیط قطار شاهرود مشهد در فلای تودی

جستجو برای بلیط

بعد از این که وارد وبسایت فلای تودی شدید، گزینه «قطار» را انتخاب کرده و فیلدهای ابزار جستجو را تکمیل نمایید. بدین نحو که روی «مبدأ» کلیک کرده و با نوشتن عبارت «شاهرود»، این شهر را انتخاب کنید و سپس با کلیک روی «مقصد»، عبارت «مشهد» را جستجو نمایید و مقصد خود را نیز مشخص کنید.

 

بعد از این، روی گزینه «تاریخ رفت» کلیک کرده و هنگامی که تقویم نمایش داده شد، تاریخ مورد نظرتان را تعیین کنید. البته پیشنهاد می‌کنیم که با تغییر تنظیمات از سفر «یک طرفه» به سفر «رفت و برگشت»، بلیط برگشت‌تان را نیز خریداری نمایید؛

 

چرا که با توجه به درخواست‌های بالا برای بلیط قطار مشهد، در صورتی که بلیط برگشت را تهیه نکرده باشید، ممکن است با کمبود ظرفیت مواجه شده و نتوانید این کار را انجام دهید. به همین دلیل، پیشنهاد می‌کنیم که از همان ابتدا هر دو بلیط را تهیه کرده تا با چنین مشکلاتی روبرو نشوید.

 

بعد از مشخص کردن تاریخ‌ها، نوبت به تعیین تعداد مسافران می‌رسد. برای این کار روی عبارت «مسافران» کلیک کرده و هنگامی که ابزار نمایش داده شد، با کلیک روی (+) و (-)، تعداد مسافران را مشخص نمایید.

 

 همچنین در صورتی که خواستار رزرو کوپه دربست یا استفاده از خدمات حمل خودرو هستید، می‌توانید در همین بخش، تیک مربوط به آن‌ها را فعال کنید.در نهایت، روی گزینه «جستجو» کلیک کرده تا بلیط‌های موجود نمایش داده شوند.

چرا باید بلیط خود را از فلای تودی خریداری کنیم؟

بررسی نتایج و خرید بلیط

بعد از این که نتایج نمایش داده شدند، می‌توانید آن‌ها را بررسی کرده و هنگامی که بهترین مورد را پیدا کردید، روی گزینه «جزئیات و خرید» کلیک کنید. در این هنگام، تمامی نکات مرتبط با بلیط نمایش داده می‌شوند و پیشنهاد می‌کنیم که قبل از ادامه دادن پروسه خرید، آن‌ها را مطالعه نمایید. زمانی که از سازگار بودن بلیط با شرایط‌تان اطمینان حاصل کردید، روی گزینه «انتخاب و خرید» کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی شوید.

 

در این مرحله، باید اطلاعات مسافران را وارد کنید. توجه داشته باشید که دقتی کافی در وارد کردن این اطلاعات به‌کار بگیرید چرا که هرگونه عدم تطابق، این اجازه را به مسئولین می‌دهد که از سوار شدن مسافران جلوگیری به‌عمل آورند. بعد از این که اطلاعات را وارد کردید، گزینه «ادامه فرآیند خرید» را انتخاب کرده و بعد از پرداخت هزینه، بلیط خود را دریافت نمایید.

 

چرا باید بلیط خود را از فلای تودی خریداری کنیم؟

 

یکی از سوالاتی که شاید در ذهن شما هم ایجاد شده باشد، این است که چرا باید بلیط خود را از فلای تودی تهیه نماییم؟ در واقع فلای تودی به واسطه تجربه‌ طولانی خود در صنعت گردشگری، این توانایی را دارد تا بهترین بلیط‌های ممکن را با نازل‌ترین قیمت برای کاربران خود فراهم آورد.

 

 همچنین همواره تخفیفات مختلفی را بر قیمت بلیط‌ها اعمال کرده و گاهی اوقات می‌توانید بلیط یک قطار ۵ ستاره را با پرداخت هزینه‌ای ناچیز تهیه نمایید.علاوه بر این، اعتبار فلای تودی، تضمین کننده امنیت و کیفیت سفر خواهد بود؛ به همین خاطر، اگر قصد دارید تا سفری مطمئن را پشت سر بگذارید، سعی کنید تا تمامی خدمات مورد نیازتان را فقط از طریق فلای تودی تهیه کنید.

 

سایر خدمات فلای تودی

علاوه بر بلیط قطار شاهرود مشهد، این امکان وجود دارد که بلیط هر یک از خطوط ریلی دیگر را نیز در فلای تودی تهیه کنید؛ همچنین امکان تهیه بلیط تمامی ایرلاین‌های داخلی و خارجی نیز توسط این مجموعه فراهم شده است و به همین خاطر، نیازی به هیچگونه نگرانی در مورد بلیط وجود ندارد.

 

علاوه بر این، اگر قصد رزرو هتل را نیز دارید، می‌توانید هر یک از هتل‌های لوکس یا اقتصادی در سراسر جهان را در سایت فلای تودی رزرو کرده و قبل از شروع سفر، از مشخص بودن محل اقامت خود اطمینان حاصل کنید.