جستجو در پارس ناز

رنگ مبلمان اداری در اتاق‌های آموزشی، جلسات و استراحت

رنگ مبلمان اداری در اتاق‌های آموزشی، جلسات و استراحت

امروزه بسیاری از افرادی که دارای شرکت‌های بزرگ هستند یکی از دغدغه‌های آنها این است که از چه رنگی برای دکوراسیون داخل اتاق‌ها استفاده کنند؛ چرا که مبلمان‌ها یکی از مهم‎ترین و ضروری‎ترین وسایل در اتاق به شمار می‌روند.

 

مبلمان‌های اداری در رنگ و طرح‌های مختلفی در بازار یافت می‌شود به همین دلیل افراد برای خرید آنها می‌توانند با سلیقه و علاقه خود طرح و رنگ آنها را انتخاب کرده و بعد برای خرید اقدام کنند.

 

رنگ‌های مهم و تاثیرگذار در مبلمان اداری

رنگ درواقع یکی از مهمترین نکات در اتاق‌ها به حساب می‌آید؛ چرا که افراد بسیاری هستند که در هنگام ورود به اتاق‌ها بیشتر به رنگ‌های درون اتاق توجه می‌کنند. برخی از رنگ‌های مبلمان اداری که طرفداران زیادی دارد شامل موارد زیر هستند:

 

زرد

استفاده از رنگ زرد برای مبلمان در اتاق‌های مختلف اعتماد به نفس و خلاقیت افراد را به نمایش خواهد گذاشت. اگر شما هم دوست دارید در یک فضای شاد و جذاب باشید بهتر است برای دکوراسیون اتاق‌های خود رنگ زرد را انتخاب کنید؛ چرا که برای افرادی که در آن مکان رفت و آمد می‌کنند حس شادابی به وجود می‌آورد. برخی از افراد از رنگ زرد برای اتاق جلسات استفاده می‌کنند؛ چون تصور می‌کنند وجود رنگ زرد در اتاق باعث می‌شود که با ذهنی بازتر به مسائل مهم رسیدگی کنند.

رنگ‌های مهم و تاثیرگذار در مبلمان اداری

سفید

 برخی از افراد از رنگ سفید برای این‌که آرامش بیشتری به آنها می‌دهد برای منزل و دفاتر خود استفاده می‌کنند، این رنگ به دلیل اینکه کاملا رنگی خنثی بوده می‌توان از آن در تمامی مکان‌ها استفاده کرد؛ زیرا کاملا طبیعی بوده و آرامش خاصی به افراد می‌دهد، اما در برخی مواقع ممکن است افراد از رنگ سفید به تنهایی برای دکوراسیون استفاده کنند و این باعث شده که اتاق‌ها کاملا یکنواخت و خنثی باشند؛ به همین دلیل افراد در بودن در آنجا حس خوبی نداشته باشند.

 

طوسی یا خاکستری

امروزه رنگ طوسی در میان افراد به عنوان یکی از بهترین رنگ‌ها برای مبلمان اداری شناخته شده است، رنگ طوسی یکی از رنگ‌های مدرن و جدید است که طرفدار بسیاری پیدا کرده است و به دلیل جدید و مدرن بودن آن بیشتر در دکوراسیون منزل و دفاتر از آن استفاده می‌شود.

 

رنگ مبلمان در اتاق‌های مختلف

استفاده از رنگ‌های متفاوت در اتاق‌های اداری تاثیر بسیاری بر روی افراد می‌گذارد به همین دلیل بهتر است برای هر اتاقی رنگ مناسب با آن برای وسایل‌های داخل آن به کار رود تا افرادی که در آن اتاق‌ها رفت و آمد زیادی دارند در آرامش کامل به مسائل مهم رسیدگی کنند. رنگ‌هایی که باید در اتاق‌های مختلف به کار رود شامل موارد زیر هستند.

 

رنگ مبلمان اداری در اتاق جلسات

امروزه یکی از اتاق‌های مهمی که در تمامی شرکت‌ها وجود دارد اتاق جلسات می‌باشد، اتاق جلسات همانطور که از نام آن پیداست جلسات مهم در آن برگزار می‌شود و تصمیم‌های مهمی در آن گرفته خواهد شد به همین دلیل بهتر است از رنگ‌هایی مانند سبز و آبی برای اتاق جلسات استفاده کنید تا افراد بتوانند ذهن خلاق‌تری برای حل مسائل و تصمیمات مهم داشته باشند.

رنگ مبلمان اداری در اتاق استراحت

رنگ مبلمان اداری در اتاق استراحت

تمامی افراد چه در منزل و چه در محیط کار برای اینکه انرژی کافی را برای انجام دادن کارهای روزانه داشته باشند نیاز به استراحت کافی دارند تا بتوانند به خوبی کارهای روزمره خود را انجام دهند، به همین دلیل افراد هنگامی که در محیط کاری قرار دارند بهتر است در اتاق استراحت خود از رنگ‌هایی مانند نارنجی، زرد و… استفاده کنند تا به آنها آرامش لازم را بدهد و انرژی آنها را نیز بازگرداند.

 

اما در برخی مواقع افراد ممکن است از رنگ‌های یکنواخت مبلمان‌ها خسته شوند به همین دلیل بهتر است از دو رنگ آرامش بخش مانند سفید و نارنجی و یا زرد و آبی برای مبلمان اتاق استراحت خود استفاده کنند.

 

رنگ مبلمان اداری در اتاق آموزشی

برخی از افراد ممکن است در محیط کاری خود علاوه بر اتاق جلسات و استراحت از اتاق آموزشی نیز برخوردار هستند به همین دلیل افراد برای آموزش و یادگیری برخی نکات از آن اتاق استفاده می‌کنند.

 

به همین دلیل بهتر است برای مبلمان اتاق آموزشی از رنگ‌هایی مانند فیروزه ای، آبی و سبز استفاده کنید؛ چرا که این رنگ‌ها باعث می‌شود افراد از تمرکز بالایی برخوردار شوند و نکات مهم را سریعاً یاد گیرند.

 

برخی نکات که باید در انتخاب رنگ مبلمان به آن توجه داشته باشیم

 

برخی از افراد هستند که در انتخاب رنگ شناخت کافی ندارند، به همین دلیل در هنگام انتخاب رنگ با مشکل مواجه می‌شوند. برخی نکات مهم در انتخاب رنگ مبلمان شامل:

 

۱. افرادی که قصد دارند از رنگ‌های مکمل برای دکوراسیون پذیرایی و اتاق‌های خود استفاده کنند بهتر است آنها را با کفپوش و یا دیوار اتاق ست کنند تا فضایی کاملا جذاب و دیدنی در اتاق و پذیرایی منزل آنها به وجود آید.

 

۲. اگر اتاق‌های تاریک دارید بهتر است از رنگ‌های شاد برای مبلمان آن استفاده کنید.

 

۳. بهتر است از رنگ‌های تیره و بسیار روشن استفاده نکنید؛ چرا که باعث خسته شدن افراد در آن اتاق خواهد شد.

 

خرید مبلمان اداری متناسب با رنگ فضای شما از آفن

آفن” یکی از برترین شرکت‌ها در صنعت محصولات و تجهیزات اداری مدرن با قیمت مناسب محسوب می‌شود. این شرکت در طراحی و تولید انواع محصولات اداری نظیر پارتیشن، صندلی اداری، میز اداری متنوع از جمله میز مدیریت، میز کنفرانس، میز کارمندی، کانتر و… فعالیت دارد.

 

این محصولات به طور عام در دسترس قرار دارند و از آن‌ها می‌توان به عنوان یک انتخاب عالی برای تجهیزات اداری مدرن با توجه به قیمت مناسب و کیفیت برتر استفاده نمود. برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر در مورد قیمت‌ها و محصولات آفن، با کارشناسان این شرکت با شماره 021-8399 تماس بگیرید.

 

سخن پایانی

امروزه افراد در محیط کاری خود از اتاق‌های مختلفی نیز برخوردار هستند تا بتوانند کارهای مربوط به آنها را در اتاق‌های مورد نظر انجام دهند، درواقع هر اتاقی که در منزل و یا محیط کار وجود دارد به رنگ‌هایی نیاز دارد تا افراد بتوانند در آن‌ها تمرکز و آرامش داشته باشند و به مسائل مهم رسیدگی کنند.

 

در واقع انتخاب رنگ برای مبلمان یکی از مهمترین نکاتی بوده که باید به آن توجه زیادی داشته باشیم؛ چون در برخی مواقع افراد ممکن است در انتخاب رنگ اشتباه کنند و برای دکوراسیون منزل و دفاتر خود از رنگ‌های خنثی و خسته کننده استفاده کنند.