پارس ناز پورتال

قاصدک 24

رواج بی غیرتی در سریال شهرزاد

مجموعه : اخبار سینما
رواج بی غیرتی در سریال شهرزاد

رواج بی غیرتی در سریال شهرزاد 

سریال شهرزاد سری دوم در حالی اکران می شود که شمار زیادی از منتقدین نسبت به رویدادها موجود در این سریال شاکی شده اند. در حالی‌که دیروز دوازدهمین قسمت از سریال “شهرزاد 2” در شبکه نمایش خانگی پخش شده هست, خبرگزاری تسنیم با انتشار مطلبی به تندی از فصل دوم این آلبوم انتقاد کرده هست.

 

این خبرگزاری ضمن اعلام این‌که مخاطبان فصل دوم این سریال به شدت کاهش یافته, درمورد حکایت فصل دوم مینویسد که چرخاندن زنی از این منزل به آن منزل و تلاش مردان برای دستیابی به او ماجرایی مشمئزکننده و برخلاف غیرت مرد مسلمان هست!

 

سریال “شهرزاد” در حالی به قسمت‌هاي پایانی فصل دوم خود نزدیک میشود که با ریزش جدی مخاطب مواجه هست. به گونه ای که برخی مخاطبان پیشین, یا از همان قسمت‌هاي اولین این فصل, دنبال کردن این سریال را رها کرده‌اند و یا برخی مخاطبان همراه, متناوبا آن را دنبال میکنند,‌ بدون آنکه شور و شوق فصل گذشته در حس و حال آن‌ها وجود داشته باشد.

 

تسنیم با پافشاری بر این نکته که عامل اصلی ریزش مخاطبان این آلبوم حکایت آن هست, می نویسد; ” درون مایه شهرزاد برمبنای یک عشق مثلثی بلکه مربعی, شکل گرفته هست.فرهاد, دوستدار و خواهان شهرزاد بوده. به فرمان بزرگ آقا, قباد با شهرزاد ازدواج میکند و عاشق او می شود.

 

بعد به اعتبار همان فرمان, شهرزاد از قباد جدا میشود و به عاشق آغازین خود میرسد, ولی باز قباد هست که رها نمی کند و هم چنان برای رسیدن به شهرزاد دست و پا می زند. در میانه حکایت متوجه میشویم که بزرگ آقا نیز خواهان شهرزاد بوده ولی عشق خود را پدیدار نکرده هست.”

 

این رسانه اصولگرا در ادامه می نویسد; “چرخاندن زنی از این منزل به آن منزل و تلاش مردان برای دستیابی به او, حتی در زمانی که در عقد و عهد دیگری هست, ماجرایی مشمئزکننده و دور از هنجارهای جامعه پاک و در تقابل با آبرو و اعتبار یک بانوی ارجمند و بر خلاف غیرت مرد مسلمان هست که بدبختانه در این سریال بی‌پرده و آشکارا به عکس کشیده میشود و جای این سوال را باقی می گذارد که آقای کارگردان تا کی می خواهید این زن را دست به دست کنید؟”

 

خبرگزاری تسنیم هم‌چنین با انتقاد از برجسته سازی نقش پزشک مصدق در حکایت سریال “شهرزاد” می نویسد; “واقعیت تاریخ این هست که تمام طول و عرض تلاش‌ها و حرکت‌هاي اجتماعی و مردمی دهه 20 و 30 برای دستیابی به آزادی و جامعه آرمانی, با سعی بزرگانی چون آیت‌الله کاشانی

 

و پزشک مصدق شکل گرفته هست. در حالی‌که در سریال شهرزاد, ما صرفاً و فقط اسم پزشک مصدق را بعنوان مصلح اجتماعی و محور حرکت‌هاي اجتماعی ضد سلطنت و دیکتاتوری میشنویم و اساسا اسم وعنوانی از مجاهدت‌هاي روحانی مجاهد دوران یعنی مرحوم آیت‌الله کاشانی نیست.”

 

تسنیم مقالهِ انتقادی خود را با یک جملهِ کنایه آمیز به آخر می رساند; “گویی شهرزاد قصه‌گوی ما, تنها با یک چشم تاریخ معاصر را نگریسته هست.”