پارس ناز پورتال

روش‌های تبدیل شماره کارت بانک ملی به شبا

روش‌های تبدیل شماره کارت بانک ملی به شبا

برای دریافت شماره شبا، چند انتخاب برایتان وجود دارد: همراه داشتن شماره کارت بانکی یا شماره حساب مقصد، ورود به یکی از سایت‌هایی که کار تبدیل شماره شبا را انجام می‌دهند و گرفتن شماره ۲۴رقمی شبا همراه با مشخصات صاحب حساب.

 

با ورود به سایت یا اپلیکیشن «رده»، تبدیل شماره کارت به شماره شبا، کارت به شماره حساب، استعلام شبا و همین‌طور تبدیل شماره حساب به شماره شبا را به آسانی انجام بدهید. کافی است وارد بخش «تبدیل شبایی» شوید و بعد از چند ثانیه شماره شبا هر کدام از بانک‌ها را تحویل بگیرید.

 

تبدیل شماره کارت بانک ملی به شماره شبا

ساده‌ترین مسیر برای تبدیل شماره کارت بانک ملی به شماره شبا، ورود به سایت یا اپلیکیشن رده و گرفتن آن است. کافی است وارد بخش «دریافت شماره شبا بانک ملی» شوید و با وارد کردن شماره کارت یا شماره حساب، کد شبای خودتان را بگیرید.

 

برای تبدیل شماره کارت بانک ملی به شماره شبا روش‌های دیگری هم وجود دارد و می‌توانید از یکی از روش‌های زیر استفاده کنید:

 

استفاده از خودپرداز: در بیشتر خودپردازهای بانک ملی، گزینه‌ای برای دریافت شماره شبا وجود دارد. برای استفاده از این روش، باید کارت بانک ملی خود را وارد دستگاه کرده و شماره کارت خود را بزنید. بعد هم گزینه «دریافت شماره شبا» را انتخاب کنید. در آخر هم شماره شبای بانک ملی خودتان را خواهید دید.

 

استفاده از تلفن بانک: با شماره تلفن 1679تماس بگیرید و کد ملی خود را به همراه شماره کارت خود به یکی از اپراتورهای تلفن بانک اعلام کنید. سپس، درخواست خود را برای دریافت شماره شبا اعلام کنید. اپراتور تلفن بانک شماره شبا را برای شما اعلام خواهد کرد.

 

استفاده از اینترنت بانک: با وارد شدن به حساب کاربری خود در اینترنت بانک بانک ملی، می‌توانید شماره شبای حساب خود را مشاهده کنید. برای این کار، کافی است نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. سپس، گزینه «حساب‌ها» را انتخاب کنید. در صفحه باز شده، شماره شبای حساب خود را مشاهده خواهید کرد.

 

مراجعه به شعبه بانک: با مراجعه به شعبه بانک ملی، می‌توانید از کارمند بانک درخواست کنید که شماره شبای حساب شما را برای شما صادر کند. برای این کار، کافی است کارت بانک ملی خود را به همراه کارت ملی خود به کارمند بانک ارائه دهید.

 

دریافت شماره شبا با شماره کارت و حساب

ساده‌ترین راه برای گرفتن شماره شبا این است که جایی را پیدا کنید که بتواند تمام شماره حساب‌های بانکی و کارت‌های بانکی شما را تبدیل به شماره شبا کند. برای این کار کافی است وارد بخش «دریافت شماره شبا با شماره کارت و حساب» سایت رده شوید. در این صفحه کافی است بانک موردنظر خودتان را انتخاب کنید و به راحت‌ترین شکل ممکن کد ۲۴رقمی شبا را از این سایت بگیرید.

 

مراحل تبدیل شماره کارت به شماره شبا

 

برای دریافت شماره شبا با شماره کارت در پنل کاربری «رده» این مراحل را انجام دهید:

 

  • وارد حساب کاربری خودتان در رده شوید. اگر قبلا عضو نشده‌اید، طی چند ثانیه با نوشتن نام و نام خانوادگی، شماره همراه و دریافت رمز عبور ثبت‌نام شما تکمیل می‌شود.

 

  • بعد از ورود به حساب کاربری، وارد قسمت «تبدیل‌های شبایی» شوید.

 

  • در «رده» این امکان وجود دارد که براساس شماره کارت یا حساب، شماره شبا خودتان را بگیرید. برای تبدیل شماره کارت به شبا، روی بخش «کارت به شبا» بزنید و در کادر مشخص‌ شده، شماره کارت ۱۶رقمی را تایپ و دکمه «تبدیل کارت به شبا» را لمس کنید.

 

مزایای انتقال پول با شماره شبا

دریافت شماره شبا انتقال وجه را برای مشتریان بانکی آسان‌تر می‌کند، کارمزد کمتری از انتقال کارت‌به‌کارت دارد و خیلی مزیت‌های دیگر که اگر آنها را بدانید، بدون تردید برای جابه‌جایی پول از شبا استفاده می‌کنید.

 

البته در روش تبدیل شماره کارت به ‌شبا نیاز به اینترنت دارید، اما اگر در شرایطی هستید که به اینترنت دسترسی ندارید، می‌توانید از طریق تلفن‌ گویا و سامانه پیامکی هم شماره شبا حساب بانکی‌تان را بگیرید؛ هرچند گرفتن شماره شبا از طریق تلفن گویا و پیامک، معطلی زیادی دارد و گاهی ممکن است مدت‌ها در صف انتظار تلفن گویا بایستید.

 

یا در بهترین حالت باید سامانه پیامکی یا شماره تلفن گویای همان بانک را پیدا کنید که کمی زمان ازتان می‌گیرد. برای همین بهترین روش ورود به «رده» و تبدیل شماره کارت به شبا است.

 

تا یادمان نرفته بگوییم تبدیل شماره کارت به شبا و همین‌طور شماره حساب به شبا – فرقی نمی‌کند متعلق به کدام بانک باشد- به سادگی امکانپذیر بوده و تبدیل شبایی بین تمام بانک‌ها قابل انجام است.