پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

روش تهیه بهترین و خوشمزه ترین کیک شکلاتی

روش تهیه بهترین و خوشمزه ترین کیک شکلاتی

روش تهیه بهترین و خوشمزه ترین کیک شکلاتی 

امروز برای شما طرز تهیه نوعی کیک شکلاتی را داریم که در آن از مواد شیر و تخم مرغ استفاده نشده است و بسیار لذیذ است. با کمترین امکانات می‌شود این کیک شکلاتی لذیذ را بدون استفاده از لبنیات درست کرد. شاید فکر کنید هیچ کیکی بدون شیر و تخم مرغ لذیذ نمی‌شود

 

اما با درست کردن این کیک نظرتان کاملا عوض می‌شود. جوش شیرین نقش مخمر دارد و برای فعال شدن به اسید نیاز دارد. بهمین خاطر از سرکه استفاده میکنیم. با ترکیب جوش شیرین و سرکه کربن دی اکسید ساخت میشود ودر نتیجه کیک سبک میشود. هیچ کدام از مواد این کیک نیازی به نگه داری داخل یخچال ندارند بهمین خاطر میتوانید این کیک را مدت ها بیرون یخچال نگهدارید.

 

مواد لازم برای کیک شکلاتی بدون شیر و تخم مرغ :

آرد ۱ و نیم پیمانه
شکر ۱ پیمانه
جوش شیرین ۱ قاشق چایخوری
نمک ½ قاشق چایخوری
پودر کاکائو ۳ قاشق غذاخوری
روغن سبزیجات ۶ قاشق غذاخوری
عصاره وانیل ۱ قاشق چایخوری
آب سرد ۱ پیمانه
سرکه سفید ۱ قاشق غذاخوری
پودر قند برای تزئین روی کیک

 

طرز تهیه کیک شکلاتی بدون شیر و تخم مرغ :

مواد خشک رابا هم ترکیب کنید ودر آخر پودر کاکائو را اضافه کنید و هم بزنید. داخل ظرف دیگری مواد مایع رابا هم ترکیب کنید.سپس مواد مایع رابه مواد خشک اضافه کنید و هم بزنید. جوش شیرین و سرکه دراین مرحله واکنش نشان میدهند و حباب هاي کربن دی اکسید ساخت می‌کنند. مواد را نباید زیاد هم بزنید.

 

مواد آماده شده کیک را داخل قالب بریزید. نیازی به چرب کردن قالب نیست چون قرار نیست آنرا یک دست از قالب بیرون بیاورید.قالب رابه مدت ۳۰ الی ۴۰ دقیقه داخل فر روی ۳۵۰ درجه فرانهایت قرار دهید. برای خاطرجمعی از پخته شدن کیک یک شماره خلال دندان داخل کیک فرو کنید اگر مواد به آن نچسبید کیک آماده شده است.

 

قالب را از فر بیرون بیاورید و بگذارید کمی سرد شود.

 

کیک رابا توجه به چند قسمت برش بزنید. سپس با صافی روی کیک را کمی پودر قند بپاشید. خوردن این کیک همراه با کمی بستنی وانیلی لذت بخش است.