پارس ناز پورتال

قاصدک 24

روش های درمان بیقراری های شبانه روزی نوزادان

روش های درمان بیقراری های شبانه روزی نوزادان

روش های درمان بیقراری های شبانه روزی نوزادان 

عده ای از اوقات نوزادان بیقراری هـای زیادی دارند بـه گونه ای که والدین را نگران میکند. این کار نوزادان میتواند دلایلی مانند بیماری داشته باشد. تولد یک نوزاد، می تواند از زیباترین و بهترین اتفاقاتی باشد که در یک خانواده و برای یک زن و شوهر بیافتد. یک فرد جدید وارد خانواده شده است که هر روزه پدر و مادر و بستگانش، شاهد رشد و تغییرات پی در پی این نوزاد هستند.

 

مهم ترین دلایل بیقراری نوزاد
در کنار تمام زیبایی هایی که ورود یک مهمان کوچک بـه خانه دارد ، ممکن است مسائلی پیش بیاید که باعث ایجاد ناراحتی و نگرانی پدر و مادر نوزاد بشود که یکی از این مشکلات بی تابی ها و گریه هـای مداوم و پی در پی نوزادان است.

 

مامان جونم گشنمه
یکی از اولین و مهمترین دلایلی که موجب میشود تا یک نوزاد بی تاب شود، گرسنگی او می باشد. گرسنگی و رفع آن، یکی از اولین نیازهای هر انسانی است که اگر برآورده نشود نمیتواند بـه چیز دیگری فکر کند. در درجه اول باید نیاز بـه غذا در کودکان بررسی شود و در پدر و مادر بـه رفع آن اقدام کنند. پدر و مادر باید عادت غذایی نوزاد خود را شناسایی کنند و بدانند که چه زمان هایی نیاز بـه غذا و شیر خوردن دارد. 

 

مامان جونی پوشکم کثیف شده
یکی دیگر از علت هـای بی تابی نوزادان، کثیف شدن پوشک آن ها هست. کثیف شدن پوشک، یعنی کثیف شدن لباس نوزاد و این مساله هم مانند تغذیه از نیاز هـای اولیه ای است که باید برآورده شود. رفع گرسنگی کودک و تعویض بـه موقع پوشک و لباس کثیف کودک، برای کودک بـه این معناست که دنیایی که وارد آن شده است امن هست و کسانی هستند که بـه او کمک کنند و این حالت میتواند بـه داشتن کودک با نشاط تر کمک کند. 

 

مامان جون بادگلو!

علت دیگری که برای ایجاد بی تابی نوزادان میشود بیان کرد هوای اضافی است که موقع شیر خورد وارد معده نوزاد میشود. پدر و مادر مهربون یک نوزاد، باید بعد دو نکته را در شیر خوردن نوزادش رعایت کنند یکی این‌که نگذارند موقع شیر خورد نوزادشان ملچ و ملوچ کند زیرا در این صورت هوای بیشتری وارد معده او میشود

 

و دیگر این‌که بعد از پایان شیر خوردن باید حداقل 20 دقیقه نوزاد را بر سر شانه شان بگذارند و بـه پشت او بزنند تا بـه او کمک کنند تا هوای اضافه از معده او خارج شود. بهتر است تا حدود 1 ساعت بعد از شیر خورد نوزاد را خیلی تکان ندهید تا از ایجاد استفراغ در او پیشگیری کنید.  

روش های درمان بیقراری های شبانه روزی نوزادان

بادگلو یکی از دلایل گریه نوزاد می باشد

 

مامان جون قطره بینی من کو؟ 

گاهی اوقات نوزادان بـه دلیل بسته شدن راه تنفسی شان از طریق بینی، کلافه می شوند و بیتابی میکنند. باید طبق نظر پزشک کودکتان از قطره هـای مخصوص برای تمیز کردن روزانه بینی نوزادتان استفاده کنید. 

 

صدای چی بود؟ ترسیدم
بعضی از صدا باعث ایجاد ترس در کودک و نهایتا گریه کودکان میشود. صداهای بلند ناگهانی مثل صدای زنگ در خانه، زنگ تلفن و موبایل و یا بلند حرف زدن اطرافیان میتواند باعث ایجاد ترس در کودک بشوند و او را بی قرار کنند.

 

پس سعی کنید اقدامات لازم را انجام دهید. قبل از خاموش کردن تلویزیون حتما صدای آن را کم کنید و صدای زنگ موبایل و تلفن خانه را هم کمتر کنید. هیچ گاه در کنار نوزادتان با صدای بلند حرف نزنید و بـه صورت کلی از هر چیزی که منجر بـه ایجاد ترس در نوزادتان میشود باید جلوگیري کنید. 

 

مامانی خوابم می آد
خواب یکی از نیازهای اساسی نوزادان است، هر قدر نوزادان خواب بیشتری داشته باشد رشد بهتری را هم پیدا میکنند. البته هر چه سن نوزادان بالاتر می رود از میزان خواب انها هم کم میشود. زمان هـای ممکن است برسد که نوزادتان نمی تواند بخوابد باید علت آن را پیدا کنید. هر کدام از عواملی که در بالا ذکر شد میتواند بـه تنهایی دلیلی برای بی خوابی نوزادتان باشد. 

 

مامانی! حوصلم سر رفته
 بـه گزارش پارس ناز این‌که نوزادتان را همیشه در یک مکان ثابت نکه دارید خیلی خوب نیست و این مساله می تواند باعث ایجاد کسالت در نوزادتان بشود مخصوصا برای نوزادانی که از کنجکاوی بیشتری برخوردار هستند. سعی کنید در زمان هایی وقت بگذارید و نوزادتان را در خانه راه ببرید مطمئن باشید از این کار بسیار لذت می برد و بـه آرامش میرسد.