پارس ناز پورتال

قاصدک 24

رکورد دختر ایرانی در شنا با حجاب اسلامی +عکس

رکورد دختر ایرانی در شنا با حجاب اسلامی +عکس

رکورد دختر ایرانی در شنا با حجاب اسلامی +عکس 

الهام اصغری بانوی ایرانی که در اساس ورزش شنا فعالیت می‌کند در اساس شنا با حجاب اسلامی رکورد به ثبت رسانیده هست.الهام اصغری در شنا با حجاب اسلامی رکورد زد و دستان بسته سوژه غوغایی دنیای ورزش شده هست.الهام اصغری شناگر کشورمون رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کرده هست .این ورزشکار کشورمون قبلا نیز رکوردی را به نام خود ثبت کرده بود.

 

به فاصله سه سال از جنجال هاي مطرح ترین دختر شناگر ایرانی او باز هم خبرساز شد.الهام اصغری حالا رکورد ارزشمندی زده و هیچکس نمیتواند آن را انکار کند.

رکورد دختر ایرانی در شنا با حجاب اسلامی +عکس

شنا با چادر توسط الهام اصغری

رکورد دختر ایرانی در شنا با حجاب اسلامی +عکس

سه سال پیش الهام سوژه داغی برای رسانه ها بود.

 

یک دسته از رسانه ها از رکورد جهانی او در اساس شنا کردن در آب هاي آرام می‌گفتند و یک دسته دیگر به شدت بابت این که این رکورد وجود خارجی ندارد به این دختر شناگر تاختند و از او انتقاد کردند.

 

الهام که اکنون 35 ساله هست ادعا کرد که با طی مسیر رفت و برگشت 12 کیلومتری منطقه مرزگاه تا چیلک در ساحل شهر نوشهر کنار دریای خزر و در مدت ۵ ساعت حد نصاب جدیدی در رشته آب‌هاي آزاد ثبت کرده استاما بررسی‌هاي بعدی نشان داد که چنین رکوردی ثبت نشده هست. اینکار او باعث جنجال رسانه‌اي گسترده اي شد.

 

رکورد الهام اصغری در گینس

رکورد دختر ایرانی در شنا با حجاب اسلامی +عکس

چند سال گذشت و نام الهام اصغری بار دیگر در رسانه ها مطرح شده هست. بدون دروغ و بدون جنجال. او اینبار در بوشهر دست به کار بزرگی زده هست.رکورد قبلی و ادعای شده قبلی او هرگز ثبت نشد اما این یکی خیلی فرق می‌کند. او بالاخره به آرزویش رسید و نامش به کتاب رکوردهای رکوردهای گینس راه یافت. چگونه؟ با شنا کردن با دست هاي بسته!

 

او توانست سه ساعت با حجاب اسلامی و دستان بسته شنا کند. رکورد بسیار ارزشمند او به زودی وارد کتاب رکوردهای رکوردهای گینس خواهد شد.اما این رکورد ارزشمند و اینکار بزرگ بازتاب چندانی در مطبوعات و رسانه ها نداشته هست. دلیلش هم این هست که شاید ورزش بانوان هنوز هم برای رسانه هاي ایرانی اهمیتی ندارد.

 

رکوردشکنی الهام اصغری در شنا با دستان بسته

 به گزارش پارس ناز شاید هم چون سر رکورد قبلی الهام جنجال زیادی به پا شد و بسیاری به او اتهام دروغ گو بودن زدند اینبار کسی رکورد ارزشمندش را باور ندارد.اما چه باور کنند چه نکنند الهام اصغری رکورد زده هست. نکته تاسف بار این که چرا چنین رکوردی باید زیر نظر فدراسیون شنا نباشد.

 

مدیر روابط عمومی فدراسیون شنا دراینباره می‌گوید رکوردی که به ثبت رسیده شخصی هست و ارتباطی با فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو ندارد.وی با تاکید بر این که هیچ گونه هماهنگی بین فدراسیون و الهام اصغری وجود نداشته گفت: «این که این رکورد صحت دارد یا خیر اطلاعی نداریم. اما مفید می‌دانیم که فدراسیون شنا به هیچ وجه در جریان قرار نگرفت.

 

گرچه اصغری تا همین امروز هم اشتباهات بزرگی را متوجه شده هست. این که او بدون هماهنگی فدراسیون اقدام به رکوردزنی می‌کند ارزش کار وی را پایین و اعتبار رکورد را زیر سوال می‌برد.

رکورد دختر ایرانی در شنا با حجاب اسلامی +عکس