پارس ناز پورتال

قاصدک 24

گروه بندی و زمان بازی های ایران در جام ملت های آسیا 2019

گروه بندی و زمان بازی های ایران در جام ملت های آسیا 2019

گروه بندی و زمان بازی های ایران در جام ملت های آسیا 2019 

هفدهمین دوره جام ملت هاي آسیا امسال برگزار میشود، در این تورنمنت بزرگ آسیایی که از دی ماه امسال یعنی سال 1397 شروع می‌شود ایران نیز به مانند همیشه حضور دارد و یکی از مدعیان بزرگ قهرمانی محسوب می‌شود. امسال تیم هاي بیشتری نسبت به تورنمنت هاي گذشته وجود دارند، تیم هایي همانند عربستان، ژاپن واسترالیا از رقبای بزرگ آسیایی برای تیم ملی محسوب می‌شوند.

 

انتخاب میزبان جام ملت های آسیا

گروه بندی و زمان بازی های ایران در جام ملت های آسیا 2019

در تاریخ 12 مارس 2013 کمیته مسابقات کنفدراسیون رسما تایید کرد که 11 کشور برای میزبانی این رقابت‌ ها ابراز تمایل کرده‌ اند: ایران، عمان، عربستان سعودی، تایلند ،لبنان، چین، بحرین، مالزی، میانمار و کشور امارات. فدراسیون فوتبال آسیا 18 ماه اسفند 1393 پس از بررسی امکانات ورزشی کشور های ایران وامارات متحده عربی، کشور کشور امارات را بعنوان میزبان این دوره از بازیها معرفی نمود.

 

نحوه امتیازدهی در مسابقات جام ملت های آسیا

در صورتی که براساس امتیازهای کسب شده در هر بازی «برد 3 امتیاز، تساوی 1 امتیاز و باخت 0 امتیاز» دو تیم در 1 گروه امتیاز مساوی داشته باشند به ترتیب ضوابط زیر تصمیم‌ گیری خواهند شد اگر 2 تیم که در تمامی معیار های بالا برابر باشند و در آخرین مسابقه مرحلۀ گروهی درمقابل یک دیگر قرار گرفتند، ضربات پنالتی تعیین کننده تیم صعود کننده می باشد.

 

= امتیازات بدست آمده در بازی‌هاي دوجانبه تیم ها

= تفاضل گل در مسابقات دوجانبه

= تعداد گل زده در مسابقات دوجانبه

= تفاضل گل در همه ی مسابقات گروهی

= تعداد گل‌هاي زده در همه ی مسابقات گروهی

= امتیاز انضباطی: کارت زرد = 1 امتیاز منفی، کارت قرمز غیر مستقیم = 3 امتیاز منفی

= کارت قرمز مستقیم = 3 امتیاز منفی، کارت زرد و پس ازآن کارت قرمز مستقیم = 4 امتیاز منفی

= قرعه کشی توسط کمیته برگزاری مسابقات

 

و اما: بررسی مسیر ایران در جام ملت های آسیا ۲۰۱۹

پس از انجام قرعه کشی رقابت های جام ملت هاي آسیا 2019 در امارات، بیش از تعیین هم گروهی ها، مسیر تیم ملی فوتبال کشورمان تافینال این رقابت ها مشخص شد. به گزارش پارس ناز، هفدهمین دوره جام ملتهای آسیا از 5 ژانویه 2019 «15 دی ماه» و با دیدار تیم هاي امارات وبحرین آغاز خواهد شد که تیم ملی فوتبال کشورمان در این رقابت ها با تیم هاي عراق، ویتنام و یمن در گروه D بازی ها قرار گرفت.

گروه بندی و زمان بازی های ایران در جام ملت های آسیا 2019

البته با 24 تیمی شدن جام ملت هاي آسیا برای نخستین بار و راهیابی تیم هاي درجه 3 و حتی 4 قاره کهن به هفدهمین دوره این رقابت ها، مرحله گروهی برای تیم ملی فوتبال ایران بعنوان پرقدرت ترین تیم آسیایی حال حاضر چندان هم مورد توجه وبا اهمیت نبود. بلکه بیشتر از تعیین همگروه هاي ایران، این مسیر راهیابی تا دیدار نهایی بازی ها بود که مورد توجه قرار داشت. مسیری که با کمترین چالش ممکن برای قهرمانی، هموارتر از همیشه است.

 

در دور گروهی ایران باید هرطور شده اجازه ندهد تیمی سرگروهی اش رابه خطر بیاندازد چرا که درغیر این صورت بازی هاي حذفی ایران بسیار سخت تر از حالت سرگروهی خواهد بود. اما اگر شاگردان کی روش بتوانند همانطور که از آن ها انتظار می‌رود عمل کنند و بعنوان تیم نخست راهی مرحله یک شانزدهم نهایی مسابقات شوند تا نیمه نهایی در مقابل حریف سرشناس وبزرگی قرار نخواهند گرفت.

 

ایران اگر بتواند در پایان مرحله گروهی صدرنشین گروه D باشد، باید به مصاف تیم سوم یکی از گروه هاي B، E و F برود. سخت ترین حریف ممکن در این حالت میتواند تیم ملی سوریه ویا عمان باشد، درحالی که اردن، لبنان، کره شمالی و ترکمنستان که همگی تیم هاي سطح پایینی محسوب می‌شوند هم می‌توانند حریف احتمالی ایران در نخستین دور حذفی جام ملت هاي آسیای 2019 شوند.

گروه بندی و زمان بازی های ایران در جام ملت های آسیا 2019

مسیر تیم ملی فوتبال کشورمان پس از دیدار مرحله یک شانزدهم نهایی هم چندان سخت نیست. درواقع قرار گرفتن درگروه D بازی ها بزرگ ترین شانس را در اختیارملی پوشان کشورمان گذاشته که وادار نباشند برای راهیابی به جمع 4 تیم برتر رقابت ها، حریف پرقدرتی را پیش روی خود ببینند. تایلند، بحرین یا چین می‌توانند حریف ایران در دیدار مرحله یک هشتم نهایی باشد وعبور از این مرحله ساده هم کار چندان سختی بنظر نمیرسد.

گروه بندی و زمان بازی های ایران در جام ملت های آسیا 2019

کار برای تیم ملی ایران تازه از مرحله نیمه نهایی آغاز خواهد شد. جاییکه به احتمال زیاد باید به مصاف یکی از 2 تیم ژاپن و استرالیا برود. تیم هایي که هر کدام به اندازه ملی پوشان کشورمان قدرتمندهستند وبه همراه ایراناز شانس یکسانی برای کسب عنوان قهرمانی برخوردارند.

گروه بندی و زمان بازی های ایران در جام ملت های آسیا 2019

در واقع عبور از نیمه نهایی برای شاگردان کی روش، دشوارترین پیچ جاده قهرمانی است و درصورتی که به سلامت از این مرحله هم عبور کند، فینال جام ملتهای آسیای 2019 میتواند مصاف ایران با یکی از 3 قدرت دیگر آسیایی یعنی کره جنوبی، امارات میزبان وعربستان سعودی باشد. تیم هاي پرقدرتی که البته شکست دادنشان به اندازه پیروز شدن براسترالیا و ژاپن سخت نخواهد بود.

 

شاگردان کی روش پس از آشنایی بامسیر قهرمانی در جام ملت هاي آسیا وپشت سر گذاشتن جام جهانی در روسیه، 6 ماه فرصت خواهند داشت تا خودرا برای پایان دادن به طلسم 43 ساله قهرمانی در آسیا آماده کنند.

 

امید است فدراسیون فوتبال از الان با اتخاذ تصمیمات درست و انجام تدابیر لازم، شرایط دستیابی به چهارمین قهرمانی آسیایی ایران را فراهم سازد تا پس از کسب رتبه اولی در رنکینگ آسیایی آن هم به مدت 4 سال، جام قهرمانی آسیا به تهران برگردد.

 

و در ادامه: گروه بندی جام ملت های 2019 آسیا، تقابل مجدد ایران با عراق

مراسم قرعه کشی مرحله گروهی رقابت های جام ملت‌ هاي آسیا 2019 در امارات برگزار شد. قرعه کشی مرحله گروهی رقابت‌ هاي جام ملت‌ هاي آسیا 2019 امارات از ساعت 20 به وقت ایران دردبی امارات آغاز شد.برای نخستین بار در این رقابتها 24 تیم حاضر هستند و در شش گروه چهار تیمی به رقابت باهم خواهند پرداخت.

گروه بندی و زمان بازی های ایران در جام ملت های آسیا 2019

علی دایی اسطوره فوتبال کشورمان جزو میهمانان ویژه خواهد بودو همچنین سرور جباروف هافبک ازبکستانی استقلال ایران که پیش از این مرد سال آسیا شده است دیگرمیهمان این مراسم خواهد بود. درپایان مراسم قرعه کشی تیم ملی فوتبال کشورمان باتیم هاي عراق، ویتنام ویمن هم گروه شد. قرعه کشی به شرح زیر است

 

= گروه A: امارات، تایلند، هند، بحرین

= گروه B: استرالیا، سوریه، فلسطین، اردن

= گروه C: کره جنوبی، چین، قرقیزستان، فیلیپین

= گروه D: ایران، عراق، ویتنام، یمن

= گروه E: عربستان، قطر،لبنان، کره شمالی

= گروه F: ژاپن، ازبکستان، عمان، ترکمنستان

 

و در آخر نیز: زمان و مکان بازی های تیم ملی ایران در جام ملت های آسیا

گروه بندی و زمان بازی های ایران در جام ملت های آسیا 2019

ورزشگاه محمد بن زاید ابوظبی میزبان نخستین دیدار ایران درجام ملتهای آسیا خواهد بود. جام ملت هاي آسیا 2019 امارات دومین رویداد بسیارمهم فوتبالی سال جاری ایران است وتیم ملی در این رقابت ها با تیم هاي یمن، ویتنام و عراق هم گروه خواهد بود. زمان ومکان برگزاری دیدارها اعلام شده است. براساس برنامه کنفدراسیون فوتبال آسیا زمان ومکان بازیهای تیم ملی ایران درجام ملتهای آسیا 2019 به شرح زیر خواهد بود

 

= ایران – یمن، 17 دی، ساعت 20:30، ورزشگاه محمد بن زاید، ابوظبی

= ایران – ویتنام، 22 دی، ساعت 15:30، ورزشگاه النهیان، ابوظبی

= ایران – عراق، 26 دی، ساعت 20:30، ورزشگاه المکتوم، شهر دبی