پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

ویژگی های برتر زنان موفق را بشناسید

ویژگی های برتر زنان موفق را بشناسید

ویژگی های برتر زنان موفق را بشناسید 

مطمئنا زنان موفق در جامعه از خصوصیاتی برخوردار هستند که بقیه ازآن بی بهره هستند و ما دراین پست 7 مورد از آنها رابه شما معرفی میکنیم. آیا تا حالا فکر کرده‌اید بارزترین ویژگی زنان پیروز چیست؟ چیست که انها را از بقیه متفاوت میکند و سرنوشتی شگفت انگیز برایشان رقم می‌زند؟

 

زنان موفقی که می شناسیم چه رییس و مدیر مجموعه اي باشند، چه صاحب سرمایه و صنعت، چه در زمینه ورزش یا هنر سر آمد باشند، یک ویژگی مشترک همه ی ي آنها، تاثیر گذاری شان است.شاید این زنان راه هاي متفاوتی رفته باشند و مسیر زندگیشان باهم فرق کند، اما همه ی ي آنها ۷ ویژگی مشترک دارند.

 

۱ » چشم انداز

زنان پیروز می‌دانند ” تا ندانید مقصد کجاست، نمیتوان به هیچ جا رسید “. این زنان دقیقا میدانند می‌خواهند به کجا برسند و هر قدمی که در زندگی بر می دارند آنها رابه سمت تصویر ذهنی شان پیش می‌برد.

 

اپرا وینفری مشهور و پیروز می‌گوید: ” برای خودت بزرگ ترین و عالی ترین چشم انداز را متصور باش، چرا تو همانی خواهی شد که باور داری ” و با همین باور از یک زندگی سخت در کودکی و پس از این‌که از نخستین کاری که داشت اخراج شد، مبدل به یکی از پیروز ترین و تاثیرگذار ترین زنان تاریخ شد.

 

۲ » اهداف مشخص

یک زن پیروز همواره در حال چیدن اهداف و رسیدن به آن هاست. داشتن چشم انداز لازم است، اما قرار دادن هدف هاي کوچک مثل پله هایي است که شما را در مسیر پیش می‌برد.

 

لورن کنراد یکی از زنان پیروز و طراح لباس مشهور هرگز بدون برنامه ریزی و هدف و ناگهانی مبدل به ملکه شرکت طراحی خود نشد. او در سر، آرزوی طراحی لباس را می پروراند و برای رسیدن به آن هرروز قدم هاي مشخصی برداشت. مثلاً در انستیتوی مد طراحی و تجارت شرکت کرده و مدتی هم به صورت کارآموز در مجله وگ کار کرد.

 

۳ » کار سخت

برای رسیدن به هدف ها راهی جز تلاش هر روزه برای نزدیک شدن به آنها نیست. زنان پیروز، حواسشان ۱۰۰% به کارشان است. چون برایشان نصفه و نیمه کار کردن هیچ معنایی ندارد. آنها میدانند برای رسیدن به آرزوها و ساختن زندگی که میخواهند باید جان بکنند. هربار که سر کار میروید، سخت کار میکنید و برترین چیزی که از دستتان بر می‌آید را عرضه میدهید، در حال کاشتن دانه هاي گیاهانی هستید که در آینده از بلندپروازانه ترین آرزوهایتان هم فراتر خواهند رفت.

 

۴ » اعتماد به نفس

زنان پیروز می‌دانند که هستند. باوجود خودشان و انچه که واقعا هستند شاد و راحتند و اجازه نمی‌دهند شک کردن هاي شخصی آنها را از پیشروی باز دارد. برای داشتن شخصیت کامل و پذیرایی خطر شکست در راهی که میروید، باید دل و جرئت داشته باشید. بهمین علت لازم است در مورد خود و چشم اندازتان کاملا مطمئن باشید.

 

در این‌که سرنا گومز قهرمان تنیس برای این ورزش به جهان آمده بوده و بدنی درخور همین ورزش دارد، شکی نیست هرچند که خیلی‌ها نظرات منفی شدیدی به ظاهر او دارند. سرنا به این حرف ها بی دقت است. میگوید ” من عاشق بدن پر خود هستم، من یک زن قوی و پرقدرت، ودر عین حال زیبا هستم ودر این هیچ ایرادی نیست.”

 

۵ » ذهن باز

هر چند که زنان پیروز می‌دانند چه میخواهند و چه نمیخواهند، اما این را هم می‌دانند که باید نظرات دیگران را مدنظر قرار دهند. هیچ انسانی دانای مطلق تمام پاسخ ها نیست و یک زن پیروز به خلاقیت و نبوغ افراد دیگر احترام می‌گذارد.

 

جوان رولینگ قبل از معروفیت خودش کتاب ها را نوشته بود، اما به توصیه ي ناشرش نام جی کی رولینگ را برگزید و صدهها میلیون جلد هری پاتر فروخت.

 

۶ » انعطاف پذیری

زنان پیروز ” نه ” را نمی پذیرند و برای رسیدن به چیزی که میخواهند انتها تلاششان را میکنند. اما گاهی میدانند که انعطاف پذیر بودن لازم است. گاهی لازم است در شرایط بغرنج تصمیمی گرفته شود و برنامه اي عوض شود.

 

در شرایطی که موفقیتی حاصل نمیشود و راه ها همه ی بسته هستند، بهتر است چند قدم عقب بروید و دوباره و از راهی دیگر امتحان کنید.

 

۷ » تمرکز

زنان پیروز غالباً چند کار رابا هم پیش میبرند. آنها چند برنامه و طرح در آن واحد دارند و افراد و چیزهای زیادی هستند که دقت انها را نیاز دارد. اینجاست که آنها توانایی تمرکز کردن بر یک موضوع در لحظه رابه خوبی دارند. انها خوب می‌دانند یک کار ممکن است تمام دقت و حواسشان را نیاز داشته باشد.

 

برای پیروز بودن و داشتن حس خوشبختی حاصل از رسیدن به هدف ها، خود اهداف و آن چیزی که برایش تلاش میکنید مهم نیست. لازم نیست حتماً پزشک، مهندس یا تاجر باشید یا حتی از نظر جامعه یا خانواده کار مهمی انجام داده باشید. کافی است آرزویی در سر داشته باشید و از هیچ تلاشی برای رسیدن به آن فروگذار نکنید.