پارس ناز پورتال

قاصدک 24

حقایق جالب درباره زندگی خصوصی ناتالی پورتمن

مجموعه : اخبار سینما
حقایق جالب درباره زندگی خصوصی ناتالی پورتمن

حقایق دیدنی درمورد زندگی خصوصی ناتالی پورتمن 

ناتالی پورتمن بازیگر توانمند هالیوودی هست که از دوران کودکی بازیگری را آغاز کرده و نقش آفرینی او را در فیلم لئون حرفه اي به یاد داریم. ناتالی پورتمن بازیگر، تهیه‌کننده و کارگردان آمریکایی-اسرائیلی هالیوود هست که با ضریب هوشی 140 یک نابغه خوشگل به شمار می رود. او در دانشگاه هاروارد درس خوانده و اسرار جالبی در زندگی شخصی و حرفه اي خود دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا 50 راز درمورد ناتالی پورتمن را بدانید.

حقایق جالب درباره زندگی خصوصی ناتالی پورتمن

۱. نام کامل او نتالی هرشلَگ هست که بعد به ناتالی پورتمن تغییر یافت.

 

۲. پورتمن در اورشلیم به جهان آمد. او تنها فرزند شلی، یک زن منزل‌دار آمریکایی و نماینده‌ی پورتمن، و هرشلگ هست، شهروندی اسرائیلی و متخصص زنان و بارداری.

 

۳. او در ۹ ژوئن ۱۹۸۱ به جهان آمد.

 

۴. شهروند ایالات متحده کشور آمریکا و اسرائیل هست. پدربزرگ و مادربزرگش بیش‌تر اعضای خانواده‌ی خود را در هولوکاست از دست دادند، از جمله اجدادش راکه در کمپ کار اجباری آشویتز در لهستان کشته شدند.

 

۵. ناتالی از ۸ سالگی گیاهخوار بوده هست.

 

۶. او در سن ۹ سالگی در یک پیتزافروشی و توسط یکی از جویندگان زیبایی Revlon کشف شد. او توصیه مدل شدن را رد کرد تا روی هنرپیشگی تمرکز کند.

حقایق جالب درباره زندگی خصوصی ناتالی پورتمن

۷. در گفت و گو‌اي با یک مجله گفت : با بچه‌هاي دیگر متفاوت بودم. بلندپروازتر بودم. می‌دانستم چه چیزی را دوست دارم و می خواهم، و خیلی سخت برای آن تلاش می کردم. من بچه‌ی خیلی پرتلاشی بودم.

 

۸. بعد از آن که سه تابستان را در یک کمپ هنرهای نمایشی Stagedoor Manor گذراند به هنرپیشگی علاقه‌مند شد.

 

۹. ناتالی عضو یک گروه رقص و آواز بین‌المللی به نام World Patrol Kids بود ـ با نام حقیقی‌اش یعنی ناتالی هرشلگ.

 

۱۰. سال ۱۹۹۴ در اصل برای ایفای نقش ماتیلدا در فیلم حرفه‌اي رد شد چون سنش خیلی کم بود.

حقایق جالب درباره زندگی خصوصی ناتالی پورتمن

۱۱. والدین ناتالی پورتمن دستورالعمل‌هاي سختگیرانه‌اي برای تمام صحنه‌هاي مربوط به سیگار کشیدن در فیلم حرفه‌اي داشتند. بزرگ‌ترین نگرانی آن‌ها درمورد‌ی این فیلم خشونت نبود، بلکه بیش‌تر نگران خصوصیت سیگاری بودن ماتیلدا بودند. والدین او یک قرارداد سختگیرانه با کارگردان لوک بسون بستند

 

که تنها ۵ صحنه‌ی سیگار کشیدن در فیلم باشد و ناتالی در آن‌ها نه به سیگار پک بزند و نه دود آن را بیرون بدهد، و شخصیت او باید در انتهای فیلم این عادت بد را ترک کند.

 

۱۲. ناتالی مجبور شد افتتاحیه جنگ ستارگان: قسمت اول ـ تهدید شبح را در سال ۱۹۹۹ از دست بدهد تا بتواند برای امتحانات پایانی دبیرستان آماده شود.

 

۱۳. در جوانی همراه با بریتنی اسپیرز، هنرپیشه‌ی علی‌البدل نقش اصلی یک نمایش خارج از برادوی به نام بی‌رحم بود.

 

۱۴. در ۱۹۹۸ ایفای نقش در نجواگر اسب را رد کرد تا بتواند در خاطرات آنه فرانک در برادوی روی صحنه برود. این نقش به اسکارلت جوهانسن تازه‌وارد رسید.

 

۱۵. ناتالی پورتمن و بریتنی اسپیرز در سال ۲۰۰۳ در هتل هادسون منهتن و با حضور ۴۰ نفر از نزدیک‌ترین دوستان‌شان یک جشن سال نو برگزار کردند.

حقایق جالب درباره زندگی خصوصی ناتالی پورتمن

۱۶. پورتمن در سال ۲۰۰۳ با افتخار و با مدرک لیسانس روانشناسی از دانشگاه هاروارد فارغ‌التحصیل شد. زمانی ناتالی گفت: ممن به دانشگاه میروم. اهمیتی نمیدهم اگر حرفه‌ام را نابود کند. ترجیح میدهم باهوش باشم تا یک ستاره‌ی سینما.

 

۱۷. زمانی که در هاروارد مشغول تحصیل بود، ساکن Lowell House بود و در پاسخ به یک مطلب‌ی انتقادی درمورد‌ی اقدامات اسرائیل نسبت به فلسطینیان، به Harvard Crimson نامه نوشت.

 

۱۸. در ۲۰۰۴ دوره‌هاي فارغ‌التحصیلی را در دانشگاه یهودی اورشلیم گذراند.

 

۱۹. دو مطلب‌ی تحقیقاتی او در ژورنال‌هاي علمی منتشر شده هست. در ۱۹۹۸ مطلب‌ی دبیرستانش با نام یک روش ساده برای نشان دادن ساخت آنزیماتیک هیدروژن از قند، و با همکاری دو دانشمند به نام‌هاي یان هرلی و جاتان وودوارد، به استعدادیابی Intel راه یافت. در سال ۲۰۰۲ و طی تحصیل روانشناسی در هاروارد،‌ در مطالعه‌اي بر روی حافظه به نام فعال‌سازی لوب پیشانی طی پایداری مشابه: داده‌هاي حاصل از طیف سنجی نزدیک به مادون قرمز، مشارکت کرد.

 

۲۰. ناتالی با بهره‌ی هوشی ۱۴۰ تقریبا یک نابغه هست.

 

۲۱. ناتالی برای نقش ژولیت در رومئو و ژولیت شکسپیر تست داد اما تهیه‌کنندگان فکر کردند او برای ایفای نقش مقابل لئوناردو دی‌کاپریو خیلی جوان هست و نقش را به کلر دینز سپردند.

 

۲۲. او چندزبانه هست ـ میتواند به زبان‌هاي عبری، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ژاپنی و اسپانیایی صحبت کند.

 

۲۳. ناتالی پورتمن در سال ۲۰۰۶ و در حالی‌که لباس مشکی آدری هیپبورن در فیلم صبحانه در تیفانی را پوشیده بود، روی جلد مجله‌ی هارپر بازار ظاهر شد.

حقایق جالب درباره زندگی خصوصی ناتالی پورتمن

۲۴. در ۴ مارس سال ۲۰۰۶ میزبان برنامه‌ی زنده‌ی شنبه شب بود. در یک ویدئوی کوتاه کمدی، طی گفت و گو­ا‌ی با کریس پارنل، خودش را یک رپر گنگستر خشمگین به عکس میکشد « همراه اندی سمبرگ» و می گوید وقتی ماریجوآنا و کوکائین کشیده بود در دانشگاه هاروارد تقلب کرد.

 

۲۵. سال ۲۰۰۷ سال بسیار پرمشغله‌اي برای این بازیگر بود و در کم‌تر از دو سال در پنج فیلم بازی کرد. این فیلم‌ها شامل شب‌هاي بلوبری من، فروشگاه عجیب آقای مگوریوم، اشباح گویا، دارجلینگ محدود، دختر دیگر بولین بود.

 

۲۶. گروه موسیقی ‘Team Sleep’ ترانه‌اي به نام ناتالی پورتمن دارد.

حقایق جالب درباره زندگی خصوصی ناتالی پورتمن

۲۷. ناتالی اثبات کرده هست بعنوان یک هنرپیشه هر کاری انجام می دهد. او برای بازی در فیلم وی مانند وندتا مو هاي سرش را تراشید.

 

۲۸. چند ماه پس از تراشیدن مو هاي سرش برای فیلم وی مانند وندتا، در حال سفر در ایرلند بود که برای پرسیدن آدرس در یک پانسیون توقف کرد. صاحبان این پانسیون حتی از ورود به او حیاط هم پیشگیري کردند. با این حال آدرس را به او نشان دادند.

 

۲۹. ناتالی پورتمن به دلیل ایفای نقش در درام نزدیک‌تر یک جایزه‌ی گلدن گلوب و یک نامزدی اسکار را به دست آورد.

 

۳۰. سال ۲۰۰۴ پورتمن در فیلم نزدیک‌تر، صحنه‌اي را به صورت کاملا برهنه بازی کرد اما در نهایت او کارگردان «مایک نیکلاس» تصمیم گرفتند از آن بهره گیری نکنند. چرا که صحنه‌ی موردنظر بدون آن هم اثرگذار بود.

 

۳۱. پس از بازی در نقش ملکه آمیدالا در جنگ ستارگان نگران دقت مضاعف از سوی هوادارانش بود. او به نشریه‌ی پیپل گفت::‌ فکر می کردم وحشتناک باشد. اما هنوز میتوانم تنهایی بیرون بروم و نگران آدم‌هایي نباشم که به طرفم می آیند.

 

۳۲. در حین فیلم برداری فروشگاه عجیب آقای مگوریوم، ناتالی یک بچه‌ی پنج ساله را ملاقات کرد که مبتلا به سندروم بلوم بود، اختلالی ژنتیکی که باعث بعضی ناتوانی‌ها و افزایش خطر ابتلا به سرطان میشود. ناتالی آن‌قدر تحت تاثیر این دختر قرار گرفت که یک حراج لباس به نفع تحقیقات برای درمان این مریضی را ترتیب داد.

 

۳۳. سال ۲۰۰۷ او در موزیک ویدئوی Dance Tonight پل مک‌کارتنی از مجموعه Memory Almost Full ظاهر شد که توسط مایکل گاندری کارگردانی شده بود.

حقایق جالب درباره زندگی خصوصی ناتالی پورتمن

۳۴. البته او از گذشته هم گیاه‌خوار بود اما در سال ۲۰۰۹ تصمیم گرفت وگان شود.

 

۳۵. او با جیک گیلنهال، میلا کونیس و برایس دالاس هاوارد دوست صمیمی هست.

 

۳۶. ناتالی پورتمن از سن ۴ سالگی آموزش رقص دیده هست که در آمادگی برای بازی در قوی سیاه به شدت به او کمک کرد.

 

۳۷. غذای مورد علاقه او توفو و لوبیای سیاه هست.

 

۳۸. پس از بازی در ویدئویی برای آهنگ Carmensita، با دیوندرا بانهارت، خواننده‌ی محلی آمریکایی وارد ارتباط‌اي شد که در سپتامبر ۲۰۰۸ به اتمام رسید.

 

۳۹. سال ۱۹۹۷ ناتالی بازی در نقش وندی در فیلم طوفان یخ را رد کرد زیرا احساس می کرد بیش از حد تیره و تار هست. این نقش به کریستینا ریچی رسید، که گفته هست اغلب پروژه‌هایي به دستش میرسد که ناتالی رد کرده هست.

 

۴۰. طراح مد مشهور، زک پوزن، بعنوان الهام‌بخش خود از پورتمن نام می برد.

 

۴۱. در سال ۲۰۰۹ پورتمن با یک رقصنده‌ی باله به نام بنجامین میلپاید وارد ارتباط شد. این زوج در حین فیلم برداری قوی سیاه با یکدیگر آشنا شدند که طراح رقص آن میلپاید بود.

 

۴۲. در ۲۰۱۰، فعالیت‌هاي اجتماعی پورتمن و محبوبیتش در بین جوانان او را نامزد دریافت جایزه‌ی کاری بکن VH1 کرد. این جایزه به اشخاصی تقدیم میشود که کارهای نیکوکارانه انجام میدهند.

 

۴۳. در ۲۰۱۰، پورتمن در فیلم روانشناسانه‌ی قوی سیاه بازی کرد. اجرای او با تحسین گسترده‌ی منتقدان روبه‌رو شد و نخستین جایزه‌ی اسکار برترین بازیگر زن، دومین جایزه‌ی گلدن گلوب، جایزه‌ی انجمن بازیگران، جایزه‌ی بفتا و جایزه‌ی منتقدان را در ۲۰۱۱ به دست آورد.

 

۴۴. ناتالی در صحنه‌ی فیلم برداری قوی سیاه چندین جراحت برداشت. مشهور‌ترین آن‌ها که در فیلم نیز گنجانده شده هست، آسیب دنده بود. مچ پای ناتالی صدمه دید و از آن‌جایی که تیم ساخت نمی‌توانستند از پس هزینه‌هاي درمان سر صحنه بربیایند، مسئول میکروفون به او کمک کرد. بعد از چند دقیقه ضربه خوردن در ناحیه شکم، ناتالی به همه ی اعلام کرد که حالا دنده‌اش آسیب دیده هست. با این حال اعتراف کرد مچ پایش خیلی بهتر شده بود.

 

۴۵. رنگ مورد علاقه‌اش سبز هست.

 

۴۶. در دسامبر ۲۰۱۰، پورتمن نامزدی خود را اعلام و بارداری‌اش را تایید کرد.

 

۴۷. ناتالی پورتمن در ژوئن ۲۰۱۱ پسرش آلف پورتمن میلِپاید را به جهان آورد.

 

۴۸. در آوریل ۲۰۱۲، پورتمن در کنار جانی دپ در موزیک ویدئوی پل مک‌کارتنی به نام ولنتاین من بازی کرد.

 

۴۹. در جولای ۲۰۱۳، پورتمن اعلام کرد اقتباسی از رمان A Tale of Love and Darkness «قصه‌ی عشق و تاریکی» نویسنده‌ی اسرائیلی، آموس اوز را برای نخستین کارگردانی خود گزینه کرده هست. خود پورتمن در فیلم بازی کرد و در نوشتن فیلمنامه نیز همکاری داشت.

 

۵۰. دارایی خالص پورتمن ۴ میلیون دلار هست.

حقایق جالب درباره زندگی خصوصی ناتالی پورتمن