پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

زندگی به سبک نیکول کیدمن ستاره مشهور هالیوودی

زندگی به سبک نیکول کیدمن ستاره مشهور هالیوودی

زندگی به سبک نیکول کیدمن ستاره مشهور هالیوودی 

نیکول کیدمن یکی از برترین ستاره هاي معروف هالیوودی است که اهل استرالیا می باشد ودر کشورش بسیار مورد احترام می‌باشد.زیبا، بی نقص و بامزه و البته بسیار با استعداد! هنگام صحبت کردن در مورد نیکول کیدمن هیچگاه واژه یا عبارت منفی به زبان نخواهد آمد. این بازیگر زیبا سال هاست

 

که به هنرنمایی در مقابل دوربین مشغول بوده و هر سال نیز به سطح جدیدی از موفقیت دست پیدا می‌کند، نقش هاي جدی و مساله برانگیزی انتخاب کرده که به ما یادآوری میکنند هنوز باید وی را دوست داشته باشیم.

 

علاوه بر حرفه ي بازیگری، نیکول کیدمن بیش از یک دهه است که با کیث اربن ازدواج کرده و بنظر می‌رسد که هر سال عشق این زوج دوست داشتنی به یک دیگر بیشتر میشود. او نقش یک مادر فوق العاده را برای چهار فرزندش بازی می‌کند و زمانی که وی را روی فرش قرمز می‌بینیم او همان‌ گونه خوشحال و مسحور کننده است.

زندگی به سبک نیکول کیدمن ستاره مشهور هالیوودی

در طول سال هاي فعالیت هنری اش او با مشکلاتی مواجه شده و به موفقیت هاي زیادی نیز دست پیدا کرده است. او بمشکلات و موانع پیش روی خود مثل یک بانوی باکلاس برخورد کرده و نمی‌توان نقطه تاریکی در رفتار و زندگی این بازیگر نامدار استرالیایی پیدا کرد. در ادامه شما رابا خلاصه اي از زندگی جالب این بازیگر معروف آشنا خواهیم کرد.

 

1- رابطه نیکول کیدمن با والدینش

نیکول کیدمن درسال 1967 در هونولولو هاوایی به دنیا آمده ودر سیدنی استرالیا بزرگ شد. از آنجایی که پدرش یک زیست شیمیدان شناخته شده بود او نیز درسال هاي نوجوانی و جوانی تمرکز خودرا روی تحصیلات آکادمیک قرار داد. پدرش چیزهای زیادی به نیکول و خواهر کوچکترش آموخته و قوانینی سودمند

 

را برای آنها تعیین کرد. برای مثال از همان ابتدای زمان نوجوانی او باید هرروز صبح حرکت شنا انجام می داد و هنوز نیز اینکار را ادامه می‌دهد. نیکول کیدمن در گفت و گو اي چنین گفته است:” وقتی که 6 سال داشتم، در مدرسه بودم و همه ی باید می‌گفتیم که پدرانمان چه چیزی به ما یاد داده اند… من گفتم او به من یاد داده که هرروز ورزش کنم و هیچگاه به جمهوری خواستار رأی ندهم.

 

معلممان از خنده نزدیک بود از روی صندلی خود بیفتد”. اما رابطه نیکول با مادرش ازآن رابطه هاي بسیار صمیمی و مهربانانه نبود. به گزارش روزنامه گاردین، مادر نیکول یکبار به او گفت:” من ازآن مادران نیستم که تو را بغل کنم. من اینکاره نیستم پس از من این انتظار را نداشته باش”. اما حتی بدون این قانون سخت نیز زمانی که وضعیت برای مادرش سخت شد، نیکول به خوبی از مادر خود مراقبت کرد.

زندگی به سبک نیکول کیدمن ستاره مشهور هالیوودی

2- کمک به مادر در زمان ابتلای او به سرطان

وقتی که نیکول 17 سال داشت مشخص شد که مادرش به سرطان سینه مبتلاست. این موضوع تاثیر زیادی بر روی او داشته و نیکول را بر این داشت که هر طور می‌تواند به مادرش کمک کند. وی بعد ها در گفت و گو با ونیتی فر دراین باره چنین گفت:” زمانی که من 17 ساله بودم مادرم به سرطان سینه مبتلا شد

 

و این موضوع به شدت مرا تحت تاثیر قرار داد. شما با چشم خود میبینید که کسی شیمی درمانی انجام می‌دهد و این رویه یکسال کسل کننده ادامه می‌یابد. این ناراحت کننده ترین اتفاقی است که در تمام زندگی من رخ داده است اما باعث شد که آگاه تر شوم. من باید در سن نوجوانی با مرگ مواجه می‌شدم,، باید می فهمیدم که انسانها فانی هستند- به جهان می‌آیید و می میرید.

 

من مطمئنم که یک روز باران روی سرم خواهد بارید و یک روز نیز آسمان برایم آفتابی است و زندگی همین است”. مادر کیدمن پیروز شد سرطان را شکست دهد اما اتفاقی که برای مادرش افتاد تاثیر خودرا بر روی او گذاشته بود. او بعد ها عضو برنامه پژوهش و درمان سرطان زنان در دانشگاه یو سی ال اي شد. وی دراین باره گفت:” من بر این باورم به همان اندازه اي که میگیرید باید پس بدهید. بسیار مهم است که بیش از حد روی خود تمرکز نداشته باشید”.

زندگی به سبک نیکول کیدمن ستاره مشهور هالیوودی

3- علاقه به بازیگری از زمان کودکی

نیکول کیدمن می‌گوید که از همان زمان کودکی می دانسته که زندگی اش صرف هنر خواهد شد. وی دراین باره چنین گفته است:” زمانی که تنها سه سال داشتم رقص باله را آغاز کردم و با ذوق و اشتیاق خودم اینکار را کردم. تئاتر خیابانی و پانتومیم اجرا میکردم و وقتی که حدود نه سال داشتم

 

آخر هفته رابه آموزشگاه تئاتر می رفتم. وقتی که 17 ساله بودم مدرسه را رها کردم و می‌دانستم که چکار باید بکنم”. اما گرچه کیدمن مسیر خودرا می‌دانست برای رسیدن به هدف تلاش زیادی کرد.وی در گفتگو اي دراین مورد چنین گفته است:” ازآن چیزی که بودم لذت نمی بردم.

 

واقعاً بلند قد بودم و دختری نبودم که نظر پسران رابه خودم جلب کنم. لقبم «لنگ دراز» بودو با همین اسم مرا صدا می زدند. برای نمایش هاي مدرسه اي تست می دادم و همواره رد میشدم زیرا بیش از حد بلند قد بودم”. سخت است تصور کنیم که نیکول کیدمن با این همه ی زیبایی و استعداد برای حضور دریک نمایش پاسخ منفی بشنود. اما خیلی زود این نه ها به بله مبدل شد. وی به شدت به تلاش هاي خود ادامه داد و موفقیت را در تئاتر فیلیپ استریت در سیدنی بدست آورد.

زندگی به سبک نیکول کیدمن ستاره مشهور هالیوودی4- بازیگری و ازدواج

کیدمن در همان اوایل دهه سوم زندگی خود به موفقیت در دنیای سینما دست یافت و مدتی بعد برای بازی در فیلم «روزهای تندر» «Days of Thunder» با تام کروز همبازی شد. وی علاوه بر حضور دراین فیلم توانست دل بازیگر معروف و نقش اول فیلم یعنی تام کروز را بدست آورد. این دو زمانی که کیدمن تنها 23 سال داشت

 

باهم ازدواج کردند. او روز به روز بیشتر دیده می شد و ازدواج او با تام کروز نیز سهم زیادی در موفقیت او داشت. ازآن مهم تر این‌که او و کروز به یک زوج شناخته شده و باوقار مبدل شده بودند. وی بعد ها در گفت و گو اي با ونیتی فر دراین باره چنین گفت:” چیزی در مورد اینگونه زندگی کردن وجوددارد که اگر واقعا روی هم دیگر تمرکز کنید ودر آن حباب قرار داشته باشید این موضوع باعث می‌شود که سوئ تفاهم به وجود نیاید زیرا تنها شما دو نفر هستید.

 

و تنها یک نفر دیگر وجوددارد که می‌تواند وارد این رابطه شود. بنابر این این موضوع شما را خیلی به هم نزدیک خواهد کرد و این شرایط عمیقاً عاشقانه است”. کیدمن و کروز می‌خواستند هر کاری که برای موفقیت این ازدواج لازم است انجام دهند. آنها برنامه ریزی دیوانه واری داشتند اما میدانستند که چه باید بکنند. کیدمن دراین باره می‌گوید:” بنظر من دراین صنعت ممکن است شل شوید، ممکن است تنبل شوید و این موضوع برای رابطه شما بسیار ویرانگر است.

 

حتی اگر به این معنا باشد که سوار هواپیما شوید و برای دیدن هم دیگر حتی تا 24 ساعت در حال پرواز باشید اینکار را خواهید کرد. این چیزی است که شما را نزدیک هم نگه می دارد. زندگی بسیار کوتاه است برای این‌که ماه ها از هم دور بمانید. وقتی که در حال صحبت کردن با تلفن هستید مدام می گویدد: اي کاش، اي کاش، اي کاش”.

زندگی به سبک نیکول کیدمن ستاره مشهور هالیوودی

5- مادر شدن در سنین جوانی

ازدواج در سن 23 سالگی تنها رخداد مهم زندگی کیدمن در جوانی نبود. تنها دو سال بعد ودر سن 25 سالگی، او و همسرش، تام کروز نخستین دخترشان ایزابلا رابه فرزند خواندگی پذیرفتند. گرچه وی در آن زمان بسیار جوان بود می‌دانست که باید اینکار را بکند و بعد ها دراین باره چنین گفت:”این موضوع کاملاً سرنوشت است. به فرزند خواندگی پذیرفتن ایزابلا یک رخداد یک‌باره بود. ما تصمیم گرفتیم وی را به فرزند خواندگی بپذیریم زیرا این شرایط به یک‌باره پیش آمد.

 

من بر این باور بودم که به هر علتی این کودکان باید درخانواده ما باشند”. کیدمن می‌گوید که از قبل دوست داشت خود نیز بچه دار شود اما اگر این رخداد نیز رخ نمی داد این موضوع به او آسيب اي وارد نمی‌کرد. در آن زمان وی و کروز به این نتیجه رسیدند که باید برای رابطه بینشان بیشتر تلاش کنند.

 

کیدمن دراین باره چنین می‌گوید:” شما باید سخت تلاش کنید تا بتوانی مهلت خلوتی بدست بیاوری بدون این‌که نیاز باشد به بچه ها برسی. مثل این است که بگویی:عزیزم من واقعا واقعا به یک وقت خلوت با تو نیاز دارم. من به یک قرار شام دو نفره خلوت نیاز دارم”.

زندگی به سبک نیکول کیدمن ستاره مشهور هالیوودی

6- روزهای طلاق

درسال 2001 کیدمن به شهرتی بسیار بیشتر از قبل دست یافت. او در فیلمهای موفقی مثل «دیگران» «The Others» و «مولن روژ» «Moulin Rouge!» بازی کرد اما این موفقیت در سینما باعث شده وبد که زندگی خصوصی او در منزل دچار تنش شود. در آن زمان او 34 ساله بودو راهی بجز جدایی از تام کروز باقی نمانده بود. زمان سختی بودو کیدمن از این مهلت استفاده کرده و بیش از پیش خودرا با بازی در فیلم مشغول کرد.

 

وی در گفتگو اي درسال 2015 دراین باره چنین گفت:” اگر بخواهم کاملاً صادق باشم، در ان زمان من داشتم از زندگی ام فرار میکردم… نمی توانستم با حقیقت زندگی خودم کنار بیایم و بعنوان یک بازیگر شما این امکان فوق العاده را دارید که بروید ودر زندگی شخص دیگری خودرا گم کنید

 

و برای مدتی شخص دیگری باشید و وقتی که به گذشته نگاه می‌کنم این موضوع را واقعا در مورد خودم میبینم”. اما بنظر می‌رسد که حتی باوجود این مهلت فرار نیز کیدمن از ازدواج خود منصرف نیست.وی در گفت و گو با یک مجله استرالیایی دراین مورد چنین گفته است:” من خیلی سریع ودر جوانی ازدواج کردم. اما از این موضوع منصرف نیستم زیرا باعث شد که فرزندانم بلا و کانر را داشته باشم و برای مدتی طولانی یک ازدواج فوق العاده داشتم”.

زندگی به سبک نیکول کیدمن ستاره مشهور هالیوودی

7- احساس تنهایی در موفقیت

موفقیت در دنیای هنر برای کیدمن اسان نبود. او بطور کامل خودرا در اختیار حرفه اش قرار داده و نتایج آنرا نیز حس کرد. وی در مورد جدایی خود از تام کروز و رويدادها پس ازآن چنین گفته است:” جدای از ان در کار به شدت مورد تمجید قرار گرفتم که بسیار برایم جذاب بود زیرا به نحوی بخود می‌گفتم: آه پس دیگر زندگی خودرا در بغل میگیرم و خودرا مختصر کرده ودر طی چند سال کارهای زیادی انجام میدهم… کار جای بسیار خوبی بود که در آن حضور داشتم”.

 

کار هنری کیدمن چنان پیروز بود که درسال 2003 جایزه اسکار برترین بازیگر زن نقش اول را برای بازی در فیلم «دیگران» بدست آورد. اما در همان زمان بود که کیدمن متوجه چیزی شد. وی می‌گوید:” آن کار به جایزه اسکار ختم شده و این موضوع شد به موضوعی بزرگ پی ببرم. من در هتل برولی هیلز نشسته بودم و مجسمه طلایی اسکار را در دست داشتم. وضعیت کمی غیرطبیعی بودو من بیشتر از هر زمان دیگری تنها بودم”.

زندگی به سبک نیکول کیدمن ستاره مشهور هالیوودی

8- دیدار با عشق آینده

برای چند سال دیگر کیدمن بکار ادامه داد و هم زمان بیشتر و بیشتر احساس تنهایی میکرد. اما درسال 2005 ودر سن 38 سالگی وی با کسی آشنا شد که نقش بسیار مهمی در زندگی او داشت. وی بعد ها دراین باره به مجله ونیتی فر چنین گفت:” فکر میکنم که آدم هاي بسیار تنهایی بودیم.

 

می‌توانم بگویم که دو شخص بسیار تنها باهم دیدار کرده و ان زمان بود که توانستند همه ی چیز رابه هم بگویند. ما ترکیبی از ترسو و دلير بودیم”. این شخص کسی نبود جز کیث اربن و رابطه وی را کیدمن خیلی سریع به ازدواج ختم شد.

 

انها درسال 2006 باهم ازدواج کردند و بعد ها کیدمن در گفت و گو اي درمورد ازدواج خود با اربن چنین گفت:” من دوست داشتم که ازدواج کنم و سپس هم دیگر را بشناسیم. میدانم که این موضوع کمی غیرعادی بنظر میرسد اما برای من این یک فرآیند بسیار طبیعی بود”.

زندگی به سبک نیکول کیدمن ستاره مشهور هالیوودی

9- دوری از شهرت

درسال هاي اخیر، حرفه کیدمن پیروز تر از گذشته بوده است اما این ستاره از دور بودن از هالیوود و خارج از حرفه اش لذت میبرد. او همراه با اربن در نشویل زندگی می‌کند و خانواده ي بسیار خوشبختی دارند. درسال 2013 که نیکول کیدمن 46 ساله بود در گفتگو اي با ونیتی فر چنین گفت:” تمام جنبه کاری بیش از حد در دسترس انظار عمومی است. این موضوع برای من مناسب نیست… اگر بخواهید یک خانواده داشته باشید باید باید خیلی چیزها را نادیده بگیرید.

 

بی شک می‌توانید حرفه خودرا داشته باشید اما نمیتوانید در هالیوود زندگی کنید جاییکه همه ی چیز، همه ی چیز کاملاً حول آن می‌چرخد. این انتخاب من نبود. من ترجیح می دادم که دور حرفه شخص دیگری باشم و حتی مکان ناب خودم را پیدا کنم”. بهمین علت نشویل به برترین مکان برای او مبدل شد. وی در ادامه دراین باره گفته است:” من تا حدودی از شهرت کناره گیری کرده ام. من چیزی که دنبالش بودم را در شهرت نیافتم.

 

پس با خود گفتم بسیار خوب این به درد من نمیخورد. و از خوش شانسی ام کسی را پیدا کردم که گفت: خب آیا دوست داری به تنسی نقل مکان کنی؟ و من گفتم: اوه من دوست دارم از اینجا بروم”.

 

10- سبک ناب در تصمیم گیری

بعنوان کسیکه نقش هاي به یاد ماندنی زیادی را در حرفه خود ایفا کرده است بی شک کیدمن استراتژی خاصی در هنگام پذیرفتن نقش هایش دارد، این طور فکر می‌کنید؟ تا حدود زیادی اینطور نیست. وی دراین باره گفته است:” من خودم را یک کارت بازی بدون نقشی ناب می نامم

 

زیرا هیچ چیز در مورد آن نمیدانم. من خیلی ناگهانی و بی اختیار تصمیم می‌گیرم که گاه به منفعت و گاه به خسارت ختم می‌شود. اما من همیشه همین طور بوده ام. شوهرم هیچگاه نمی‌داند که من چه چیزی را انتخاب می‌کنم. و بعد از من می‌خواهد که علت را برای او تشریح کنم و من نمیتوانم!”. کیدمن از معدود بازیگران زنی است که تایید کرده بی نقص نیست و برخی اوقات انتخاب هایش درست از آب درنیامده اند اما همیشه پای انتخاب هاي خود باقیمانده است.

 

وی دراین باره می‌گوید:” اشتباهاتی که مرتکب شده ام همیشه حاوی افرادی بوده که با میل هنری شدید همساز نبوده اند، وقتی که تلاش کرده ام کمی خودم را همانندسازی کنم یا تلاش کرده ام که دلير نباشم. وقتی که به مکان هایي هدایت شده ام که با حقیقت درونی من سازگار نبوده این همان زمانی است که پیروز نبوده ام. تمام نظر من این است که می‌روم و اینکار را تجربه میکنم. فکر می‌کنم

 

این برای کسانی که آرزو میکنند من کمی با استراتژی مشخص تری عمل کنم دلسرد کننده باشد. اما من از زمانی که 14 سال داشتم همین بوده ام. من نمی‌توانم خودرا تطبیق دهم… این ماهیت درونی من است”.

زندگی به سبک نیکول کیدمن ستاره مشهور هالیوودی

11- آینده نیکول کیدمن

کیدمن برای بازی در فیلم «شیر» «Lion» نامزد دریافت جایزه اسکار شد و بازی فوق االعاده اش در سریال «دروغ هاي بزرگ کوچک» «Big Little Lies» نیز نشان داد که چیزی از هنر و خلاقیت کیدمن کم نشده است. او همان‌ گونه با انتخاب هاي هنرمندانه اش ما را غافلگیر کرده و هر بار موفقیتی جدید را بدست می آورد. او خود نیز نمیداند

 

که در اینده چه اتفاقی برایش رخ خواهد داد و انتخاب هایش وی را به کجا خواهند کشاند و این یکی از جالب ترین نکات در زندگی و شخصیت نیکول کیدمن است. باید منتظر ماند و دید که مساله بعدی که او در دنیای بازیگری برای خود انتخاب می‌کند چیست.