پارس ناز پورتال

سفارش سررسید 1403 ؛ خرید سررسید ارزان

سفارش سررسید 1403 ؛ خرید سررسید ارزان

یکی از رسوم قدیمی که در بین کسب و کارهای معتبر وجود دارد، سفارش سررسید  و چاپ این محصولات به شکل اختصاصی برای هدیه دادن به مخاطبان و کاربران است. چاپ سررسید اختصاصی همواره یکی از محبوب‌ترین متدهای تبلیغاتی بوده که نسبت به هزینه تمام شده‌ای که برای سفارش‌دهنده دارد، اثربخشی و بازده بالایی را شامل می‌شود.

 

یک سررسید که طراحی آن به گونه‌ای باشد که نام و نشان برند شما بر روی آن نقش بسته است و کاربر به صورت روزانه از آن استفاده می‌کند، ناخودآگاه برندینگ شما را تحت تاثیر قابل توجهی قرار خواهد داد. در ادامه، با انواع این محصولات و نحوه سفارش سررسید اختصاصی آشنا خواهیم شد.

 

انواع سررسید و سالنامه

سررسیدها انواع مختلفی دارند و تنوع نسبتا زیادی در مدل‌های آن به چشم می‌خورد. در ابتدا و به عنوان اولین گام در سفارش سررسید، باید تعیین کرد که که ابعاد سررسید به چه شکل باشد؛ اصطلاحا به ابعاد سررسید؛ «قطع» گفته می‌شود.

 

رایج‌ترین قطع سررسید، مدل های اروپایی و وزیری می‌باشد که بدلیل ابعاد و اندازه مناسبی که دارند، برای اکثر افراد کاربرد خواهند داشت. علاوه بر این، سررسید رقعی، رحلی، خشتی، پالتویی و جیبی از دیگر قطع های سررسید هستند که می‌توانید طبق نیاز کاربران هدفتان از این ابعاد نیز برای تولید سررسید های اختصاصی خود استفاده کنید.

 

تنوع سررسید صرفا به قطع آن محدود نشده و سایر موارد نیز می‌توانند وجه تمایز بین مدل های این نوشت افزازهای جذاب باشند؛ برای مثال، برخی از سررسیدها به صورت روزشمار طراحی شده‌اند؛ بدین شکل که برای هر روز از سال، یک صفحه جداگانه در نظر گرفته شده که می‌توانید یادداشت‌های مربوط به همان تاریخ را در آن به ثبت برسانید.

 

برخی دیگر از سررسیدها به صورت ماه شمار تولید می‌شوند؛ در این مدل، برای هر ماه، یک قسمت مخصوص در نظر گرفته می‌شود که مناسب یادداشت ‌برداری های ماهانه هستند. در برخی دیگر از مدل های خاص سررسید نیز می‌بینیم که در هر صفحه، دو روز از سال جای گرفته است و یا صرفا پنجشنبه و جمعه در یک صفحه آورده شده‌اند.

 

در نهایت، این شما هستید که تصمیم می‌گیرید طراحی و سفارش سررسید های اختصاصی‌تان به چه شکل انجام شود؛ چراکه همانگونه که از نام آن پیداست، این محصولات قرار است به شکل کاملا اختصاصی برای شما تولید شوندو برند یا کسب و کار شما را تبلیغ کرده و به دیگران بشناسانند. در طراحی سررسید اختصاصی، دست مشتری برای تعیین تمام پارامترها باز بوده و می‌تواند محصولاتی کاملا سفارشی طراحی نماید.

انواع سررسید و سالنامه

زمان مناسب برای سفارش سررسید اختصاصی

 

یکی از چالش‌هایی که مراکز چاپ سررسید با آن درگیر هستند، مدت زمانی است که مشتری می‌خواهد سفارش خود را تحویل بگیرد. تمام کسب کارها و سازمان‌هایی که قصد سفارش سررسید اختصاصی برای سال جدید را دارند، باید از ماه‌ها قبل نسبت به ثبت سفارش خود اقدام کنند.

 

در ماه‌های اول از نیمه دوم سال، تقویم سال جدید توسط موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران منتشر می‌شود. بعد از این بازه، تمام کاربران قادر خواهند بود در راستای سفارش سررسید های مدنظر خود اقدام کنند. موکول کردن سفارش سررسید تبلیغاتی به روزها یا ماه‌های نزدیک به آغاز سال جدید، می‌تواند روی کیفیت تولید و حتی تاخیر در تحویل آن نیز تاثیرگذار باشد.

 

مدت زمان لازم برای چاپ سررسید

یکی از سوالاتی که اکثر کاربران هنگام درخواست سفارش چاپ سررسید دارند این است که زمان آماده شدن محصول چقدر خواهد بود؟ در جواب باید اینطور عنوان کرد که چاپ سررسید به دو عامل سطح اختصاصی بودن سررسید و شرایط کارگاه‌های چاپ بستگی دارد.

 

 • پارامترهای اختصاصی سازی سررسید : سررسیدهایی که توسط شرکت‌ها و کسب و کارها سفارش داده می‌شوند، تبلیغاتی بوده و باید سفارشی سازی شوند. میزان فعالیت‌هایی که جهت سفارشی سازی سررسیدها انجام می‌شود، روی بازه آماده‌سازی این ابزار نیز تاثیرگذار است. سررسیدهایی که فقط نیاز به چاپ یک لوگو دارند در مدت زمان کوتاه‌تری نسبت به نمونه‌هایی آماده خواهند شد که باید از لت‌های تبلیغاتی در لا به لای صفحات اصلی آن استفاده شود.

 

 • زمان سفارش چاپ سررسید : یکی دیگر از مواردی که روی مدت زمان چاپ سررسید تاثیر دارد، شرایط کارگاه‌ها و میزان کاری است که در دست تولید دارند. ثبت سفارش مشتریانی که نزدیک به عید صورت می‌گیرد، به دلیل شلوغی کارگاه‌ها همیشه با تاخیر همراه است. کسانی که می‌خواهند محصولات خود را در اسرع وقت و زود تحویل بگیرند باید سفارش خود را در فصل‌ها یا ماه‌های خلوت سال انجام دهند.

 

قیمت سررسید | سفارش چاپ سررسید چقدر هزینه دارد؟

 

چاپ سررسید نیز مانند بسیاری از کالاهای دیگر با بازه قیمتی گسترده‌ای صورت می‌گیرد که دلیل آن نیز شرایط گوناگون کاربران است. موارد بسیار زیادی روی هزینه نهایی سفارش سررسید تاثیرگذارند که از مهمترین این موارد می‌توان به کیفیت مواد، نوع طراحی و البته تیراژ چاپ اشاره کرد.

 

در سررسیدهای ارزان قیمت معمولا مواد اولیه بی‌کیفتی استفاده می‌شود که باعث هدر رفتن هزینه و انرژی خواهد شد. سررسیدهایی که قیمت بالایی دارند نیز همیشه بهترین محصول نیستند و باید دید که علت بالا بودن قیمت سررسید چیست.

 

قیمت سررسید با کیفیت باید متناسب با مواد به کار رفته در آن و منطقی باشد. سازمان‌هایی که تیراژ بالایی جهت چاپ سررسیدهایشان در نظر دارند، می‌توانند از مراکز چاپ تخفیف گرفته و محصولاتشان را با قیمتی مناسب تهیه کنند. البته به این نکته هم باید اشاره کرد که تخفیف ها باید منطقی و با توجه به شرایط تولید کننده و محصول تولیدی کاربر انجام شود.

 

 نحوه تشخیص سررسید با کیفیت

برخی از کاربران قبل از اقدام به سفارش سررسید توسط یک یا چند مرکز تولید کننده، قصد دارند تا کیفیت کار آنها را بررسی کنند.  تشخیص کیفیت یک سررسید در نگاه اول کار راحتی نیست و باید بخش‌های مختلف آن مورد بررسی قرار گیرد.

 

در چنین شرایطی بهتر است یک نمونه از محصول تولید کننده را تهیه کرد و سپس بخش‌های مختلف آن را که شامل نوع جلد، نوع کاغذ، کیفیت و سطح طراحی، نوع صحافی و … می‌شود را مورد بررسی قرار داد.

 

توجه به گرماژ کاغذ استفاده شده، جنس آستر سررسید، جنس کاغذ کلاسه‌ای که بعنوان لت تبلیغاتی استفاده می‌شود، جنس جلد، کیفیت رنگ‌ها در چاپ، خوانایی متون، و در نهایت نوع صحافی و اتصال برگه‌ها به عطف، از مهمترین مواردی است که پیش از سفارش سررسید و در حین بررسی کیفیت نمونه محصول مورد توجه قرار بگیرند.

 

برای بررسی صحافی یک نمونه سررسید سفارشی، می‌توان جلد آن را جدا کرده تا بررسی جزئیات آن به راحتی انجام شود. استفاده از مشاوره کارشناسان یک مرکز تولید کننده معتبر نیز می‌تواند به کاربران در این زمینه کمک کند. با بررسی هر کدام از بخش‌های سررسید نمونه، می‌توان از سطح کیفی این ابزار مطلع شد و تصمیم نهایی مبنی بر سفارش سررسید های اختصاصی از یک مرکز خاص را گرفت.

 

سفارش سررسید در قالب ست هدایای تبلیغاتی

 

چاپ سررسید از زمان‌های گذشته تا کنون توسط شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف به صورت اختصاصی انجام می‌گرفت. این سازمان‌ها اکثرا سررسیدهای اختصاصی خود را در حجم‌های انبوه و یا کیفیت‌های معمولی چاپ می‌کردند و سپس در اختیار مشتریان و کارکنان خود قرار می‌دادند.

 

اما امروزه شرایط کمی تغییر کرده و شرکت‌ها از این ابزار به عنوان یک کالای تبلیغاتی ارزشمند استفاده می‌کنند. استفاده از سررسید در یک ست هدیه مدیریتی و سازمانی، الزامی است و باعث بالا رفتن کاربرد آن توسط مخاطب خواهد شد.

 

اگر بودجه بیشتری برای سفارش سررسید های اختصاصی خود در نظر گرفته باشید، می‌توانید با سفارش ست های هدیه که در آن‌ها، علاوه بر سررسید، کالاهای دیگری نیز قرار گرفته‌اند، اثربخشی تبلیغات خود را دوچندان کنید.

 

در این پک های هدیه، شما می‌توانید اقلامی مانند جاکلیدی و جاسوئیچی، جاکارتی، خودکار و روان‌نویس، تقویم رومیزی و پلنر، و حتی محصولات دیجیتال و یا پاوربانک و فلش USB نیز قرار دهید که در این صورت، کاربرد محصولات تبلیغاتی خود را به شکل چشم گیری افزایش داده‌اید.

 

آیتم های مهم در چاپ سررسید

موقع ثبت سفارش چاپ سررسید به مراکز تولید کننده، باید برخی از فاکتورها را به صورت دقیق مشخص کرد. انتخاب هر کدام از این موارد به شرایط کار، سلیقه، بودجه و حوزه یا سازمان بستگی دارد. این آیتم‌ها شامل موارد زیر می باشند:

 

 • قطع یا اندازه سررسید
 • انتخاب کیفیت و نوع جلد
 • انتخاب نوع صحافی برای چاپ سررسید
 • انتخاب نوع کاغذ برای صفحات داخلی و تبلیغات
 • نوع آستر بدرقه
 • روبان و ترام سررسید
 • تعداد لت های تبلیغاتی
 • نوع سررسید (روزانه، ماهانه و …)
 • موارد اختصاصی و تبلیغاتی مانند چاپ لوگو یا شعارهای تبلیغاتی
 • طرح مورد نظر برای چاپ روی برگه های تبلیغاتی

 

امکان انتخاب دامنه وسیعی از این آیتم‌ها قبل از سفارش چاپ سررسید های تبلیغاتی یا اختصاصی توسط کاربر وجود دارد. سفارش دهندگان می‌توانند با توجه به شرایط و بودجه‌ای که دارند، بخش‌های مختلف را انتخاب کنند. برای کسب اطمینان بیشتر نیز بهتر است از مشاوره کارشناسان چاپ در مراکز تولیدی استفاده کرد.

 

چاپ سررسید اختصاصی، ایجاد حس ماندگاری در مشتریان

 

تمام افراد نسبت به یک سررسید اختصاصی شیک که دارای ظاهری جذاب است، حس بسیار خوشایندی دارند. سررسیدهای اختصاصی جزء بهترین هدایایی هستند که اولویت بسیاری از سازمان‌ها و کسب و کارها می‌باشند.

 

دادن یک هدیه تبلیغاتی ارزشمند مثل سررسید، می‌تواند حس ماندگاری را در مخاطب افزایش دهد و همیشه اولویت بسیاری از شرکت‌ها باشد. بسیاری از کسب و کارهای نوپا از این روش برای ایجاد مشتریان وفادار استفاده می‌کنند که با صرف حداقل هزینه، توانسته‌اند تاثیر بالایی روی برند شدن خود داشته باشند.

 

ایجاد حس پاداش در مشتریان

اهدا کردن یک هدیه مثل سررسید تبلیغاتی، می‌تواند حس پاداش و ارزشمندی را در مخاطب ایجاد کند. این حس برای تمام افراد در هر شرایطی خوشایند است که مستقیما روی ماندگاری نام و برند شرکت در ذهن مخاطبان تاثیرگذار خواهد بود.

 

بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌هایی که ارائه خدمات یا فروش محصول دارند، از ترفند هدیه و پاداش برای ماندگاری مشتریان استفاده می‌کنند. با سفارشی سازی سررسیدها و دادن آنها به عنوان یک هدیه تبلیغاتی، می‌توان این حس ماندگار را در مشتریان ایجاد کرد.

سفارش سررسید در قالب ست هدایای تبلیغاتی

نکات مهم و کلی در چاپ سررسید اختصاصی

 

در چاپ سررسید سفارشی یا اختصاصی که همه ساله توسط بسیاری از مراکز و کسب و کارها انجام می‌گیرد، توجه به برخی از نکات بسیار مهم است. این نکات در واقع ازجزئیات به شمار می‌آیند ولی می‌توانند روی هزینه کار یا طراحی بهتر سررسید، تاثیرگذار باشند. برخی از مهمترین این نکات را در ادامه ذکر خواهیم کرد.

 

 • استفاده از چاپ دو رنگ در صفحات داخلی سررسیدها باعث به صرفه شدن هزینه چاپ خواهد شد.

 

 • چاپ چهار رنگ روی کاغذ گلاسه در سررسیدهای اختصاصی باعث ایجاد ظاهری لوکس می‌شود ولی هزینه بالاتری برای مشتری دارد.

 

 • استفاده از یک پیام یا شعار مفید در ابتدای سررسید، می‌تواند این ابزار را بسیار معنادار و هدفمند نشان دهد.

 

 • بهتر است در طراحی سررسیدهای اختصاصی از تصاویر مرتبط و مخصوص به کسب و کار ها استفاده شود.

 

 • پیشنهاد می‌شود که فرآیند طراحی و چاپ سررسید‌های تبلیغاتی به بازه زمانی آخر سال موکول نشود؛ در این بازه، مراکز چاپ سفارشات زیادی را در دست دارند که فشردگی کار ممکن است روی کیفیت نهایی محصولاتشان تاثیر منفی داشته باشد.

 

 • در چاپ سررسیدها باید به نوع فونت و طراحی صفحات توجه ویژه داشت که مستقیما روی ظاهر کار تاثیرگذارند.

 

 • نحوه تبلیغات در سررسیدها مهم است و باید به صورت اصولی انجام گیرد؛ معمولا در صفحات اول به معرفی شرکت می‌پردازند و معرفی محصول و خدمات نیز روی صفحات تبلیغاتی بین صفحات استفاده می‌شود.

 

 • امکان چاپ و طراحی سررسیدهای تبلیغاتی با توجه به بودجه و شرایط کاربران وجود دارد؛ مراکز تولید کننده و طراحی سررسید با دادن مشاوره‌های مناسب، می‌توانند یک محصول مناسب را به مخاطبان معرفی کنند.

 

سفارش سررسید با قیمت و کیفیت مناسب

 

یکی از بهترین مراکز فعال در حوزه خدمات چاپی و تولید انواع سررسید و سالنامه، مجتمع چاپ و بسته بندی پارت می‌باشد که با قریب به یک دهه تجربه در این زمینه، از معتبرترین تولید کنندگان سررسید اختصاصی به شمار می‌رود که همه ساله، حجم زیادی از نیاز بازار را تامین می‌کند.

 

در پارت چاپ، امکان سفارش سررسید به شکل کاملا اختصاصی شده وجود دارد و دست شما برای طراحی این محصولات کاملا باز می‌باشد. برای مشاهده نمونه های تولید شده و دریافت مشاوره رایگان پیش از سفارش سررسید، می‌توانید به وبسایت مجتمع چاپ و بسته بندی پارت مراجعه کنید و با مشاوران فروش این مجموعه در تماس باشید.