پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل

قاصدک 24

نگاهی به وضع کنونی سوپر مدل های مشهور قدیم

نگاهی به وضع کنونی سوپر مدل های مشهور قدیم

نگاهی به وضع کنونی سوپر مدل های مشهور قدیم 

سوپر مدل هاي مشهور و ستاره در قدیم برای خودشان ملکه هاي جذاب روی زمین بوده اند, امروز نگاهی داریم به وضع کنونی آنها. میگویند با بالا رفتن سن, از زیبایی کاسته می‌شود, ولی اگر یکی از استثنائات خلقت باشید قضیه فرق می‌کند. وبسایت واندروال لیستی از سوپر مدلهای پرطرفدار دهه هشتاد

 

و نود تهیه کرده تا ببیند این بانو هاي خوشگل با گذشت سال ها چه تغییری کرده اند «و آیا اساسا تغییری کرده اند؟» به خواندن ادامه دهید تا از حال و روز مدل هایي هم چون نائومی کمپل, لیندا اوانجلیستا, هلنا کریستنسن و دیگر چهره هاي سابق دنیای مدلینگ با خبر شوید.

 

با ژیزل بوندچن, سوپرمدل برزیلی, آغاز میکنیم که حرفه مدلینگ را در 13 سالگی آغاز کرد و در 14 سالگی آژانس مدلینگ الیت وی را کشف کرد. وی برای بزرگ ترین برندهای دنیای فشن از جمله ورساچه, میسونی و ولنتینو روی سکوی فشن شو راه رفته هست. در سال 2000 قراردادی 25 میلیون دلاری با ویکتوریاز سیکرت امضا کرد و یکی از برجسته ترین فرشته هاي تاریخ ویکتوریاز سیکرت شد.

 

این بانو هنوز هم به اندازه سال هاي دهه نود خوشگل و جذاب هست, ولی در سال 2015 از دنیای مدلینگ خداحافظی کرد. در سال 2001, خط ساخت صندل و دمپایی به نام خودش تاسیس کرد که سالانه 25 میلیون جفت صندل و دمپایی می فروشد. در سال 2010 نیز خط فرآوری محصولات مراقبت از پوست تاسیس کرد. در سال 2016, وی با کمپانی برزیلی ساخت کفش ارزو قرارداد امضا کرد.

 

آخرین کمپین تبلیغاتی بزرگی که با آن مشارکت کرده در سال 2014 با کمپانی آندر آرمور بوده هست. وی طرفدار سرسخت کمپین هاي زیست محیطی هست و در عدد ماه اوت 2017 مجله ووگ پاریس, در پشتیبانی از خزهای مصنوعی, ظاهر شد. پس از ارتباط اي پر حرف و حدیث با لئوناردو دی‌کاپریو, وی در سال 2009 با تام بریدی, کوارتربک تیم تیم پتریوتز ازدواج کرد و اکنون آنها دو فرزند به نام هاي بنجامین و ویوین دارند.

نگاهی به وضع کنونی سوپر مدل های مشهور قدیم

سیندی کرافورد در 17 سالگی مدل شد, یعنی وقتی که آژانس مدلینگ الیت, مسابقه “تیپ سال” را برگزار کرد که سیندی در آن دوم شد. پس از آن سیندی برای برندهای بزرگ جهان مدلینگ انجام داد و از سال 1989 تا 1995 مجری برنامه “منزل استایل” از شبکه ام تی وی بود.

 

سیندی کرافورد یکی از پنج سوپرمدل اصلی و آغاز دنیاست و در سال 1995 مجله فوربس وی را پردرآمد ترین مدل روی کره زمین نامید. با آنکه کرافورد در سال 2000 گفته بود که از مدلینگ بازنشسته شده, ولی بعد از آن هم برای برندها و مجلات زیادی کار کرده هست.

 

این سوپرمدل سابق که در دهه نود مدت کوتاهی همسر ریچارد گیر بود, یک خط فرآوری محصولات آرایشی و یک خط فرآوری مبلمان هم تاسیس کرد. در سال 1998 با رندی گربر ازدواج کرد و اکنون از دو فرزندش, کایا و پریسلی که هر دو وارد دنیای مدلینگ شده اند, مراقبت میکند.

نگاهی به وضع کنونی سوپر مدل های مشهور قدیم

کریستی ترلینگتن 17 ساله بود که در موزیک ویدئوی پیروز دوران دوران با عنوان «Notorious» ظاهر شد. این دختر کالیفرنیایی مدتی بود که مدل شده بود و با همسر مدل سایمون لوبان یعنی یاسمین لوبان دوست بود. وی در موزیک ویدئوی جورج مایکل با عنوان Freedom! ’90 در کنار سوپرمدل هاي دیگری مثل لیندا اوانجلیستا,

 

سیندی کرافورد, نائومی کمپل و تاتیانا پاتیتز نیز ظاهر شد. موفقیت در مدلینگ برای ترلینگتن کافی نبود و در سال 1994 او در دانشگاه نیویورک نام نویسی کرد. پنج سال بعد, این بانو با مدرک فلسفه شرقی و مذهبی تطبیقی از این دانشگاه دانش آموخته شد.

 

در سال 2003 وی با اد برنز «بازیگر» ازدواج کرد که از او دو فرزند دارد. در سال 2014 این زوج در یک کمپین تبلیغاتی برای عطر و ادکلن کلوین کلاین ظاهر شدند. کریستی که هنوز هم بطور منظم بعنوان مدل فعالیت دارد, یک موسسه غیرانتفاعی به نام «Every Mother Counts » بنیاد نهاد که وقف امن نمودن بارداری و زایمان برای مادران شده هست.

 

در فوریه 2017 او و همسرش با کلوین کلاین قرارداد امضا کردند تا برای دو عطر و ادکلن این برند مدلینگ انجام دهند. در آوریل 2017 روی جلد مجله ووگ پاریس ظاهر شد.

نگاهی به وضع کنونی سوپر مدل های مشهور قدیم

کلودیا شیفر با مدلینگ برای برندهایی مثل گِس و شنل در دهه نود تبدیل به یکی از مدلهای نام آشنای این دهه شد. این زیباروی آلمانی که بیش از 1000 بار روی جلد مجلات ظاهر شده هست, بین سال هاي 1994 تا 1999 نامزد دیوید کاپرفیلد شعبده باز بود. وی به این حرفه ادامه داد,

 

هر چند که در سال هاي جدید کم کار شده هست. در سال 2002 این بانو سوپرمدل با متیو وان, کارگردان فیلم “مردان ایکس: کلاس اول” ازدواج کرد که از او سه فرزند «پسری به نام کاسپار و دو دختر به نام هاي کلمنتاین و کازیما» دارد.کلودیا در سال 2003 در فیلم کمدی رمانتیک پیروز “در واقع عشق” نیز ظاهر شد

 

و در سال 2011 خط ساخت پوشاک کشمیر تاسیس نمود. در همان سال با شرکت در جشنواره کن با بدنی به شدت لاغر و مردنی, نگرانی هایي در مورد سلامتی اش در میان عموم برانگیخت. برای تبریک سی امین سال تولدش, ریزولی قرار هست برای عدد اکتبر 2017, کلکسیونی از لحظات پرطرفدار فشن او به نام “کلودیا شیفر” منتشر کند.

نگاهی به وضع کنونی سوپر مدل های مشهور قدیم

هلنا کریستِنسن در سن 20 سالگی راه رفتن روی سکوی فشن شو ها را آغاز کرد. در عرض تنها چند سال, وی تقریبا برای همه ي برندهای مهم و مشهور دنیای فشن مدلینگ انجام داد و با برند رِولون قرارداد امضا کرد. در سال 1991 در موزیک ویدئوی کریس آیزاک با عنوان Wicked Game ظاهر شد.

 

اوایل دهه نود, این زیباروی پروئی-دانمارکی که یکی نخستین فرشته هاي ویکتوریاز سیکرت نیز بود, با مایکل هاچنس از INXS آشنا و دوست شد. نورمن ریداس, ستاره سریال پرطرفدار “مردگان متحرک” که در سال 1999 از او پسری به نام مینگاس به جهان آورد, از سال 1998 تا 2003 در کنار او موضوع حرف و حدیث هاي زیادی بود.

 

وی هنوز هم به مدلینگ ادامه می‌دهد, ولی در سال هاي جدید در عکاسی نیز موفقیت هایي داشته هست. تصویر هایي که او انداخته در مجلات ووگ, اِل, هارپرز بازار, بلک بوک و … منتشر شده اند. از سال 2008 تابحال او و پل بنکس با هم میباشند. در مورد نسل جدید مدلهای مشهور

 

در شبکه هاي مجازی مثل کارا دلوین و کندال جنر وی به تلگراف گفت: “واقعاً خیلی خوشحالم که زمان ما شبکه هاي مجازی وجود نداشتند. خیلی خوشنود بودم از این که شخصیت اسرارآمیزی باقی موندم که فقط در فتوشوت ها دیده میشود.”

نگاهی به وضع کنونی سوپر مدل های مشهور قدیم

نائومی کمپل گذشته از آنکه مدل شود, یک بچه ستاره بود: در 7 سالگی وی در موزیک ویدئوی باب مارلی با عنوان This Is Love ظاهر شد و در 12 سالگی در موزیک ویدئوی Culture Club با عنوان I’ll Tumble 4 Ya دیده شد. یک استعدادیاب رسماً این زیباروی بریتانیایی را هنگام خرید در 16 سالگی کشف کرد.

 

مدتی بعد روی جلد مجله ال بریتانیا قرار گرفت. بقیه حکایت را همۀ میدانند. نائومی در کنار کریستی ترلینگتن و لیندا اوانجلیستا, مثلث سوپرمدل ها را تشکیل دادند که برای بزرگ ترین برندها و مجلات فشن روی کره زمین مدلینگ انجام دادند. وی هم‌چنین پیشگام در شکستن موانع نژادی در دنیای مدلینگ هست.

 

نائومی کمپل که تا به امروز تصویرش روی بیش از 500 مجله چاپ شده هست, هنوز هم یکی از تاپ مدلهای جهان محسوب میشود. اخیراً وی در بازیگری نیز موفقیت هایي کسب کرده هست و در سال هاي 2015 و 2016 در سریال “امپراتوری” نقش کامیلا مارکس را نقش بازی کرده هست.

 

پیشینه روابط رمانتیک این بانو سوپرمدل نیز قابل ذکر هست. نائومی روابط رمانتیکی با مایک تایسون, رابرت دنیرو, آدام کلیتون «نوازنده باس گروه U2» و ولادیمیر دورونین «میلیاردر روس» داشته هست.این بانو در امور نیکوکارانه و خیریه نیز فعالیت دارد و حتی نلسون ماندلا وی را نوه افتخاری اش نامید.

 

در جولای 2017 گزارشاتی شنیده شد مبنی بر این که وی پنهانی با لوئی سی. کامیلری, بازرگان تنباکوی مولتی میلیاردر مصری, ارتباط دارد. در حال آماده نام او جزو سکان داران مجله ووگ آمریکایی نیز ثبت شده هست.

نگاهی به وضع کنونی سوپر مدل های مشهور قدیم

پائولینا پوریزکوا فقط 18 سال داشت وقتی مدل عدد لباس شنای مجله Sports Illustrated در سال 1984 شد. همان سال این زیبای چک در موزیک ویدئوی The Car با عنوان Drive ظاهر شد. او و ریک اوکازک در سال 1989 با هم ازدواج کردند و یک سال بعد او چهره تبلیغاتی برند استه لودر شد.

 

پائولینا به مدلینگ ادامه داد و طی سال ها در چند فیلم نیز نقش آفرینی نمود. در سال 2007 مدت کوتاهی در مسابقه “رقص با ستارگان” شرکت کرد و نخستین نفری بود که از مسابقه آن فصل حذف شد. بین سال هاي 2008 تا 2010 در “تاپ مدل بعدی کشور آمریکا” داور بود.

 

در دهه نود پائولینا یک کتاب کودکان منتشر کرد و در سال 2007 رمان او با عنوان “تابستان یک مدل” منتشر شد. او همسرش ریک اوکازک دو پسر به نام هاي جاناتان و الیور دارند. در ژوئن 2017 وی مطلب اي در مورد فمینیسم و مهاجرت برای نیویورک تایمز نوشت.

نگاهی به وضع کنونی سوپر مدل های مشهور قدیم

پس از برنده شدن در مسابقه مدلینگ در کشور زادگاهش یعنی چکسلواکی در سن 16 سالگی, ایوا هرزیگوا به پاریس مهاجرت کرد تا حرفه اش را ادامه دهد. وی برای برندهایی مثل گِس, ویکتوریاز سیکرت, عدد لباس شنای مجله Sports Illustrated و کمپین تبلیغاتی واندربرا در سال 1994 مدلینگ انجام داد. ایوا در سال 1996 با تیکو تورس, درامر بون جووی ازدواج کرد, ولی زندگی آنها دوام نیاورد و دو سال بعد جدا شدند.

 

ایوا هنوز هم بعنوان مدل فعالیت دارد. در سال هاي جدید او بطور مداوم روی جلد مجلات اروپائی ظاهر شده هست و برای آتلیه ورساچه و دیور بیوتی مدل شده هست. او و گرگوریو مارسیاژ, بازرگان ایتالیایی, سه پسر به نام هاي جورج, فیلیپ و ادوارد دارند و پس از سال ها سرانجام در مارس 2017 نامزدی شان را اعلام کردند.

نگاهی به وضع کنونی سوپر مدل های مشهور قدیم

تایرا بنکس در 15 سالگی حرفه مدلینگ را آغاز کرد و فقط در عرض چند سال به میلان نقل مکان کرد تا این شغل را بطور حرفه اي ادامه دهد. در هفته مد پاریس در سال 1991 که نخستین فصل کار او بعنوان مدل بود, وی روی سکوی 25 فشن شو راه رفت و مشهور شد. تایرا نخستین زن سیاهپوستی هست

 

که روی جلد کاتالوگ ویکتوریاز سیکرت رفته و دو بار برای عدد لباس شنای مجله Sports Illustrated مدل شده هست. زندگی شخصی او نیز دیدنی دقت هست: وی در بحبوحه دوران شهرتش بعنوان یک سوپرمدل, با سیل, جان سینگلتون و ویل اسمیت ارتباط داشت.

 

بانو بنکس فقط یک مدل بازنشسته یا فقط یک بازیگر نیست. وی در سال 1993 نقش اثبات در سیتکام The Fresh Prince of Bel-Air داشت و از آن به بعد در چندین فیلم نقش آفرینی کرد. وی یکی از شخصیت هاي بانفوذ رسانه اي هست. این سوپرمدل سابق آلبوم “تاپ مدل بعدی کشور آمریکا” را خلق,

 

تهیه و اجرا کرد که از سال 2003 تا 2015 برای 22 فصل اکران شد. برنامه “شوی تایرا بنکس” که بین سال هاي 2005 تا 2010 برای 5 فصل اکران شد حتی پاداش امی را برد. تایرا یک خط ساخت محصولات زیبایی و آرایشی به نام تایرا بیوتی هم دارد. کتاب “مدل لند” که رمانی با موضوعات مربوط به جوانان هست در سال 2011 در فهرست پرفروش ترین نیویورک تایمز قرار گرفت.

 

تایرا یک رشته نه هفته اي را نیز در سال 2012 در دانشکده مدیریت هاروارد به آخر رساند. او و عکاس فشن مشهور نروژی, اریک اسلا, از سال 2013 تابحال با هم میباشند و در ژانویه 2016 از طریق رحم اجاره اي صاحب پسری شدند که نامش را یورک گذاشتند. در سال 2017, تایرا به فصل دوازدهم “تاپ مدل بعدی کشور آمریکا” ضمیمه و مجری گری آن را به عهده گرفت. از ماه جولای 2017, وی در فهرست شخصیت هاي تاپ تلویزیونی هالیوود ریپورتر قرار دارد.

نگاهی به وضع کنونی سوپر مدل های مشهور قدیم

لیندا اوانجلیستا, مدل کانادایی – که یکبار گفته بود او و دیگر همکاران سوپرمدلش برای کمتر از 10 هزار دلار در روز از خواب بیدار نمی‌شوند – مدلینگ را در زادگاهش آغاز کرد گذشته از آنکه یک ایجنت بین المللی وی را در مسابقه دختر نوجوان شایسته نیاگارا کشف کند. درست هست که او در این مسابقه برنده نشد,

 

ولی ظرف چند سال این مدل زیبارو برای بزرگ ترین برندهای فشن جهان مدل شد. در سال 1985 او حتی منبع الهام کارل لاگرفلد شد! سه سال بعد لیندا موهایش را کاملاً کوتاه کرد و رسماً تبدیل به یک سوپرمدل شد.حرفه مدلینگ لیندا اوانجلیستا هنوز هم علیرغم وقفه کوتاهی که بین سال هاي 1998 تا 2001 داد و علیرغم شهرت

 

به “ملکه درام و ازدحام”, ادامه دارد. در سال 1993 وی همسرش جرالد ماری که سرپرست دفتر آژانس مدلینگ الیت در فرانسه بود را ترک کرد تا با کایل مک‌لاکلان «بازیگر» باشد.این دو تا سال 1998 با هم بودند و مدت کوتاهی هم نامزد شدند. در سال 2006 لیندا صاحب پسری شد که اسمش را آگوستین گذاشت

 

ولی از نام بردن از پدر فرزندش امتناع کرد تا این که هویت پدر فرزندش طی دعوی حضانت بچه لو رفت «پدر بیولوژیکی آگوستین, فرانسوا-هنری پینو, میلیاردر فرانسوی و همسر فعلی سلما هایک هست». اخیراً یعنی بین سال هاي 2006 تا 2013, این بانو سوپرمدل با پیتر مورتون, یکی از موسسین هارد راک کافه دوست بود و در حال آماده یک خط فرآوری مراقبت از پوست به نام Erasa XEP 30 دارد.

نگاهی به وضع کنونی سوپر مدل های مشهور قدیم

اِل مک‌فرسون در اصل می‌خواست وکیل شود, ولی مدلینگ را در دهه هشتاد آغاز کرد تا برای تأمین پول کتاب هاي درسی اش, پول بدست آورد. بعد از آن در یک آگهی تبلیغاتی مشهور برای نوشابه Tab نقش آفرینی کرد که به او کمک کرد تا روی جلد مجلات فشن بیشماری قرار گیرد. وی همین طور طی این سالها از سال 1986 تابحال, پنج بار روی جلد عدد لباس شنای مجله مشهور Sports Illustrated قرار گرفته هست.

 

سه سال بعد مجله تایم نام مستعار “بدن” را برایش گزینه کرد. او, لیندا اوانجلیستا, کریستی ترلینگتن, سیندی کرافورد, نائومی کمپل, هلنا کریستنسن و کلودیا شیفر, “هفت دلاور” دنیای مدلینگ را تشکیل می‌دهند. در اواخر دهه هشتاد, ال مدت کوتاهی همسر ژیل بنسیمون, عکاس فشن فرانسوی, بود که 20 سال از او بزرگتر بود.

 

ال که در نهایت نام تجاری نام مستعارش را گرفت, چندین تقویم و ویدئوی تمرین و نرمش در دهه نود منتشر کرد. وی همین طور یک خط ساخت پیروز لباس زیر تاسیس کرد و در چندین فیلم نقش آفرینی نمود و در سریالهای “رفقا” و “زندگی جذاب: تی بی اي” بین سال هاي 2010 تا 2012 بازی کرد

 

و همان سال بعنوان داور “ستاره فشن” از شبکه ان بی سی ظاهر شد. در سال 2005 این سوپرمدل و ارپاد بوسون, سرمایه گذار فرانسوی, بعد از حدود یک دهه زندگی و دو فرزند به نام هاي فلین و اورلیوس, از هم جدا شدند. در سال 2013, ال با جفری سوفر, مشاور املاک میلیاردر ازدواج کرد که در ژوئن 2017 از هم جدا شدند.

نگاهی به وضع کنونی سوپر مدل های مشهور قدیم

دختر همسایه زیبارو با کاریزمای غیر قابل انکار عبارتی هست که برای نیکی تیلور بکار میبرند و همین بود که باعث شد نیکی حرفه مدلینگ با موفقیت یقین نکردنی داشته باشد. وی نخستین بار در 14 سالگی روی جلد مجله سونتین رفت و پس از آن برای کاورگرل, نوکیا و عدد لباس شنای مجله Sports Illustrated مدل شد. وقتی 15 ساله شد, جوان ترین مدلی بود که تصویرش روی جلد مجله ووگ می رفت.

 

زندگی نیکی تیلور پر از تراژدی هست. در سال 1996, خواهر کوچکش, کریسی تیلور که مدل بود, در 17 سالگی از حمله آسم غیر منتظره اي از جهان رفت. در سال 2001 نیکی در تصادفی نزدیک بود جانش را از دست بدهد. پس از سال ها بهبودی, به دنیای سرگرمی بازگشت و در سال 2011 در The Apprentice ظاهر شد و در سال 2015 در یکی از اپیزودهای “به لباس عروس بله بگو” شرکت کرد.

 

در سال 2017 وی چهره کمپین تبلیغاتی بهار 2017 جواهرات جنیفر فیشر شد و در کنار اشلی گراهام, مدل پلاس سایز, در کمپین تابستان 2017 لباس شنا برای همه ي, مدلینگ انجام داد. نیکی قطعاً هنوز هم استعداد مدلینگ دارد. در سال 2006 وی با برنی لامار, راننده نسکار که بعدها خلبان شد, ازدواج کرد و از او دو فرزند دارد. وی دو پسر دوقلو از مت مارتینز, همسر سابقش دارد.

نگاهی به وضع کنونی سوپر مدل های مشهور قدیم

شالوم هارلو, مدل کانادایی, حرفه اش را زمانی آغاز کرد که یک استعدادیاب وی را در 17 سالگی در کنسرت The Cure دید. تیم بلنکس, ژورنالیست فشن بدن وی را “ساخته شده برای کوتور” توصیف می‌کند و بدین ترتیب او تبدیل به مدل پرطرفدار برندهای مشهور کوتور یعنی شنل و دیور شد.

 

شالوم در آگهی تبلیغاتی برای کلکسیون “مد من” برای بنانا ریپابلیک ظاهر شد و برای برندهای دیگری مثل تیفانی اند کو و محصولات مراقبت از پوست شنل نیز مدلینگ انجام داد و دستی هم در بازیگری برد.پس از وقفه اي چهار ساله در راه رفتن روی سکوی فشن, وی برای فشن شوی پائیز 2012 جیسون وو بازگشت.

 

در آوریل 2017 او با آژانس مدلینگ لاینز مجدد کارش را آغاز کرد و اخیراً در شبکه هاي مجازی نیز حضور پررنگی دارد. درمورد زندگی شخصی اش اطلاعات زیادی موجود نیست.

نگاهی به وضع کنونی سوپر مدل های مشهور قدیم

دی کلوم, مدل آلمانی, با تبدیل شدن به یکی از فرشته هاي ویکتوریاز سیکرت در سال 1997 و قرار گرفتن تصویرش روی عدد لباس شنای مجله «Sports Illustrated» در همان سال, به شهرت رسید. پس از آن بود که هایدی تبدیل به یکی از بزرگ ترین مدلهای جهان شد و حتی با مک دونالدز, براون, فولکس واگن و غیره قرارداد بست.

 

با آنکه هنوز هم او مدل هست, ولی رزومه اش را ترویج داده و کارهای دیگری غیر از مدلینگ نیز انجام می‌دهد که از آن جمله میتوان به مجری گری آلبوم «Project Runway», طراحی لباس زیر, تاسیس خط ساخت عطر و هم‌چنین داوری آلبوم “ایالات امریکا استعداد دارد” اشاره نمود. این بانو که چهار فرزند دارد, در سال 2012 از همسرِ خواننده اش, سیل, پس از حدود 7 سال زندگی مشترک, جدا شد. از سال 2014 تا به حال وی با ویتو اشنابل, بازرگان آثار هنری, ارتباط دارد.

نگاهی به وضع کنونی سوپر مدل های مشهور قدیم