پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل

قاصدک 24

شبنم فرشادجو از نامزد آلمانی اش می گوید

مجموعه : اخبار سینما
شبنم فرشادجو از نامزد آلمانی اش می گوید

شبنم فرشادجو از نامزد آلمانی اش می گوید 

شبنم فرشاد جو را در فیلم درحاشیه به یاد داریم که در کنار مهران مدیری به ایفای نقش پرداخته بود. با این بازیگر گفتگویی داریم. یکی از بازیگرانی که سال‌های سال در تئاتر نقش‌های زیادی را بازی کرده، شبنم فرشادجو است. در اینجا گفتگویی صمیمی را با شبنم فرشادجو ترتیب داده‌ایم که از نظرتان می‌گذرد

 

شبنم فرشادجو از جمله بازیگرانی است که سالهاست در تئاتر فعالیت دارد و همین عقبه تئاتری در کنار تحصیل آکادمیک هنر نمایش است که باعث شده او در سینما و تلویزیون نیز به یک بازیگر قابل اعتماد برای تمامی کارگردانان بدل شود.

 

فرشادجو در نمایشهای مهمی مثل “عشق‌آباد” (داود میرباقری) ،”عروسی خون”(علی رفیعی)، “شب‌های آوینیون”(کورش نریمانی،) “در مصر برف نمی‌بارد”(علی رفیعی)، “شب هزار و یکم” (بهرام بیضایی) ‏”آمدیم، نبودید، رفتیم” (رضا حداد) و “این تابستان فراموشت کردم”(بهاره رهنما) حضور داشته است.

 

در سینما و تلویزیون هم با بزرگانی مثل ابوالحسن داوودی، داود میرباقری و مهران مدیری همکاری داشته است.مادر ساده لوح و حراف مجموعه “شوخی کردم”، افسر نیروی انتظامی سریال “شاهگوش” و سرپرستار و خواهر سربه‌هوای سیامک انصاری در مجموعه “درحاشیه” باعث محبوبیت فرشادجو در بین مخاطبان عام شده است.

 

فرشادجو دو فیلم “آخرین بار کی سحرو دیدی؟” و “گذر موقت” که اولی در ژانر جنایی است و دومی در مایه‌‌های کمدی را آماده اکران دارد.بزرگترین حاشیه خبری پیرامون فرشادجو در هفته‌‌های اخیر انتشار خبری درباره ازدواج او با یک پسر آلمانی خوش تیپ بوده است.

 

فرشادجو در گفتگو با دنیای زنان هم اسرار این ازدواج را فاش کرده است، هم درباره فعالیت‌های بازیگری‌اش سخن گفته و از ویژگی‌های ذاتی‌اش و به خصوص پرانرژی بودن سخن گفته است و هم از حضور در شبکه‌‌های اجتماعی و‌‌هایپر بودن‌اش حرف زده است.

 

*مدتی است کم کارتر از قبل شده‌اید، دلیلش چیست؟

 

تابستان امسال مسافرت خارج از کشور بودم و به همین دلیل نتوانستم پیشنهادات بازیگری را قبول کنم.الان هم دست به نقد چند پیشنهاد تئاتر دارم و قبولشان نکردم زیرا نمایش‌‌ها در سالن‌‌های کوچک و بدون مخاطب قرار بود اجرا شود که زیاد موافق این سبک اجرا نیستم.

 

البته دراین مدت به همراه دوستان بازیگرم مثل سپیده اعلایی درگیر حضور در تیم اسکواش بویدم و تلاش می‌‌‌‌کنیم سطح کاریمان را با تمرینات مستمر افزایش بدهیم چراکه اسکواش درست مثل شطرنج به بهتر فکر کردن کمک می‌‌‌‌کند.

 

* مدتی قبل عکس‌هایی از شما به همراه پسری آلمانی در رسانه‌‌ها منتشر شد و بسیاری از ازدواج شما گفتند.
دوستان با دیدن یک عکس مشترک تصور کردند من ازدواج کرده‌ام در صورتی که هنوز ازدواج نکرده‌ایم و نامزد هستیم. دوران نامزدیمان را می‌‌‌‌گذرانیم و در آینده نزدیک ازدواج خواهیم کرد.

 

*ازدواج چه تأثیراتی می‌‌‌‌تواند در زندگی‌تان داشته باشد؟ فکر می‌‌‌‌کنید زندگی‌تان زیباتر خواهد شد؟

 

نمی‌دانم چون آینده را نمی‌شود پیش بینی کرد اما کارم سخت می‌‌‌‌شود و مجبورم مدام بین تهران – فرانکفورت در سفر باشم.

 

*به فرزند داشتن علاقه دارید؟

 

حس مادر شدن را دوست دارم و یکی از دلایل مهم ازدواج کردنم بچه داشتن است.

 

*در سالهای اخیر به واسطه همکاری مستمر با مهران مدیری نزد مخاطب عام شناخته شده‌تر شدید.آیا همکاری موفق شما با مهران مدیری در “شوخی کردم” باعث شد در سریال “در حاشیه” حضور پیدا کنید؟

 

من از سال 85 با مهران مدیری در “باغ مظفر” سابقه همکاری داشتم و به سبک کاریش علاقه دارم و به نظرم موفق‌ترین و محبوب ترین کارگردان طنز تلویزیون ایران است.وقتی به من گفت قصد ساخت یک مجموعه طنز آیتمی را دارد کمی تعجب کردم و تصور کردم می‌‌‌‌خواهد یک “ساعت خوش” جدید بسازد

 

و برایم جای سوال داشت که تیپ سازی این نوع کارها چگونه می‌‌‌‌تواند مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد و به فرجام کار خوشبین نبودم.اما به مدیری و کارش اطمینان داشتم و حرف‌‌هایش را قبول کردم و برای حضور در “شوخی کردم” قرار داد بستم.

 

بعد از همکاری موفقم با مهران مدیری در این مجموعه، ایشان با من تماس گرفتند و عنوان کردند که در کار جدیدشان “در حاشیه” نقشی برای من در نظر گرفته‌اند؛ نقش‌‌هاله دختری پرستار، پر جنب و جوش‌، شیطان و بازیگوش که در روند داستان نقش مهمی دارد.

 

*به نظر شما در مورد شخصیت پرستاران تا چه میزانی می‌‌‌‌توان به شوخی پرداخت؟ آیا دست‌تان در این زمینه باز بود؟

 

تا جایی که حریم و حرمت‌‌ها حفظ شود، شوخی هوشمندانه عیبی ندارد و من به ایفای نقش پرستاران علاقه خاصی دارم و سعی می‌‌‌‌کنم با تأمل بر کاراکتر این گونه نقشها را ایفا کنم.

 

*در سریال “در حاشیه” با سیامک انصاری که نقش مقابلتان را بازی می‌‌‌‌کرد بازی هماهنگی داشتید.

 

بله، سالها است با سیامک انصاری همکاری دارم و این همکاری مشترک به دوران دانشجوئی‌مان بر می‌گردد و به نوع بر بازی یکدیگر کاملا اشراف داریم.

 

*در پشت صحنه سریال “در حاشیه” شما کمتر می‌‌‌‌خندید در حالی که همکاران‌تان مدام قهقهه می‌‌‌‌زدند.

 

بله، من زیاد نمی خندیدم. زیرا نقشم را کاملا تمرین می‌‌‌‌کردم و بعد جلوی دوربین می‌‌‌‌رفتم.

 

*آیا بعدا که بازی خودتان را دیدید به صحنه‌‌های بازی‌تان نخندید؟

 

همان یک‌بار در زمان پخش اولیه سریال کار را دیدم و خوشم آمد ولی در مجموع زیاد اعتقاد ندارم در منزل بشینم و بازی‌هایم را ببینم.

 

*بنابراین بازیگر خودشیفته‌ای نیستید.

 

نه، خودشیفته نیستم.

 

*از بازی‌تان در کدام سکانس “در حاشیه” بیشتر خندیدید؟

 

سکانس شنبلیله معروف که با سیامک انصاری بازی کردم.

 

*آیا پیش می‌‌‌‌آمد که مهران مدیری از گرفتن و تکرار زیاده از حد برخی از صحنه‌های کار عصبانی شود؟

 

تا به حال در هیچ کاری و سریالی عصبانیت مهران مدیری را ندیده‌ام.

 

*شما جزو بازیگرانی هستید که در فعالیت‌های اجتماعی زیادی حضور دارید و عضو اهداکنندگان سلول‌‌های بنیادین هم هستید.

 

براساس چه ویژگی این کار را انجام دادید؟

 

به هر حال حضور هنرمندان در کارهای خیرخواهانه یک الگوسازی برای حضور مردم در این عرصه‌‌ها است.

 

از طرف سازمان اهداکنندگان سلول‌های بنیادین با من تماس گرفته شد و چون متوجه شده بودند من در این نوع کارهای خیرخواهانه مشارکت دارم از من برای عضویت در بانک اهدای سلول‌های بنیادین دعوت کردند.

 

بعد از تماس از سازمان من هم با مهناز افشار تماس گرفتم و به اتفاق هم رفتیم و عضو شدیم.

 

*سلبریتی‌‌ها در سالهای اخیر به شدت در شبکه‌‌های اجتماعی فعالیت دارند.

 

نظر شما درباره حضور درفضاهایی مانند تلگرام و ایستاگرام چیست؟

 

مدتی صفحات اجتماعی ام را بسته بودم و تلاش کردم از این جریانات حاشیه‌‌ای‌‌ دور باشم اما دیدم به اسم من صفحات جعلی راه اندازی شده است و از طرف من به برخی از هوادارانم پاسخ‌‌های نامناسبی ارائه کرده بودند.

 

ترسیدم که ممکن است از نام من سوء‌استفاده‌‌های دیگری بشود و بنابراین صفحه ام را مجددا راه اندازی کردم اما بازهم از این شرایط ناراضی هستم.

 

این نوع توهین کردنها به هنرمندان در فضای مجازی کمتر در دنیا رخ می‌‌‌‌دهد.

 

البته چون تعداد این صفحات زیاد است رسیدگی و پیگیری هر کدامشان کار دشواری است ولی امیدوارم مسئولین برخورد قاطعی با این توهین‌ها انجام بدهند.

 

*به نظر شما به چه دلیل نسل جوان که عموما در این صفحات اجتماعی حضور دارند اینقدر پرخاشجو شده‌اند؟
یکی از دلایلش فاصله طبقاتی است که به وجود آمده است و جوانی در تلویزیون و یا سایت‌ها می‌‌‌‌بیند فلان بازیگر و یا چهره ورزشی ماشین و خانه لوکسی دارد و او چنین امکاناتی ندارد و این باعث پرخاشگری می‌‌‌‌شود.

 

الان همه ماها در زیر ذره بین قرار داریم و هر کاری انجام دهیم و مثلا به فلان رستوران و یا سفر خارجی برویم فورا رسانه‌‌ای‌‌ می‌‌‌‌شود.

 

در گذشته چون امکانات و تکنولوژی به این گستردگی نبود و اطلاع از وضعیت دیگران خیلی کمتر بود در نتیجه جوانها بیشتر زندگی و حالشان را با هم نسلانشان ارزیابی می‌‌‌‌کردند و نه با آدم‌‌های مشهور.

 

*در مجموعه “شاهگوش” در نقش یک افسر نیروی انتظامی ظاهر شدید. این نقش هم جزو کاراکترهای ماندگارتان شد.

 

در تئاتر و تلویزیون با داوود میرباقری همکاری کرده بودم و برایم ادامه همکاری جذابیت داشت.

 

به خصوص اینکه از منظر طنز به نیروی انتظامی پرداخته شده بود و شرایطی ایجاد شده بود که تصویرهایی دوست داشتنی از مأموران انتظامی ببینیم.

 

*نشان دادن یک زن افسر پلیس در قالب طنز در “شاهگوش” چقدر برایتان دارای جذابیت بود؟

 

برای اولین بار در سینما و تلویزیون بود که نگاهی طنز به نیروی انتظامی شده بود.

 

در ابتدا قرار بود برای این جناب سروان زن مسائل عاشقانه هم به وجود بیاید که ممیزی اجازه چنین کاری را نداد!!!

 

بعد از خواندن فیلم نامه و قبل از شروع فیلمبرداری با خودم می‌‌‌‌گفتم چگونه امکان ساخت چنین موضوعی فراهم می‌‌‌‌شود و چون کار در شبکه نمایش خانگی فیلمبرداری می‌‌‌‌شد دست میرباقری برای نوآوری بازتر بود.

 

*از روحیات‌تان چنین برمی‌آید که در دوران تحصیل شیطان و بازیگویش بوده‌اید.

 

در کودکی و نوجوانی خیلی پرجنب و جوش و به اصطلاح شیطان بودم و اصولا دوست داشتم با آدم‌‌هایی که خیلی جدی و مقرراتی بودند دچار چالش بشوم.

 

همیشه با این آدمها مشکل داشتم و نوعی یک دختر‌‌هایپر بودم.

 

*آیا‌‌هایپر بودن برای یک دختر در جامعه تبعات مثبت دارد و یا تبعات منفی؟

 

همیشه دچار چالش می‌‌‌‌شدم و برای اینکه بتوانند من را تا حدی کنترل کنند من را برای تیم دوومیدانی انتخاب کردند.

 

*در زندگی شخصی هم‌‌هایپربودن‌تان برای شما دردسر آفرین است؟

 

همیشه به ضررم بوده است. البته در چند سال اخیر با توجه سن و سالم کمی آرامتر شده ام.