پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل
قاصدک 24

داشتن شخصیت مثبت و سازنده با این روش ها

داشتن شخصیت مثبت و سازنده با این روش ها

داشتن شخصیت مثبت و سازنده با این روش ها 

اگر می‌خواهید شخصیتی سازنده و مثبت داشته باشید تا اعتماد به نفس شما هم زیاد شود می توانید از راهنمای زیر استفاده کنید.اگر ذهن رابا دیدگاه‌ها، اطلاعات، کتاب‌ها، گفت و گو ها، برنامه‌هاي شنیداری و اندیشه‌هاي مثبت تغذیه کنید، شخصیت مثبت‌تر و موثرتری را پرورش خواهید داد. تاثیر‌گذار‌ي و استدلال شما التیام می یابد و اعتمادبه‌نفس و خودباوری بالاتری خواهید داشت.

 

وقتی صریح و شفاف تصمیم می گیرید که بر ذهن کاملا مسلط شوید، تفکرات و احساسات منفی و محدودکننده را دور بریزید و شخصی کاملا مثبت‌اندیش شوید، اینجاست که میتوانید شخصیت خودرا متحول کنید. با آموزش و تمرین می توانید خودباوری و نگرش ذهنی مثبت بسیار بالایی را در خود پرورش دهید. برای اینکه شخصی کاملا مثبت‌اندیش شوید هفت کلید وجوددارد:

 

گفت و گوی درونی مثبت

با خودتان مثبت صحبت کنید و گفت وگو‌هاي درونی خودرا نظارت کنید. از عبارات تاکیدی مثبت، اول شخص و در زمان حال مانند «من خودم را دوست دارم!» «من می توانم!» «من احساس فوق‌العاده خوبی دارم!» و «من مسئول هستم!» استفاده کنید.ما معتقدیم که ۹۵ درصد احساسات شما با گفت وگو‌هاي درونی خودتان، درطول روز شکل می گیرد. واقعیت تلخ این است که اگر عمدا و آگاهانه با خودتان، مثبت و سازنده صحبت نکنید،

 

ناخودآگاه به چیز‌هاي ناراحت‌کننده که باعث نگرانی و عصبانیت می شود، فکر می کنید.همان‌ طور که قبلا گفته شد، ذهن شما مثل یک باغچه است. اگر در آن، گل نکارید و ازآن مراقبت نکنید، علف‌هاي هرز بدون هیچ تلاشی در آن رشد میکنند.

 

تجسم مثبت

شاید قدرتمندترین توانایی شما، توانایی «تجسم» و دیدن اهدافتان است، به‌طوری‌که انگار همین هم اکنون به‌تحقق رسیده‌اند.تصویری هیجان‌انگیز و واضح از اهداف و زندگی ایده‌آل‌تان بسازید و بار‌ها و بار‌ها آن‌را در ذهن مرور کنید. تمام پیشرفت‌هاي شما در زندگی، با التیام بخشیدن به تصویر‌هاي ذهنی شروع می شوند. هرچه خودرا در درون‌تان ببینید، در دنیای خارج همان خواهید بود.

 

افراد مثبت‌اندیش

انتخاب درست کسانی‌که با آن‌ها کار می کنید و تعامل دارید، بیشتر از هر عامل دیگری بر احساسات و موفقیت شما تاثیر میگذارد. همین امروز تصمیم بگیرید که با افراد مثبت، شاد، خوش‌بین و کسانی که در زندگی اهداف بزرگ دارند رفت و آمد کنید.به‌هر قیمتی از افراد منفی دوری کنید. این افراد، سرچشمه اصلی بیشتر ناراحتی‌هاي زندگی هستند. مصمم شوید که از هم‌اکنون، دیگر افراد منفی و اضطراب‌آور رابه‌زندگی‌تان راه ندهید.

 

خوراک ذهنی مثبت

سلامتی شما دقیقا به‌همان مقداری است که مواد غذایی سالم بخورید و به خودتان برسید. همین‌طور سلامت ذهنی و روانی شما به‌همان اندازه‌اي است که ذهن خود رابه‌جای «شیرینی‌هاي ذهنی» با «پروتئین‌هاي ذهنی» تغذیه کنید.کتاب‌ها، مجلات و مقالات آموزنده و انگیزه‌دهنده بخوانید.

 

ذهن رابا اطلاعات و ایده‌هایي که موجب شادمانی می شوند و شما را نسبت بخود و آرزوهایتان مطمئن می‌سازند، تغذیه کنید.هنگام رانندگی به مطالب شنیداری سازنده و مثبت گوش دهید. پیوسته به ذهن پیام‌هاي مثبت وارد کنید که باعث می شوند بهتر بیاندیشید و بهتر عمل کنید و در رشته کاری خود تواناتر و کارآمدتر باشید.فیلم‌ها و برنامه‌هاي تلویزیونی آموزشی و مثبت تماشا کنید و مطالبی بخوانید که به دانش‌تان بیافزاید و به‌شما احساس بهتری نسبت بخود و زندگی بدهد.

داشتن شخصیت مثبت و سازنده با این روش ها

آموزش و پیشرفت درست

تمام افرادی که امروزه در اوج هستند، زمانی در پایین‌ترین جایگاه بوده‌اند و بار‌ها و بار‌ها شکست خورده‌اند و به جایگاه‌هاي پایینتر نزول کرده‌اند.معجزه آموزش و پیشرفت شخصی دراز‌مدت این است که شما را از از شکست به موفقیت و استقلال مالی میرساند. وقتی خود رابه یادگیری، رشد، بهتر شدن در افکار و فعالیت‌ها متعهد میکنید، کاملا بر زندگی خود مسلط میشوید و سرعت رسیدن به اوج رابه‌طور قابل‌ملاحظه‌اي افزایش می دهید.

 

عادت‌هاي سلامتی مفید

از سلامت جسمانی خود حداکثر مراقبت را بکنید. غذا‌هاي خوب، سالم و مغذی بخورید. یک رژیم غذایی عالی، تاثیری مثبت و فوری بر احساسات و تفکرات شما خواهد داشت.تصمیم بگیرید به‌طور منظم ورزش کنید. حداقل ۲۰۰ دقیقه در هفته رابه پیاده‌روی، دو، شنا، دوچرخه‌سواری یا کار با دستگاه‌هاي ورزشی بپردازید. وقتی با برنامه و منظم ورزش میکنید، احساس شادمانی و سلامتی بیشتری دارید

 

و نسبت به فردی که تمام بعدازظهر را روی کاناپه مینشیند و تلویزیون تماشا می کند، خستگی و فشار روانی کمتری خواهید داشت.به‌اندازه کافی، استراحت کنید. لازم است به‌طور منظم و به‌ویژه در زمان‌هایي که زیر فشارروانی و سختی هستید، باتری‌هاي انرژی خودرا شارژ کنید. یکی از عوامل زمینه‌ساز احساسات منفی، عادت‌هاي مضر سلامتی خستگی، نرمش نکردن و کار‌و‌تلاش بی‌رویه است. در زندگی به‌دنبال تعادل باشید.

 

انتظارات مثبت

داشتن انتظارات مثبت یکی از تکنیک‌هاي بسیار قوی است که با به‌کارگیری آن میتوانید شخصی مثبت‌اندیش شوید و زندگی مثبت‌تر و بهتری را تضمین کنید. یعنی انچه شما با خاطرجمعی منتظرش هستید، به‌احتمال زیاد به‌دست خواهد آمد.از آنجا که خودتان انتظارات را انتخاب میکنید، همیشه بهترین‌ها را بخواهید و انتظار موفقیت داشته باشید. هنگام ملاقات با افراد جدید، انتظار محبوبیت داشته باشید. انتظار دست‌یابی به اهداف عالی برای خودتان داشته باشید. وقتی پیوسته در انتظار اتفاقات خوب باشید، به‌ندرت ناامید می شوید.

 

برایان تریسی حدود دو ماه پیش کتاب جنجالی جدیدی به نام «قورباغه را ببوس!» عرضه کرد. این کتاب سال ۲۰۱۲ توسط برایان و دخترش کریستینا نوشته شده، درباره روش‌هاي کنار گذاشتن احساسات منفی و داشتن شخصیتی شاد و با انگیزه صحبت میکند.

 

دراین کتاب به  روش حيرت آور برای تبدیل شرایط ناخوشایند به شرایط مثبت و مفید صحبت شده است. چند روز قبل ترجمه این کتاب را به اتمام رساندم و بزودی چاپ خواهد شد. فکر کردم دوستان خوب مجله موفقیت، قبل از دیگران و قبل از چاپ کتاب، بخشی از مطالب آنرا بخوانند، امیدوارم لذت ببرید.

 

رژیم جسمانی، نقش بسزایی در میزان سلامت و انرژی شما دارد. با خوردن خوراکی‌هاي متنوع تازه، سالم و باکیفیت و اجتناب از خوراکی‌هاي مضر، انرژی بیشتری خواهید داشت، مقاومت عمومی بدن تان در برابر بیماری‌ها افزایش مییابد، بهتر میخوابید و احساس سلامتی و شادمانی بیشتر می کنید.

 

همین طور رژیم ذهنی، تعیین کننده شخصیت، منش و تقریباً تمام اتفاقات زندگی‌تان است. اگر ذهن رابا دیدگاه‌ها، اطلاعات، کتاب‌ها، گفت‌و‌گو‌ها، برنامه‌هاي شنیداری و اندیشه‌هاي مثبت تغذیه کنید، شخصیت مثبت‌تر و موثرتری را پرورش خواهید داد. تاثیرگذاری و استدلال شما التیام مییابد و اعتماد به نفس و خودباوری بالاتری خواهید داشت.

 

افرادی که با کامپیو‌تر سروکار دارند، اصطلاح «ورودی بی‌ارزش، خروجی بی‌ارزش تولید میکند» را استفاده می کنند. عکس این موضوع نیز صدق میکند، «ورودی خوب، خروجی خوب ایجاد میکند».وقتی صریح و شفاف تصمیم میگیرید که بر ذهن کاملا مسلط شوید، تفکرات و احساسات منفی و محدودکننده را دور بریزید و شخصی کاملا مثبت اندیش شوید، اینجاست که می توانید شخصیت خودرا متحول کنید.

 

بهترین فرد ممکن باشید

تناسب ذهنی همانند تناسب اندام است. با آموزش و تمرین می توانید خودباوری و نگرش ذهنی مثبت بسیار بالایی را در خود پرورش دهید. برای این که شخص کاملا مثبت اندیشی شوید هفت کلید وجوددارد:

 

۱» گفت‌و‌گوی درونی مثبت

با خودتان مثبت صحبت کنید و گفت‌و‌گوهای درونی خودرا نظارت کنید. از عبارات تاکیدی مثبت، اول شخص و در زمان حال مانند «من خودم را دوست دارم»، «من می توانم!»، «من احساس فوق العاده خوبی دارم!» و «من مسوول هستم!» استفاده کنید.ما معتقدیم که ۹۵ درصد احساسات شما با گفت‌و‌گوهای درونی خودتان، در طول روز شکل میگیرد. واقعیت تلخ این است که اگر عمدا و آگاهانه با خودتان، مثبت و سازنده صحبت نکنید، ناخودآگاه به چیزهای ناراحت کننده که باعث نگرانی و عصبانیت می شود، فکر می کنید.

 

همانگونه که قبلا گفته شد، ذهن شما مثل یک باغچه است، اگر در آن گل نکارید و ازآن مراقبت نکنید، علف‌هاي هرز بدون هیچ تلاشی رشد میکنند.

 

۲» تجسم مثبت

شاید نیرومند‌ترین توانایی شما، توانایی «تجسم» و دیدن اهدافتان است، به طوریکه انگار همین هم اکنون به تحقق رسیده‌اند.تصویری هیجان انگیز و واضح از اهداف و زندگی ایده آلتان بسازید و بار‌ها و بار‌ها آنرا در ذهن مرور کنید. تمام پیشرفت‌هاي شما در زندگی، با التیام بخشیدن به تصویرهای ذهنی شروع میشوند. هر چه خودرا در درونتان ببینید، در دنیای خارج‌‌ همان خواهید بود.

 

۳» افراد مثبت اندیش

انتخاب درست کسانی که با آن‌ها زندگی می کنید، کار می کنید و تعامل دارید، بیشتر از هر عامل دیگری بر احساسات و موفقیت شما تاثیر می گذارد. همین امروز تصمیم بگیری که با افراد برنده، مثبت، شاد، خوشبین و کسانی که در زندگی اهداف بزرگی دارند رفت و آمد کنید.

 

به هر قیمتی از افراد منفی دوری کنید. این افراد، سرچشمه اصلی بیشتر ناراحتی‌هاي زندگی هستند. مصمم شوید که از هم اکنون، دیگر افراد منفی و اضطراب آور رابه زندگی‌تان راه ندهید.

 

۴» خوراک ذهنی مثبت

سلامتی شما دقیقا به‌‌ همان مقداری است که مواد غذایی سالم بخورید و به خودتان برسید. همین طور سلامت ذهنی و روانی شما به‌‌ همان اندازه‌اي است که ذهن خود رابه جای «شیرینی‌هاي ذهنی» با «پروتئین‌هاي ذهنی» تغذیه کنید.کتاب‌ها، مجلات و مقالات آموزنده، الهام بخش و انگیزه دهنده بخوانید. ذهن رابا اطلاعات و ایده‌هایي که موجب تعالی و شادمانی می شوند و شما را نسبت بخود و آرزو‌هایتان مطمئن می‌سازند، تغذیه کنید.

 

هنگام رانندگی به مطالب شنیداری سازنده و مثبت گوش دهید. پیوسته به ذهن پیام‌هاي مثبت وارد کنید که باعث می شوند بهتر بیندیشید و بهتر عمل کنید و در رشته کاری خود توانا‌تر و کارآمد‌تر باشید.فیلم‌ها و برنامه‌هاي تلویزیونی آموزشی و مثبت تماشا کنید و در دوره‌هاي آنلاین شرکت کنید و مطالبی بخوانید که به دانشتان بیفزاید و بشما احساس بهتری نسبت بخود و زندگی بدهد.

 

۵» آموزش و پیشرفت درست

تقریباً در جامعه ما همه ی با منابع محدودو گاهی هم بدون سرمایه، دست بکار میشوند. تقریباً تمام درآمد افراد، ابتدا با فروش خدمات شخصی حاصل میشود. تمام افرادی که امروزه در اوج هستند، زمانی در پایین‌ترین جایگاه بوده‌اند و بار‌ها و بار‌ها شکست خورده‌اند و به جایگاه‌هاي پایینتر نزول کرده‌اند.

 

معجزه آموزش و پیشرفت شخصی درازمدت این است که شما را از فرش به عرش، از فقر به ثروت و ا زشکست به موفقیت و استقلال مالی می رساند. همانطورکه جیم ران می گوید: «تحصیلات رسمی کمک میکند امرار معاش کنید، ولی آموزش‌هاي شخصی شما را ثروتمند میکند.» وقتی خود رابه یادگیری، رشد، بهتر شدن در افکار و فعالیت‌ها متعهد می کنید، کاملا بر زندگی خود مسلط می شوید و سرعت رسیدن به اوج رابه طور قابل ملاحظه‌اي افزایش میدهید.