پارس ناز پورتال

قاصدک 24

چرا یک شخص عاشق و دل شیفته شما می شود؟

چرا یک شخص عاشق و دل شیفته شما می شود؟

چرا یک شخص عاشق و دل شیفته شما می شود؟ 

آیا تاکنون فکر کرده اید که یک نفر در شما چه چیزهایی دیده است که عاشق و دل شیفته شما شده است؟ ما به شما خواهیم گفت. یکسری عوامل خاص هستند که احتمال این که فردی مجذوب و عاشق شما شود را بیشتر می کند. روانشناسان سال ها تحقیقاتی انجام دادند تا آن عوامل و رفتارهای خاص را کشف کنند و در نهایت به این نتیجه رسیدند که این عوامل یکسری مسائل و رفتارهای حاشیه ای هستند.

چرا یک شخص عاشق و دل شیفته شما می شود؟

اگر طبیعت برای تان مهم باشد

تحقیقات نشان داده است زنان و مردانی که محصولات سازگار با محیط زیست خریداری می کنند به نظر می رسد رابطه طولانی تری داشته باشند. اما کسانی که محصولات لوکس و گران قیمت خریداری می کنند رابطه کوتاه مدت دارند و تنها جذابیت فیزیکی برای یکدیگر دارند.

 

اگر خودتان را غیر قابل دسترس یا بی علاقه نشان دهید

تحقیقات نشان داده است مردها در اولین ملاقات جذب کسانی می شوند که با بی توجهی به سوالاتشان خود را به آن ها بی علاقه نشان دهند. البته این را هم باید اشاره کنم وقتی مردی زنی را دوست دارد اگر از او بی توجهی ببیند میزان علاقه اش به او کمتر خواهد شد. عشق پیچیده است.

چرا یک شخص عاشق و دل شیفته شما می شود؟

اگر حالات چهره به کار ببرید

شادی یکی از رفتارهای جذاب در زنان است اما در مردان بر عکس است. در یکی از تحقیقاتی که روانشناسان در سال ۲۰۱۱ انجام دادند تصاویری از جنس مخالف به افرادی نشان دادند تا به میزان جذابی آن ها نمره بدهند. در نتیجه زنانی که در عکس شاد بودند برای مردها جذابیت بیشتری داشتند و زنانی که در عکس مغرور بودند

 

جذابیت کمتری داشتند. اما در رابطه با تصاویر مردها، مردانی که در تصویر شاد بودند برای زنان جذابیت کمتر و مردانی که در عکس مغرور بودند جذابیت بیشتری داشتند.

 

اگر ندانند که شما دوست شان دارید

کمی مرموز بودن در این زمینه بد نیست. به عقیده روانشناسان کسانی که ندانند شما دوستشان دارید علاقه زیادی به شما خواهند داشت. بر اساس تحقیقاتی که انجام شده به این نتیجه رسیده اند زنان مردانی را بیشتر دوست دارند که ندانند آیا به آن ها علاقه دارد یا خیر.

چرا یک شخص عاشق و دل شیفته شما می شود؟

اگر شباهت زیادی به همسر کنونی یا سابقشان داشته باشید

این مسئله در رابطه با زنان بیشتر صدق می کند تا مردان. در یکی از تحقیقاتی که روانشناسان در سال ۲۰۱۱ انجام داده اند دریافتند هم زنان و هم مردان چهره جنس مخالفی که شباهت زیادی به همسر کنونی یا سابقشان دارد برایشان جذاب تر است. البته برای مردها چهره ای که شباهت زیادی به همسر کنونی شان داشته باشد جذابیت کمتری دارد تا برای زنان.

 

اگر زیاد از حرکات دست استفاده کنید

فضای فیزیکی اطراف تان را با حرکت دست ها و ژست های وسیع پر کنید. در یکی از تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۶ انجام شده افرادی در اولین قرار ملاقات مورد بررسی قرار گرفته شدند. نتایج نشان داد این افراد نسبت به شخصی که حرکات دست و بازوی بیشتری داشت تمایل بیشتری نشان می دادند تا نسبت به شخصی که بی حرکت نشسته باشد.

 

اگر شباهت زیادی به او داشته باشید

مطالعات نشان داده است که جذابیت تفاوت ها کاملا اشتباه است. زن و مردی که از نظر شخصیتی و سرشتی شباهت زیادی به هم داشته باشند احساس مشابهی در زندگی روزانه شان خواهند داشت. این شباهت باعث می شود بهتر بتوانند همدیگر را درک کنند.

 

اگر به چشم های هم خیره شوید

در تحقیقی که روانشناسان در دانشگاه ماساچوست انجام دادند از ۷۲ دانشجو که همدیگر را نمی شناختند خواستند که به مدت ۲ دقیقه به هم خیره شوند. آن ها بعدها گزارش دادند که نسبت به فردی که به او خیره شده بودند احساس علاقه دارند. بنابراین نتیجه می گیریم تماس چشمی طولانی مدت می تواند ارتباط احساسی عمیقی بین شما و فردی که قبلا هرگز او را ملاقات نکرده اید ایجاد کند.

چرا یک شخص عاشق و دل شیفته شما می شود؟

اگر شبیه والدین جنس مخالفشان باشید

روانشناسان دانشگاه سنت اندروز به این نتیجه رسیدند بعضی ها جذب اشخاصی می شوند که رنگ چشم و رنگ موهایشان مشابه والدین جنس مخالف شان است.

 

اگر از نظر ظاهری یکسان باشید

 به گزارش پارس ناز در یکی از تحقیقاتی که در سال ۱۹۹۶ انجام شده است هر کدام از شرکت کنندگان از نظر جذابیت ظاهری رتبه بندی شدند سپس ترتیب قرار ملاقات شان با شرکت کننده دیگر داده شد. سپس از شرکت کنندگان خواستند که به میزان رضایت شان در رابطه با قرار ملاقاتی که داشتند رتبه بدهند.

 

شرکت کنندگانی که جذاب تر بودند کمی در قضاوتشان سخت تر بودند حتی اگر از نظر جذابیت با هم هم سطح بودند. هر چقدر ظاهر شخص بهتر بود میزان رضایت کمتری داشت. البته این موضوع در رابطه با اشخاصی که واقعا جذاب هستند صدق می کند. در رابطه با بقیه افراد نسبت به کسانی علاقه نشان می دادند که از نظر جذابیت ظاهری هم سطح بودند.