پارس ناز پورتال

قاصدک 24

در شستشوی صورت این نکات مهم را رعایت کنید

در شستشوی صورت این نکات مهم را رعایت کنید

در شستشوی صورت این نکات مهم را رعایت کنید 

هنگام شستشوی صورت باید دقت کنید که کارهای زیر را انجام دهید تا سلامت و بهداش را به گونه اي درست حفظ کنید. صورت ما یکی از بخش هاي بدن با بیشترین میزان مواجهه با عوامل خارجی محسوب میشوند. در نتیجه، صورت به راحتی میتواند تحریک شود. همه ي ما دوست داریم که صورت خود را تمیز، سالم و با ظاهری جوان حفظ کنیم.

 

شستشوی صورت یکی از پیشنهاد هاي مراقبتی پایه در این اساس محسوب می‌شود. اما آیا میدانید چگونه صورت خود را به درستی شستشو دهید؟

 

پرهیز از این اشتباهات در شستشوی صورت

به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از “هلث ایم”، شستشوی صورت یکی از اقداماتی هست که ما بعنوان بخشی از روتین زندگی هرروز خود انجام می‌دهیم. با این وجود، روشی که برای اینکار مد نظر قرار می‌دهید می‌تواند اثر منفی یا مثبت روی پوست شما داشته باشد. اگر قصد دارید پوست صورت شما سالم‌تر، لطیف‌تر و جوان‌تر به نظر برسد، از این سه اشتباه که در ادامه به انها اشاره می‌شود، پرهیز کنید.

 

اشتباه شماره 1: عدم شستشوی هرروز صورت

تعداد زیادی از مردم فکر می‌کنند اگر هر روز صورت خود را شستشو دهند، اینکار رطوبت طبیعی پوست را از بین خواهد برد. اگر صورت خود را نشورید، تنها اجازه میدهید گرد و غبار و چربی بیشتری روی پوست تجمع کنند. در نتیجه، هر چه اکثر با جوش ها و آکنه مواجه میشوید. نکته کلیدی این هست که صورت خود را هر روز با پاک کننده هاي ملایم شستشو دهید. برای افرادی که از نظر جسمانی فعال‌تر میباشند، شستشوی صورت دو بار در روز ضروری هست.

 

اشتباه شماره 2: عدم تغییر محصولات مورد بهره گیری برای شستشوی صورت

به گفته کارشناسان، بعضی افراد تمایل دارند در تمام طول سال از یک محصول برای شستشوی صورت خود بهره گیری کنند. این به معنای بهره گیری از پاک کننده صورت نمونه برای تابستان و زمستان هست. اما باید به این نکته دقت داشت که صورت ما به محصولات گوناگون برای فصول گوناگون نیاز دارد. بعنوان مثال، در فصل تابستان،

 

یک نفر ممکن هست به بهره گیری از یک پاک کننده با ظرفیت ساخت کف بالا نیاز داشته باشد. اگر مستعد ابتلا به آکنه هستید، ممکن هست به بهره گیری از یک محصول حاوی اسید سالیسیلیک نیاز داشته باشید. طی فصل زمستان نیز بهتر هست از پاک کننده اي ملایم با صابون کمتر بهره گیری شود.

 

اشتباه شماره 3: بهره گیری از مواد ساینده روی صورت

 به گزارش پارس ناز بهره گیری از حوله هاي دستی، لایه بردارهای صورت و دیگر مواد لایه بردار به صورت هرروز برای پوست عمده خوب نیست. پوست انسان به طور طبیعی از شر سلول هاي مرده خود خلاص می‌شود. اگر هر روز از این قبیل محصولات برای لایه برداری پوست بهره گیری کنید، به جای اینکه نفعی برای پوست داشته باشد اکثر به آن ضرر میرسانید. لایه برداری را میتوانید حداکثر دو بار در هفته انجام دهید.

 

برترین روش برای شستشوی صورت بهره گیری از آب ولرم و یک پاک کننده ملایم هست. آب ولرم به کسب آرامش پوست کمک می‌کند. پس از آن، می‌توانید یک مرطوب کننده سبک را برای بهره گیری هرروز یا کرمی سنگین را بعنوان مرطوب کننده شبانه گزینش کنید.