پارس ناز پورتال

شناخت بهترین متخصصین بیهوشی تبریز و اهواز

شناخت بهترین متخصصین بیهوشی تبریز و اهواز

زمانی که برای جراحی آماده می‌شوید، احتمالا به تجربه پزشکی که این عمل را انجام می‌دهد، فکر کرده‌اید اما امکان دارد در مورد دکتر بیهوشی یا اهمیت تخصص او در قبل، حین و بعد از عمل خود خیلی توجه نکرده باشید.

 

متخصصان بیهوشی قبل از جراحی با شما و جراحتان ملاقات می­کنند تا سلامت شما مورد ارزیابی قرار گیرد و مطمئن شوند در زمان انجام جراحی فرایند بیهوشی تا حد امکان ایمن و موثر است. با ما همراه باشید تا بیشتر با این شاخه پزشکی آشنا شویم و تعدادی از متخصصان بیهوشی در شهر اهواز و تبریز را برای ساکنان این شهرها معرفی کنیم.

 

دکتر بیهوشی چه وظایفی دارد؟

 

متخصصان بیهوشی مانند پزشک و جراح مراقبت­های اولیه را ارائه می­دهند. وظایفی که این افراد به عهده دارد مربوط به قبل، حین و بعد از جراحی است و یکی از مهم­ترین موارد این خواهد بود که تمام علائم حیاتی شما را برای اطمینان از عدم بروز مشکل در زمان جراحی، بررسی می­کنند.

 

درواقع بیهوشی یک روش پزشکی است که باعث می­شود تا شما در زمان انجام جراحی دردی را احساس نکنید، برای این منظور پزشک بیهوشی از داروهایی با تاثیرهای متفاوت استفاده می­کند.

 

انواع بیهوشی با روش­های مختلف بر افراد تاثیر می­گذارند به­طوری که برخی از داروها تنها بخش‌های خاصی از بدن را بی‌حس می‌کنند، درحالی­که تعدادی دیگر از داروها در ایجاد حالت بی­حسی برای مغز موثر هستند تا فرد را برای جراحی­های تهاجمی‌تر مانند مواردی که مربوط به سر، قفسه سینه یا شکم هستند، آماده کند.

 

به­طور کلی انتخاب نوع بیهوشی امکان دارد شامل بیهوشی عمومی (خواباندن بیمار) یا بلوک عصبی منطقه­ای (بی­حس­کردن اندام آسیب­دیده برای جراحی یا به­منظور مدیریت درد بعد از جراحی) باشد.

دکتر بیهوشی چه وظایفی دارد؟ ،وظایف دکتر بیهوشی قبل از عمل

وظایف دکتر بیهوشی قبل از عمل

متخصصان بیهوشی قبل از جراحی بیمار، ارزیابی­های لازم را انجام خواهند داد و بسته به نوع جراحی و ماهیت عمل که به­صورت اورژانسی یا اختیاری است، سوالاتی در مورد سابقه بیمار و هرگونه تجربه قبلی در مورد بیهوشی می­پرسند، معاینه فیزیکی را انجام می­دهند و نتایج تست­های آزمایشگاهی را بررسی می­کنند.

 

در همه موارد، هدف این است که اطمینان حاصل شود، جراحی به ایمن­ترین شکل ممکن انجام می­شود. براساس ارزیابی­های فردی بیمار قبل از عمل و نوع جراحی مورد نظر، متخصص بیهوشی یک روش بیهوشی برای انجام جراحی طراحی خواهد کرد.

 

وظایف دکتر بیهوشی در حین انجام جراحی

متخصصان بیهوشی به­طور گسترده آموزش دیده­اند تا نیازهای بیمار را درک کنند و بهترین تصمیم را برای سلامت و ایمنی کلی آنها بگیرند. این افراد در اتاق عمل مسئول ایمنی و رفاه بیمار در طول جراحی هستند و به­طور کلی فعالیت­هایی که در حیطه وظایف آنها قرار می­گیرد به شرح زیر است:

 

* ارزیابی پزشکی مداوم بیمار

 

* نظارت و کنترل عملکردهای حیاتی بیمار از جمله ضربان قلب و ریتم، تنفس، فشار خون، دمای بدن و تعادل مایعات

 

* درد و سطح هوشیاری بیمار را کنترل می­کنند تا شرایط لازم برای انجام یک جراحی ایمن و موفقیت­آمیز ایجاد شود.

 

وظایف دکتر بیهوشی بعد از اتمام جراحی

پس از جراحی، بیماران به بخش مراقبت­های ویژه یا اتاق ریکاوری منتقل می­شوند تا پرستاران و متخصصان بیهوشی به نظارت بر وضعیت بیمار و اثرات بیهوشی ادامه دهند. آنها همچنین اقداماتی را انجام خواهند داد تا اطمینان حاصل شود که هر گونه درد ناشی از جراحی به حداقل می­رسد.

 

در ضمن به این مورد هم توجه داشته باشید که متخصصان بیهوشی نقش مهمی در مراقبت از افرادی دارند که تحت عمل جراحی جزئی قرار می­گیرند یا ممکن است نیازی به بیهوشی عمومی نداشته باشند، مانند افرادی که آماده زایمان هستند.

 

از طرفی پزشک بیهوشی علاوه­بر اینکه پس از جراحی­های بزرگ در بخش مراقبت­های ویژه سلامت افراد را مورد بررسی قرار می­دهد و فعالیت­های لازم را اجرا می­کند، به افرادی که مشکلات جدی ناشی از آسیب یا دردهای مزمن و به­صورت مداوم دارند، به­عنوان یکی از اعضای تیم مدیریت درد در بیمارستان یا در محیط مطلب خدمات مورد نیاز را ارائه می­دهد.

 

معرفی دکتر بیهوشی در تبریز

 

ساکنان تبریز برای دریافت نوبت و مشاوره آنلاین در زمینه بیهوشی می­توانند با در اختیار داشتن لیستی شامل چند دکتر بیهوشی تبریز راحت­تر بتوانند پزشک مورد نظر خود را انتخاب کنند تا در صورت نیاز به انجام عمل­های جراحی یا بروز درد بعد از آن، از این پزشکان کمک بگیرند.

 

تعدادی از متخصصان بیهوشی در تبریز که ساکنان این شهر می­توانند پیش از انجام جراحی یا به­منظور دریافت مراقبت­های لازم بعد از انجام عمل، به آنها مراجعه کنند شامل موارد زیر است:

 

* دکتر محمدحسین قدرتی: ساکنان تبریز می­توانند برای دریافت مشاوره حضوری به آدرس چهارراه باغ شمال، ساختمان 10، طبقه 5 مراجعه کنند.

 

* دکتر امیرحسین فتحی: دکتر فتحی دیگر متخصص بیهوشی در شهر تبریز است که برای نوبت حضوری، شهروندان تبریزی می­توانند به آدرس خیابان آزادی، اول خیابان گلباد، برج پزشکان گلباد، ساختمان پزشکان گلباد، طبقه 6 مراجعه کنند.

 

* دکتر مقصود پوراله وردی: در مطب دکتر اله وردی تست نوار قلب از بیماران گرفته می­شود و آدرس مطب برای مراجعه حضوری در خیابان شمس تبریزی، گرو، جنب بانک مسکن قرار دارد.

 

* دکتر سولماز فخاری: شما می­توانید برای دریافت مشاوره حضوری و تلفنی در تبریز، دکتر فخاری را انتخاب کنید که یکی از بهترین پزشکان بیهوشی در این شهر محسوب می­شود. آدرس نیز در بیمارستان امام رضا، کلینیک درد واقع شده است.

 

* دکتر یحیی عطایی: ساکنان تبریز می­توانند در خیابان آزادی، گلگشت، ساختمان بهاران، طبقه 4 مطب دکتر بیهوشی به نام یحیی عطایی را پیدا کنند.

 

معرفی دکتر بیهوشی در شهر اهواز

 

آن دسته از افرادی که در شهر اهواز به­دنبال پیداکردن یک دکتر بیهوشی اهواز هستند که خدمات مناسبی را در اختیار بیماران قرار دهد می­توانند دکتر مرتضی وجدانی را برای این منظور انتخاب کنند.

 

در نظر داشته باشید که دکتر وجدانی دارای 2 مطب در مناطق مختلف شهر اهواز هستند و امکان دسترسی برای افراد در هر منطقه راحت­تر فراهم می­شود، هر 2 آدرس به شرح زیر است:

 

* مطب نادری: اول خیابان نادری، نبش خیابان خوانساری شمالی، مجتمع امیرالمومنین، طبقه اول، مرکز کادوس

 

* مطب کیانپارس: کیانپارس، خیابان سوم شرقی، مجتمع پارسیان، طبقه 5، واحد 2

معرفی دکتر بیهوشی در شهر اهواز ،معرفی دکتر بیهوشی در تبریز

کلام پایانی

دکتر بیهوشی وظایف مختلفی را در قبال بیمارانی که می­خواهند تحت جراحی قرار بگیرند، بر عهده دارد. به­طور کلی قبل از عمل آزمایش­های لازم انجام می­شود تا پزشک تعیین کند که چه نوع بیهوشی برای فرد مناسب است.

 

در حین جراحی نیز علائم حیاتی فرد زیر نظر پزشک بیهوشی بررسی می­شود و بعد از پایان عمل نیز اقدامات لازم برای مراقبت از بیمار را انجام می­دهد. تعدادی از متخصصان بیهوشی در شهر های تبریز و اهواز شامل دکتر قدرتی، فتحی، وجدانی و برخی افراد دیگر هستند که ساکنان این مناطق می­توانند برای دریافت نوبت از آنها اقدام کنند.