پارس ناز پورتال

قاصدک 24

طراحی سایت | طراحی سایت حرفه ای در انواع cms

طراحی سایت | طراحی سایت حرفه ای در انواع cms

طراحی سایت چیست ؟

به طور کلی طراحی را می توان فرآیند جمع آوری ایده ها و اجرای آنها برای رسیدن به یک هدف خاص دانست طراحی سایت را می توان به یک روند مثل خلقت تشبیه کرد که در آن افراد به محتوایی که ایجاد می کنید دسترسی پیدا می کنند و می توانند آنها را مطالعه کنند برای طراحی سایت لازم است مهارت ها و رشته های مختلفی را آموخت و یکی از مهم ترین مهارت ها طراحی گرافیکی است و اغلب نیز افراد زیادی فرآیند طراحیگرافیکی را در طراحی سایت پوشش می دهند.

 

معرفی طرح در طراحی سایت

طرح سایت به قالب نمایشی و طراحی گرافیکی صفحات سایت گفته می شود که شامل محتوا و مطالب سایت است طرح در واقع جلوه ی بصری در طراحی سایت است و اولین چیزی ست که مخاطب هنگام ورود به سایت مشاهده می کند در واقع می توان گفت در طراحی سایت مخاطب هدف را مشخص می کنند و با استفاده از عوامل متناسب و به کار بردن رنگ ها و جلوه های مرتبط فضایی یک پارچه ایجاد می کنند تا برای کاربر جذابیت داشته باشد همچنین  لازم است از یک طرح یکسان در تمام صفحات استفاده کرد تا کاربر هنگام گشت و گذار متوجه هماهنگی در طراحی سایت بشود.

 

عناصر طراحی سایت

قرار گیری مجموعه ای از عناصر به صورت ترکیبی در طراحی سایت موثر است شاید خیلی ها تصور کنند طراحی سایت تنها به جلوه بصری اشاره می کند اما حقیقت این است که مجموعه ای از عوامل مانند طرح بندی و ناوبری و کاربری و قابلیت استفاده دست به کار می شوند تا طراحی سایت شکل بگیرد معمولا ساختمان یک طراحی سایت مدرن شامل اسکریپت های سمت سرورمانند پی اچ پی و ای اس پی و سمت کاربری شامل اچ تی ام ال و سی اس اس است.

طراحی سایت | طراحی سایت حرفه ای در انواع cms

اجزای طراحی سایت به شرح زیر می باشد:

 

طرح بندی : در این روش قالب گرافیکی طراحی سایت مشخص می شود لازم است تعادل و یک پارچگی طراحی سایت را در این بخش رعایت کرد.

 

رنگ : انتخاب رنگ تا حدود زیادی با کاربران هدف در طراحی سایت در ارتباط است در واقع رنگ شخصیت سازمان یا واحد تجاری را مشخص می کند.

 

گرافیک : گرافیک شامل لوگوها، عکس ها و ویدئو هاست که همه به بهبود طراحی سایت کمک می کند برای به کار بردن این موارد لازم است آنها را کم حجم کنید تا سرعت سایت شما را کم نکند.

 

فونت مناسب : استفاده از فونت های جذاب و زیبا به بهبود طراحی سایت شما کمک می کند البته اکثر مرورگر ها تعدادی فونت مشخص را به عنوان فونت ایمن می شناسند که برای طراحی سایت لازم است از این فونت ها استفاده شود.

 

محتوا : بخش محتوا باعث می شود تا پیام طراحی سایت بهتر به کاربران انتقال یابد متون نوشته شده باید مرتبط با موضوع سایت و مرتب باشند.

 

طراحی سایت کاربر پسند

علاوه برعناصر اساسی طراحی سایت که باعث ایجاد زیبایی بیشتر می شوند توجه به برخی عوامل باعث می شود تا میزان کاربر پسند بودن در طراحی سایت بالا برود در ادامه به این عوامل اشاره می کنیم.

 

ناوبری : معماری سایت و ناوبری منوها با توجه به نحوه ی کشت و گذار کاربران در سایت انجام می گیرد هدف این است که کاربر به راحتی از سایت استفاده کند.

 

چند رسانه ای بودن : گاهی لازم است علاوه بر تولید محتوا اقدام به استفاده از ویدئو و تصاویر کرد محرک های چند رسانه ای گزینه ی خوبی برای درک سریع و آسان مطلب توسط کاربران است.

 

سازگاری : لازم است طراحی سایت با مرورگر های مختلف و سیستم عامل های متفاوت سازگاری داشته باشد تا به منظور افزایش بازدید در دستگاه های مختلف به طور یکسانی دیده شود.

 

تعاملی بودن در طراحی سایت : اضافه کردن بخش های نظر سنجی و ایجاد فرم نظر دهی برای کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است به این ترتیب می توان مشارکت آنان را افزایش داد و رضایت آنان را بالا برد.

طراحی سایت | طراحی سایت حرفه ای در انواع cms

اقدامات لازم پیش از طراحی سایت عبارتند از:

گرفتن نام دامنه : اولین موردی که قبل از طراحی سایت به آن  نیاز دارید این است که نام دامنه ی خود را مشخص کنید برای دریافت نام دامنه لازم است حق عضویت سالانه پرداخت کنید این کار مشابه ثبت یک نام تجاری ست.

 

انتخاب هاست و ثبت نام نام کاربری : هاست یک شرکت است که باعث اتصال کامپیوتر ها به اینترنت می شود وقتی طراحی سایت خود را در کامپیوتر های این  شرکت قرار می دهید هرکسی می تواند سایت شما را مشاهده کند شما باید یک حساب کاربری را با یک سایت هاست ثبت کنید تا طراحی سایت شما یک صفحه ی اصلی داشته باشد.  

 

طراحی سایت : تنها پس از انجام دو مرحله ی بالا می توانید اقدام به طراحی سایت را شروع کنید لازم است این کار را به شرکت های معتبر و فعال در زمینه ی طراحی سایت بسپارید تا دچار مشکل نشوید.  

 

واحد تحقیق و توسعه نونگار