پارس ناز پورتال

قاصدک 24

طرز تهیه بیسکویت بادام زمینی برای پذیرایی عید

طرز تهیه بیسکویت بادام زمینی برای پذیرایی عید

طرز تهیه بیسکویت بادام زمینی برای پذیرایی عید

اگر می خواهید تا در عید نوروز به گونه ای خاص از مهمانان خود پذیرایی کنید می توانید از بادام زمینی خوشمزه برای درست کردن بیسکویت استفاده کنید. حالا که کم کم داریم به سال نو نزدیک می شویم، دیگر باید دست به کار شوید و شیرینی های سفره عیدتان را درست کنید. در این مطلب طرز تهیه یک نوع شیرینی که به درد دید و بازدید های نوروز میخورد را به شما آموزش داده ایم.

 

مواد لازم برای خمیر:

آرد: 250 گرم
كره: 160 گرم
پودر شكر: 80 گرم
آب: دو قاشق غذاخوری
وانیل: یک‌سوم قاشق چای‌خوری
پودر بادام زمینی: 60 گرم
زرده تخم‌مرغ: یك عد

 

مواد لازم برای داخل بیسكویت:

كره: 50 گرم
پودر شكر: 100 گرم
كره بادام‌زمینی: 50 گرم
پودر كاكائو: یك قاشق غذاخوری
پودر بادام‌زمینی: دو قاشق غذاخوری
پسته چرخ شده

 

روش تهیه:

1. تمامی مواد خمیر را داخل كاسه‌ای گود ریخته و همه را با هم چنگ می‌زنیم تا خمیر شوند. این كار را می‌توانیم با چرخ خمیرزن همزن برقی نیز انجام دهیم. خمیر حاصل را 15دقیقه در نایلون كنار می‌گذاریم تا استراحت كند.

 

2. حالا خمیر را به قطر چهار میلی‌متر پهن كرده با كاتر موردنظر برش می‌زنیم و در سینی می‌چینیم. سینی را به مدت 20دقیقه روی پنجره وسط فر كه از قبل با دمای 180درجه سانتی‌گراد گرم كرده‌ایم، قرار داده و می‌پزیم. تمامی مواد میانی را دو دقیقه با همزن برقی می‌زنیم.

 

3. كرم آماده شده را بین بیسكویت‌ها می‌كشیم و دو بیسكویت را به هم می‌چسبانیم و دور تا دور بیسكویت‌ها را داخل پسته چرخ شده می‌غلتانیم. روی بیسكویت‌ها را با شكر رنگی و اسپری رنگ خوراكی تزیین می‌کنیم.