پارس ناز پورتال

قاصدک 24

طرز تهیه پیتزای متفاوت کالزونه ایتالیایی

مجموعه : آموزش آشپزی
طرز تهیه پیتزای متفاوت کالزونه ایتالیایی

طرز تهیه پیتزای متفاوت کالزونه ایتالیایی 

کشور ایتالیا مهد پیتزاهـای خوشمزه است و امروز در این پست ما آموزش یک نوع پیتزای خوشمزه و البته غیرمعمول را داریم که می بینید. کالزونه نوعی غذای ایتالیایی است که با خمیر پیتزا تهیه می‌شود و بـه نوعی یک پیتزای تا شده محسوب میشود. داخل کالزونه را می‌توان با ترکیبات مختلف پیتزا پر کرد. در این دستور پخت با کالزونه مرغ پنیری آشنا می شویم. این کالزونه خوشمزه را همراه با سس مارینارا نوش جان کنید و از طعم پنیری آن لذت ببرید.

 

مواد لازم:

خمیر پیتزا 450 گرم
پنیر ریکوتا 1/2 فنجان
پنیر پارمزان رنده شده 1/2 فنجان
سیر رنده یا ریز خرد شده 3 حبه
پیازچه خرد شده 2 قاشق غذاخوری
مرغ پخته و خرد شده 2 فنجان
پنیر موزارلا رنده شده 1 فنجان
کره آب شده 2 قاشق غذاخوری
سس مارینارا برای سرو

طرز تهیه پیتزای متفاوت کالزونه ایتالیاییطرز تهیه:
1-فر را روی 200 درجه سانتیگراد قرار دهید. کف یک سینی فر کاغذ روغنی بیندازید. سطح کارتان کمی آرد بپاشید. خمیر پیتزا را بـه 4 بخش تقسیم کنید، سپس هر تکه را با وردنه باز کنید و بـه‌صورت دایره هایی با قطر حدودا 17 سانتیمتر دربیاورید.

 

2-پنیر ریکوتا، 1/4 فنجان پنیر پارمزان، سیر رنده شده، پیازچه خرد شده، 1/4 قاشق چایخوری نمک و 1/4 قاشق چایخوری فلفل را در کاسه ای بریزید و با هم مخلوط کنید. مرغ پخته و خرد شده را اضافه کنید و با مواد ترکیب کنید.

 

3- 1/4 مواد را روی نصف یکی از خمیرها بریزید و با فاصله 1-2 سانتی از لبه ها پخش کنید. پنیر موزارلا را روی مواد بریزید. طرف دیگر خمیر را روی مواد تا کنید تا یک نیم دایره بوجود بیاید. سپس با دست لبه هـای خمیر را بپیچانید تا لبه ها کاملا مهر و موم شوند.

 

4-بـه همین ترتیب سه خمیر دیگر را نیز آماده کنید. کالزونه ها را با فاصله داخل سینی فر قرار دهید. با برس کمی کره آب شده روی آن ها بمالید، سپس باقیمانده پنیر پارمزان را روی انها بپاشید.

 

5-سینی فر را بـه مدت 15 دقیقه داخل فری که از قبل گرم شده قرار دهید تا پنیر آب شود و روی کالزونه ها برشته و طلایی شود. کالزونه ها را خارج کنید و همراه با سس مارینارا نوش جان کنید.