پارس ناز پورتال

قاصدک 24

طرز تهیه پیتزا راتاتویی رژیمی و خوشمزه

طرز تهیه پیتزا راتاتویی رژیمی و خوشمزه

طرز تهیه پیتزا راتاتویی رژیمی و خوشمزه 

کسانی که نگران اضافه وزن خود و خوردن فست فودها هستند نگران نباشید ما برای شما یک پیشنهاد فوق العاده ویژه داریم. پیتزایی که مسلما گیاهخوارها از آن استقبال خواهند کرد. پیتزا راتاتویی با دو نوع پنیر، یکی از خوش طعم ترین پیتزاهای بدون گوشتی است که تا بـه حال امتحان کرده اید. مخصوصا اگر با غذای راتاتویی آشنایی داشته باشید

 

مطمئنا تا الان حدس زده اید که محتوای غذای این هفته چیست. پیتزا راتاتویی یک غذای فرانسوی است و بـه راحتی میتوان آن را در گروه غذا هـای سالم قرار دارد. انواع سبزیجات رنگارنگ نه تنها برای این پیتزا ظاهری زیبا ساخته بلکه طعمی خاص نیز بـه آن بخشیده است. پروتئین، فیبر، انواع ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها را نیز نباید فراموش کرد.

 

مواد لازم:

340 گرم خمیر پیتزا منجمد

یک عدد فلفل دلمه ای

یک قاشق غذا خوری روغن زیتون

دو فنجان بادمجان که مکعبی بریده شده باشد.

یک چهارم قاشق چای خوری نمک

شش حبه سیر که ریز خرد شده باشند.

یک فنجان کدو سبز که نازک برش خورده باشد.

یک فنجان کدو که نازک برش خرده باشد.

یک قاشق غذا خوری پونه کوهی تازه و خرد شده

 

یک دوم فنجان سس مارینارا «یک نوع سس ایتالیایی که از ترکیب گوجه فرنگی، سیر، سبزیجات معطر و پیاز درست می شود»

دو قاشق غذا خوری سرکه بالزامیک

یک قاشق غذاخوری آرد ذرت

85 گرم پنیر موزارلا، بـه قطعات کوچک تکه تکه شده باشد.

سه چهارم فنجان اسلایس هـای بسیار نازک پیاز قرمز

یک چهارم فنجان پنیر پارمسان رنده شده

یک سوم فنجان برگ هـای تازه ریحان تکه تکه شده

یک دوم قاشق چای خوری فلفل قرمز خرد شده

طرز تهیه پیتزا راتاتویی رژیمی و خوشمزه

روش پخت:

خمیر پیتزای منجمد شده را بـه مدت 30 دقیقه در دمای اتاق بگذارید و رویش را بپوشانید.شعله یا قسمت بالایی فر را روشن کنید و بگذارید فر گرم شود.

 

فلفل دلمه ای را از طول بـه دو قسمت تقسیم کنید، دانه ها و محتویاتش را خالی کنید. دو نیمه فلفل را در حالی‌که پوستشان رو بـه بالا است روی یک سینی پخت پوشیده شده از فویل قرار دهید. بـه مدت 12 دقیقه یا تا زمانی که سطحشان کمی سیاه شود اجازه دهید در فر بمانند. فلفل ها را در فویل بپیچید، محکم ببندید و اجازه دهید 10 دقیقه بمانند. سپس پوستشان را بکنید و بـه قطعات ضخیم تقسیمشان کنید.

 

یک سینی سنگین را داخل فر قرار دهید، فر را تا دمای 500 درجه فارنهایت « 260 سانتی گراد » گرم کنید.یک ماهی تابه بزرگ نچسب را روی شعله متوسط رو بـه بالا گرم کنید. یک قاشق غذا خوری روغن اضافه کنید، ماهی تابه را تکان دهید تا همه ی ي آن چرب شود. بادمجان ها را اضافه و 3 دقیقه سرخشان کنید. یک چهارم قاشق چای خوری نمک و سیر اضافه کنید

 

و 2 دقیقه سرخ کنید. ترکیب بادمجان را از ماهی تابه خارج کنید و کنار بگذارید. کدو سبز، کدو و پونه کوهی را بـه ماهی تابه اضافه کنید و 3 دقیقه سرخ کنید. ترکیب کدو سبز را از ماهی تابه خارج کنید، کنار بگذارید.سس مارینار و سرکه بالزامیک را ترکیب کنید. خمیر پیتزا را تبدیل بـه دایره ای 35 سانتی تبدیل کنید. آن را با یک چنگال آزدانه سوراخ کنید.

 

سینی سنگین را از فر بیرون بیاورید، روی آن کمی آرد ذرت بریزید. خمیر را روی سینی قرار دهید. بـه مدت 5 دقیقه در دمای 500 درجه فارنهایت بپزید و از فر بیرون بیاورید. میکس ماریناری که درست کرده بودید را روی سطح خمیر بمالید اما همه ی ي خمیر را آغشته نکنید و یک مرز یک سانتی با لبه ها ایجاد کنید. روی سس، نیمی از پنیر موزارلا را بریزید

 

و روی پنیر ترکیب کدو سبز را بچینید. باقی موزارلا، ترکیب بادمجان، فلفل ها و حلقه هـای پیاز را روی مواد قبلی قرار دهید. روی این مواد پارمسان بریزید. 10 دقیقه یا تا زمانی که رویه پیتزا کامل شود بـه پختن ادامه دهید. روی پیتزا ریحان و فلفل خرد شده بریزید و آن را بـه 8 قسمت تقسیم کنید.

 

اطلاعات تغذیه ای:

مواد گفته شده در این دستور پخت برای چهار وعده در نظر گرفته شده است. هر وعده شامل دو قسمت از این پیتزا میشود.اطلاعاتی که در ادامه می آید مربوط بـه یک وعده از این غذا است.

 

کالری: 392

چربی در یک وعده: 11.6 گرم

چربی اشباع در یک وعده: 4.9 گرم

چربی غیر اشباع: 1.2 گرم

پروتئین در یک وعده: 15 گرم

کربوهیدرات در یک وعده: 55 گرم

فیبر در یک وعده: 10 گرم

کلسترول در یک وعده: 20 میلی گرم

آهن در یک وعده: 3 میلی گرم

سدیم در یک وعده: 585 میلی گرم

کلسیم در یک وعده: 102 میلی گرم