پارس ناز پورتال

قاصدک 24

طرز تهیه پیتزا مارگاریتا از جیمی الیور

مجموعه : آموزش آشپزی
طرز تهیه پیتزا مارگاریتا از جیمی الیور

طرز تهیه پیتزا مارگاریتا از جیمی الیور 

آموزش درست کردن پیتزا مارگاریتا خوشمزه را برای شما داریم که در جهان طرفداران بسیاری دارد و جیمی الیور ان را بـه شما آموزش می‌دهد. پیتزا مارگاریتا از مجموعه دستورغذایی هـای جیمی الیور است که ما طرز تهیه آن را برای شما گرد آوری کرده ایم. این پیتزای ساده را یک‌بار امتحان کنید، دیگر پیتزای مارگاریتای حاضری سفارش نخواهید داد.

 

مواد لازم:

سیر ۱ حبه
روغن زیتون بـه میزان لازم
ریحان ۱ دسته
گوجه فرنگی ۴۰۰ گرم
نمک بـه میزان لازم
فلفل سیاه بـه میزان لازم
خمیر پیتزا ۵۰۰ گرم
آرد بـه میزان لازم
پنیر موتزارلا ۸۵ گرم
طرز تهیه پیتزا مارگاریتا از جیمی الیورطرز تهیه:

1-برای تهیه ی سس گوجه فرنگی، در ماهیتابه ای کوچک روی حرارت متوسط رو بـه پایین کمی روغن ریخته و سیر را در آن تا زمانی که طلایی شود، تفت دهید.

 

2- بیشتر برگ هـای ریحان، گوجه فرنگی ها و مقداری نمک و فلفل سیاه بـه آن اضافه کنید. انها را برای حدود ۲۰ دقیقه تا نرم شوند، بپزید. گوجه ها را با قاشقی چوبی له کنید. از سس بچشید و در صورت لزوم نمک و فلفل بیشتری بـه آن اضافه کنید.

 

3-خمیر پیتزا را ۴ قسمت کنید. بـه انها کمی آرد بزنید، روی آن ها را با کیسه ی پلاستیکی بپوشانید و برای ۱۵ دقیقه کنار بگذارید.

 

4-روی سطح کار کمی آرد بپاشید و یکی از تکه هـای خمیر را بـه پهنای نیم سانتی متر روی آن باز کنید. یک تکه فویل آلومینیومی تقریبا بـه سایز پیتزا را با روغن چرب کنید، کمی آرد روی آن بپاشید و خمیر را روی آن قرار دهید. بقیه ی تکه هـای خمیر را هم بـه همین شکل باز کنید.

 

5- برای پخت پیتزا ها، از قبل فر را با حرارت ۲۵۰ درجه سانتی گراد گرم کنید.

 

6-سس گوجه را روی خمیر هـای پیتزا بمالید. پنیر هـای موتزارلا را با دست تکه تکه کنید و بـه همراه تعدادی برگ ریحان روی پیتزا ها قرار دهید. روی هر پیتزا کمی روغن زیتون بپاشید و کمی نمک و فلفل بـه انها بزنید.

 

7- پیتزا ها را بـه همراه فویل ها روی سینی فر قرار داده و برای ۷ تا ۱۰ دقیقه تا طلایی شوند، در فر بپزید.

 

نکاتی در رابطه با تهیه ی پیتزا مارگاریتا :

1- سیر را پوست گرفته و ریز خرد کنید.

 

2- گوجه فرنگی ها را برای ۳۰ ثانیه در آب جوش بیاندازید و سپس در آب سرد قرار دهید. پوست و دانه هـای آن ها را جدا کنید.

 

3- برای تهیه ی خمیر پیتزا از دستور موجود در این صفحه استفاده کنید: خمیر پیتزا . در این دستور بـه نصف مواد ذکر شده در دستور خمیر پیتزا نیاز دارید.