پارس ناز پورتال

رزرو آنلاین هتل
قاصدک 24

عجیب ترین و ترسناک ترین موزه های جهان

عجیب ترین و ترسناک ترین موزه های جهان

عجیب ترین و ترسناک ترین موزه های جهان 

بعضی از موزه ها در جهان هستند که بدن انسان هاي مرده رابه دسترس نمایش گذاشته اند که واقعا وحشتناک بنظر می‌رسند. شاید ازآن دسته افرادی باشید که رفتن به موزه خسته کننده ترین کاری است که در عمرتان انجام داده اید. اما موزه هاي عجیب زیادی در نقاط مختلف جهان وجود دارند که دیدگاه تان رابه موزه ها کاملا تغییر میدهند.

 

موزه پلاستیناریوم، گوبن، کشور آلمان

عجیب ترین و ترسناک ترین موزه های جهان

موزه بحث برانگیز پلاستیناریوم زاییده افکار کالبدشناس آلمانی گونتر فون هاگنز است که به مدت ۳۹ سال به مطالعه شیمی، دکتری و کالبدشناسی پرداخته است. دراین موزه اجساد پلاستیکی انسانها و حیوانات نگه‌داری می‌شود به طوریکه بازدیدکنندگان می‌توانند عضلات، تاندون ها و دیگر اعضای داخلی اجساد را ببینند. این موزه نمایشگاه هاي زیادی در سرتاسر جهان برگزار میکند تا مردم اطلاعات بیشتری درمورد بدن انسانها کسب کنند.

 

موزه رامن فوری موموفوکو آندو، اوزاکا، ژاپن

عجیب ترین و ترسناک ترین موزه های جهان

موموفوکو اندو نخستین نودل هاي فوری به اسم “رامن مرغ” را اختراع کرد ودر زمان کوتاهی به شهرت بالایی رسید. موموفوکو دراین موزه هم اختراعش را جشن میگیرد و هم با نشان دادن برندها فرهنگ غذای ژاپنی ها رابه نمایش میگذارد.

 

موزه جاسوسی بین المللی، واشنگتن دی سی

عجیب ترین و ترسناک ترین موزه های جهان

همه ی ما تجهیزات جاسوسی را در فیلمهای سینمایی و تلویزیونی دیده ایم. در موزه جاسوسی واشنگتن میتوان این تجهیزات مانند خودرو هاي رمزنگاری شده، دوربین ها، سلاح ها و… را از نزدیک نظاره کرد.

 

موزه مومیایی ها، گواناخواتو، کشور مکزیک

عجیب ترین و ترسناک ترین موزه های جهانگواناخواتو شهری معدنی در کشور مکزیک است که در قرن نوزدهم میلادی اجساد صدها تن را در کلیسای “سانتا پائولا پانتون” دفن کردند. در صورتی که خانواده ها توانایی پرداخت مالیات خاکسپاری را نداشتند اجساد را از داخل قبرها بیرون می کشیدند. پس از بیرون کشیدن اجساد متوجه شدند که به علت شرایط محیطی اجساد مومیایی شده اند. این اجساد همین حالا در موزه مومیایی هاي کشور مکزیک به نمایش گذاشته شده اند.

 

موزه بین المللی دستشويي سولابه، دهلی نو

عجیب ترین و ترسناک ترین موزه های جهان

این موزه با به نمایش گذاشتن سیر تکاملی دستشويي ها تاریخچه بهداشت و سلامت از ۲۵۰۰ سال پیش از میلاد مسیح را نشان می‌دهد. از دستشويي هاي طلایی امپراتوری روم گرفته تا زمان قرون وسطی.

 

موزه شکنجه، آمستردام، هلند

عجیب ترین و ترسناک ترین موزه های جهاناین موزه در پایتخت هلند بدترین شکنجه هایي که انسانها در گذشته استفاده می کرده اند از صندلی هاي شکنجه بازجویی گرفته تا تیغ هاي اعدام رابه نمایش میگذارد. دراین موزه شکنجه هاي مدرنی که الان درحدود ۱۰۰ کشور جهان بکار برده میشود نیز نمایش داده میشود و بازدیدکنندگان با تماشای آنها متعهد می‌شوند که از کنواسیون ملل متحد بر علیه شکنجه حمایت کنند.

 

موزه ونت هاون، فورت میچل، کنتاکی، ایالات متحده
عجیب ترین و ترسناک ترین موزه های جهاندراین موزه بیش از ۸۰۰ عروسک، عکس، نمایشنامه، و کتاب تاریخی به نمایش گذاشته شده است. دراین موزه یک اجلاس سالانه در رابطه با عروسک هاي سخنگو برگزار میشود که علاقمندان از نقاط مختلف جهان در آن شرکت میکنند.