پارس ناز پورتال

قاصدک 24

عجیب ترین قوانین غیرعادی جهان را بشناسید

عجیب ترین قوانین غیرعادی جهان را بشناسید

عجیب ترین قوانین غیرعادی جهان را بشناسید 

بعضی از کشورها قوانینی وضع می‌کنند که به هیچ وجه با منطق جور نیست، تعداد زیادی از کشورها قوانینی عجیب دارند. قانون ها برای این ساخته شده اند که ما انسان ها با اجبار بعضی رفتارها بتوانیم در یک جامعه کارآمد در کنار همدیگر زندگی کنیم. اما بعضی قانون ها هم میباشند که اصلا منطقی به نظر نمی‌رسند.

 

بعضی از این قانون ها قابل اجرا نیستند، بعضی از انها بی مورد میباشند و بعضی دیگر دور از واقعیت و منطق ما انسان هاست. در اینجا چند مشابه از این قانون ها معرفی شده که با خواندنشان از خودتان می پرسید آیا اینها واقعا قانون میباشند؟

 

زنان در عربستان صعودی اجازه رانندگی ندارند

زنان در دولتی که با شریعت و وهابیت اداره می‌شود در زندگی هرروز خود با یک سری محدودیت ها مواجه میباشند. این محدودیت هاي مذهبی قدرت قانون را دارند. از جمله این محدودیت که برای باز کردن حساب بانکی و گرفتن پاسپورت به اجازه همسر نیاز دارند. آنها محدودیت هاي زیادی در آزادی خود دارند از جمله ممنوعیت در رانندگی. این ممنوعیت یک حکم مذهبی غیرشفاهی هست که در عربستان بعنوان قانون شناخته شده هست.

 

زنانی که بر خلاف این قانون عمل کنند دستگیر شده و دستگیر می‌شوند. خاندان حکومت پادشاهی و مقامات مذهبی این قانون را تایید کرده اند و بر این باور میباشند که رانندگی روی سلامت تخمدان زنان تاثیر گذاشته و باعث می‌شود کودکان با مشکلات سلامتی به جهان بیایند. این قانون بر اقتصاد عربستان صعودی نیز تاثیر گذاشته هست

 

و محدودیت جا به جایی زنان باعث شده مشارکت نیروی کار زن محدود شود و عدم تساوی حقوقی تشدید شود. زنان ثروتمند می‌توانند راننده استخدام کنند و به کارهای خود ادامه بدهند اما زنان فقیر قادر به چنین کاری نیستند. درست هست که زنان در عربستان صعودی اجازه رانندگی ندارند اما میتوانند در عوض هواپیما برانند و اولین زن خلبان در عربستان صعودی در سال ۲۰۱۴ مجوز دریافت کرده هست.

عجیب ترین قوانین غیرعادی جهان را بشناسید

در ایالات متحده سوزاندن پول غیرقانونی هست

در ایالات متحده سوزاندن اسکناس کاملا غیر قانونی هست اما از بین بردن سکه ها هیچ ممنوعیتی ندارد. سوزاندن اسکناس جنایت نیست اما پیگرد قانونی دارد حتی اگر در عموم انجام شده باشد.

عجیب ترین قوانین غیرعادی جهان را بشناسید

در سوئیس نگه داری تنها یکی از گونه حیوانات غیرقانونی هست

 به گزارش پارس ناز در سال ۲۰۰۸ سوئیس برای حمایت از حقوق اجتماعی بعضی از حیوانات قانونی را تعیین کرد. این قانون از این قرار هست که نگه داری تنها یک حیوان خانگی مانند ماهی، طوطی و خوکچه هندی ممنوع هست و باید از انها جفت نگه داری شود.