پارس ناز پورتال

قاصدک 24

بلیط لحظه آخری

مصاحبه خواندنی با علی صادقی به بهانه اکران خالتور

مجموعه : اخبار سینما
مصاحبه خواندنی با علی صادقی به بهانه اکران خالتور

مصاحبه خواندنی با علی صادقی به بهانه اکران خالتور 

علی صادقی بازیگر خنده دار همیشه محبوب است که واقعا مردم ایران را طی سال هاي فعالیتش حسابی خندانده است، او زیاد اهل گفتگو نیست اما به بهانه خالتور گفت و گویی انجام داده است. 

 

ناگفته هاي علی صادقی از فعالیت این روزهایش
علی صادقی بازیگر طنازی است که سریالهای خنده دار زیبایی از خود در تلویزیون بجای گذاشته است . این بازیگر طنزپرداز کشورمون در فیلم سینمایی خالتور درکنار مهران غفوریان و پوریا پورسرخ اثر خنده دار دیگری خلق کرد . بهمین بهانه گفت و گویی با علی صادقی داشته ایم که در ادامه مشاهده میکنید.علی صادقی

 

علی صادقی از بازیگران طنزی است که با مجموعه هاي خنده دار موفقی که در دهه 80 از تلویزیون پخش شد، خود رابه مخاطبان معرفی کرد و با توانایی بالایی که در عرصه خنده دار داشت، توانست خیلی زود مبدل به چهره اي محبوب میان مردم شود. چهره اي که بعد از مدتی دیگر لازم نبود کار ناب یا دیالوگ خاصی جلوی دوربین بگوید و همین حضور عادی اش هم تماشاگر رابه خنده وامی داشت.

 

فیلم هایي چون «پا تو کفش من نکن»، «ورود آقایان ممنوع»، «کیش و مات» و سریال هایي مثل «خوش نشین ها»، «بزنگاه»، «منزل به دوش»، «کوچه اقاقیا»، «دردسر والدین»، «سه در چهار» و… از جمله آثاری هستند که صادقی در انها به ایفای نقش پرداخته. «خالتور» به کارگردانی محمدحسین فرحبخش با بازی علی صادقی اینروزها بر پرده سینماست، به این بهانه گفت وگویی با این هنرمند داشتیم و او برایمان از کم کاری هایش در سینما و تلویزیون، استندآپ کمدی و… گفت.

مصاحبه خواندنی با علی صادقی به بهانه اکران خالتوربعد از مدت ها که شما را بر پرده سینما ندیده بودیم اینروزها با فیلم «خالتور» دوباره به سینما برگشتید. همکاری با محمدحسین فرحبخش به چه شکل بود؟

 

آقای فرحبخش دوستم بودو گفت یه کاری هست بیا انجامش بده و من هم رفتم. راستش هیچ ایده خاصی هم نداشتم.

 

یعنی فقط به خاطر دوستی بود؟

 

خب، من که همین حالا 200 فیلمنامه جلوی دستم ندارم که از بین آن ها یکی را انتخاب کنم و بالاخره باید یک کاری انجام بدهم تا پول دربیاورم. فیلمنامه «خالتور» به من پیشنهاد شد و من هم قبولش کردم. البته نه این‌که ازآن و نقشی که داشتم بدم بیاید، اما به هرحال اگر توجه کرده باشید «خالتور» از روی یک فیلم قدیمی، حالا با یک سبک و سیاق جدید ساخته شده بود.

مصاحبه خواندنی با علی صادقی به بهانه اکران خالتورپوریا پورسرخ ، علی صادقی و مهران غفوریان در خالتور

 

از روی کدام فیلم قدیمی؟

 

حقیقت اش خیلی دوست ندارم حرفی بزنم.

 

شما در دهه قبل در کارهای کمدی حضور پررنگی داشتید و اتفاقا دراین ژانر خیلی هم پیروز بودید. چه شد که کمرنگ شدید؟ آن هم در شرایطی که فیلمسازان هنوز به سینمای خنده دار گرایش دارند و ازآن طرف مردم هم به دیدن فیلمهای کمدی علاقه مندند!

 

دلیلش را خودم هم نمیدانم. هیچکس هم حرفی به من نزده که چرا دراین سال‌ها پیشنهادهای کاری ام آنقدر کم شده. اگر دلیلش را میگفتند حداقل متوجه می‌شدم, که مثلاً اگر مشکل از طرف من است، آنرا برطرف کنم. هم اکنون انگار هر شخصی کاری می سازد از دوستان خودش دعوت بکار میکند و خب اشکالی هم ندارد. من هم اگر روزی کاری بسازم دوستان خودم را سرکار می‌برم.

 

یعنی نقش ها را بین دوستان و آشنایانشان تقسیم میکنند و پارتی بازی علت کم کاری شماست؟

 

نمیدانم، اگر به پارتی باشد که من خودم پارتی ام، اما پارتی بازی نیست و اصلا نمیدانم حکايت چیست!

 

شما به غیر از بازیگری شغل دیگری هم دارید؟

 

از قدیم آهنگ الکترونیکی «بدون کلام» می ساختم و از وقتی کم کار شدم, با یکی از دوستان چند آهنگ آماده کردیم و به ارشاد بردیم، اما می‌گویند نوازنده ندارید و بهمین خاطر مجوز کنسرت را نمی‌دهند!

 

همین حالا استندآپ کمدی خیلی گسترش پیدا کرده و از این جهت که مساله ها و رفتارهای نادرست اجتماعی رابا زبان خنده دار بیان میکند، پیروز هم بوده. شما چرا استندآپ کمدی اجرا نمیکنید؟

 

به نظرم باید رخداد خوشحال و جذابی برای کسیکه استندآپ کمدی اجرا می‌کند رخ دهد تا بعد برود روی صحنه و آنرا اجرا کند، اما برخی از دوستان می‌روال آن بالا و خاطرات بقیه را از قول خودشان تعریف می‌کنند. حالا نه این‌که من بخواهم غری بزنم که چرا اینکار را می‌کنند، اما نه برای خودم خاطره خاصی رخداد افتاده که بروم آنرا تعریف کنم و نه خاطره خاصی از کسی سراغ دارم.

 

اصلا این استندآپ کمدی ها را تائید میکنید؟

 

بله، به هرحال این هم نوعی از کمدی است که در تمام جهان بعنوان یک شغل شناخته میشود، اما اجرای استندآپ کمدی در کشور های دیگر واقعا کمدی است، در حالی‌که در این جا فقط خاطره گویی و انگشت گذاری روی معضلات است.

مصاحبه خواندنی با علی صادقی به بهانه اکران خالتور

نظرتان درمورد بازی در نقش هاي خنده دار چیست؟

 

بازی خنده دار اصلا به معنی لودگی نیست و برخلاف تصور خیلی ها اصلا کار سهولت نیست. این‌که فکر می‌کنند یکی را می آورند جلوی دوربین چند تا جمله میگوید و ادایی درمی آورد و می‌رود، نیست. اگر این طور بود همه ی بازیگران خنده دار به یک اندازه طرفدار داشتند. بازی خنده دار اتفاقا خیلی سخت است. به نظرم لااقل گرفتن خنده دار نوعی توهین است.

 

در اجرای نقش هاي کمدی نمونه عینی هم برای خودتان در سینمای کشور ایران و جهان دارید؟

 

نه. البته فیلمهای خنده دار چه ایرانی چه خارجی را نگاه میکنم و هر مضمون اي به نظرم جالب بیاید ازآن در کارهایم استفاده میکنم، اما این‌که بخواهم یک نفر را برای خودم الگو کنم نه، اصلا.

 

بازی کدام بازیگر خنده دار را بیشتر از بقیه می پسندید؟

 

استیون چو.

 

در حال حاضر مشغول چه کاری هستند؟

 

در تلویزیون قرار است برای شبکه دو در سریالی به کارگردانی علیرضا امینی کار کنم، اما هنوز کلید نخورده.

 

چه توقعی از سینما دارید؟

 

توقع خاصی ندارم. همین حالا اگر حرفی بزنم غر حساب میشود و بهمین خاطر هیچ توقعی از هیچکس ندارم.